ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SACRED REICH - infočíst info »

INGESTED, WITHIN DESTRUCTION, SIGNS OF THE SWARM, DISTANT - infočíst info »

Belgická grindcorová mlátička LENG TCH´E rozdrtí společně s CUTTERRED FLESH  západ ČR - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »

LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL - infočíst info »

I letos se vrací Never Say Die! Tour 2019 - infočíst info »

VULCANO, BOHEMYST, LAHAR - infočíst info »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

15. 11. 2019
kc semilasso
Večer legend 18 - rocková muzika od A do Z Nejlep...

19. 11. 2019
Anděl, Plzeň
JUJU (Fuzz Club, Itálie) & Seldom Seen + Midub > 1...

22. 11. 2019
alternativní klub Tyjatr Svitavy
...

22. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 22. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

22. 11. 2019
České Budějovice - Music Bar Vebloud
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Vodňany - Rock Bar Pohoda
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Restaurace U Chovatelů
Každoroční b-day party je opět tady! Přijďte s nám...

7. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » Tábor, Housův mlýn, 21. 8. 2004, Žižkův vraždící palcát XX.

23. 8. 2004Tábor, Housův mlýn, 21. 8. 2004, Žižkův vraždící palcát XX.

Neuvěřitelné dvacáté pokračování táborského metalového fetivalu se mělo konat vyjímečně a naprosto unikátně open-air, tudíž ne na staré dobré Vyhlídce, ale u Housova Mlýna.

Ještěže na plakátě stálo, že za ?extremně nepříznivého počasí se akce koná uvnitř mlejna?. Když už od rána chcalo, říkal sem si, že si prostě vemu šusťákovku a budu v pohodě. Prostě sem déšt nepovažoval za extrém (:-)), FOB sou ale z cukru a tak to teda po celopátečním stavění venkovního podia vzdali a Žižka se konal ve velmi stylovém prostředí, kterým všichni fans vzali zavděk, protože co může být lepšího k oslavě dvacítky Žižkova palcátu, než koncert ve stavení, které dobu Jana Žižky (určitě) pamatuje? :-)

První gratulanti na Žižkovejch narozkách byli BED SORES. Začalo se samomasozřejmě se spožděním a tak se do už už nedočkavých fans vřítilo nasraný hácéčko, aby jim eště víc skazilo náladu :-) Před pódiem, pod pódiem nikdo nesmí stát, nebo nebudu hrát=nepařilo se a všichni jen stáli opodál a čuměli na drát (kabel, cihly, dřevěný trámy?). Musíme si to přiznat, párty se nám nerozjela od začátku. Ale Bed Sores rozhodně nebyli špatní (teda až na bubeníkův zpěv, kterej byl strašněj a falešnej až to bolelo), jen to bylo něco jinýho než na co většina lidí přišla ? to jest na pořádnej metáááál.

ANIMAL HATE ? to bylo jiný ?půllitr piva? (=?šálek čaje?) ? technickej death a vidno, že fans už reagovali jinačejc. Možná už i dva jedinci naznačili headbang a narozeniny se nám rozjížděj. Death metálem žiju, ale ze zvířecí nenávisti sem se moc nevodvázal (kupodivu) a tak si můžu dovolit být více kritický a objektivní jelikož sem nevrtulil vlasama a v klidu postával a usrkával špinavou vodu - chtělo by to větší náboj a tah na branku! Ale jinak dobrý?

Už sem si říkal, že postoupíme do dalšího levelu a příde nějakej větší nářez, ale bohužel (satanžel, jak s oblibou pronáší Corbow) přišel (aspoň pro mě) mrtvý bod ? SORATH. Někde sem čet že Sorath hraje inteligentní black a ne obyčejnou tuctovku, ale já to holt nepoznám a tohle mi přišlo jako tuctovka, ale bez warpaintu :-). Z mýho pohledu fanouška death metálu mě to absolutně nebralo. Bylo to moc bzučivý a bez basy. Jinak ostatním fans (kteří nejsou tak zaslepení a natvrdlí :-)) se to líbilo, alespoň blackošum a tak se začínalo tak nějak v rámci možností pařit.

Další svíčkou na dortu jsou AGONY. Mazáci s plakátem na každym rohu (:-)) si na nepřízeň publika nemohli stěžovat. Dobrej set dotáhli s fanoušky do konce v rytmu deathu se špetkou toho blacku a šafránem doomu. Agony jsou taková jistota, že nezahrajou špatně a posluchače si dycinky najdou. Nemám co shazovat či kritizovat (možná jen klávesistku ? teda její zpěv, kterej se mi zdá trochu vedle, ale nechci urážet ? je mi jasný, že může namítnout ať si to du zkusit sám :-))

No, ?přetrpěl? sem další skupinu a heleďme se co se to tu neřítí? BARRACUDA ? na tohle už sem pařil i já! Tohle mě vážně bere (i když ne abnormálně moc, ale bere :-))) Thrash deathík bez zbytečnýho sraní. Per to do nás! Dyť se to tam vejdeeee. Fakt dobrá muzika, kterou si rád poslechnu já i hodně fans vokolo. Barracuda byla snad i dojatá, protože děkovala za ?kotlení?, že prej tam u nich se všichni akorát vožerou?

Nojo, ale kotlík na Barracudu byl ve srovnání s pekelnickym kotlem na MATER MONSTIFERU ouplný hovno, ale úplný?smradlavý, mazlavý :-) Black s mrtvým bubenmajsterm si s nima odkrákal i jeden fanoušek (zdravím tě Radku :-)) a lidem se jejich live performance velmi páčila. Nezbytná krev z Destructorových úst a samej ?paroháč? nad hlavama v davu.

ADOR DORATH si párty neužili, páč nepřijeli z důvodu onemocnění muže za škopkama.

Takže se dostalo prostoru domácím FOB. Páni pořadatelé zahráli, zazpívali a šli dále pořádat. Že tohle reportění nestačí? No, tak dobře ? zahráli skvěle a drhli jednu novinku za druhou a dokonce (po čase ? viděl jsem je teď mnohokrát za sebou a moc sem jim do toho nechtělo) přidali i cover ?People of the Lies?. Ohledně novinek ? až toho budou mít dost na desku (a až vyhrajou Českou rockovou ligu, kde jim zaplatěj tejden ve studiu) tak ta nová fošna bude ultramasakr ? jestliže jste byli uneseni a stále ještě jste z alba ?Follow the Instructions? stejně jako já, tak se z dalšího počinu všichni hromadně zesereme?:-) Ty novinky maj neskutečnou dynamiku a melodiku a drive a sound a?..Dost už chvály, nebo se i FOB pos?sami ze sebe :-o)

Tak, páni organizátoři vypadli z pódia a nastupuje úřadující (a asi nesesaditelná) česká death metalová star. HYPNOS ? set začíná ?In Blood We Trust? a mezi fans se rozpoutává

infernální kotel. A tak to jde celou tu dobu, co tam páni Hypnosáci (teď vlastně s přehláskou, ale já ji nemůžu nikde najít :-)) drtí to své. ?Love Song? a podobný masakry a nějaká ta super novinka ze zářijového alba (kterého se dočkáme i u nás, ne jenom v Dojčlandu). Fanoušci by je snad roztrhali (a Hypnos by se asi i nechali :-)), ale musej prostě dát místo dalším?..

Podle programu (mám ho tu před sebou, protože jinak bych si na nic asi nevzpomněl) měla býti pauzu, ale na tu se dlabe. Je tu první zahraniční headliner a to ze Spolkové republiky Něéééééémecko. ?Achoj Tábor?, ?Na zdrafí!? ? ACID RAIN pršející na křesťanskou zem černočerný kov. Jak by se asi zhrozil bratr Žižka (skoro vzorný křesťan) , kdyby věděl co se bude v Táboře dít pět set let po jeho smrti? :-) Nevím co Jeník Žižků na to, ale mě se to vůbec nelíbilo a většinu jejich setu sem proseděl na lavičce a jenom poslouchal (nic jinýho mi nezbejvalo :-)) jejich rouhání se. Nemohl sem si však nepovšimnout těch pár jedinců (odhaduju, že jich bylo okolo 150 :-o)) co pařili jako o život. Holt, co se nelíbí mě, jim bylo u prdele a dávali najevo jak to viděj oni. Kapela přihodila k dobru i covery od MARDUK a IMMORTAL a fans je přijali s bouřlivým ohlasem (ale oni by asi jásali a hrozili na cokoliv, jak byli rozjetý :-p)

Na plakátě se jejich jméno krčí jako třetí od zdola (nebo jedenácté od zhora :-)), ale pro mě se stali jasnou jedničkou tohoto večéra. PIKODEATH ? totálně nad věcí a nehorázná prdel skloubená s extrémně lahodnou muzikou, která polechtá vaše srdíčko asi tak jako pluh zoře pole s bramborama. U Mater Monstifery mi scházelo chrlení ohně, protože sme byli bohužel odkázáni do ?indooru?, ale na tohle Pikodeath nehráli ?odhadem tak osmkrát zpěvák (nebo teda spíš chrchlořvout) vyplivnul na fans a přilehlý strop mocný plamen ohně až z toho přetavil bužírku na kabelu, co visel nad nim. Neuvěřitelný průpovídky a dokonalá pódiová show (nejlepší tohoto fesťáku) mě fakt dostala a spolu se mnou i mnoho, mnoho, převelice mnoho lidí na kolena (zas tak moc ne, tolik jich ani na celý akci nebylo). Smekám vlasy (klobouk nemám :-)) před Pikodeath a jejich uměním ? jo a díky za tričko poprskaný od ?krve?.

Nejspíše nejexotičtější kapela jaká kdy v historii palcátů účinkovala ? BATHTUB SHITTER až z Japonska, mě taktéž nadchli. Jejich prozatím jediné CD ?Lifetime Shitlist? mohu všem grindožroutům vřele doporučit. Byl sem nažhavenej jako kurva na kunčofta (nebo možná obráceně) jak budou znít na živo. Bude to řezničina jako z CD? Trochu sem zpěváka podezříval z použití harmonizéru, protože mi nešlo do hlavy jak to dělá, ale naživo mi sklaplo. Už někdy před setem Acid Rain se po prostorách Housova mlejna mihnulo nějaký to šikmoočko ? malé, nenápadné ? došlo pro pivo (velké), zapálilo cigaretu (velkou) a někam odběhlo (asi na velkou) a to bylo vše ? jenom očekávání. Ale když vtrhli na pódium totálně mě rozbili. Já je fakt žeru. Ať si zpívaj o sračkách, anebo o pejscích a kočičkách ? fakt v tom uměj chodit. Zpěvákovi (no, on to byl takový docela maličký zpěváček :-))) sice ten growlomurmur nešel tak jako z CD (musim, ale dodat na jeho obranu, že už to byl druhej koncert za den.), ale ultravysokej jekot měl na výbornou. Fans spíše jenom čuměli a pařilo se jenom tak ve dvou řadách, ale přídavek sme si vyřvali (když sem slyšel pokyn ?Hrajte!!!? a odpověď z davu ?Voni asi mluvěj japonsky?:-(? musel sem se smát). Bathtub Shitter chci vidět co nejdřív znova, a je mi jedno jestli budou muset zase přiletět tam vodtamtuď :-)

?Na závěr patří uzávěr? ? jak vyřkl zpěvák Pikodeath a dnešním uzávěrem byl SARCOM. Brutální death s vokálem Chrise Barnese z časů s Cannibal Corpse (nebo k němu má aspoň hodně blízko) a úderka jako blázen, ale hrajte pro deset lidí co tu zůstalo. I tak přidávají a přítomní vytrvalci je odměňují z posledních sil.

Nakonec snad ani nevadilo, že to nebylo open-air, protože náhradní prostory byly hodně undergroundové a akci jen a jen prospěly. Teda až na ten jeden sloup co byl přímo vprostřed pódia a když si ňákej ptáček zpěváček stoupnul za něj, tak publikum ostrouhalo..:-) Nejsilnější okamžiky této akce? Jednoznačně vystoupení PIKODEATH, BATHTUB SHITTER a stagediving při HYPNOS ? z podia, tak třicet cenťáků vysokýho :-) A je tóóóóó! Přežili jsme dvacátýho Žižku a nezbejvá než čekat na jednadvacátýho.

galerie fotek ZDE

sdílet
Přečteno: 3573x Autor: Kýbl | Další články autora
Datum: 23. 8. 2004

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) Destructor

Diskuze (Počet příspěvků: 7)
hodne hustej kotlik
Jojo, Mrcy, samozrejme mas pravdu. A to ja mam kotle zmaknuty, dyt se musim skrz kazdej prodrat dopredu abych mohla fotit..... Hanka | 29. 8. 2004 21:38:18
:-)
tsunami,.... :)) to teda jo..... marty | 27. 8. 2004 14:12:07
...
jedine zklamani festivalu bylo, ze se nedostavila Tsunami... tak jsem se tesil... :-) manafob | 27. 8. 2004 08:26:09
fotky
fotky uz jsou na strankach zizky a odkaz jsem hodil sem doluuuu :-) marty | 26. 8. 2004 16:20:57

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

12. 11. 2019 | Autor: Bury
CUNTS mají nové videočtěte zde »

12. 11. 2019 | Autor: Bury
SODOM představují novou skladbučtěte zde »

11. 11. 2019 | Autor: Johan
DEBUSTROL a MORTIFILIA 1. 2. 2020 v Horažďovicích čtěte zde »

11. 11. 2019 | Autor: Bury
PYOGENESIS zveřejnili song z chystaného alba čtěte zde »

10. 11. 2019 | Autor: Bury
THE AGONIST představují nový klip čtěte zde »

10. 11. 2019 | Autor: Bury
MAYHEM mají nový videoklipčtěte zde »

9. 11. 2019 | Autor: Johan
NOVINY SLOVAK METAL ARMY / zadarmo pre každého, už v distribúcii čtěte zde »

9. 11. 2019 | Autor: Johan
Slovenská horror punková kapela THE KARNSTEINS vydává nové albumčtěte zde »

9. 11. 2019 | Autor: Bury
MINISTRY nahráli akustickou verzi své skladby z roku 1984čtěte zde »

8. 11. 2019 | Autor: Johan
ZEMĚŽLUČ zveřejnila lyric video z chystané deskyčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

15. 10. 2019 | Recenze
SNĚŤ – Promo 2019celý článek »

23. 10. 2019 | Reporty
THRASH NIGHTMARE vol. 7, 19. 10. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.celý článek »

29. 10. 2019 | Recenze
BLUT AUS NORD – Hallucinogencelý článek »

20. 10. 2019 | Rozhovory
ELYSIUM – Snažíme se posluchače udržovat v pozornosti a nestát na místě.celý článek »

24. 10. 2019 | Recenze
RIMORTIS – Dvacet černých růžícelý článek »


Poslední diskuse

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 12. 11. 2019 17:49:59
Autor: Radim
Titulek: obal cd

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.
Datum: 10. 11. 2019 19:04:07
Autor: Pekárek
Titulek: Koncert

diskuse k článku »

MGŁA – Age of Excuse
Datum: 7. 11. 2019 15:21:05
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 21:40:51
Autor: Horaguru
Titulek: Díky

diskuse k článku »

Listopadové tipy – alba & koncerty
Datum: 4. 11. 2019 20:49:42
Autor: immortal
Titulek: Dík Opatovi

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 20:42:52
Autor: Coornelus
Titulek: Pochvala

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama