ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

FEAR FEST 2019 - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

MONOLORD - infočíst info »

ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

Palác Akropolis bude patřit 22. května kacířům z INSANIE - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »


Další nové články

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »


Koncerty

24. 5. 2019
Kutná hora, Holubník
Benefit na Obránce zvířat - OBRAZ https://www.obr...

24. 5. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 24. 5. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

25. 5. 2019
Liberec - Pivní bar Azyl
Benefit na Obránce zvířat https://www.obrancizvir...

31. 5. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( bar )
Hrají: NAŠROT, AGGRESSIVE TYRANTS, EJAKULUJÍCÍ KOK...

1. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

1. 6. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( sál )
Hrají: PUNK FLOID, INSEMINAČNÍ STANICE, TASS, VISI...

8. 6. 2019
TUKLATY
MOTOROCK Tuklaty 2019 / Zahrají: New Bells, Dead D...

8. 6. 2019
ladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 8. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » Zlín, Gambrinus Golem Klub, 20.11.2004, RAGE - From the Cradle to the Stage tour, special guest: Deadsoul Tribe

24. 11. 2004Zlín, Gambrinus Golem Klub, 20.11.2004, RAGE - From the Cradle to the Stage tour, special guest: Deadsoul Tribe

Rage zahájili své evropské turné, během kterého odehrají celkem 25 koncertů, 19.11. v Plzni. Celé turné absolvují s kapelou Deadsoul Tribe jako se stálým hostem.

Příležitostně dvojici kapel doplní místní supporty. Koncertní šňůru s názvem From the Cradle to the Stage jedou Rage k 20. výročí existence kapely.

Měla jsem tu čest vidět a slyšet Rage živě v sobotu 20. listopadu ve zlínském klubu Golem. V ten den byla návštěvnost přibližně sedmset Rage fans. Klub má kvalitní osvětlení, nikterak za ním nepokulhává ani kvalita zvuku, nehrozí, že se při koncertu udusíte neboť prostor klubu je postupně odvětráván. Jediným negativem je sloup uprostřed placu využitelného k tanci ? tady by se nedostatek dal přejít ? nicméně sloup je i uprostřed pódia, což je občas nepříjemné při performanci kapely.

Koncert začal podle plánu tj. ve 20:00 hodin vystoupením stálého hosta, kapely Deadsoul Tribe. Kapela ve složení: Devon Graves ? kytara, zpěv, Adel Moustafa ? bicí, Rollz Kerschbaumer ? kytara a Roland Ivenz ? baskytara původně pochází ze Švýcarska. V současné době však působí ve Vídni, kde všichni členové žijí. Vydala dosud celkem tři alba, a to prvotinu Deadsoul Tribe (2002), následně A Murder of Crows (2003) a nejnovější počin s názvem The January Tree byl vydán v letošním roce. Muziku Deadsoul Tribe bych zaškatulkovala k něčemu mezi artrockem a artmetalem. Vystoupení této čtveřice hudebníků se odehrávalo v příjemném středním tempu (včetně skladby Sirens z nového alba). Až poslední skladba You z prvního alba kapely byla rychlejší a údernější. V průběhu bezmála padesátiminutového setu, frontman Devon Graves použil na chvíli pro efektové hraní na kytaru smyčec a krátce zahrál také na příčnou flétnu. Ačkoli zpíval, jeho kytara hrála mnohem víc než kytara druhého kytaristy Kerschbaumera. Ten spíše sekundoval. ?Mrtvé duše? byly jistě dobrou volbou pro společné turné s Rage ? menší mínus měly v tom, že je prakticky nikdo z obecenstva neznal (což ovšem podle Devonových slov) kapela očekávala. Vystoupení Deadsoul Tribe tedy publikum absolvovalo s pohledy upřenými na pódium, lehkým taktováním hlavami a v očekávání hlavní hvězdy večera.

Rage vstoupili na pódium po menších úpravách (jako např. přesunutí bicích předkapely do backstage, pár zvukových úprav) krátce po deváté hodině večerní. Jejich vystoupení končilo deset minut před půl dvanáctou. Během této doby pánové ?Peavy? Wagner (zpěv, basa), Victor Smolski (kytary) a Mike Terrana (bicí) předvedli neobyčejně energickou show, během níž prezentovali největší hity z průřezu jejich hudební kariérou. Většina z nich je k dispozici na výběrovém dvojCéDé. To vyšlo v letošním roce pod názvem From the Cradle to the Stage. Podle něj tedy bylo pojmenováno celé turné. Název pak vznikl jako paralela k názvu skladby From the Cradle to the Grave (dle Peavyho slov).

Peavy Wagner vystoupil v tričku alá dres Wacken 2004 s číslem 15. Mr. Smolski pak distinguovaně v košili a Mike Terrana jako správný válečník nahoře bez //. Vzhledem k tomu, kolik litrů tekutin v průběhu koncertu pravděpodobně vypotil, to byla jistě nejlepší možná volba ?kostýmu?.

Již třetí odehranou skladbou byla moje z nejoblíbenějších a sice Paint the Devil on the Wall z alba Welcome to the Other Side (2001), pak následovala Prayers of

Steel ze stejnojmenného alba z roku 1985, kdy většina návštěvníků klubu podle Peavyho slov prý nejspíš ani nebyla na světě. Následně Black in Mind, Down, po níž byla na řadě delší chvíle komunikace s publikem, opakování a skandování ?Hej, hej, hej, hej, ??, poděkování a ?jste skvělí?. A jelo se dál. Následovala Unity, kterou složil Victor Smolski, a proto se jedná o skladbu s výrazným kytarovým sólem a kvalitními strunovými vyhrávkami ať už kytarovými či basovými.

Peavy pak uvedl něco přes deset minut trvající výstup Mika Terrany. Něco takového se obvykle na koncertech nevidí. Jistě, protože bubeníci mají prostor pro sólo zřídkakdy. Mike Terrana si ten prostor bez pochyby zasloužil. Jeho sólo bylo maximálně nadupané. Občas doslova třískal do činelů tak, že od sebe odhazoval stojany, které mu musely být přistaveny zpět. Nejvíc mě zaujala ?akce?, kdy dost rychle protáčel paličky mezi prsty a při tom neuvěřitelnou rychlostí proháněl šlapku. Pak chvíli něco prozpěvoval do mikrofonu a najednou ??chcete zpívat se mnou?? Publikum opakovalo předzpěvované melodie, pak se Mike rozhýkal jako opice a oznámil, že ho vlastně opice vychovaly. ?Zlín je mé nejoblíbenější město, jste skvělé publikum?, prohlašoval a znovu se rozbubnoval. ?You motherfuckers rule, thank you.? V jakémsi igelitovém plášti předstupuje před fans a uklání se.

Následující píseň kapela věnovala americkému prezidentu Bushovi, který prý světu přinese zkázu, zazněla Set this World on Fire. Pak Sent by the Devil. Jak by řekli někteří mí známí ? tahle skladba začíná jako regulérní pogo.

A jsme u dalšího sóla. Tentokrát kytarového takže v hlavní roli byl pan Victor Smolski. Nebylo tak nadupané (a teď mám na mysli pouze stupněm rychlosti a hlučnosti) jako to Terranovo, ale dokázalo, kdo je tu ?pan? kytarista.

Abych pokračovala v playlistu: zazněly skladby Soundchaser, Straight to Hell, From the Cradle to the Grave a The Firestorm. Pak dala kapela prostor dvěma akustickým songům (např. Turn the Page) a rozloučila se.

V tomto okamžiku samozřejmě bylo všem jasné, že ne na dobro. Publikum bylo ten večer obzvláště vděčné a vytvořilo výbornou atmosféru, bylo tedy nevyhnutelné něco přidat. Jako přídavky tedy zazněly skladby War or Worlds a Higher than Sky, při níž publikum zpívalo společně s Peavym, následně se nechalo rozdělit na dva tábory a podle jeho pokynů opakovalo hlavní textovou linku skladby.

Přestože fanouškové vyžadovali další přídavek, po závěrečné zdravici kapela odešla. Bubenické paličky a kytarová trsátka - to vše bylo rozhozeno po zásluze mezi publikum a ti, co nečekali u pódia na Mika, jenž rozdával oděn jen do trenýrek podpisy, se odebrali k šatně.

Co říci závěrem? Rage jsou ohromní profesionálové. Byla jsem příjemně překvapená, co všechno je možné předvést jen ve třech lidech tj. jen se třemi nástroji. Vystoupení bylo neuvěřitelně silné a myslím, že Rage si zaslouží být legendou. Poděkování tedy patří pořádající agentuře Pragokoncert i kapele Rage. Prvním zmíněným za to, že zvou kvalitní kapely a zprostředkovávají výborné hudební zážitky a druhým za to, že výborné hudební zážitky přinášejí.

www.pragokoncert.com

www.deadsoultribe.com

www.rage-on.de

sdílet
Přečteno: 2215x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 24. 11. 2004

FotoGalerie (Počet obrázků: 24) Deadsoul Tribe Deadsoul Tribe Deadsoul Tribe Deadsoul Tribe Deadsoul Tribe Deadsoul Tribe Deadsoul Tribe Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

23. 5. 2019 | Autor: Bury
HOLLYWOOD VAMPIRES chystají nové albumčtěte zde »

23. 5. 2019 | Autor: Bury
EXHORDER chystají nové albumčtěte zde »

22. 5. 2019 | Autor: Johan
TELEX - reedice LP Řeznickej krámčtěte zde »

22. 5. 2019 | Autor: Bury
Vyjde živé album kapely SOUNDGARDENčtěte zde »

21. 5. 2019 | Autor: Johan
Břitva oznamuje druhou část nominací za rok 2018čtěte zde »

21. 5. 2019 | Autor: Bury
Nové lyric video ARAKAIN čtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Johan
Břitva oznamuje první část nominací za rok 2018čtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Johan
Festival Pod parou - 4. kolo předprodeje a další kapelyčtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Coornelus
Temní DESCENT vydali svou první nahrávkučtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip ALICE IN CHAINS čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

4. 5. 2019 | Reporty
MGŁA, REVENGE, MALLEPHYRcelý článek »

30. 4. 2019 | Reporty
ETERNAL NOISE MISERY 2019celý článek »

2. 5. 2019 | Recenze
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »

23. 4. 2019 | Recenze
TELEPATIE ZINE č. 1 celý článek »

11. 5. 2019 | Reporty
KRYPTS, JUPITERIAN, SNĚŤ celý článek »

3. 5. 2019 | Recenze
MARTUROS – Namelesscelý článek »


Poslední diskuse

BRUJERIA, VENOMOUS CONCEPT, AGGRESSION, SANGRE (Fotoreport)
Datum: 23. 5. 2019 09:26:54
Autor: Díky
Titulek: Nešlo

diskuse k článku »

NUCTEMERON ZINE č. 1
Datum: 21. 5. 2019 19:10:53
Autor: immortal
Titulek: No teda...

diskuse k článku »

MGŁA, REVENGE, MALLEPHYR
Datum: 21. 5. 2019 17:07:07
Autor: immortal
Titulek: No jo, no

diskuse k článku »

ULTHA – The Inextricable Wandering
Datum: 7. 5. 2019 21:05:02
Autor: immortal
Titulek: Hurá

diskuse k článku »

ETERNAL NOISE MISERY 2019
Datum: 1. 5. 2019 08:11:32
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama