ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY na tour s BUCOVINA a SAILE - infočíst info »

INDIAN NIGHTMARE, DEMOLIZER - infočíst info »

AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC / WITHIN DESTRUCTION / HADAL MAW / HOLLOW WORLD - infočíst info »

LAIBACH - infočíst info »

WELICORUSS, YTIVARG, ANKHOR - infočíst info »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, VIOLENCE BY NATURE - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

SÓLSTAFIR - infočíst info »


Další nové články

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „10 otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

20. 12. 2018 | Ankety
IMPULSEALER – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
ZOZOO – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
NIČITEĽ – „10 otázek“celý článek »


Koncerty

22. 2. 2019
KD Buřenice
Welicoruss + Lady Kate...

22. 2. 2019
Jihlava - Brick Bar
NAŠROT hardcore / crossover ( Havlíčkův Brod ) aku...

23. 2. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 23. 2. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

23. 2. 2019
Prostějov - The 27 Music Bar
Welicorus + Kervežekson...

1. 3. 2019
Sušice, U Chovatelů
Temný večer za zvuků záhrobních. na paškál si vás...

2. 3. 2019
Praha Modrá Vopice
Na druhý ročník akce BLEEDING EARS METAL MEATING s...

2. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 2. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 8. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Rozhovory » DEAD DANIELS – Southern metal z Prahy

29. 7. 2012DEAD DANIELS – Southern metal z Prahy

Tuto zajímavou formaci představuje kytarista a zpěvák Tommy Wheeler.
Dead Daniels jako takoví, jsou poměrně mladou kapelou, na scéně působíte zhruba od podzimu 2009. Pokud vím, tak u jejího zrodu jsi stál Ty, spolu s dalším kytaristou a zpěvákem Semírem Murtingerem. Jak jste se vůbec vy dva sešli a co bylo hlavním impulsem pro založení nové smečky?

Se Semírem se známe už řadu let, nápad přišel tak nějak sám během dlouhých večerů v jeho vinárničce u Věstonického Venouše, kde se dodnes všichni scházíme. Zkrátka přišla chuť něco společně spáchat. Pak jsme se spolu vydali na návštěvu do Nottinghamu za Pavlem Konvalinkou, kterému se náš úmysl také líbil, takže po jeho návratu do Čech to všechno začalo.

Jestli se nepletu, tak v začátcích jste jako výchozí repertoár použili i nějaké věci z dřívější Semírovi skupiny Bubs ´N´ Beer, se kterou působil na scéně někdy na počátku 90 let. Navíc je zde vlastně i personální propojení v podobě bubeníků Pavla Konvalinky a později i Standy Šmerala.

Hudební svět je malej. Zprvu jsme nazkoušeli nějaké starší pecky od B´N´ B, které hrajeme do dnes, postupně k nim přibývaly nové věci, které dnes již převažují.

Takže i když jsme si řekli, že kapela je celkem nová, tak v jejím obsazení nalezneme ostřílené muzikanty se spoustou zkušeností. Tak mě napadá, že Ty jseš vlastně co do věku benjamínkem vaší sestavy.

No jo to už je můj úděl, být benjamínkem kapely už od mých začátků s Morbus a vlastně až na Spiders, se mě to drží dodnes. Ale já jsem samozřejmě rád, že můžu hrát s tak ostřílenýma klukama, díky nim se mám stále co učit a posouvat se dál!

Na domácí scéně jste, co se stylu hudby týče, takovou docela ojedinělou vlaštovkou, jelikož ve své muzice kombinujete metalové prvky s jižanským rockem, což vy sami označujete nálepkou Southern metal. Co vás fascinuje zrovna na, ne právě obvyklém, propojení těchto dvou stylů?

Ani nevim jak na to odpovědět, spousta lidí nám přidává spíš nálepku Hair metal, ale my hrajeme jenom tak jak to dohromady cejtíme. Jižanskou muziku mám hrozně rád, ale stejně tak jsem nasáklej i tvrdou muzikou. Bohužel v ČR jsou producenti zvyklí škatulkovat, což nám, až na vyjímky, zavřelo cestu na různé akce. Jinými slovy, pro jedny jsme málo jižanský, pro druhý málo metalový (úsměv).

Po krátkem čase vaší existence jste ještě s původním bicmenem Pavlem pořídili svou debutovou nahrávku, konkrétně se jedná o tří písňové EP „Tady žije Jack“. Pověz nám o něm nějaké podrobnosti?

EP vzniklo narychlo, těsně před evropským turné s Black Majesty, kde jsme předskakovali. Točili jsme dva dny u Radka Kurce v Hostivicích a týden na to už jsme ho vezli do Švýcarska. Byla to rychlovka, ale i tak si myslím že vznikla dobrá vizitka kapely, čímž děkuji Radkovi a Michalovi Žďánskýmu, který nám s tím hodně pomohli.

Po poslechu EP musím konstatovat, že spojení výše zmíněných stylů zní docela zajímavě.  Hutný metalový spodek, řezající, přesto melodické kytary, šikovné propojení dvou vokálů….

Díky…

V úvodu jsem zmiňoval, že jste začínali se skladbami BNB, tak by mě zajímalo, kdo je autorem současného repertoáru DD a kolik věcí momentálně máte ve svém playlistu?

Repertoár je autorsky takřka napůl já a Semír. Skoro by se dalo říct, že se v nošení nových skladeb střídáme. Momentálně máme na playlistu asi 17 věcí (včetně 3 coverů). Ovšem set se mění podle typu akce.

To mě tak napadlo, jaké publikum na vás vlastně chodí? Spíše metloši nebo jižani (úsměv)?

No bývá to dost různé, máme svůj stálý fanklub, který nás doprovází všude, kde jen to jde a díky bohu přibývají i
další posluchači, ale netroufám si je škatulkovat. Naopak nás těší, že máme ohlasy od různých sort lidí.

Jak často vystupujete a je pro vás problém sehnat na společné hraní na domácí scéně spřízněné skupiny?

Snažíme se hrát víc a víc a letos se to zatím celkem daří, fakt jsme super parta, tak se snažíme být co nejčastěji spolu. Spřízněných kapel máme celkem dost, ale člověk stále hledá dál a dál, hlavně mimo Prahu.

V roce 2010 se vám povedl na naše poměry husarský kousek, když se vám zadařilo absolvovat turné po boku australských Black Majesty. Předpokládám, že velkou zásluhu na vaší účasti na šňůře, měl váš tehdejší bubeník Pavel Konvalinka, jenž je zároveň i členem této party nebo se mýlím?

Samozřejmě s tím nápadem přišel Pavel, ale odsouhlasila to celá kapela a management BM. V ČR to bylo čistě na nich, ale v Usteru ve Švýcarsku nás musel posvětit tamní pořadatel, čehož si moc cením. Na celou šňůru všichni rádi vzpomínáme, zažili jsme spousty srandy a všem zúčastněným se dostalo i dobré kritiky.

Rok na to ale Pavel kapelu opustil, soudím, že především z časových důvodů a na jeho místo nastoupil Standa Šmeral.

S jídlem roste hlad a my chtěly hrát a hrát, což už Pavel nemohl stíhat, takže po vzájemné domluvě a několika týdnů hledání jsme nakonec oslovili Standu, který mezi nás zapadl více než dobře. Muziku jsme od té doby opět více nasměrovali k Rock ‘N‘ Rollu a myslim že jsme tím oslovili zase další posluchače.

Každý ze členů DD má ještě další hudební aktivity, takže se zeptám, jak se to dá skloubit a zda jsou pro vás Daed Daniels prioritou?

Pro mě jsou rozhodně Daniels No.1 a doufám že to tak maj i kluci! A když se chce, všechno jde (úsměv). Zatím všichni stíháme.

Konkrétně na Tvou osobu jsem narazil v souvislosti se spoluprácí s Radkem Kurcem  (vokalista Empire) na jeho CD „Gang“ a jestli se nemýlím, tak jsi i členem koncertní sestavy propagující tuto desku.

Spolupráce s Radkem a lidmi kolem něj mě rozhodně zase posunula o kus dál, navíc jsme se při natáčení Gangu sešli opět výborná parta kamarádů a i proto jsme se letos rozhodli koncertovat a to hned ve dvou verzích, live a unplugged.

Na kanále Youtube jsem měl možnost shlédnout i nějaká live videa, případně jsou vaše skladby podložené starými americkými animovanými filmy. Uvažujete například i o regulérním klipu? Myslíš si, že má v dnešní době vůbec význam dávat peníze tímto směrem?

Klip je určitě na pořadu dne a to k singlu „Hemanethake Chehentaamo“, který připravujeme. Více raději až se to rozjede, ať něco nezakřiknu… Snad se to povede do konce léta.

Samozřejmě, že na závěr našeho povídání se nemůžeme vyhnout ani důležité otázce, směrem k pořízení vašeho debutového alba. Takže plánujete v dohledné době něco v tomhle směru?

Plánujeme. Střádáme materiál a hlavně sháníme finance. Představa je taková, aby bylo plnohodnotné album do roka na světě.

A úplně poslední věc, co čeká Dead Daniels v tom zcela nejbližším období?

Poprvé zavítáme na Slovensko, snad nějaký ten OpenAir a taky doufejme natáčení zmiňovaného klipu. Jinak bych rád všechny pozval na náš pražský koncert do klubu Kain, který se uskuteční ve čtvrtek 2.8. od 20:30, kde už bude, mimo jiné, k dostání nová merčíza a Standa s náma oslaví rok v kapele – takže to bude velký mejdlo (smích).

Díky za rozhovor!

Já díky!

www.deaddaniels.com
sdílet
Přečteno: 3393x Autor: Mikael | Další články autora
Datum: 29. 7. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 9) Dead Daniels v současném složení DD s Pavlem Konvalinkou Tommy Wheeler Semír Murtinger David Géba Gebler Standa Šmeral Semír, Géba, Tommy

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 2. 2019 | Autor: Bury
Thrashoví STOLEN LIVES vydají 1. dubna nové album "Luciferův efekt"čtěte zde »

19. 2. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN představují video ke skladbě "Passerby"čtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Johan
Necro Metal Pilgrims vol. IV 6. 4. 2019 v Ostravěčtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Bury
Právě vyšlo LP švédských WARCOLLAPSE "Deserts Of Ash"čtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Johan
UŽ JSME DOMA rozhodně nezahálíčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
DREAM THEATER s novým videemčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
BRATRSTVO LUNY vystoupí 1.6. 2019 na Tloskov Festu čtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Johan
AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC a další 19. 2. 2019 v Prazečtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Mikael
Kapela GATE představila nový videoklipčtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Bury
DROPOUT KINGS - Bad Day (Official Video)čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

11. 2. 2019 | Recenze
To nej... za rok 2018 – domácí nahrávkacelý článek »

30. 1. 2019 | Reporty
Žakynových padesát obrácených křížků / LAHAR, MAJSTER KATcelý článek »

20. 1. 2019 | Rozhovory
DARK GAMBALLE – Chtěli jsme jen zvětšit propast mezi lyrickým a brutálním, mezi popem a podladěným bordelem, mezi růží a buldozerem.celý článek »

1. 2. 2019 | Recenze
Únorové tipy – alba & koncertycelý článek »

24. 1. 2019 | Recenze
TITANIC – Soumrak Titánůcelý článek »

12. 2. 2019 | Reporty
KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)celý článek »


Poslední diskuse

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 14. 2. 2019 17:41:03
Autor: immortal
Titulek: Chybí :-)

diskuse k článku »

NECROS CHRISTOS, ASCENSION, VENENUM
Datum: 14. 2. 2019 16:39:45
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 13. 2. 2019 09:54:13
Autor: Jirka D.
Titulek: ...

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 20:38:00
Autor: Iva
Titulek: videa z večera

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:58:12
Autor: Jindra
Titulek: Počet platících

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:35:58
Autor: Meyla
Titulek: Počet návštěvníků...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama