ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

HELL MILITIA, KILL, ALTER ERA – infočíst info »

XANDRIA (ger) + DIABULUS IN MUSICA (spa) - infočíst info »

TYGERS OF PAN TANG (gbr) + KING´S CALL (ger) - Tygers Of Pan Tang Fall Tour 2014 - infočíst info »

DYING PASSION připravují turné s německými DANTE – infočíst info »

PRAGUE DEATH FEST 2014 – info číst info »

SAMHAINFEST BOHEMIA & MORAVIA 2014 - infočíst info »

WAITING FOR THE WINTER vol. 7 - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE 2 - WHIPSTRIKER, FARSCAPE, APOKALYPTIC RAIDS, LAHAR - info!číst info »


Další nové články

31. 10. 2014 | Ankety
WILLIG – „Deset otázek“ celý článek »

26. 10. 2014 | English
ENTHRONED–- The reputation of the South American crowd lives up to its reputation and the further South you go, the hotter it gets!celý článek »

23. 10. 2014 | Ankety
MERESIEW – „Deset otázek“celý článek »

19. 10. 2014 | English
WHIPSTRIKER – I compose songs everyday when I back home from my job. Everyday I buy some beers and take my old accoustic guitar to try to create something.celý článek »

12. 10. 2014 | English
NUNSLAUGHTER – We are never try to be anything except who we are. We will not change.celý článek »

10. 10. 2014 | Ankety
BOKOM OKOLKY – „Deset otázek“ celý článek »

28. 9. 2014 | English
DEAD CONGREGATION – The only ambition we’ve always had is to be the best that we can be for ourselves.celý článek »

21. 9. 2014 | English
ENTRAPMENT – Mainly I’m just messing around on my guitar, after a while I end up with some useable riffs.celý článek »


Koncerty

31. 10. 2014
Moskyto, Domažlice
První hoře...

1. 11. 2014
PZEŇ Kalikovský mlýn
METAL WISDOM vol.III - DARK SEAL, FORTIS NATURA, A...

1. 11. 2014
BRNO - Metro
ROOT, PLATTARIS, TEARS OF STYRBJORN, BLACKSTARS BA...

2. 11. 2014
Dejvická Klubovna
Nabídka, která se neodmítá: 1000mods (GR) + Saiga ...

4. 11. 2014
Klub Voko Most
TYGERS OF PAN TANG ( UK - Legendary NWOBHM band ) ...

5. 11. 2014
Nová Chmelnice, Praha 3
TYGERS OF PAN TANG ( UK - Legendary NWOBHM band ) ...

5. 11. 2014
Kutná Hora, Klub Česká 1
ADAM BOMB (USA) - Fuck This EU/UK Tour 2014. Lege...

7. 11. 2014
V+V Rock Bar - Most
DEAD DANIELS, LAST REBEL...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Rozhovory » ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

4. 3. 2012ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

Rozhovor o ATTACK OF RAGE, jejich plánech a metalové scéně na Slovensku. Za skupinu odpovídal bubeník Hoyas.
Loni jste vydali desku Sväté zlo, jak jste s ní zpětně spokojení? Myslím si, že došlo k celkovému zlepšení a deska byla vážně parádní…

Ahoj, v prvom rade zdravím teba a všetkých čitateľov Fobie. Ďakujeme ti. S CD sme veru spokojní aj po dlhšom čase a ako sa ukazuje, tak nielen my. Chodia recenzie, kde album dostáva veľmi kladné hodnotenia a to nás pochopiteľne veľmi teší a nakopáva k ďalšej tvorbe. Fakt sa mi ani v tých najmokrejších snoch nesnívalo, že napr. v takom Sparku dostaneme plný počet bodov, to je fakt delo.

Vydávali jste pod firmou Metal Age, jaká je spolupráce s tou firmou? Jak Vám pomohli s propagací alba?

Metal-age sú veľmi fajn ľudkovia. Poznáme sa osobne už pár rokov, nakoľko im pomáham s predajom, tak už mám nejaký prehľad čo a ktorá firma je schopná spraviť pre kapelu v tom našom UG svete. Razím teoriu že na propagáciu svojej nahrávky by tu mala byť hlavne samotná kapela a firma by jej v tom mala pomáhať, najviac ako dokáže. Metal Age nám zrealizovali reklamy v časákoch,  poskytli CD na promotion a recenzie. Určite ale najlepšia propagácia nového albumu sú koncerty a festy.

V minulém roce Vám odešel zpěvák Lukáš a poté i baskytaristka Sára, jak jste se s tím smířili a jak jste spokojení s novými posilami? Jak to přijali Vaši fanoušci?

Lukáš neodišiel tak celkom sám, my sme ho odišli. Pred nejakým časom sa rozhodol presťahovať za hlasom svojho srdca do CZ (cca 400 km od nás) čo sa časom ukázalo ako fakt neriešiteľný problém. Nikto v kapele už totiž nebol ochotný tolerovať rozhodnutie jedného člena, ktoré kapelu brzdilo a časom by ju poslalo určite do sračiek a to nedopustíme! Sára odišla za úplne iných okolností. Nastúpila do novej školy, k tomu začala spievať v dvoch nemetalových bandách a sklbiť toto všetko s našou koncertnou aktivitou sa jej zdalo už nad jej sily, tak sa rozhodla opustiť kapelu. Čo sa týka nových členov, tak musím uznať, že je to fakt pecka. Denis (spev) je veľmi šikovný a zverský spevák. Má odlišné polohy hlasu ako Lukáš a nakoľko sme ani nehľadali jeho dvojníka , sme nadmieru spokojní. Čo sa Šampona (basa) týka tak to je čistá psychiatria. Je to neskutočný pedant na každý svoj ton a na koncerte je ako urgán. Kto ho zažil, musí súhlasiť. Čo sa fanúšikov týka, tak som popravde rátal, že budú zmenu (teda hlavne tú na poste speváka) riešiť viacerí, ale to sa nestalo. Určite sa nájdu aj takí čo budú porovnávať ale to je normálne, taký som aj ja. Je to ale určite hlavne preto, pretože noví dvaja členovia sú viac ako adekvátnou náhradou a každý sme predsa len originál. Práveže som veľmi milo prekvapený, že niektorí fans, ako aj členovia kapiel za nami po koncerte chodia a tvrdia, že sme sa posunuli ešte k väčšej anomálnosti.

Neplánovali jste najít si opět do kapely nějakou ženu? Žena v grindcorové kapele může přitáhnout fanoušky. Na druhou stranu to asi není jednoduché najít osobu něžného pohlaví do takto tvrdé kapely.

A vieš, že ani nie. Ono aj Sára vtedy bola taká fajn náhodička. Pre nás je najdôležitejšie aby nový člen bol v prvom rade dobrý hudobník a hlavne pohoďák.

Budete nahrávat nějaké promo s novými členy?

Promo nechystáme žiadne, máme ale zajednané štúdio, kde ideme nahrávať jednu skladbu a to prerábku od slovenskej HC kultovky Testimony pre tribut cd, ktoré výjde pod Gothoom prod.

Máte zajímavé stránky, ale nejsou zrovna příliš aktuální, nemáte na to člověka nebo prostě jste se rozhodli propagovat novinky okolo kapely jiným způsobem?

Tie ofic.stránky sú veru úplne v prdeli ako vravíš, je to presne preto prečo spomínaš, jednoducho sa nám o to aktívne
nemal kto starať. Popravde ale ani neviem či ofic. stranky majú v dnešnej dobe nejaký extra zmysel. Predsa len máme dobu facebooku a iných sociálnych sietí a je isté, že to je budúcnosť v prezentácii kapiel na nete.

Někteří Vám přezdívají, že jste jako slovenský Ingrowing, co vy na to? Máte rádi tuto kapelu?

No to vieš my máme veľa prezývok ako napr. Hovada, Kokoti, Alkáči a veru áno počul som už aj Slovenský Ingrowing... Tá sa mi ale páči zo všetkých najviac, to sa musí nechať a je to fakt pocta! Vieš ono Ingrowing bola v našich začiatkoch jedna z naj kapiel, všetci sme ju vtedy hltali jak svina takže je jasné, že sa to muselo odraziť aj na našich skladbách. Nešlo ale o to, že by sme ich kopírovali ale zatajiť to, že nás inšpirovali sa proste nedá. Nie len tak náhodou sa Vlakin (Ingrowing)a Puty (Contrastic r.i.p) stali krstnými otcami nášho nového albumu. Za tie roky sa z nás stali kamoši a ja mám kurevskú radosť, že kapelám na ktorých sme vyrástali sa naša hudba ktorú robíme páči.

Všiml jsem si, že budete hrát s kapelou Komatoz, jak jste se dostali ke koncertu s ní? Neplánujete nějaké zahraniční turné?

Raz som otvorel meil a kukam, že napisane… ON: Seva nestete si zahrať z Komatoz v Čadci? JA: steme! ON: kolko stete? JA: na benzin. ON: super. JA: dohodnute, tešime sa! Proste grindova kominikacia jak svina, priama a rychla hehe. Turné by bolo super, popravde taký stále nesplnený sen, ktorý určite raz výjde, viem to! Ale momentálne také nič nechystáme, plánujeme nejaký ten výlet niekde kde ešte naše nohy nikdy nestáli, ale uvidíme ako to celé dopadne.

Jak je těžké prosadit se na slovenské scéně? Jaká vůbec je slovenská metalová scéna? Můžeš jí nějak porovnat s tou českou?

Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok. My sme na scéne 10 rokov a snažíme sa nepoľavovať ani na chvíľu. Za tých 10 rokov sme vďaka hudbe prežili toho hrozne veľa úžasného a to nás stále ženie vpred. Na našej scéne je to ako na každej inej, sú tu kvalitné kapely a tie menej kvalitné. Ale zrovnávať SK a CZ scénu na to fakt nemám gule. U mňa totiž CZ scéna spolu s tou severskou patrí ktým najlepším na svete.

Můžeš nám doporučit nějaké zajímavé slovenské kapely z oblasti grindcoru?

Jasné, veľmi rád, moji favoriti sú: Idiots Parade, Human Humus, Čad, Systemic Damage, Respite, Alea Icta Est, Embolism, Abortion, Oros.

Sledujete nějaké internetové metalové ziny? Zajímáte se celkově o hudební scénu?

Tak ja pravidelne, je to moja každodená závislosť hlavne teda stranky: Incipitum, Metalopolis, Mortem, Marast, Abyss, Fobia.

Jaké máte na Slovensku metalové festivaly? Dají se porovnat s těmi českými? Mám na mysli, jestli máte něco podobného jako Brutal Assault nebo Metalfest v Plzni.

Festy typu Brutal Assault, Obscene, Metalfest u nás ani náhodou nemáme. Rozbieha sa u nás Gothoom fest, ktorému naozaj fandím a verím, že tento rok ho príde podporiť fakt kvantum ľudí!

Nakonec tradiční otázka co plánujete do nejbližší budoucnosti? Jinak se mějte a přeju hodně šťastných grindcorových let…

V najbližšej dobe máme naplánovaných vcelku hodne koncertov a hlavne sa určite už čoskoro vrhneme na skladanie nových songov. S novými členmi prišla nová inšpirácia a ja sa už neviem dočkať čo z toho vznikne. Ďakujeme za priestor vo vašom časáku majte sa moc fajn a hlavne nikoho neposlúchajte!

http://bandzone.cz/attackofrage

sdílet
Přečteno: 1452x Autor: Louluk | Další články autora
Datum: 4. 3. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

31. 10. 2014 | Autor: Johan
Porgoresivní deathmetalisté TANTAL mají druhé albumčtěte zde »

31. 10. 2014 | Autor: Johan
ORIGIN v rámci tour zahrají v Prazečtěte zde »

31. 10. 2014 | Autor: Johan
BAROMANTIKA - V hodině smrti: Nebát se temnotyčtěte zde »

31. 10. 2014 | Autor: Johan
ENDLESS vydají novou desku „If the Universe Is the Answer…“ v polovině listopadu. čtěte zde »

30. 10. 2014 | Autor: Peťan
Dvojkoncert NEKROFILTH a REPUKED již o víkendu!čtěte zde »

30. 10. 2014 | Autor: Coornelus
TUMMO hledá zpěvákačtěte zde »

30. 10. 2014 | Autor: Johan
INSANIA - listopadové koncertyčtěte zde »

30. 10. 2014 | Autor: Johan
NEBELHEIM uvolnili ke stažení celou diskografiičtěte zde »

29. 10. 2014 | Autor: Peťan
OEF 2015: SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH!čtěte zde »

29. 10. 2014 | Autor: Johan
ARE YOU LOCAL? zveřejní elektronickou verzi svého nového alba na stránkách Czech Bladečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

2. 10. 2014 | Reporty
CATASTROFY, KAAR, KAOSQAUADcelý článek »

9. 10. 2014 | Reporty
SODOMIZER, HELLCANNON, 1000 BOMBScelý článek »

20. 10. 2014 | Recenze
1349 – Massive Cauldron of Chaoscelý článek »

7. 10. 2014 | Reporty
SAVAGE MESSIAH, DUST BOLTcelý článek »

21. 10. 2014 | Reporty
PEKLO NAD OTAVOU 9, 18.10.2014, Strakonice - Music bar Křemelkacelý článek »

12. 10. 2014 | English
NUNSLAUGHTER – We are never try to be anything except who we are. We will not change.celý článek »


Poslední diskuse

MERESIEW – Do zdi jít
Datum: 30. 10. 2014 17:09:06
Autor: Saly
Titulek: meresiew

diskuse k článku »

PHANTOMS OF PILSEN 8 - sobota
Datum: 30. 10. 2014 12:41:16
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

PHANTOMS OF PILSEN 8 - sobota
Datum: 30. 10. 2014 12:37:30
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

PHANTOMS OF PILSEN 8 - sobota
Datum: 30. 10. 2014 12:24:49
Autor: Honza
Titulek: ...

diskuse k článku »

PHANTOMS OF PILSEN 8 - sobota
Datum: 30. 10. 2014 10:53:48
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

PHANTOMS OF PILSEN 8 - sobota
Datum: 30. 10. 2014 09:57:33
Autor: Honza
Titulek: Attic

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop hardcore&punk a metal obchod
Mortem zine Metalopolis.net
Metal Forever & Metal Man Metalzone.info
Metalový pořad na rockových frekvencích Rádia Hey! Metal 4U shop
True empress Hard Music Base
Volumemax