ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

PEKLO NAD OTAVOU 9 – infočíst info »

TARJA (fin) dá začátkem školního roku hned dva koncerty u nás - v rámci Colours in the Road World Tour! - infočíst info »

Deathmetaloví CRYPTOPSY zahrají poprvé v Ostravě! - infočíst info »

Návrat doomových králů YOB - infočíst info »

PROZAIC TOUR - NEUROTIC MACHINERY, DESIRE FOR SORROW, SOUL DECODER, FINAL PAIN - infočíst info »

RETROPROTEST (křest LP), THALIDOMIDE, THE PODZEMNIX - infočíst info »

DIABOLICAL FEST vol. IV - infočíst info »

20 let ISACAARUM – infočíst info »


Další nové články

31. 8. 2014 | Ankety
ACHSAR – „Deset otázek“ celý článek »

17. 8. 2014 | English
MALEVOLENT CREATION – The new album will be extremely heavy!celý článek »

5. 8. 2014 | Ankety
SELFISH SON – „Deset otázek“celý článek »

3. 8. 2014 | English
HAIL OF BULLETS – We all have the same goal, and that is to create great, real death metal!celý článek »

28. 7. 2014 | English
DECEASED – We play because we are metalheads always and nothing more!celý článek »

13. 7. 2014 | English
IMMOLATION – I wouldn’t say we are fans of conspiracy theories, but we are interested in seeing both sides of an issue and all the facts.celý článek »

11. 7. 2014 | Ankety
PSEUDOSAPIENS – „Deset otázek“celý článek »

10. 7. 2014 | Ankety
Anketa s českými kapelami, které vystoupí na BRUTAL ASSAULTU 2014.celý článek »


Koncerty

4. 9. 2014
Praha - Cross Club
NAŠROT a V.O.H., od 20h., Zdarma!!...

5. 9. 2014
Jihlava - Mystic CLub
MAWATAKI, EXTREME, JIZZ, POINT 2 POINT, TERMINAL. ...

6. 9. 2014
Koupaliště Planá u M.L. 348 15 Tepelská 838
FESTIVAL TELEGRAFNÍCH SLOUPŮ 20. STOLETÍ Začátek:...

6. 9. 2014
Plzeň-Indians Czech Club-Kalikovský Mlýn.
TROLLECH , DYSANGELIUM , 1000 BOMBS....

6. 9. 2014
Košťany u Teplic - OpenAir
BLACK BULL, DEAD DANIELS, TLUSTÁ BERTA, HLAHOL, JO...

6. 9. 2014
Havlíčkův Brod - Pivnice u Pekelnýho Koně
ČERTŮF PUNK, SEX DEVIANTS, TRAGEDIS, VPV, BERMUDSK...

9. 9. 2014
Praha - Modrá Vopice
"European Exhumation": Mitochondrion (Death/Blac...

12. 9. 2014
RAJČE OpenAir (Teplice)
Rajče Sabbath III OpenAir tentokrát svede dohromad...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TARJA (fin) dá začátkem školního roku hned dva koncerty u nás
» Rozhovory » ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

4. 3. 2012ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

Rozhovor o ATTACK OF RAGE, jejich plánech a metalové scéně na Slovensku. Za skupinu odpovídal bubeník Hoyas.
Loni jste vydali desku Sväté zlo, jak jste s ní zpětně spokojení? Myslím si, že došlo k celkovému zlepšení a deska byla vážně parádní…

Ahoj, v prvom rade zdravím teba a všetkých čitateľov Fobie. Ďakujeme ti. S CD sme veru spokojní aj po dlhšom čase a ako sa ukazuje, tak nielen my. Chodia recenzie, kde album dostáva veľmi kladné hodnotenia a to nás pochopiteľne veľmi teší a nakopáva k ďalšej tvorbe. Fakt sa mi ani v tých najmokrejších snoch nesnívalo, že napr. v takom Sparku dostaneme plný počet bodov, to je fakt delo.

Vydávali jste pod firmou Metal Age, jaká je spolupráce s tou firmou? Jak Vám pomohli s propagací alba?

Metal-age sú veľmi fajn ľudkovia. Poznáme sa osobne už pár rokov, nakoľko im pomáham s predajom, tak už mám nejaký prehľad čo a ktorá firma je schopná spraviť pre kapelu v tom našom UG svete. Razím teoriu že na propagáciu svojej nahrávky by tu mala byť hlavne samotná kapela a firma by jej v tom mala pomáhať, najviac ako dokáže. Metal Age nám zrealizovali reklamy v časákoch,  poskytli CD na promotion a recenzie. Určite ale najlepšia propagácia nového albumu sú koncerty a festy.

V minulém roce Vám odešel zpěvák Lukáš a poté i baskytaristka Sára, jak jste se s tím smířili a jak jste spokojení s novými posilami? Jak to přijali Vaši fanoušci?

Lukáš neodišiel tak celkom sám, my sme ho odišli. Pred nejakým časom sa rozhodol presťahovať za hlasom svojho srdca do CZ (cca 400 km od nás) čo sa časom ukázalo ako fakt neriešiteľný problém. Nikto v kapele už totiž nebol ochotný tolerovať rozhodnutie jedného člena, ktoré kapelu brzdilo a časom by ju poslalo určite do sračiek a to nedopustíme! Sára odišla za úplne iných okolností. Nastúpila do novej školy, k tomu začala spievať v dvoch nemetalových bandách a sklbiť toto všetko s našou koncertnou aktivitou sa jej zdalo už nad jej sily, tak sa rozhodla opustiť kapelu. Čo sa týka nových členov, tak musím uznať, že je to fakt pecka. Denis (spev) je veľmi šikovný a zverský spevák. Má odlišné polohy hlasu ako Lukáš a nakoľko sme ani nehľadali jeho dvojníka , sme nadmieru spokojní. Čo sa Šampona (basa) týka tak to je čistá psychiatria. Je to neskutočný pedant na každý svoj ton a na koncerte je ako urgán. Kto ho zažil, musí súhlasiť. Čo sa fanúšikov týka, tak som popravde rátal, že budú zmenu (teda hlavne tú na poste speváka) riešiť viacerí, ale to sa nestalo. Určite sa nájdu aj takí čo budú porovnávať ale to je normálne, taký som aj ja. Je to ale určite hlavne preto, pretože noví dvaja členovia sú viac ako adekvátnou náhradou a každý sme predsa len originál. Práveže som veľmi milo prekvapený, že niektorí fans, ako aj členovia kapiel za nami po koncerte chodia a tvrdia, že sme sa posunuli ešte k väčšej anomálnosti.

Neplánovali jste najít si opět do kapely nějakou ženu? Žena v grindcorové kapele může přitáhnout fanoušky. Na druhou stranu to asi není jednoduché najít osobu něžného pohlaví do takto tvrdé kapely.

A vieš, že ani nie. Ono aj Sára vtedy bola taká fajn náhodička. Pre nás je najdôležitejšie aby nový člen bol v prvom rade dobrý hudobník a hlavne pohoďák.

Budete nahrávat nějaké promo s novými členy?

Promo nechystáme žiadne, máme ale zajednané štúdio, kde ideme nahrávať jednu skladbu a to prerábku od slovenskej HC kultovky Testimony pre tribut cd, ktoré výjde pod Gothoom prod.

Máte zajímavé stránky, ale nejsou zrovna příliš aktuální, nemáte na to člověka nebo prostě jste se rozhodli propagovat novinky okolo kapely jiným způsobem?

Tie ofic.stránky sú veru úplne v prdeli ako vravíš, je to presne preto prečo spomínaš, jednoducho sa nám o to aktívne
nemal kto starať. Popravde ale ani neviem či ofic. stranky majú v dnešnej dobe nejaký extra zmysel. Predsa len máme dobu facebooku a iných sociálnych sietí a je isté, že to je budúcnosť v prezentácii kapiel na nete.

Někteří Vám přezdívají, že jste jako slovenský Ingrowing, co vy na to? Máte rádi tuto kapelu?

No to vieš my máme veľa prezývok ako napr. Hovada, Kokoti, Alkáči a veru áno počul som už aj Slovenský Ingrowing... Tá sa mi ale páči zo všetkých najviac, to sa musí nechať a je to fakt pocta! Vieš ono Ingrowing bola v našich začiatkoch jedna z naj kapiel, všetci sme ju vtedy hltali jak svina takže je jasné, že sa to muselo odraziť aj na našich skladbách. Nešlo ale o to, že by sme ich kopírovali ale zatajiť to, že nás inšpirovali sa proste nedá. Nie len tak náhodou sa Vlakin (Ingrowing)a Puty (Contrastic r.i.p) stali krstnými otcami nášho nového albumu. Za tie roky sa z nás stali kamoši a ja mám kurevskú radosť, že kapelám na ktorých sme vyrástali sa naša hudba ktorú robíme páči.

Všiml jsem si, že budete hrát s kapelou Komatoz, jak jste se dostali ke koncertu s ní? Neplánujete nějaké zahraniční turné?

Raz som otvorel meil a kukam, že napisane… ON: Seva nestete si zahrať z Komatoz v Čadci? JA: steme! ON: kolko stete? JA: na benzin. ON: super. JA: dohodnute, tešime sa! Proste grindova kominikacia jak svina, priama a rychla hehe. Turné by bolo super, popravde taký stále nesplnený sen, ktorý určite raz výjde, viem to! Ale momentálne také nič nechystáme, plánujeme nejaký ten výlet niekde kde ešte naše nohy nikdy nestáli, ale uvidíme ako to celé dopadne.

Jak je těžké prosadit se na slovenské scéně? Jaká vůbec je slovenská metalová scéna? Můžeš jí nějak porovnat s tou českou?

Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok. My sme na scéne 10 rokov a snažíme sa nepoľavovať ani na chvíľu. Za tých 10 rokov sme vďaka hudbe prežili toho hrozne veľa úžasného a to nás stále ženie vpred. Na našej scéne je to ako na každej inej, sú tu kvalitné kapely a tie menej kvalitné. Ale zrovnávať SK a CZ scénu na to fakt nemám gule. U mňa totiž CZ scéna spolu s tou severskou patrí ktým najlepším na svete.

Můžeš nám doporučit nějaké zajímavé slovenské kapely z oblasti grindcoru?

Jasné, veľmi rád, moji favoriti sú: Idiots Parade, Human Humus, Čad, Systemic Damage, Respite, Alea Icta Est, Embolism, Abortion, Oros.

Sledujete nějaké internetové metalové ziny? Zajímáte se celkově o hudební scénu?

Tak ja pravidelne, je to moja každodená závislosť hlavne teda stranky: Incipitum, Metalopolis, Mortem, Marast, Abyss, Fobia.

Jaké máte na Slovensku metalové festivaly? Dají se porovnat s těmi českými? Mám na mysli, jestli máte něco podobného jako Brutal Assault nebo Metalfest v Plzni.

Festy typu Brutal Assault, Obscene, Metalfest u nás ani náhodou nemáme. Rozbieha sa u nás Gothoom fest, ktorému naozaj fandím a verím, že tento rok ho príde podporiť fakt kvantum ľudí!

Nakonec tradiční otázka co plánujete do nejbližší budoucnosti? Jinak se mějte a přeju hodně šťastných grindcorových let…

V najbližšej dobe máme naplánovaných vcelku hodne koncertov a hlavne sa určite už čoskoro vrhneme na skladanie nových songov. S novými členmi prišla nová inšpirácia a ja sa už neviem dočkať čo z toho vznikne. Ďakujeme za priestor vo vašom časáku majte sa moc fajn a hlavne nikoho neposlúchajte!

http://bandzone.cz/attackofrage

sdílet
Přečteno: 1401x Autor: Louluk | Další články autora
Datum: 4. 3. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

2. 9. 2014 | Autor: Johan
Deathoví ABYSS hodlají udělat ze svého Lhotfestu tradicičtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Johan
PUNK-AID - For The Animals - benefiční kompilacečtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Asphyx
KAMELOT - Falling Like The Fahrenheit (video)čtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Asphyx
SKELETONWITCH - "Unending, Everliving" (Official Music Video)čtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Asphyx
OBITUARY - "Visions in My Head" (další song z nové desky uvolněn)!čtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Asphyx
SLAYER ve studiu!čtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Asphyx
BLUES PILLS - Gypsy (klip)čtěte zde »

2. 9. 2014 | Autor: Asphyx
PRONG - Remove, Separate Self (Official Video)čtěte zde »

1. 9. 2014 | Autor: Johan
Akce Cecek Rcs. 4.- 6.9. 2014, Praha, Jihlava, Havl.Brod...čtěte zde »

1. 9. 2014 | Autor: Asphyx
Holandští ONHEIL s teaserem k novému albu!čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

11. 8. 2014 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2014, vol. 19 – Brutální slečnycelý článek »

7. 8. 2014 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2014, vol. 19 – den prvnícelý článek »

14. 8. 2014 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2014, vol. 19 – den třetícelý článek »

15. 8. 2014 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2014, vol. 19 – den čtvrtýcelý článek »

3. 8. 2014 | English
HAIL OF BULLETS – We all have the same goal, and that is to create great, real death metal!celý článek »

13. 8. 2014 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2014, vol. 19 – den druhýcelý článek »


Poslední diskuse

JUDAS PRIEST – Redeemer of Souls
Datum: 2. 9. 2014 08:08:45
Autor: Asphyx
Titulek: .....

diskuse k článku »

JUDAS PRIEST – Redeemer of Souls
Datum: 2. 9. 2014 08:00:12
Autor: Stick
Titulek: Redeemer

diskuse k článku »

UNAUSSPRECHLICHEN KULTEN (Chil), ZOMBIEFICATION (Mex), INCARCERATION (Bra), HEAVING EARTH (Cz) - info
Datum: 2. 9. 2014 07:32:52
Autor: Asphyx
Titulek: ......

diskuse k článku »

JUDAS PRIEST – Redeemer of Souls
Datum: 1. 9. 2014 16:51:38
Autor: KubaAjz
Titulek: Jidášové

diskuse k článku »

JUDAS PRIEST – Redeemer of Souls
Datum: 1. 9. 2014 15:01:52
Autor: Peťan
Titulek: Priest is back

diskuse k článku »

HERDEK FILEK, KUZIMU MABAYA, CONOPED (benefice U Konce s dechem)
Datum: 1. 9. 2014 12:47:31
Autor: R-DIY
Titulek: Video z koncert "C"

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop hardcore&punk a metal obchod
Mortem zine Metalopolis.net
Metal Forever & Metal Man Metalzone.info
Metalový pořad na rockových frekvencích Rádia Hey! Metal 4U shop
True empress Hard Music Base
Volumemax