ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

2. 11. 2019
Parlament Club Plzeň
Podzimní vejplach kde vám nasypou thrashoví Bastar...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Info-články » Phantoms of Pilsen no.6 - info

22. 7. 2012Phantoms of Pilsen no.6 - info

5. – 6. 10. 2012 Plzeň - Božkov
Phantoms of Pilsen je undergroundový metalový festival, jehož šestý ročník proběhne tento podzim opět v Plzni – Božkově, v sále restaurace Pod kopcem. Festival se letos rozrostl na akci dvoudenní a během těchto dvou dnů vám opět představí skryté lahůdky metalového undergroundu doslova z celé Evropy. Letos bude i dost času poznávat krásy Plzně a prostřednictvím festivalového webu tak můžete omrknout pár tipů na případný výlet či návštěvu některé z plzeňských atrakcí.

Kompletní informace o festivalu jsou k mání na oficiálním webu: www.phantomsofpilsen.cz či na profilu www.facebook.com/crew.pilsen


Postupně zde najdete také informace o ubytování, dopravě, apod.

Předprodej zahájen v druhé poloviny července 2012.

Dvoudenní vstupenka: 650,- (předprodej) // 750,- (na místě)

Pouze pátek: 390,- (pouze na místě)

Pouze sobota: 430,- (pouze na místě)


Oficiální FB událost najdete zde: http://www.facebook.com/events/327489907315791/


Podstatné info o účinkujících kapelách najdete také na webovém portálu Mortemzine.net (http://www.mortemzine.net). Na recenze a články vystupujících kapel vás budeme průběžně odkazovat a o všech dalších aktivitách budeme průběžně informovat.


Letošní Phantoms of Pilsen proběhnou za účasti SECRETS OF THE MOON (Ger), BETHLEHEM (Ger), NEGURA BUNGET (Rom), DORDEDUH (Rom), VULTURE INDUSTRIES (Nor), KRAKOW (Nor), DIN BRAD (Rom), HEIDEN (Cz), THE STONE (Ser), KOZELJNIK (Ser), HROMOVLAD (Sk), PANYCHIDA (Cz), ŽREC (Cz), ET MORIEMUR (Cz), GORGONEA PRIMA (Cz).


KOMPLETNÍ INFO O KAPELÁCH:

Jednou z hlavních kapel POP6 budou momentálně, vzhledem k vydání nového alba „Seven Bells“, velice aktivní SECRETS OF THE MOON z Německa, kotvící u magického labelu Prophecy records – Lupus Lounge. Pokud si některé kapely na okultno jen hrají, SECRETS OF THE MOON jsou jeho opravdovým ztělesněním. Zcela originální pojetí black metalu a jeho spřízněných žánrů.

http://www.secretsofthemoon.org/
http://www.facebook.com/sotm777

Taktéž druhá kapela pochází ze stáje Prophecy records – Lupus Lounge. Jsou jimi pokračovatelé původní linie NEGURA BUNGET, s rumunskou tradiční hudbou koketující DORDEDUH. Kdo navštívil loňský Brutal Assault možná si na kapelu vzpomene. Nicméně na POP6 budou mít v potemnělém sále DORDEDUH jistě zcela jinou atmosféru než za denního světla.

http://www.myspace.com/officialdordeduh
http://www.facebook.com/Dordeduh?ref=ts&sk=app_2405167945

Do třetice zahraniční jméno a to pro mnohé kultovní záležitost v podobě německých depresí načichlých maniaků BETHLEHEM. Kapela, která prošla rozmanitým vývojem od dřevního black metalu v podobě prvních alb až k zvrácenému pojetí temného rocku. Kapela, jejímž členem byl krátce také Niklas Kvarforth ze švédských SHINING. Totální povinnost pro všechny, kteří s temnou hudbou byť jen koketují. Kapelu, kterou v ČR rozhodně jen tak neuvidíte.

http://www.facebook.com/bethlehemasylum?v=app_2405167945
http://www.myspace.com/bethlehemasylum

Kdo z české scény by k výše jmenovaným mohl sedět lépe, než čerstvě ocenění HEIDEN. Držitelé Anděla za rok 2011, výherci Břitvy. Stále aktuální album „Dolores“ má rozhodně co nabídnout. Nepropásněte tedy jednu z vzácných příležitostí živé prezentace této ojedinělé záležitosti. Kapela nepochybně přichystá strhující emocionální divadlo.

http://heidenhorde.com/
http://myspace.com/heidenhorde

Na Phantoms of Pilsen no. 6 se letos představí také v ČR dobře známé elitní black metalové komando THE STONE ze srbského Bělehradu. Aktuální album "Golet" práv vyšlo ve vinylové podobě u Folter Records.

http://www.thestonehorde.com/
http://www.facebook.com/thestonehorde

Ovšem co bude na vystoupení The Stone tentokrát unikátní je fakt, že kapela odehraje hned koncerty dva!!!! Druhým setem bude totiž prezentovat tvorbu personálně propojené kapely, či projektu, hlavního mozku THE STONE, tedy kytaristy Kozeljnika. Zcela poprvé tak uvidíte kapelu KOZELJNIK v ČR!!! A nutno podotknout, že zejména druhé album této kapely "Deepr the Fall" má hodně co nabídnout.

http://www.kozeljnik.com/
http://www.facebook.com/Kozeljnik


Účast na dále přislíbili také slovenští HROMOVLAD. Jejich první koncert v Plzni byl dechberoucím zážitkem a nezbývá, než doufát, že kapela takový přednes ještě vylepší. Rozhodně jedna z top kapel folk/pagan black metalu z našich luhů a hájů

http://www.hromovlad.com/
http://www.myspace.com/hromovlad


Bude tomu již potřetí, co na Phantoms přivítáme naše přátele z norských VULTURE INDUSTRIES. Kapela má definitivně nakročeno hodně vysoko, což dokazuje i to, že před nedávnem podepsala smlouvu na třetí řadové album s jedním z velkých labelů, francouzskými Season of Mist. Od takové spolupráce lze očekávat,

jedině růst jména VULTURE INDUSTRIES. Kapelu dále asi netřeba více představovat, obě dosud vydaná alba jsou velmi dobře hodnocena nejen milovníky avantgardou načichlého metalu. V hudbě kapely najdeme mimo „blackového“ výrazu také mnoho progresivních prvků. Kapela si navíc Plzeň zamilovala a všichni se sem rádi vrací. Těšit se tedy opět můžete i vy.

http://www.vulture-industries.net/
http://www.facebook.com/vultureindustries

Phantoms of Pilsen obohatí také čeští ŽREC, kteří před nedávnem vydali své druhé album „Paměti“. Křest alba v Brně byl podle všech informací velice úspěšný a hojně navštívený, což jasně dosvědčuje, že kapela je v hledáčku mnohých ceněným artiklem. Skupina umě kombinuje folkové elementy s black metalovou dravostí a je tak v tomto ranku u nás na jasném vrcholu. Pro kapelu to bude navíc úplná premiéra v Plzni. Nepochybně bude zajímavé shlédnout ŽREC po boku kapel PANYCHIDA a HROMOVLAD.

http://bandzone.cz/zrec
http://www.facebook.com/pages/%C5%BDrec/210295349615

Zůstaneme v hájemství pohanském a přivítáme dalšího zahraničního hosta, kterým budou dobře známí a ve světě metalu také uznávaní Rumuni NEGURA BUNGET. Tito uctívači tradic se na našem festivalu předvedou poprvé a bude jim patřit jedno z hlavních hracích míst. Kapela před nedávnem vydala živé album a v současnosti brázdí USA a Kanadu na jednom ze svých předlouhých turné. Ti kdo kapelu sledují, jistě zaznamenali odchod dvou zakládajících členů kapely a založení žánrově spřízněných DORDEDUH. A protože i DORDEDUH vystoupí u nás na festivalu, bude nepochybně vzrušující sledovat tuto pomyslnou bitvu, která se rozhodně nekoná každý den a která snad ani nemůže mít vítěze!!!

http://www.negurabunget.com/
http://www.facebook.com/negurabunget

A protože vedle NEGURA BUNGET se momentálně soustřeďuje pozornost také na vedlejší projekt muzikantů této kapely zvaný DIN BRAD. A protože kapela vystupuje na svém americkém turné také s tímto projektem, bylo samozřejmě výzvou domluvit vystoupení i tohoto tělesa. DIN BRAD tak předvedou na kost ořezané hudební kořeny, z nichž NEGURA BUNGET vychází a na něž roubuje onu metalovou nadstavbu. Hudba DIN BRAD vychází přímo z tradičního rumunského folkloru, přičemž některé skladby jsou vizionářským způsobem upraveny v duchu této tradice, jiné jsou autentickým záznamem těchto tradic. Na svém albu „Dor“ kapela spolupracovala také s lokálními rumunskými umělci. Nepochybně jasný důvod k návštěvě Phantoms of Pilsen. Není divu, že skupinu ulovili němečtí vizionáři Prophecy records!! Spolu se SECRETS OF THE MOON A DORDEDUH to bude již třetí kapela z této stáje, která letos Phantoms of Pilsen navštíví.

http://www.facebook.com/dinbrad
http://www.dinbrad.com/

Byly doby, kdy byla česká doom metalové scéna jednou z nejproduktivnějších, přinášejících unikátní plody tohoto pochmurného žánru i do zemí vzdálených. Počátek devadesátých let a léta navazující jsou však u většiny fanoušků jen vzdáleným pojmem bez významu. Umění doomu bylo v naší zemi téměř zapomenuto … až do doby, kdy se objevili ET MORIEMUR. Unikátní to projekt transformovaný ve svébytnou kapelu, která nemá na nejen na našem území své konkurenty. ET MORIEMUR lze právem považovat za současné přední představitele opravdového doomu v ČR. Jejich první dlouhohrající album „Cupio Dissolvi“ navíc přináší i svěží vánek do ztrouchnivělých katakomb tohoto pomalého stylu. Umění pro náročné letos na Phantoms of Pilsen.

http://www.etmoriemur.com/
http://www.myspace.com/etmoriemur


Unikátní domácí industriální seskupení z města čpícího duchem rozpadajících se ruin ocelárenského závodu a hrdosti minulého režimu - Poldi Kladno. Album „Black Coal Depression“ oceněné všemi lahůdkářskými kritiky jako přínos českému extrémnímu metalu. Vizuální dokonalost dotažená ad absurdum. Galaktická prázdnota a aura klasického black metalu. To vše nabízí duo GORGONEA PRIMA. Ojedinělý projekt, který má rozhodně na to, aby svou sonickou explozí zasáhl i vzdálená souhvězdí. Prachmatismus s nádechem neznáma.

http://www.facebook.com/gorgoneaprima
http://www.gorgoneaprima.com/

Bergenští KRAKOW vydají zanedlouho své druhé album skrze Dark Essence Records. ALbum ponese název "diin". Od svého založení se KRAKOW vyvinuli ze spíše stonerrockové kapely až do post-metalového tělesa s unikátním zvukem a atmosférou. Kapela má na kontě dvě evropská turné, jedno s ENSLAVED v roce 2008, při kterém navštívila také Zlín a další v roce 2010 za spoluúčasti například SECRETS OF THE MOON, se kterými se tedy letos potkají i na Phantoms of Pilsen. Jejich živá vystoupení jsou velice pozitivně hodnocena jak velkými médii jako je anglický Kerrang!, tak těmi menšími webovými. KRAKOW ideálně doplní onu experimentálnější tvář Phantoms of Pilsen a se svými kolegy VULTURE INDUSTRIES tak budou představovat právě tento prvek festivalu.

http://www.facebook.com/krakowband
http://www.krakowofficial.com/sdílet
Přečteno: 1687x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 22. 7. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) Phantoms of Pilsen no.6

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Peťan
Vstupenky na Burial in Sand!čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
HYPNOS mají nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový videoklip čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
OBSCURA mají nové video čtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyšlo u MetalGatečtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
DEEZ NUTS mají nový videoklipčtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
Igor Cavalera a jeho nová kapela PETBRICKčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

15. 9. 2019 | Rozhovory
POSTEA – Za tu dobu, co fungujeme, jsme nasáli hromadu nejrůznějších inspirací a to se v našem výrazu musí zákonitě projevit. Pro nás nejvíc inspirativní kapely hrají něco jako epic crust, dark hardcore apod.celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 09:27:42
Autor: horaguru
Titulek: ...

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 08:58:28
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

PROTECTOR, LAHAR, GÖTTERDÄMMERUNG, SECTESY, MÖRKHIMMEL
Datum: 12. 10. 2019 02:05:01
Autor: stefanos
Titulek: parádní

diskuse k článku »

XENTRIX – Bury The Pain 
Datum: 10. 10. 2019 10:13:44
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

Říjnové tipy – alba & koncerty
Datum: 6. 10. 2019 11:59:09
Autor: prepil
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama