ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

29. 10. 2019
Anděl, Plzeň
Místní Borci uvádějí> Uff, po velice výživném bus...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » APOCALYPTIC FORM OF DEATH 2012 – den první

22. 6. 2012APOCALYPTIC FORM OF DEATH 2012 – den první

Trhové Sviny, Autocamp, čtvrtek 21.6. a pátek 22.6.

Čtvrtek

Rok utekl jako pivo v trubkách a opět je tu AFOD! Milovaný, kultovní, atd... Elita samozřejmě dorazila již ve čtvrtek a s radostí se pustila do konzumace všelikých nápojů obsahujících tu menší, tu větší množství alkoholu, a co hůř, i do požívání halucinogenů. My, slušní chlapci (Goro a já) jsme se samozřejmě drželi stranou, ale o Belligerence nebo dvou pětinách FOB se to rozhodně říci nedá. (Johan)

Jestli to bylo stranou je diskutabilní. Právě Johan místo veselice s přáteli mermomocnil mladou blondýnku, takže se k nám připojil až ve finiši, kdy už postrádal patřičný modem, tudíž pokus o jakýkoliv dialog postrádal smysl.(Corbow)


Pátek

Ráno bylo... krušné. Jen Belligerence byli samá legrace a vodka. (úsměv) V půl osmé začali "snídat" a když vypili litr vodky, šli spát... My, rozumní (Goro, IFA,já) jsme dali přednost odpočinku a poté stravě v kulturním prostředí venkovského pohostinství ve vesničce Rejta (nebo jak se to píše). V tamním šenku se k nám celých pět hodin chovali slušně a dokonce jsme se s obsluhou spřátelili natolik, že nám nosila pivo s úsměvem na rtu. Ale nepřijeli jsme na rekreaci, nýbrž za kulturním vyžitím, takže v půl páté jsme dali sličné servírce, splňující ta nejpřísnější Gorova kritéria, vale a šli podpořit první kapelu. (Johan)

Stejne jako loni měli tu čest otevřít apokalyptické formy smrti DESIRE FOR SORROW, vyznavači melodické formy černého kovu s klávesami. Loni o nich Veronika psala něco ve smyslu, že to je začínající kapela a že by to mohla někam dotáhnout. Jestli to teda český black/thrash někam táhne, tahle kapela se na vozíku rozhodně neveze. Dojem vylepšili coverem od Hypocrisy. V průběhu svého setu se také stačili rozrůst o 3. kytaru a taky vztáhnout trumf z rukávu - ve formě pokusu o čistější sborový zpěv - ale šlo opravdu o pokus, který dopadl neslavně. Nelze nezmínit také poněkud kontroverzní outfit - modré jeansové kraťasy se u black metalové kapely můžou vidět asi opravdu jen u nás (a možná v Německu - úsměv). (Corbow)

GENUINE RELIEF holdující podobné muzice na tom byli o poznání lépe. Dorazili na poslední chvíli, takže u nich lze odění odpustit - ale ne nezmínit - opět se objevily světlé kraťasy. GR se momentálně pyšní novinkovým CD, z něhož servírovali svou verzi melodického, přesto řádně tvrdého mixu death a black metalu. Pěkně sehraná parta odehrála precizní set, z kterého energie sršela na všechny strany. K pestrosti tentokrát opět přišpěly klávesy (minule v Dobříši absentovaly a možná to nebylo od věci - bey kláves mi to přišlo agresivnější...) a také prolínání tří vokálů - majoritnímu blackovému skřehotu (Štěpán) sekundovali basák Honza i kytarista Dan. (Johan)

BELLIGERENCE také mají natočený nový materiál, který by už brzy měl spatřit světlo světa na CD. Musím říct že to opravdu šlapalo, nový materiál na mne působil ještě víc kompaktně, moderně a energicky, dá se tomu říkat vůbec death metal? Malinko mám problém s monotoností zpěvu, ale to je detail. Nový matroš mám slíbený k poslechu ještě než vyjde, takže se už těším teď. (Márty) Jestli se tomu dá říci death metal? Nejspíš jo, ale jedním dechem je třeba dodat, že jde o death moderní, na hony vzdálený old schoolovým postupům. Mně zpěv přijde v pohodě a nakonec mě bavil i ten blackový přídavek. (Johan)

DOOMAS už jsme tu viděli a je příjemné zjistit, že se podstatně posunuli. A to k lepšímu! Přesto, z mého pohledu se stále jedná o podprůměrnou kapelu s totálně předvídatelnými postupy a aranžemi. Přitom je vidět, že je to baví a má to šťávu, škoda že to nezkusí trochu zpestřit, promakat a dát tomu koule. (Dharm) Ale jo, lepší než minule to bylo. Něco na způsob Crematory, takže prim hrály klávesy, z kterých se ale linuly typické, stokrát slyšené tóny. Ale kapela docela šlapala, a postupně dokázala před pódium pár lidí přilákat - zpočátku to vypadalao až trapně, když na ni koukala desítka zvědavců - nakonec se jich dostavilo zhruba padesát. (Johan)

Před týdnem jsem měl možnost vidět pořádající satany MATER MONSTIFERA na jejich premiéře s bubeníkem na Czech Death Festu, takže mohu srovnávat. Popravdě na CDF to bylo dost slabé,

navíc zabito špatným zvukem. Dnešní vystoupení bylo jednoznačně o třídu výše. Zvuk byl sice ze začátku mizerný, přesto byla znát větší jistota. Pominu-li, z mého pohledu, nesmyslnost hrát sypačky neustále s virblem na první, nový bubeník je opravdu třída! Je super slyšet u českého bubeníka takhle poctivě zahrané všechny údery (a i sám si tím sypu popel na hlavu). Ale dost už o bicích, celkový dojem byl parádní, kapela hrála přesvědčivě, mělo to šťávu a až na song Vítej byly přehrány nejzásadnější hity kapely. Jestli ale něco získalo s bubeníkem novou dimenzi, tak skladba Beletseri. Možná to bylo vyrovnanějším zvukem, než na začátku, ale běhal mi mráz po zádech. Za mě se jednalo o nejlepší vystoupení MM co jsem kdy viděl a že už jsem jich viděl. (Dharm)

AVENGER koncertují zřídka a každé jejich vystoupení je malým svátkem. V pátek patřili spolu s Belligerence a Mater Monstifera na stupně vítězů. Z nového alba Bohemian Dark Metal zazněla titulní kompoice, z těch starších zásadní štychy jako Godless, Za branami a z Feast dvě zabijárny - Rituál hněvu a Radost z beznaděje. Je vidět, že to kluky v poslední době hodně baví, každý koncert si naplno užívají, a když jim je nakloněný i zvukař, je postaráno o parádní žážitek - slyšet byly i často neslyšitelné tympány. Pastvou pro oči je zejména řezník za bicími Čert. Drobné výtky můžou mířit snad jen k ne vždy dobře sruzumitelnému řevu, ale to je jen taková drobnůstka... (Johan)

GUTALAX nastoupili v bílých pracovních overalech pomatlaných oblíbenou krmí Štěpánky Hilgertové (nebo spíš její levnou náhražkou z některého obchodného řetězce) a spustili ten svůj tancovačkový grind. Maty se obejde bez textů, ale jeho hlasový rozsah, osm oktáv, absenci textů spolehlivě nahradí - pohybuje se od kvičení po robotický řev a nepotřebuje k tomu žádné efekty. Pobavily jak Matyho průpovídky, tak hlavně názvy skladeb - třeba Vykouření dařbujána vietnamskýho veterána nebo Polykání semena postaršího jelena. Úspěch měli pánové veliký, tancovali skoro všichni, kteří se v té době ještě udrželi na nohou. (Johan)

ARCH OF HELL byla spartakiáda a několik sestav prostných, což celkovou performanci Brňáků zvedalo o level výše, než předchozí bandy, ale falešné kytary, zejména v unisono záležitostech, to srazily opět dolů. Nepříliš početný dav pod pódiem se však dobře bavil a možná bylo trochu škoda i nekompromisního ukončení produkce, kvůli policejní hodině. (rozuměj, aby důchodci ze Svinů nevolali na služebnu městské policie, že: ".. na Rejtech se dějí hrozné věci a satanisti tam řežou kozám hlavy." Hlupáci, zasloužili by demontovat!!! Kozám se ten večer hlavy rozhodně neřezaly!! (Corbow) Z CD mě produkce AOH docela baví, ale naživo to bylo mnohem slabší.  Hlavně mi vadil hodně špatný ženský zpěv - ve studiu si s tím pohrají, leccos doladí, ale na živo to byla bída. A když k tomu připočtu nesmysly, které padaly zpěvákovi z pusy, posílám AOH za předvedený výkon do řady nemastných neslaných... (Johan)

Po skončení programu prvního festivalového dne zasedla módní policie a výbor ústavu pro jazyk český. Výsledkem pětihodinové diskuze bylo rozhodnutí, že už nebudeme trpět:

  • nestylové oblečení na pódiu
  • proslovy bez hlavy a paty

Prostě toho bylo za páteční den dost!
Takže tady jsou vysvědčení všech pátečních kapel, první známka je za oblečení (zejména barevné kraťasy jsou jistotou znamenající "pěkné" známky), druhá pak schopnosti frontmanů aspoň "něco" sdělit.

DESIRE FOR SORROW 4/2 (porota "ocenila" hlavně kraťasy)
GENUINE RELIEF 4/2 (porota "ocenila" hlavně kraťasy)
BELLIGERENCE 2/3 (porota ocenila neortodoxnost v obutí, bílé botasky jsou momentlně jednoznačně in, ale celkový dojem kazil bubeník v nějakých ošmajdaných keckách; Markéta se tentokrát pustila na tenký led a bojovala proti kapitalistům, kteří využívají k testům kosmetiky zvířátka)
MATER MONSTIFERA 1/2 (v rámci žánru bez výhrad)
AVENGER 2/2 (starý psy novým kouskům nenaučíš)
GUTALAX 1/1 (hnědá vypadá vždy dobře a k pobavení všech postačí názvy skladeb)
ARCH OF HELL 3/5 (zpěvák by měl vážně přemýšlet nad chirurgickým zákrokem - vyříznutí jazyka by jeho situaci vyřešilo)

Fotky: Oskar999, nothingface, Photomusic - děkujeme

sdílet
Přečteno: 5013x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 22. 6. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 36) BELLIGERENCE DESIRE FOR SORROW DESIRE FOR SORROW DESIRE FOR SORROW DESIRE FOR SORROW GENUINE RELIEF GENUINE RELIEF GENUINE RELIEF BELLIGERENCE BELLIGERENCE BELLIGERENCE BELLIGERENCE DOOMAS DOOMAS DOOMAS DOOMAS MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER GUTALAX GUTALAX GUTALAX GUTALAX GUTALAX ARCH OF HELL ARCH OF HELL ARCH OF HELL ARCH OF HELL

Diskuze (Počet příspěvků: 13)
Fotogalerie...
doplněna. Johan | 28. 6. 2012 11:15:17
To Asphyx:
Přesně tak!!! :-)) immortal | 26. 6. 2012 23:28:11
teda
ženský maj mít jen takový ty vyprsený trička a když black, tak jedině černý, ne?:)) Asphyx | 26. 6. 2012 13:32:30
Móda především
Prosím vás, klucí, vy jste fakt neskutečná módní policie. :)) Škoda, že jste nebyli na Czech Death Festu, zpěvák Crua už se preventivně omlouval, že má kecky, protože si ještě nestihl koupit kanady.. :D Asi bych se nad sebou taky měla zamyslet, mám na sobě červené tričko se sluníčkem, což bych si jako blackařka neměla dovolit, že.. :D Verča | 26. 6. 2012 13:22:02

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Peťan
Vstupenky na Burial in Sand!čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
HYPNOS mají nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový videoklip čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
OBSCURA mají nové video čtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyšlo u MetalGatečtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
DEEZ NUTS mají nový videoklipčtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
Igor Cavalera a jeho nová kapela PETBRICKčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

15. 9. 2019 | Rozhovory
POSTEA – Za tu dobu, co fungujeme, jsme nasáli hromadu nejrůznějších inspirací a to se v našem výrazu musí zákonitě projevit. Pro nás nejvíc inspirativní kapely hrají něco jako epic crust, dark hardcore apod.celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 09:27:42
Autor: horaguru
Titulek: ...

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 08:58:28
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama