ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

WINTER BASINFIREFEST II. - info + soutěž o volné vstupenky!číst info »

Metal Christmas – infočíst info »

Tahouni metalového undergroundu TODAY IS THE DAY poprvé na Sedmičce – infočíst info »

GORGOROTH (NOR), KAMPFAR (NOR), GEHENNA (NOR) - infočíst info »

HOODED MENACE (FIN), MOURNING BELOVETH (IRL), SHORES OF NULL (ITA), MARCH OF THE HORDES (CZ) - infočíst info »

X-MASS 2014 vol. 12 – infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2015 - infočíst info »

Dreamscapes Tour 2015 – cesty snových poutníků – infočíst info »


Další nové články

30. 11. 2015 | English
INFECTED CHAOS – „10 questions“celý článek »

25. 10. 2015 | English
SPACE CHASER – We don't want to send a specific message to the people. Enjoy the music, have fun and thrash!celý článek »

13. 10. 2015 | English
INFECTION – „10 questions“celý článek »

12. 10. 2015 | Dr. Kydy
Bomba! Šok! Událost tisíciletí! Návrat DAMYENS!!! celý článek »

2. 10. 2015 | Postřehy
Zemřel Lubomír Lipský, držitel ceny Anděl v kategorii Hard & Heavycelý článek »

27. 9. 2015 | English
CORPSE GARDEN – We worked really hard on this new album and for a long time.celý článek »

10. 9. 2015 | Ankety
THE TOWER – „Deset otázek“ celý článek »

29. 8. 2015 | Ankety
HONEM – „Devět otázek“celý článek »


Koncerty

4. 12. 2015
RC KAIN, PRAHA
DEAD DANIELS, StoneHills...

5. 12. 2015
RC KAIN, PRAHA
DEAD DANIELS, DOKTOR TRICERATOPS, Bulldog...

9. 12. 2015
Praha, Modrá Vopice
HOODED MENACE (FIN) /// MOURNING BELOVETH (I...

11. 12. 2015
Plzeň - Parlament club
REST IN PISS 2015 - první víkendová zastávka thras...

12. 12. 2015
Praha - Fatal Music Club
XVIII YEARS OF GRINDING YOUR EARS ...aneb oslava p...

12. 12. 2015
Teplice - Božák
REST IN PISS 2015 - druhá víkendová zastávka thras...

19. 12. 2015
Dělnický dům Židenice, Brno Jamborova 65
Druhý ročník temného festivalu se nezadržitelně bl...

21. 12. 2015
FATAL music club
ERRANTES (black metal) + DEAD DANIELS (hard rock'...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Rozhovory » ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

4. 3. 2012ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

Rozhovor o ATTACK OF RAGE, jejich plánech a metalové scéně na Slovensku. Za skupinu odpovídal bubeník Hoyas.
Loni jste vydali desku Sväté zlo, jak jste s ní zpětně spokojení? Myslím si, že došlo k celkovému zlepšení a deska byla vážně parádní…

Ahoj, v prvom rade zdravím teba a všetkých čitateľov Fobie. Ďakujeme ti. S CD sme veru spokojní aj po dlhšom čase a ako sa ukazuje, tak nielen my. Chodia recenzie, kde album dostáva veľmi kladné hodnotenia a to nás pochopiteľne veľmi teší a nakopáva k ďalšej tvorbe. Fakt sa mi ani v tých najmokrejších snoch nesnívalo, že napr. v takom Sparku dostaneme plný počet bodov, to je fakt delo.

Vydávali jste pod firmou Metal Age, jaká je spolupráce s tou firmou? Jak Vám pomohli s propagací alba?

Metal-age sú veľmi fajn ľudkovia. Poznáme sa osobne už pár rokov, nakoľko im pomáham s predajom, tak už mám nejaký prehľad čo a ktorá firma je schopná spraviť pre kapelu v tom našom UG svete. Razím teoriu že na propagáciu svojej nahrávky by tu mala byť hlavne samotná kapela a firma by jej v tom mala pomáhať, najviac ako dokáže. Metal Age nám zrealizovali reklamy v časákoch,  poskytli CD na promotion a recenzie. Určite ale najlepšia propagácia nového albumu sú koncerty a festy.

V minulém roce Vám odešel zpěvák Lukáš a poté i baskytaristka Sára, jak jste se s tím smířili a jak jste spokojení s novými posilami? Jak to přijali Vaši fanoušci?

Lukáš neodišiel tak celkom sám, my sme ho odišli. Pred nejakým časom sa rozhodol presťahovať za hlasom svojho srdca do CZ (cca 400 km od nás) čo sa časom ukázalo ako fakt neriešiteľný problém. Nikto v kapele už totiž nebol ochotný tolerovať rozhodnutie jedného člena, ktoré kapelu brzdilo a časom by ju poslalo určite do sračiek a to nedopustíme! Sára odišla za úplne iných okolností. Nastúpila do novej školy, k tomu začala spievať v dvoch nemetalových bandách a sklbiť toto všetko s našou koncertnou aktivitou sa jej zdalo už nad jej sily, tak sa rozhodla opustiť kapelu. Čo sa týka nových členov, tak musím uznať, že je to fakt pecka. Denis (spev) je veľmi šikovný a zverský spevák. Má odlišné polohy hlasu ako Lukáš a nakoľko sme ani nehľadali jeho dvojníka , sme nadmieru spokojní. Čo sa Šampona (basa) týka tak to je čistá psychiatria. Je to neskutočný pedant na každý svoj ton a na koncerte je ako urgán. Kto ho zažil, musí súhlasiť. Čo sa fanúšikov týka, tak som popravde rátal, že budú zmenu (teda hlavne tú na poste speváka) riešiť viacerí, ale to sa nestalo. Určite sa nájdu aj takí čo budú porovnávať ale to je normálne, taký som aj ja. Je to ale určite hlavne preto, pretože noví dvaja členovia sú viac ako adekvátnou náhradou a každý sme predsa len originál. Práveže som veľmi milo prekvapený, že niektorí fans, ako aj členovia kapiel za nami po koncerte chodia a tvrdia, že sme sa posunuli ešte k väčšej anomálnosti.

Neplánovali jste najít si opět do kapely nějakou ženu? Žena v grindcorové kapele může přitáhnout fanoušky. Na druhou stranu to asi není jednoduché najít osobu něžného pohlaví do takto tvrdé kapely.

A vieš, že ani nie. Ono aj Sára vtedy bola taká fajn náhodička. Pre nás je najdôležitejšie aby nový člen bol v prvom rade dobrý hudobník a hlavne pohoďák.

Budete nahrávat nějaké promo s novými členy?

Promo nechystáme žiadne, máme ale zajednané štúdio, kde ideme nahrávať jednu skladbu a to prerábku od slovenskej HC kultovky Testimony pre tribut cd, ktoré výjde pod Gothoom prod.

Máte zajímavé stránky, ale nejsou zrovna příliš aktuální, nemáte na to člověka nebo prostě jste se rozhodli propagovat novinky okolo kapely jiným způsobem?

Tie ofic.stránky sú veru úplne v prdeli ako vravíš, je to presne preto prečo spomínaš, jednoducho sa nám o to aktívne
nemal kto starať. Popravde ale ani neviem či ofic. stranky majú v dnešnej dobe nejaký extra zmysel. Predsa len máme dobu facebooku a iných sociálnych sietí a je isté, že to je budúcnosť v prezentácii kapiel na nete.

Někteří Vám přezdívají, že jste jako slovenský Ingrowing, co vy na to? Máte rádi tuto kapelu?

No to vieš my máme veľa prezývok ako napr. Hovada, Kokoti, Alkáči a veru áno počul som už aj Slovenský Ingrowing... Tá sa mi ale páči zo všetkých najviac, to sa musí nechať a je to fakt pocta! Vieš ono Ingrowing bola v našich začiatkoch jedna z naj kapiel, všetci sme ju vtedy hltali jak svina takže je jasné, že sa to muselo odraziť aj na našich skladbách. Nešlo ale o to, že by sme ich kopírovali ale zatajiť to, že nás inšpirovali sa proste nedá. Nie len tak náhodou sa Vlakin (Ingrowing)a Puty (Contrastic r.i.p) stali krstnými otcami nášho nového albumu. Za tie roky sa z nás stali kamoši a ja mám kurevskú radosť, že kapelám na ktorých sme vyrástali sa naša hudba ktorú robíme páči.

Všiml jsem si, že budete hrát s kapelou Komatoz, jak jste se dostali ke koncertu s ní? Neplánujete nějaké zahraniční turné?

Raz som otvorel meil a kukam, že napisane… ON: Seva nestete si zahrať z Komatoz v Čadci? JA: steme! ON: kolko stete? JA: na benzin. ON: super. JA: dohodnute, tešime sa! Proste grindova kominikacia jak svina, priama a rychla hehe. Turné by bolo super, popravde taký stále nesplnený sen, ktorý určite raz výjde, viem to! Ale momentálne také nič nechystáme, plánujeme nejaký ten výlet niekde kde ešte naše nohy nikdy nestáli, ale uvidíme ako to celé dopadne.

Jak je těžké prosadit se na slovenské scéně? Jaká vůbec je slovenská metalová scéna? Můžeš jí nějak porovnat s tou českou?

Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok. My sme na scéne 10 rokov a snažíme sa nepoľavovať ani na chvíľu. Za tých 10 rokov sme vďaka hudbe prežili toho hrozne veľa úžasného a to nás stále ženie vpred. Na našej scéne je to ako na každej inej, sú tu kvalitné kapely a tie menej kvalitné. Ale zrovnávať SK a CZ scénu na to fakt nemám gule. U mňa totiž CZ scéna spolu s tou severskou patrí ktým najlepším na svete.

Můžeš nám doporučit nějaké zajímavé slovenské kapely z oblasti grindcoru?

Jasné, veľmi rád, moji favoriti sú: Idiots Parade, Human Humus, Čad, Systemic Damage, Respite, Alea Icta Est, Embolism, Abortion, Oros.

Sledujete nějaké internetové metalové ziny? Zajímáte se celkově o hudební scénu?

Tak ja pravidelne, je to moja každodená závislosť hlavne teda stranky: Incipitum, Metalopolis, Mortem, Marast, Abyss, Fobia.

Jaké máte na Slovensku metalové festivaly? Dají se porovnat s těmi českými? Mám na mysli, jestli máte něco podobného jako Brutal Assault nebo Metalfest v Plzni.

Festy typu Brutal Assault, Obscene, Metalfest u nás ani náhodou nemáme. Rozbieha sa u nás Gothoom fest, ktorému naozaj fandím a verím, že tento rok ho príde podporiť fakt kvantum ľudí!

Nakonec tradiční otázka co plánujete do nejbližší budoucnosti? Jinak se mějte a přeju hodně šťastných grindcorových let…

V najbližšej dobe máme naplánovaných vcelku hodne koncertov a hlavne sa určite už čoskoro vrhneme na skladanie nových songov. S novými členmi prišla nová inšpirácia a ja sa už neviem dočkať čo z toho vznikne. Ďakujeme za priestor vo vašom časáku majte sa moc fajn a hlavne nikoho neposlúchajte!

http://bandzone.cz/attackofrage

sdílet
Přečteno: 1761x Autor: Louluk | Další články autora
Datum: 4. 3. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

30. 11. 2015 | Autor: Johan
MEMORY ERROR vol. 5, 11. december 2015, Matrix Club, Kaniankačtěte zde »

30. 11. 2015 | Autor: Mikael
VARG - Das Ende Aller Lügen (video)čtěte zde »

30. 11. 2015 | Autor: Mikael
BRAINSTORM - The World To See (video)čtěte zde »

30. 11. 2015 | Autor: Mikael
OLYMPIC - Láska jak má bejt (lyric video)čtěte zde »

29. 11. 2015 | Autor: Johan
KHADAVER majú nový klip, natáčal sa v starom vlakovom depečtěte zde »

29. 11. 2015 | Autor: Mikael
GUS G. (feat. Elize Ryd) - What Lies Belowčtěte zde »

29. 11. 2015 | Autor: Mikael
LYCUS - Solar Chamberčtěte zde »

29. 11. 2015 | Autor: Mikael
POP EVIL - Ways To Get High (video)čtěte zde »

28. 11. 2015 | Autor: Johan
Norská SIRENIA zavítá na METALFEST OPEN AIR 2016!čtěte zde »

28. 11. 2015 | Autor: Mikael
BLOOD RED SAINTS - Feels a Lot Like Lovečtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

6. 11. 2015 | Recenze
HEIDEN – Na svůj příběh jsme samicelý článek »

9. 11. 2015 | Reporty
DEATHCRUSHER TOUR – CARCASS, OBITUARY, NAPALM DEATH, VOIVODcelý článek »

16. 11. 2015 | Recenze
LIMETAL – Na tenkém ledě / Mayday celý článek »

1. 11. 2015 | Rozhovory
Daniela Dahlien Neumanová (KEEP ON ROTTING, DILIGENCE, THE CORONA LANTERN) – Baví mě se podílet na něčem, co má možnost zanechat nějakou stopu. Hudba je pro mě útočiště, meditace, únik z reálna okolo.celý článek »

4. 11. 2015 | Reporty
THRASH NIGHTMARE III, 31.10.2015, Písek – Divadlo Pod čaroucelý článek »

2. 11. 2015 | Reporty
Jak jsem přispěl na kokotinu a nelitoval tohocelý článek »


Poslední diskuse

WINDHAND – Grief’s Infernal Flower
Datum: 29. 11. 2015 15:26:14
Autor: kubánec
Titulek: ...

diskuse k článku »

MALEVOLENT CREATION, GRAVE, DYSANGELIUM
Datum: 28. 11. 2015 18:56:23
Autor: immortal
Titulek: No tedy...

diskuse k článku »

CRUCIAMENTUM – Charnel Passages
Datum: 27. 11. 2015 16:36:12
Autor: ni.hil
Titulek: Cruciamentum živě

diskuse k článku »

MALEVOLENT CREATION, GRAVE, DYSANGELIUM
Datum: 26. 11. 2015 19:46:52
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

GRAVE, MALEVOLENT CREATION, DYSANGELIUM
Datum: 26. 11. 2015 16:18:17
Autor: Peťan
Titulek: Pěkný report

diskuse k článku »

CRUCIAMENTUM – Charnel Passages
Datum: 25. 11. 2015 20:01:40
Autor: Peťan
Titulek: Výborné album

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Mortem zine Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man Metal 4U shop True empress