ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

29. 10. 2019
Anděl, Plzeň
Místní Borci uvádějí> Uff, po velice výživném bus...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Info-články » GRABOFEST 2013 - info

9. 4. 2013GRABOFEST 2013 - info

19.4.2013, Dětmarovice - Dělnický dům
Již popáté se sejdou všichni příznivci dobré muziky, a zejména pak kamarádi Petra ‘Grabo‘ Grabovského, na tradičním klubovém festivalu Grabofest, který je pravidelně pořádán na jeho počest. Přestože Petr nikdy nebyl aktivním muzikantem, muziku, především pak tu metalovou, nadevše miloval a nechyběl u ničeho zásadního, co se zejména na regionální hudební scéně událo. Jeho přátelé nejen z řad muzikantů si tak opět po roce připomenou jeho předčasný odchod do rockového nebe. Oficiálně čtvrtý ročník se 19. 4. 2013 vrátí do dětmarovického Dělnického domu, kde v roce 2009 proběhl velice úspěšný nultý ročník.

Členové Grabo teamu se vždy snaží program festivalu maximálně zpestřit, takže ani letos dozajista nebude chybět jak zajímavě sestavený line-up, tak ani tradiční tombola a k chuti určitě přijdou kulinářská kouzla kuchařského mistra, který vyčaruje i plný kotel vyhlášeného pekelného gulášku Armageddon. Co se týče hudební produkce, ta se vždy vyznačovala nejen žánrovou, ale řekněme i profesionálně-amatérskou pestrostí. Prostor tak dostanou jak mladé formace vyrůstající z undergroundového podhoubí, tak i léty prověřené či muzikantsky zkušené party a chybět nebude ani host ze zahraničí.

Mezi ty zkušené formace, které budou dozajista ozdobou letošního ročníku, lze jednoznačně zařadit deathmetalové ‘kacířské komando‘ HYPNOS. Rytmické duo Bruno – baskytara, Pegas – bicí, jinak pohrobci kultovních Krabathor, se po comebacku v roce 2009 mají čile k světu a obklopeni kytaristy Igorrem (Root) a Vlasou (Six Degrees Of Separation) opět dobývají srdce pravověrných deathmetlistů, které loni potěšili i comebackovým albem Heretic Commando – Rise Of The New Antikrist. Zároveň odjeli i úspěšné turné s polskou legendou Vader a nyní se na tuto kultovní partu mohou těšit i dětmarovičtí fanoušci.

Po roce se na Grabofestu představí i poměrně krátce působící, přesto nesmírně zkušená horda antikřesťanských neurvalců ANTIGOD. Jeden z hlavních pořadatelů Hadgi (baskytara) léta páně 2011 společně se svým rytmickým kumpánem z Disfigured Corpse Ferencem a kytaristou Pedym (Euthanasia, NaiveArt) dali své rohaté hlavy dohromady, aby tak dali vzniknout novému projektu, dnes již ale regulérní formaci s antibožským názvem. Po doplnění sestavy o druhého kytaristu Yabbacka (rovněž Euthansia a NaiveArt) a mladého křiklouna Štěpána (Ill Crow, Lumber Jack) si odbyli právě loni na festivalu svou úspěšnou koncertní premiéru, kterou by letos rozhodně rádi zopakovali. Těšte se na řádné přitopení pod kotlem s Armageddonem.

Když už padla zmínka o Disfigured Corpse, příznivci tohoto ‘mrtvého‘ spolku by měli zbystřit své smysly při vyslovení jména PRIMARY RESISTANCE. V jeho čele totiž nestojí nikdo jiný než vrchní ‘znetvořený‘ hrdelník Vláďa Třískala. Pokud ještě zmíníme, že další členové této čerstvé ostravské smečky pocházejí z takových formací jako BoycoTT či Deaf1cult0 (dříve Deaf 99), je zřejmě nad slunce jasné, jaké ‘zvěřinové hody‘ fanoušky čekají. Přestože tato parta zkušených muzikantů funguje poměrně krátce, stihli se již studiově prezentovat výbornou demonahrávkou DevastateD SoulS, kterou představí i v Dětmarovicích.

Pokud patříte mezi příznivce starého dobrého old school thrash metalu 80. let, přesně pro vás je určeno vstoupení mladých a v Česku zatím neokoukaných Poláků RAGING DEATH. Nenechte se ovšem
zmást samotným mládím muzikantů. Svou poctivou muziku drtí jako staří mazáci, logicky jim ovšem nechybí ani pořádný energický náboj. Aby se trochu více přiblížili českým fanouškům, založili si na serveru Bandzone i svůj kapelní profil, kde je můžete samozřejmě patřičně ochutnat.

Za zkušené harcovníky lze považovat určitě VIRTUAL VOID z Frýdlantu nad Ostravicí. Ti se sice v poslední době potýkali s personálními problémy, ale jak prozrazují zprávy z kapelního tábora, nyní jsou opět v plné síle, připraveni nakopat zadky všem Kristovým přisluhovačům. Není bez zajímavosti, že bubeník Milan Marek byl i aktivním účastníkem nultého ročníku, kde se představil s kapelou Orgasmatron, revival bandem kultovních Motörhead, kteří byli srdeční záležitostí Petra Grabovského. Přestože VV produkují poněkud odlišnou muziku někde na rozhraní black a death metalu, možná zbude čas na nějaký ten coverový přídavek.

Nejen krví, ale i old school death metalem jsou posedlí orlovští řezníci BLOODY OBSESSION. Zatímco změny u Virtual Void měly spíše kosmetický charakter, u Orlováků se ‘čistila kafilérka‘ mnohem radikálněji. Došlo ke změně na postu sólové kytary, baskytary a hodně zajímavě vypadá i nově obsazená pozice u mikrofonu. Představí se zde totiž zkušený hrdlořez Míra z Rubufaso Mukufo. Ač tedy BO pořádně provětrali své řady, našli si v listopadu čas pro vydání debutu News From The Morgue anovými příběhy z márnice potěší i návštěvníky festivalu.

Když už se chce rockový fanoušek na Karvinsku pořádně odvázat v klasickém duchu rockových zábav, nemůže tak učinit lépe než s multirevivalovou legendou LÁZEŇŠTÍ ŠVIHÁCI. Ti dokážou díky svému bohatému repertoáru bavit publikum dlouhé hodiny. Těžké je tedy odhadnout, jaký setlist si připraví pro festival. Budou to kultovní pecky Smoke On The Water (Deep Purple), We’re Not Gonna Take It (Twisted Sister), Paranoid (Black Sabbath), Ace Of Spades (Motörhead), nebo vytáhnou i nějaké trumfy z tuzemské produkce, které v širším repertoáru rovněž nechybí?

Za stále mladé, přestože letos oslaví již pět let existence, lze považovat orlovské metalové hardrockery KALLIBRA. Ani ti se nevyhnuli nutným personálním změnám, kvůli kterým byla kapela dokonce nucena na více jak rok ukončit svou činnost. Loni v dubnu se ale příchodem nového bubeníka a druhého kytaristy podařilo formaci opět ‘zkalibrovat‘, takže se fanoušci mohou těšit na čerstvou kapelní krev a údajně i na nějaké nové songy. Kromě tradičních rockových nástrojů zazní i balalajka, bonga, conga, heligonka, mrdanga, ukulele, harfa, niněra, gajdica či dudy. Zasvěcení patrně chápou, ti ostatní se nechají překvapit.

Zapište si tedy do diářů datum – 19. 4. 2013, začátek – v 17.00, místo – Dělnický dům v Dětmarovicích a vstupné – 180 Kč. Přijďte se nejen dobře pobavit u kvalitní a pestré muziky, ale i zavzpomínat na Petra Grabovského, vyhrát případně zajímavou cenu v tombole a ochutnat nějakou tu dobrotu z domácí kuchyně. Těší se na vás celý Grabo team včetně ďábelského šéfkuchaře.

Webové stránky festu najdete na těchto odkazech:

www.grabofest.cz
http://bandzone.cz/fan/grabofest
https://www.facebook.com/events/135212289977034/
https://www.facebook.com/Grabofest

Trailer GF 2013:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YDpRiiTErWU


sdílet
Přečteno: 893x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 9. 4. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Peťan
Vstupenky na Burial in Sand!čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
HYPNOS mají nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový videoklip čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
OBSCURA mají nové video čtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyšlo u MetalGatečtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
DEEZ NUTS mají nový videoklipčtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
Igor Cavalera a jeho nová kapela PETBRICKčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

15. 9. 2019 | Rozhovory
POSTEA – Za tu dobu, co fungujeme, jsme nasáli hromadu nejrůznějších inspirací a to se v našem výrazu musí zákonitě projevit. Pro nás nejvíc inspirativní kapely hrají něco jako epic crust, dark hardcore apod.celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 09:27:42
Autor: horaguru
Titulek: ...

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 08:58:28
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama