ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ELUVEITIE a ARKONA - spolu, naživo a s novými deskami - v listopadu v Praze! - infočíst info »

ISACAARUM – Öld Pricks Pöwerplay – Rozlučka s Jimmym a Monthym - infočíst info »

CZECH VAMPIRE BALL - infočíst info »

Bicmen Mike Terrana představí svou novou kapelu hned na šesti koncertech v ČR! - infočíst info »

TRADIČNÍ BESÍDKA vol. 2 - infočíst info »

Metalové legendy živě - megaprojekt METAL ALL STARS - BEATFEST s jedinou show v ČR!číst info »

NOD NOD pokřtí debutový vinyl na Strahově s VLNĚNOU – infočíst info »

DYING PASSION připravují turné s německými DANTE – infočíst info »


Další nové články

22. 11. 2014 | Ankety
NEBELHEIM – „Deset otázek“celý článek »

18. 11. 2014 | Ankety
BRAINDEAD – „Deset otázek“celý článek »

16. 11. 2014 | English
SUBROSA – I want SubRosa to be a soundtrack to heartbreak and grinding pain.celý článek »

15. 11. 2014 | Ankety
ORDOS – „Deset otázek“celý článek »

6. 11. 2014 | Ankety
LOOSERS – „Deset otázek“celý článek »

31. 10. 2014 | Ankety
WILLIG – „Deset otázek“ celý článek »

26. 10. 2014 | English
ENTHRONED – The reputation of the South American crowd lives up to its reputation and the further South you go, the hotter it gets!celý článek »

23. 10. 2014 | Ankety
MERESIEW – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

26. 11. 2014
Anděl Music Bar, Plzeň
> 26.11. / Anděl Music Bar, Plzeň Místním Borců...

28. 11. 2014
Jihlava - Mystic Club
BARRICADE, POINT 2 POINT, HAKMAK, JIZZ. od 20h., z...

28. 11. 2014
Modrá Vopcie
28.11. se bude konat v pořadí 4.ročník narozeninov...

29. 11. 2014
Jam culture-Plzeň
V sobotu 29.11.vystoupí v plzeňském clubu Jam cult...

29. 11. 2014
Modrá Vopice - Praha
Unholy Attack vol. V ...další útok antikristů ve V...

30. 11. 2014
Klub Attic, Litvínov
ANDROMEDA ( progressive metal SWE ) , DAMNATI...

30. 11. 2014
(A)VOID Floating Gallery
30. listopadu proběhne v podpalubí (A)voidu třetí ...

2. 12. 2014
Praha, Nová Chmelnice
Hell over Europe Tour Aborted / Origin / Exhumed ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


DYING PASSION připravují turné s německými DANTE
» Rozhovory » ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

4. 3. 2012ATTACK OF RAGE – Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok

Rozhovor o ATTACK OF RAGE, jejich plánech a metalové scéně na Slovensku. Za skupinu odpovídal bubeník Hoyas.
Loni jste vydali desku Sväté zlo, jak jste s ní zpětně spokojení? Myslím si, že došlo k celkovému zlepšení a deska byla vážně parádní…

Ahoj, v prvom rade zdravím teba a všetkých čitateľov Fobie. Ďakujeme ti. S CD sme veru spokojní aj po dlhšom čase a ako sa ukazuje, tak nielen my. Chodia recenzie, kde album dostáva veľmi kladné hodnotenia a to nás pochopiteľne veľmi teší a nakopáva k ďalšej tvorbe. Fakt sa mi ani v tých najmokrejších snoch nesnívalo, že napr. v takom Sparku dostaneme plný počet bodov, to je fakt delo.

Vydávali jste pod firmou Metal Age, jaká je spolupráce s tou firmou? Jak Vám pomohli s propagací alba?

Metal-age sú veľmi fajn ľudkovia. Poznáme sa osobne už pár rokov, nakoľko im pomáham s predajom, tak už mám nejaký prehľad čo a ktorá firma je schopná spraviť pre kapelu v tom našom UG svete. Razím teoriu že na propagáciu svojej nahrávky by tu mala byť hlavne samotná kapela a firma by jej v tom mala pomáhať, najviac ako dokáže. Metal Age nám zrealizovali reklamy v časákoch,  poskytli CD na promotion a recenzie. Určite ale najlepšia propagácia nového albumu sú koncerty a festy.

V minulém roce Vám odešel zpěvák Lukáš a poté i baskytaristka Sára, jak jste se s tím smířili a jak jste spokojení s novými posilami? Jak to přijali Vaši fanoušci?

Lukáš neodišiel tak celkom sám, my sme ho odišli. Pred nejakým časom sa rozhodol presťahovať za hlasom svojho srdca do CZ (cca 400 km od nás) čo sa časom ukázalo ako fakt neriešiteľný problém. Nikto v kapele už totiž nebol ochotný tolerovať rozhodnutie jedného člena, ktoré kapelu brzdilo a časom by ju poslalo určite do sračiek a to nedopustíme! Sára odišla za úplne iných okolností. Nastúpila do novej školy, k tomu začala spievať v dvoch nemetalových bandách a sklbiť toto všetko s našou koncertnou aktivitou sa jej zdalo už nad jej sily, tak sa rozhodla opustiť kapelu. Čo sa týka nových členov, tak musím uznať, že je to fakt pecka. Denis (spev) je veľmi šikovný a zverský spevák. Má odlišné polohy hlasu ako Lukáš a nakoľko sme ani nehľadali jeho dvojníka , sme nadmieru spokojní. Čo sa Šampona (basa) týka tak to je čistá psychiatria. Je to neskutočný pedant na každý svoj ton a na koncerte je ako urgán. Kto ho zažil, musí súhlasiť. Čo sa fanúšikov týka, tak som popravde rátal, že budú zmenu (teda hlavne tú na poste speváka) riešiť viacerí, ale to sa nestalo. Určite sa nájdu aj takí čo budú porovnávať ale to je normálne, taký som aj ja. Je to ale určite hlavne preto, pretože noví dvaja členovia sú viac ako adekvátnou náhradou a každý sme predsa len originál. Práveže som veľmi milo prekvapený, že niektorí fans, ako aj členovia kapiel za nami po koncerte chodia a tvrdia, že sme sa posunuli ešte k väčšej anomálnosti.

Neplánovali jste najít si opět do kapely nějakou ženu? Žena v grindcorové kapele může přitáhnout fanoušky. Na druhou stranu to asi není jednoduché najít osobu něžného pohlaví do takto tvrdé kapely.

A vieš, že ani nie. Ono aj Sára vtedy bola taká fajn náhodička. Pre nás je najdôležitejšie aby nový člen bol v prvom rade dobrý hudobník a hlavne pohoďák.

Budete nahrávat nějaké promo s novými členy?

Promo nechystáme žiadne, máme ale zajednané štúdio, kde ideme nahrávať jednu skladbu a to prerábku od slovenskej HC kultovky Testimony pre tribut cd, ktoré výjde pod Gothoom prod.

Máte zajímavé stránky, ale nejsou zrovna příliš aktuální, nemáte na to člověka nebo prostě jste se rozhodli propagovat novinky okolo kapely jiným způsobem?

Tie ofic.stránky sú veru úplne v prdeli ako vravíš, je to presne preto prečo spomínaš, jednoducho sa nám o to aktívne
nemal kto starať. Popravde ale ani neviem či ofic. stranky majú v dnešnej dobe nejaký extra zmysel. Predsa len máme dobu facebooku a iných sociálnych sietí a je isté, že to je budúcnosť v prezentácii kapiel na nete.

Někteří Vám přezdívají, že jste jako slovenský Ingrowing, co vy na to? Máte rádi tuto kapelu?

No to vieš my máme veľa prezývok ako napr. Hovada, Kokoti, Alkáči a veru áno počul som už aj Slovenský Ingrowing... Tá sa mi ale páči zo všetkých najviac, to sa musí nechať a je to fakt pocta! Vieš ono Ingrowing bola v našich začiatkoch jedna z naj kapiel, všetci sme ju vtedy hltali jak svina takže je jasné, že sa to muselo odraziť aj na našich skladbách. Nešlo ale o to, že by sme ich kopírovali ale zatajiť to, že nás inšpirovali sa proste nedá. Nie len tak náhodou sa Vlakin (Ingrowing)a Puty (Contrastic r.i.p) stali krstnými otcami nášho nového albumu. Za tie roky sa z nás stali kamoši a ja mám kurevskú radosť, že kapelám na ktorých sme vyrástali sa naša hudba ktorú robíme páči.

Všiml jsem si, že budete hrát s kapelou Komatoz, jak jste se dostali ke koncertu s ní? Neplánujete nějaké zahraniční turné?

Raz som otvorel meil a kukam, že napisane… ON: Seva nestete si zahrať z Komatoz v Čadci? JA: steme! ON: kolko stete? JA: na benzin. ON: super. JA: dohodnute, tešime sa! Proste grindova kominikacia jak svina, priama a rychla hehe. Turné by bolo super, popravde taký stále nesplnený sen, ktorý určite raz výjde, viem to! Ale momentálne také nič nechystáme, plánujeme nejaký ten výlet niekde kde ešte naše nohy nikdy nestáli, ale uvidíme ako to celé dopadne.

Jak je těžké prosadit se na slovenské scéně? Jaká vůbec je slovenská metalová scéna? Můžeš jí nějak porovnat s tou českou?

Je to hlavne o tom stále na sebe makať, potiť krv v skúšobni, naháňať nové kontakty, hrávať koncerty, robiť merch, vydávať cd a nečakať, že to všetko príde za rok. My sme na scéne 10 rokov a snažíme sa nepoľavovať ani na chvíľu. Za tých 10 rokov sme vďaka hudbe prežili toho hrozne veľa úžasného a to nás stále ženie vpred. Na našej scéne je to ako na každej inej, sú tu kvalitné kapely a tie menej kvalitné. Ale zrovnávať SK a CZ scénu na to fakt nemám gule. U mňa totiž CZ scéna spolu s tou severskou patrí ktým najlepším na svete.

Můžeš nám doporučit nějaké zajímavé slovenské kapely z oblasti grindcoru?

Jasné, veľmi rád, moji favoriti sú: Idiots Parade, Human Humus, Čad, Systemic Damage, Respite, Alea Icta Est, Embolism, Abortion, Oros.

Sledujete nějaké internetové metalové ziny? Zajímáte se celkově o hudební scénu?

Tak ja pravidelne, je to moja každodená závislosť hlavne teda stranky: Incipitum, Metalopolis, Mortem, Marast, Abyss, Fobia.

Jaké máte na Slovensku metalové festivaly? Dají se porovnat s těmi českými? Mám na mysli, jestli máte něco podobného jako Brutal Assault nebo Metalfest v Plzni.

Festy typu Brutal Assault, Obscene, Metalfest u nás ani náhodou nemáme. Rozbieha sa u nás Gothoom fest, ktorému naozaj fandím a verím, že tento rok ho príde podporiť fakt kvantum ľudí!

Nakonec tradiční otázka co plánujete do nejbližší budoucnosti? Jinak se mějte a přeju hodně šťastných grindcorových let…

V najbližšej dobe máme naplánovaných vcelku hodne koncertov a hlavne sa určite už čoskoro vrhneme na skladanie nových songov. S novými členmi prišla nová inšpirácia a ja sa už neviem dočkať čo z toho vznikne. Ďakujeme za priestor vo vašom časáku majte sa moc fajn a hlavne nikoho neposlúchajte!

http://bandzone.cz/attackofrage

sdílet
Přečteno: 1467x Autor: Louluk | Další články autora
Datum: 4. 3. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 11. 2014 | Autor: Johan
Deathnoise festival zavítá do Vyškovačtěte zde »

26. 11. 2014 | Autor: Johan
LORDI se svým děsivým aeroplánem přistanou koncem února ve Zlíně a v Praze!čtěte zde »

26. 11. 2014 | Autor: Johan
Koncerty v režii D_SMACK_U_PROMOTIONčtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Peťan
OEF 2015: Tahle show bude L.E.G.E.N.D.Á.R.N.Í! TERRORIZER LA!!!

čtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Johan
Přinášíme vám program zítřejšího koncertu ELUVEITIE a spol. v Praze.čtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Johan
BANANE METALIK (fr) - 27.11.2014 - Klub 007 Strahovčtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Johan
Nové split 7 EP kapel SICK TIMES (Německo) a NO MISTAKE (USA) u CR je venku!! čtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Peťan
TERROR NIGHT: brazilský hardcore-punk v březnu v Písku!čtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Johan
O víkendu poslední dva koncerty Metalshop Tour (ADOR DORATH, FORGOTTEN SILENCE, AWRIZIS)čtěte zde »

25. 11. 2014 | Autor: Johan
PRIMORDIAL zveřejnili videoklip ke skladbě Babel's Towerčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

EMP shop

Nejčtenější za 30 dní

8. 11. 2014 | Reporty
THRASH NIGHTMARE II – Brazilian Attack, 4.11.2014, Písek – klub Pícelý článek »

30. 10. 2014 | Reporty
PHANTOMS OF PILSEN 8 - sobotacelý článek »

4. 11. 2014 | Reporty
OPETH, ALCESTcelý článek »

28. 10. 2014 | Reporty
PHANTOMS OF PILSEN 8 - pátekcelý článek »

8. 11. 2014 | Recenze
DELUSION – Long Ropecelý článek »

13. 11. 2014 | Reporty
METALSHOP TOUR 2014, 7. 11. 2014, Brno - Melodkacelý článek »


Poslední diskuse

CONGENITAL ANOMALIES – Human Embryonic Mutilation
Datum: 25. 11. 2014 19:37:27
Autor: Jaro Stanko
Titulek: Ďakujeme !!!

diskuse k článku »

ANTROPOMORPHIA – Rites ov Perversion
Datum: 25. 11. 2014 17:48:02
Autor: pekop
Titulek: ANTROPOMORPHIA

diskuse k článku »

BETON – Konský kokot
Datum: 24. 11. 2014 15:07:04
Autor: marek
Titulek: SPLITKO

diskuse k článku »

THOSE WHO BRING THE TORTURE – Pilling Up
Datum: 22. 11. 2014 16:46:23
Autor: Asphyx
Titulek: no

diskuse k článku »

THOSE WHO BRING THE TORTURE – Pilling Up
Datum: 22. 11. 2014 14:42:06
Autor: pekop
Titulek: THOSE WHO BRING THE TORTURE

diskuse k článku »

1349 – Massive Cauldron of Chaos
Datum: 21. 11. 2014 10:28:54
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop hardcore&punk a metal obchod
Mortem zine Metalopolis.net
Metal Forever & Metal Man Metalzone.info
Metalový pořad na rockových frekvencích Rádia Hey! Metal 4U shop
True empress Hard Music Base
Volumemax