ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

25. 2. 2020
Underdogs'
Holandsko je v posledních letech země zaslíbená tv...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

29. 2. 2020
České Budějovice - MC Fabrika
Již tuto sobotu 29.2.2020 v MC Fabrika metalový dý...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

6. 3. 2020
Ostrava Rock hill
128 POSLEDNICH...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » VLČTEJN - letní parket, 28.8.2004, finále české rockové ligy 2004

31. 8. 2004VLČTEJN - letní parket, 28.8.2004, finále české rockové ligy 2004

Soutěžící: COWARD, F.O.B., KENCORE PASSA, PANGEA Hosté: MOTORBAND, ŠKWOR, PARADOX, TÖRR, ARAKAIN

Tak nějak na poslední chvíli jsem se rozhodl, že na finále české rockové ligy nebudu chybět. Do Vlčtejna to mám podle chytrýho Routa 63 km, takže slabá hodinka a v půl čtvrtý vjíždím do této malé vesničky kousek před Plzní. Překvapuje velký počet aut a lidí motajících se před areálem. Po složitém hledání místa parkuju před nějakým rodinným domkem a vyrážím do letňáku. Tou dobou je fronta asi desetihlavá, ale během chvíle neuvěřitelně stoupá počet příchozích a fronta se táhne až na silnici. Obhlížím areálek, který se mi na první pohled líbí. Pódium není sice z největších, ale před ním je betonová plocha pro tanečníky a hroziče, naproti lavice a stoly, všude spousta stromů, a těsně nad areálem zřícenina nějakého hradu. Ta mi vrtala hlavou, tak jsem vyrazil na průzkum, ale cestu dovnitř blokovaly mříže.

Přesně podle rozpisu startuje v 16 hodin MOTORBAND, další kapela vracející se po letech nečinnosti. A další kapela, která by v mém nedávném článku o návratech moc chvály neslízla, teda vlastně by to odnesla se vším všudy. Nebralo to ani obecenstvo a  na place se potácel akorát jeden fanoušek a několik fotografů. Hudba bez zajímavých momentů, snad hard rock / heavy metal, mě vůbec nebavila. Aspoň, že dorazili F.O.B. s Ifou a o zábavu bylo postaráno. Ifa bědoval nad svým zlobivým autem, ze kterého cestou vytékala voda, takže musel u benziny shánět nějakej šmejd, kterým ucpat netěsnost.

ŠKWOR je momentálně na vzestupu zájmu fanoušků (i médií), o čemž svědčila spousta lidí v jejich trikách, ale hlavně běs, který se na parketu při jejich vystoupení strhl. Mě jejich metalové popěvky s elektronickými vlivy zas tak super nepřijdou, přijde mi to furt dokola stejný, ale na druhou stranu je to dobře zahraný i sehraný, má to hitový snadno zapamatovatelný refrény, náctiletejm holkám se to líbí, tak proč ne.

A po dvou speciálních hostech začalo vyvrcholení vyhledávací soutěže nových rockových kapel. Předcházejícími kláními prošly až do finále čtyři kapely, přičemž přinejmenším dvě rozhodně nejsou nové. Ale pravidla byla jasná, zúčastnit se mohl ten, kdo měl jednu a méně oficiálních nahrávek.

Číslo jedna si vylosoval COWARD, který předvedl snad nejlepší vystoupení, jaké jsem od něj slyšel. Nadupaný thrash / death metal se skvělým vokálem rozhýbal skotačící metalisty v kotli a zaujal i přihlížející muzikanty. Mě se Cowardi líbili mnohem více než předcházející hosté.

Zato KENCORE PASSA jsem nepochopil. Snad hardcore, snad moderní metal, k tomu umělé zvuky, nebavilo mě to.

O skupině PANGEA se už dopředu mluvilo jako o vítězi. Pánové se věnují dnes čím dál módnějšímu nu metalu, za bicíma sedí Herr Miler, který to mastí jako zamlada (kdy hrál s Debustrolem, viz. Vyhlazení) a v této kapele se vlastně vrací k muzice po vynucené pauze a nedobrovolném odchodu ze Škworu. Nu metal není nic pro mě, Pangea mi přišla trochu ovlivněná třeba Škworama, možná byla muzika lehce melodičtější, ale zase jsem to nedokoukal.

F.O.B. je druhá ne-začínající kapela, která natočila první demáč už v

96. roce. Jsou to kámoši, tak je nebudu přechvalovat, ale šlape jim to náramně, nové věci jsou určitě lepší než ty na debutním CD a jako jedinou kapelu je diváci nechtěli pustit z pódia vyvoláváním přídavku.

Poté byla ohlášena pauza na poradu odborné poroty a byl dán čas na hlasování diváků, protože se vyhlašovala i divácká cena. Jenže porada asi trvala déle, než se čekalo, takže se kytar chopili PARADOX a spustili typicky zábavovej bigboš. Mě to bylo milejší než spolky načichlé nu metalem, ale nic objevnýho v tom samozřejmě není. Zahráno ale s přehledem, lidi se bavili, pohoda.

Pak už přišla netrpělivě očekávaná slavnostní chvilka, neboli vyhlášení výsledků. Takže zpravodajsky:

Výsledky české rockové ligy 2004:

1. Pangea

2. Coward

3. F.O.B.

4. Kencore Passa

Cena diváků: Coward

Takže zaručené zprávy nelhaly, Pangea byla dle porotců nejlepší, ale spousta lidí to nemohla zkousnout. Ke stánku F.O.B. každou chvíli někdo přišel nadávat, že tvrdí metálisti měli vyhrát, a to buď Cowardi nebo F.O.B., ale vrcholem byla fanynka, která si nechala podepsat celý tělo nejen kapelou, ale i vydavatelem, manažerem a nejmenovaným pisatelem téhle reportáže. Náš debatní kroužek se pak shodl, že bysme dali na první flek Cowardy, na druhý F.O.B. a na třetí Pangeu. Cowardům ale stačilo ke štěstí divácké ocenění, hlavně tedy basovému umělci, protože ten poletoval s diplomem jako malý děcko (pravda, pár pivek asi měl).

Ale jede se dál, nastupuje TÖRR a hraje zhruba stejný matroš jako na Open Hellu. Zase mi někdo může napsat, že Törr nestojí za nic, mě se ale líbí a líbil se mi i tentokrát. I tentokrát se mi nelíbilo Vlastovo uvádění songů, ale ten už jinej nebude, takže pořád říká to samé - chtělo by to změnu. Hrálo se tak napůl z Made in Hell a napůl z dávných dob, Kladivo se mi zdá pokaždý delší, ale jinak OK.

Závěr patřil speciálnímu hostovi, který nehrál na základních kolech ? ARAKAINu. Byl jsem zvědavej, protože jsem Arakain neslyšel několik let, novou desku taky ne, akorát klipovku Prázdnej kout. Ale byl jsem hodně zklamanej, ne z muziky, protože ta šlapala parádně, ale z mistra Koláře. Ten si zřejmě krátil dlouhou chvíli před koncertem s lahvinkou v ruce a jeho vystoupení bylo tristní. Zpěv ještě jakž takž stíhal, ale mezi skladbama to bylo peklo. Blábolil pořád to samý, že hrajou poslední skladbu a jiný hlouposti. Při setu strkal mikrofon fanouškům, takže hitovej Prázdnej kout úplně pohřbil. Jednu skladbu s ním odzpívalo i nějaké děcko, což jako zpestření beru, ale profi kapela by podle mě měla chlastat až po vystoupení.

Ještě nesmím zapomenout pochválit mistra zvuku, protože jeho dílo bylo celou akci prvotřídní. Výbornej zvuk byl hlavně v okolí jeho stanoviště, ale i na place to šlo. Pořadatelé byli určitě spokojeni i s návštěvou, která se prý pohybovala kolem 700 hlav a kapely musely být spokojeny s diváckou kulisou, protože kromě úvodního Motorbandu bylo na ploše pořád plno. Uvidíme, jestli příští rok bude soutěž pokračovat, osobně bych byl pro.

sdílet
Přečteno: 3440x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 31. 8. 2004

FotoGalerie (Počet obrázků: 31) Motorband Motorband Škwor Hrad nad parketem... Škwor Škwor Coward Coward Coward Kencore passa Kencore passa Kencore passa Pangea Pangea Pangea F.O.B. F.O.B. F.O.B. Paradox Paradox Paradox Předávání cen - Coward Předávání cen - Pangea Předávání cen - F.O.B. Popsaná fanynka :-) Törr Törr Arakain Arakain Arakain Arakain

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
fotky
no to by teda jako chtelo bis | 31. 8. 2004 15:31:18
fotky
další fotky tam dam snad dneska večer..... :-) marty | 31. 8. 2004 10:35:49

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 2. 2020 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2020 - únorový update kapel č. 2čtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BODY COUNT představují nový videoklipčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BON JOVI představuje nový klipčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Johan
RAVENOIR - Alesh AD, Igorr, Mr.Zet a Mr.G dali dohromady nové seskupeníčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Bury
OBSCENE EXTREME FESTIVAL hlásí středeční kapelyčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Bury
SHAMPOON KILLER představují ukázku z nové deskyčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na březen 2020čtěte zde »

23. 2. 2020 | Autor: Bury
Ozzy Osbourne představuje nový songčtěte zde »

22. 2. 2020 | Autor: Johan
SYMBOLIC festival - vykročení správnou cestoučtěte zde »

22. 2. 2020 | Autor: Bury
DERANGED představují novou skladbu čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 20:21:41
Autor: Dušan
Titulek: Mnichov

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 18:46:20
Autor: 4H
Titulek: Exodus

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 12:06:30
Autor: Kubina
Titulek: 4horsemen

diskuse k článku »

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama