ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » PEKLO NAD OTAVOU 6,66, 9.3.2013, Strakonice - Music bar Křemelka - č. 1

11. 3. 2013PEKLO NAD OTAVOU 6,66, 9.3.2013, Strakonice - Music bar Křemelka - č. 1

LAHAR, MORTIFILIA, VEKSLAN, MURUROA
Šesté Peklo je za námi a já tentokrát první reportík (druhý napíší kolegové standardně) pojmu trochu jinak, pohledem organizátora.

Kapely jsme začali domlouvat už v prosinci, kdy jsme se domluvili s LAHAR. Od toho se odvíjelo všechno ostatní - chtěli jsme, aby večer měl nějaký řád, kapely k sobě pasovaly a neskákalo se co se stylů týká nějak násilně sem a tam. Druhou volbou byla MORTIFILIA, podobně jako LAHAR je považujeme za kamarády, počítali jsme s nimi už na předchozí Pekla, ale vždy do toho něco vlezlo; tentokrát nebyla kapela ani ve studiu, ani nehrála jinde a tak jsme se rychle domluvili. VEKSLAN. Minule nás potěšili MÖRKHIMMEL, a když jsme zjistili, že Slávek s Andym hrají v další kapele, kuli jsme železo, dokud bylo žhavé. Napadla nás i další blbinka, že vydáme VEKSLANU jejich demo na CD-R a na Pekle ho pustíme do světa. Kluci rádi souhlasili a měli jsme kapely tři. Co k nim, aby to pasovalo? Nápadů bylo víc, ale nakonec jsme si plácli s MURUROOU, která se nám hodně líbila v Písku na deseti letech LAHAR.

Pak už to byla klasika, plakáty, letáky, FB, BZ, tisková zpráva na webziny, plakátovací služba ve Strakonicích a po menším nedorozumění i ve Volyni (chytili mě při černém výlepu, ale já netušil, že se platí... ale nakonec jsme se lidsky domluvili - smích), plakáty i po okolních obcích... Spousta času i energie... Domlouvání aparátu - všechny kapely plánovaly přijet osobními auty, MURUROA s bicími i basovou bednou, ale víc se jim nevejde. Ostatní na tom byli podobně, MORTIFILIA slíbila jeden kytarový box a taky to, že si přiveze vlastní bicí - tím pádem bylo jasné, že bude hrát poslední, aby přestavba na pódiu neprobíhala dvakrát. Druhou bednu měl přivézt Rámus (AVENGER) a libovali jsme si, že je všechno v olrajtu.

Sobota dopoledne, volá Rámus, že má horečku a nikam nejede. Bereme Davidovo auto a jedeme pro bednu, bez ní to nepůjde. (úsměv) Vše v pohodě stíháme, pak se začínají sjíždět kamarádi a kolegové Zdeněk a Coornelus, kteří u mě budou vegetovat. Volá Roman z klubu, že otevře až kolem 19. hodiny, protože den předtím měl v klubu masakr lidí a uklízel to celé odpoledne a jde si na chvíli lehnout. Volá Immortal (Pé z DéPéHá), že nestíhá, jede pro dceru do Písku a že to musíme zvládnout na začátku bez něj. Nevadí, je tu Včelka Kája, pomůže taky. V sedm sedáme do auta a jedeme do klubu, přes Lidl, kde kupujeme nějakou vodu pro kapely na pódium. Volá Peťan, kde jsme, že je před zavřeným klubem... Přijíždíme ke klubu zároveň s Romanem, vykládáme bednu a další věci. Přijíždí MURUROA s vlastní kytarovou bednou, že prý mají silnou hlavu a nechtějí Rámusovo aparát zničit. Staví se bicí i pódiovka, a světe div se, už v půl osmé začínají chodit lidi. V půl deváté je v klubu tolik lidí, jako jich bylo minule na Pekle komplet.

MURUROA v klidu nazvučí a ve 20.40 rozjede svůj běs. Mezitím doráží Immortal, kterého hodláme obrat o kilo, protože když pořadatel přijde po 20. hodině, platí vstupné. (smích) Ministr financí David ale nakonec Immortalovi odpouští a jmenuje ho vrchním dveřníkem. MURUROA to dává parádně s dobrým zvukem, tahle parta se hodně vyšvihla.

Zatímco to MURUROA drtí, VEKSLAN nikde. Jdu ven z klubu volat Slávkovi, jestli nemají po cestě problém, protože je mlha hustá tak, že by se dala krájet. Volám z klubu z otevřených dveří a slyším Slávka dvakrát... chyba není v mobilu, ale Slávek stojí venku. (úsměv) Padá nám kámen ze srdce, VEKSLAN jsou tady i se sličnou fanynkou. (úsměv) Mezitím se klub parádně plní, brzy se radujeme, že po čtyřech prodělcích tentokrát nebudeme v mínusu. VEKSLANI jdou chystat cajk a s Coornelusem a Slávkem přemýšlíme, jak pojmout křest nebo co to bude... Cédéček
je jen 66, škoda nějaké polít, říkají kluci z kapely, tak rušíme pivní lázně a domlouváme se tak, že vlastně nijak, že nás Slávek zavolá po 4. skladbě a nějak to dopadne. VEKSLAN překvapí hned na začátku, kdy ze zákulisí vyběhne úplně jiný Slávek, než jsme čekali. Zatímco v Blatné nasadil triko „samá díra“, tentokrát vybíhá s kabátci nějakého vojáka z třicetileté války a s kuklou na hlavě. Překvapení jako blázen, smích největší. VEKSLANI to rozjíždí, po Všech slzách, které vyschly jdeme s Coornelusem křtít EPMMXII. Je to tedy trapas, mluvit neumím, naštěstí to zachraňuje Coornelus chválící Slávka, že mu to sluší. Slízne za to hubana a CD letí do davu...

LAHAR už jsou taky v klubu, zatím bez Banána, který prý určitě dorazí. Zase trocha nervozity, jestli divočák někde nebloudí po lese (odpoledne prý šel na procházku), ale naštěstí je tu v pravý čas a LAHAR na to vletí jak je jejich zvykem. V klubu je přes sto lidí, takže se dá čekat bordel pod pódiem - a taky že jo. Banán to hecuje, lidi začínají běsnit, každou chvíli je někdo nad hlavami ostatních, Banán samozřejmě taky. Cooornelus skáče z pódia a dává si do ramena, Banán si ničí čelo do krve a nakonec i zánovní triko, s jehož devastací mu pomáhají Peťan s Coornelusem. Divočina, běs, bordel, řev, nejlepší česká koncertní kapela to rozdrtila na kaši. Děkujeme.

MORTIFILIA přijela s velkým předstihem, přivezla vše, co bylo třeba i distro s vinyly a světe div se, kšefty se celkem točily. Prodalo se i pár kousků VEKSLANÍHO EP, 100. příchozí jej dostal jako prezent a dvacet jsme jich vnutili VEKSLANŮM, aby si je rozdělili a rozdali kamarádům (nebo prodali, nebo vyměnili za pivo - smích). MORTIFILIA staví bicí, ale s časem jsme na tom suprově, vše klape podle plánu a hlavně - lidi čekají i na poslední kapelu, z čehož máme opravdu radost.

O radost se stará i Coornelusova taška obsahující litr a půl slivovice z Moravy. Pro jistotu dáváme kapelám napít až po vystoupení, s výjimkou Slávka, který si to dokázal ukecat a s ohledem na bolest v krku chápeme jeho potřeby a naléváme mu dopředu, aby měl hlas jako zvon. Postupně se slivovicová vůně začíná nad naším stanovištěm linout stále častěji, mezi hosty patří vedle Slávka (který opět ochutnával „pivo za 22 korun“ - smích - poměrně často) Berry a přemluvit se nechají i další členové kapel a další kamarádi... Atmosféra je uvolněná, všechno se daří a MORTIFILII si jdeme na chvíli užít dopředu - starosti už nemáme, vstup jsme přestali vybírat, jakmile začali LAHAR.

Po MORTIFILII se rozjíždí docela veselá after párty. Fotíme se s kdekým a v kdejakých pozicích, Immortal snad se všemi slečnami, které se nechají přemluvit, Slávek vystrkuje ohanbí, vzniká řada hromadných obrázků a slivovice teče dál... Slávek už se nedrží na nohou, tak ho opatrně dopravujeme do auta. Loučíme se s kapelami, jsme samý úsměv, protože z našeho pohledu to byl krásný večírek; nejlépe to vystihl Banán, který z pódia poznamenal, že má radost z toho, že se sešli metalisti, hácéčkáři, pankáči a všechno je v klidu a všichni si to užívají. Usmívá se i Včelka Kája, který po dlouhé době vytáhl foťák a vrátil se k focení, usmívá se Berry, kterému slivovice vykouzlila na tváři bezelstný výraz. Jsme v klubu ještě chvíli a s radostí zjišťujeme, že došlo pivo. I Roman má z akce dobrý pocit a dává si s námi slivovici, pak už uklízíme a na zemi nacházíme... Slávkův ohoz, který si vypůjčil v divadle, kde pracuje. Je to prostě démon. (úsměv)

Cestou ještě všechno hodnotíme, radujeme se jak malé děti, že všechno tak sedlo a jednoznačně se shodujeme, že sedmé Peklo se na podzim určitě otevře.

Fotky: Coornelus

Fotoreport na Photomusic

sdílet
Přečteno: 3079x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 11. 3. 2013

FotoGalerie (Počet obrázků: 57) Karel David Peťan, Johan, Zebra

Diskuze (Počet příspěvků: 8)
Tak dál...
V předvečer výročí šestého Pekla mne cestou do práce napadlo toto: V sobotu jsme s Vámi všemi, krásný večer prožili, všem metalům naším Peklem, hold svůj jsme tak složili. Když se bude takto dařit, budem s Vámi v Pekle vařit. Nad Otavou, to se samo rozumí, DéPéHá to totiž ani jinak neumí. Sedmé Peklo bude dílo, tolik sil to do nás vlilo. Ve znamení Antikrista, už se na Vás něco chystá. Navzdory všem křesťanům, Papeži ať vzplane dům. Pekelné to plameny, ať mu namalují na stěny. Pentagramy a tři šestky, znaky temných mocností, klid tím ať se jeho duše nezhostí. immortal | 15. 3. 2013 07:32:30
taky poeta
.... Zase jsem tam nebyl, protože jsem debil:)))....... Asphyx | 12. 3. 2013 14:54:58
Toto je web velkých poetů :-))
Moje místo v Pekle je, tak to je a zůstane. V nebi zima veliká, která holky nesvlíká, radši v kotli zatopíma a tělo své odhalíme. :-)) immortal | 12. 3. 2013 14:40:21
Několik sobotních postřehů
Na Křemelce to byl mazec, stovka lidí a moshing tanec, podlaha se v klubu třásala, nehrály tu žádný másla. Brány Pekla šestýho, dokořán se otevřely, jak se to vše vydařilo, to byste tomu nevěřili. Čtyři bandy hutné tóny, podávali k večeři, LAHAR, VEKSLAN, MURUROA, ze Sušice smrti partneři. Pálenice tekla proudem, palce se nám kroutily, k tomu pivo strakonický, na hubu mnozí padali. Kvalita to tedy byla, to se dalo čekat, snad nezačnem z methylu, časem ve zdraví mekat. Krásně jsme se bavili, říci mohu směle, agentura DéPéHáčko, zvládla všechno skvěle. Děkujeme, děkujeme, Řád práce si zaslouží, za krásnou Peklu propagaci, v nebi si místo vyslouží. Na podzim se můžem těšit, až k ránu bude svítat, nad Otavou posedmé, čerti budou lítat. Pokračování na podzim :-) O.T.A. | 12. 3. 2013 00:08:12

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 8. 2019 | Autor: Johan
Právě vyšla nová deska slovenské hc/punk kapely TENDENCIEčtěte zde »

18. 8. 2019 | Autor: Bury
EXHUMED zveřejnili novou skladbučtěte zde »

18. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip FOSCORčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Vyšel dokument mexických ACIDEZ z evropských tourčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip SKYNDčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
TOXIC HOLOCAUST představují novou skladbučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Johan
IN ARTICULO MORTIS se probouzí k životučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Bury
SLAYER sponzorují vůz NASCARčtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Mikael
Kapela HOUBA vydává po 12 letech novou desku!čtěte zde »

15. 8. 2019 | Autor: Bury
GUTALAX mají nový videoklipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

24. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den první (pátek)celý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 15. 8. 2019 09:19:31
Autor: Marek
Titulek: Kulhavý neberem!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama