ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SYMBOLIC FESTIVAL WINTER EDITION 2019 - infočíst info »

Benefiční koncert Lidstvu smrt, psům život III - infočíst info »

IN THE ABYSS, NOCTURNAL PESTILENCE, KULLT SKLLA, VIHAR - infočíst info »

Winter Metal Attack 2019 - infočíst info »

PERSISTENCE TOUR 2019 - infočíst info »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, VIOLENCE BY NATURE - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – první kapely / start předprodeje - infočíst info »


Další nové články

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

20. 12. 2018 | Ankety
IMPULSEALER – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
ZOZOO – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
NIČITEĽ – „10 otázek“celý článek »

7. 11. 2018 | Postřehy
O čem se mluví... Velký třesk v sestavě GRIDE!celý článek »

6. 11. 2018 | Postřehy
Olda Říha (KATAPULT) - Vše dělám pro to, abych mohl hrát rock'n'rollcelý článek »


Koncerty

18. 1. 2019
Uherské Hradiště - KLub Mír
CRANIAL MASSACRE vol.4 je death metalová párty v r...

18. 1. 2019
Rock Club Kain, Praha
Dead Leopard Unplugged Tour kapel Dead Daniels a S...

18. 1. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 18. 1. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

18. 1. 2019
Havlíčkův Brod - Klub Oko
Hrají: DEBUSTROL thrash metal legenda ( Mladá Bole...

18. 1. 2019
České Budějovice
...

19. 1. 2019
ALTERNATIVNÍ KLUB TYJATR SVITAVY
Další díl nekonečného seriálu s názvem nóbl mejdlo...

19. 1. 2019
Rajče), Teplice
Dead Leopard Unplugged Tour kapel Dead Daniels a S...

19. 1. 2019
Fatal Music Club
Night Of Open Graves - Middledark, Mindrape, Stock...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Reporty » DEAD END FEST 2011

28. 11. 2011DEAD END FEST 2011

25.11.2011, České Budějovice – KD Gerbera, Marty´s Club, Velbloud Mighty Bar
Tři prostory, čtyři scény, takřka třicítka kapel – to je svým způsobem ojedinělý festival, který se letos konal již potřetí. Dramaturgie slibovala „klubové kapely“, mezi nimiž ale bylo možno najít i nějaké ty metalové či grindové drtiče, většina kapel ale spadala do všeobjímající škatulky „rock“. (Johan)

Zajímavý tah a ode mne plynoucí chvála k pořadatelům za to, že se rozhodli zorganizovat takovouto masivní akci, v podstatě s kapelami z UG scény a nechat hudbou ožít celé České Budějovice. Nemá cenu si nalhávat, že kapely, které zde vystupovaly, jsou právě těmi, za které kopeme, ale sympatický hrací čas (většina kapel měla půlhodinku) a neustálá možnost vybrat si alternativu kam si zajít, to bylo přesně to, co nás lákalo. Ano a buďme upřímní, a tak kdo nás zná tak ví, který vítr nás na jih zavál. Ten brněnský je opravdu silný (úsměv). (Coornelus)

Naše dvoučlenná výprava nejprve zamířila do Velblouda, kde měla hrát vodňanská MACHETA, leč kvůli zdravotním problémům bubeníka ji vystřídali spříznění GUTALAX. Ty jsem letos viděl na AFODu a opět to byla hlavně zábava. Vtipné názvy skladeb, bílé „pokakané“ kombinézy, veselý grind, nadhled, zábava... Z playlistu si vybavuji hity Šťourání v Kaďáku Heverem z Týráku, Polykání Semena Postaršího Jelena nebo Zakletý Pšouk v Pet-Lahvi, ale nestihli jsme začátek, takže toho bylo (při stopáži jednotlivých skladeb) ještě mnohem více. (Johan)

Po GUTALAX jsme se vydali na cestu do KD Gerbera, což je svým způsobem luxusní kulturní dům s dvěma scénami – v přízemí je prostor pro nějakých 600 lidí, v patře menší „klubík“, do kterého by se v pohodě vešla stovka a namačkaly stovky dvě. První, komu jsme věnovali pozornost, byli DIRTY BLONDES. Já to samozřejmě na rozdíl od kolegy vůbec neznal, ale lákalo mě tam to slovo „Blondes“ (úsměv). Čekal jsem tedy blondýn několik, ale nakonec jsem byl spokojený i s tou jednou... Zpěvačka Beego je pěkná divoška, která na sebe vcelku pochopitelně strhávala veškerou pozornost přítomných před tzv. Namax stage (menší prostor v patře) a kromě neustálého poskakování se nechala i na rukou nosit (úsměv). A to prý měla vysokou teplotu... Jinak hudebně mě DB docela bavili, něco mezi rock´n´rollem, punkem, corem... nevím přesně, ale energie z pódia šla. (Johan)

DIRTY BLONDES odstartovali naší pouť Gerberou. A ačkoliv disponují naprosto tuctovým názvem, hudebně je to nenáročná směs odlehčeného punkrocku. Mají jedno velké plus a tím je, už Johanem zmiňovaná, energická, malinká kočka Beego. Ta uchvátila celou pánskou část v sále, zatímco jí dámské osazenstvo muselo propichovat očima a přálo jí ať se smaží v pekle. Příjemně odsýpající, nenudící půlhodinka byla parádním rozjezdem večera. (Coornelus)

X-LEFT TO DIE se mi nikdy nelíbili a nic na tom nezmění ani páteční večer. Dlouho jsem o nich neslyšel, je to tak dva roky nazpět kdy mi přišlo, že jich je všude plno (vystupovali i jako předkapela Marylin Manson), ale následně mi zmizeli očí. Za ty dva roky na mě působí neustále stejně, nudně. (Coornelus)

Z X-LEFT TO DIE energie ne a ne vytrysknout, nedokázali si udržet mou pozornost... Navíc se ve velkém sále vyloženě ztráceli, lidí bylo poskrovnu... Asi jsem na podobnou muziku nebyl naladěn jen já... (Johan)

APATHEIA mi vždy byla sympatická, obě desky jsem s chutí poslouchal, takže jsem byl docela zvědavý, jak dopadnou na živo. A dalo by se říci, že dopadli tak napůl... Tou nepříliš povedenou polovinou ale nebyla muzika, ale kulisa. Na partu, která přijela z dalekého Havířova, byla zvědavá zhruba dvacítka posluchačů... Tou mnohem povedenější polovinou bylo vystoupení, při kterém se zpívající multiinstrumentalista Michal Feber stěhoval od piána ke kytaře a naopak. Kapela tak nabídla dvě polohy – křehčí, zasněnou, kdy hrály prim právě klapky, a tvrdší, rozjetější, kdy vládly kytary. Michal zpíval výborně, kapela byla sehraná, instrumentálně vyspělá... takže nechápu, proč takřka nikoho nezajímala... Asi syndrom „domácího písečku“, o kterém jsme ten večer debatovali poměrně často. Prostě doma by na ně bylo plno, v ČB je skoro nikdo nezná. (Johan)

Nejsmutnější kapela večera. Bylo mi jich tak líto. APATHEIA je kapela napěchovaná čtyřmi velice šikovnými muzikanty, parádním repertoárem, který se může jevit jako poměrně soft, ale ve skutečnosti se jedná o propracované záležitosti. Kapela hrála hezky, příjemně vystupovala a… hrála pro pět fotografů a deset dalších lidí. Zatímco v předsálí stály stovky lidí. (Coornelus)

Jak říká Mára (F.O.B), jsem fosílie, která si poslouchá staré kapely a starou muziku, takže není divu, že ani jméno HENTAI CORPORATION mi nic neříkalo. O to větší bylo mé překvapení, když to zvěřinec kolem extravagantního zpěváka rozbalil. Moderátor, který dění na Buvar Stage uváděl, řekl, že kapelu nelze žánrově zařadit a měl pravdu. Jestliže při DIRTY BLONDES jsem psal o energii, tak HC byli energičtější ještě mnohem více. Mix rocku, core, metalu, popu a nevím čeho všeho ještě, pološílený zpěvák oscilující mezi řevem a čistým zpěvem, kytarové stěny, klávesy silně připomínající starodávné hammondky, krasojízda od začátku do konce. Zazněla i hitovka No Love, se kterou pomohl Broňa Míka ze SATISFUCKTION. Sál byl hodně zaplněný a přední řady pěkně divoké. HC převýšili většinu vystupujících o třídu. (Johan)

Je pravda, že Johan potřeboval trošku popostrčit, ale neodporoval mi. (úsměv) HENTAI CORPORATION jsem si nechtěl nechat ujít, a tak jsme oželeli i GRIDE. Hentai jsou bordel, masakr a vůbec všechno, co vás napadne, tam
lze najít. Johan to popsal myslím výstižně. Pro mě by to i snad bylo vystoupení večera nebýt jedné velké vady na kráse. HC jsou sprostí a vulgární a zakládají si na tom. Já to naopak nemám rád, a tak při uvádění skladeb poslouchat o čůrákách, kurvách atd. mi vadí. Co se ale týče hudby a celé pódiové divoké show, je to bomba. Lidé o nich už ví a tak nepřekvapil ani solidně naplněný sál na hlavní scéně. (Coornelus)

Na chvíli jsme mrkli na SHATTER, jejichž deathmetalová rubanice mě nebavila a pak zpátky do velkého sálu na LOCOMOTIVE. Lidí plno, kulisa hlučná – prostě „domácí píseček“. Leč ani LOCOMOTIVE mě svým Sepulturovským marastem nedokázali udržet na place a raději jsem šel na kolu. (Johan)

Následná trojice kapel SHATTER, LOCOMOTIVE, COLP byla tím nejslabším, co se ten večer servírovalo. Staré psy novým kouskům nenaučíš a asi na tomto přísloví něco bude. Všichni tři vaří z dost podobných, dnes jich prošlých, ingrediencí. Při poslechu takových to neoriginálních seskupení začínám litovat, že Sepultura vydala Roots a Pantera Far Beyond Driven. (Coornelus)

Na ATARI TERROR jsem se těšil i netěšil zároveň. Těšil jsem se proto, že vím že naživo umí, ale bál jsem se repertoáru z čerstvě vydané desky "Part3: Final Warning", kterou jsem si pracovně nazval sterilní nudou. Po obměně kádru, kdy byl jeden ze zpěváku nemilosrdně vyměněn kvalitnějším vokalistou Broňou Míkou, je vše tak, jak má být. Výborné hráčské výkony, chytlavě vystavěné kompozice, ale u mě nepřeskakuje ta pověstná jiskra. Lépe řečeno už vyhasla. (Coornelus)

Nastal poměrně dlouhý časový úsek, během kterého jsem poletoval mezi sály, ale nikde delší dobu nevydržel. K přesunu do Martysu nebo Velblouda zase chyběla vůle, navíc ani tam zrovna nehrál žádný můj favorit. Takže chvíli na COLP (kteří vystoupili bez basáka), pak na ATARI TERROR, delší dobu mě v pozoru udrželi až INGROWING, kterým menší prostor sedl dokonale. Vlakinovci představili skladby z právě nového krátcehrajícího materiálu, pro který aktuálně hledají vydavatele. Sice mi trochu neseděl zvuk, ale jinak pohoda. (Johan)

INGROWING krájeli, řezali, sekali a vůbec (úsměv). Nejtvrdší a nejrychlejší mlátička v Gerbeře, ale místní jim rozumí, to bylo vidět před pódiem na počtu imaginárních kytaristů, kteří Vlakina a spol doprovázeli. Kdo jim rozuměl o trochu méně byl zvukař, zdálo se mi, že jediná kapela, která neměla super zvuk byli zrovna INGROWING. (Coornelus)

SATISFUCKTION, aneb zase „domácí píseček“. Kulisa velmi vřelá, kapela akční, řada hostů, a mě to zase nebavilo. Tenhle mix core, metalu, rocku, silných melodií, chytlavých refrénů a řevu, který hráli i ATARI TERROR, prostě není mým šálkem kávy. (Johan)

Dlouhé čekání na poslední dvě kapely ale stálo za to. DYING PASSION sice čekali, až dohrají SATISFUCKTION, ale ti svůj set stále natahovali, takže nakonec Zuzana a spol. na pódium vylezli a odehráli výborný koncert pro nějakých padesát zvědavců, mezi nimiž nechyběli ani grindeři (úsměv). Přiznám se, že jsem nedokázal zařadit skladby na jednotlivá alba, ale vždycky po chvilce jsem se chytil a vychutnával si Zuzanin sametový hlas v potemnělých momentech i pasáže, ve kterých to kapela pořádně rozjela. Jen ten Zuzanin oděv... vytahané triko... proč? (Johan)

DYING PASSION jsou pro mě už léta out, ale to neznamená, že bych se na ně rád po letech nepodíval. Bohužel na živo na mě zapůsobili úplně stejným dojmem jako ve své nynější studiové podobě, kdy jejich poslední alba nejsem schopen doposlouchat do konce. Progresivní rock, nebo jak pojmenovat momentální výraz kapely, byl ze začátku setu až zbytečně pomalý a utahaný, ale kdo neusnul a dostal se až do druhé poloviny vystoupení, dočkal se odměny v podobě rychlejších kompozic, a tak jsem si nakonec připadal jako na rockovém koncertě a ne na akci kde se uspávají hadi. (Coornelus)

To nejlepší nakonec platilo alespoň pro mě beze zbytku. Řady diváků kolem jedné popůlnoční sice prořídly, ale zůstali opravdoví fanoušci a znalci tvorby INSANIE. Prakticky celý koncert si dobrá polovina přihlížejících zpívala s ostříhaným Polym veškeré texty a ještě přitom stihla tančit. Já byl nadšen jako vždycky, INSANIA je podle mě aktuálně nejlepší tuzemská kapela a doteď jsem nepochopil, jak je možné, že s albem Rock´n´Freud nevyhrála Břitvu desetiletí. Hrálo se hodně z Freuda a Hyeny, došlo i na nějakou tu vykopávku, ostatně tady je seznam skladeb: Disneyland vyděděnců, Je to zlý, A budiž tma, Čas nízkých pudů, Vražda ve staré hvězdárně, Pověsíme celebrity, Peklo jsou ti druzí, Volný radikál, Večer, kdy Freud zpíval basem, Je mrtvá a Charisma krysy. (Johan)

Báli jsme se, že to INSANIA odskáče podobným způsobem jako APATHEIA. Naštěstí se naše předtucha nevyplnila a solidní zástup „věrných“ se sešel v levý čas na levém místě, kde ten večer řádila první liga zla. Byl to příjemný pohled, oblíbená kapela šlape jak švýcarské hodinky, lidé tančí a ti co ne, tak si zpívají texty společně s Polym, přičemž kombinace obojího se nevylučuje (úsměv). Nakonec byla Insania samozřejmě vrcholem akce a „absťák živé Insanie“ byl na čas zažehnán. (Coornelus)

Akce se podle všeho vyvedla. Počet příchozích bych odhadl na nějakých pět šest stovek, ve velkém sále Gerbery bylo večer skoro pořád plno a zvuk byl všude velmi kvalitní. (Johan)

Fotky: Coornelus
Fotogalerie také na Photomusic:
http://www.photomusic.cz/report/788-dead-end-festival.html


sdílet
Přečteno: 4086x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 28. 11. 2011

FotoGalerie (Počet obrázků: 39) Gutalax Gutalax Dirty Blondes Dirty Blondes Dirty Blondes Dirty Blondes X Left To Die X Left To Die Apatheia Apatheia Apatheia Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Hentai Corporation Shatter Shatter Locomotive Locomotive Colp Colp Atari Terror Atari Terror Atari Terror Ingrowing Ingrowing Satisfucktion Satisfucktion Satisfucktion Dying Passion Dying Passion Dying Passion Insania Insania Insania Insania Insania

Diskuze (Počet příspěvků: 7)
škoda jen---
souhlasím ... škoda že akce která se koná ve 3klubech má recenzi sotva poloviční:D Myslím že i ostatní kapely si zasloužily trochu pozornosti, a naprosto opomenutý Martys---snad příště.) SATanna | 5. 12. 2011 11:43:50
-> Patrik
A s fotkama :-)))) Johan | 2. 12. 2011 07:42:36
Pohan..pardon JOhan:)
Tak hlavně že z Gerbery to má každá kapela 2 krát :D:D:D Patrik Čech | 1. 12. 2011 09:30:38
-> Patrik
Možná tě trochu zklameme, ale nebylo v našich silách obejít vše... původně jsme mysleli, že budeme běhat sem a tam, ale nakonec jsem po krátké návštěvě Velblouda zakotvili v Gerbeře... Když nám někdo report z ostatních klubů pošle, rádi zveřejníme... Johan | 30. 11. 2011 09:12:01

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

16. 1. 2019 | Autor: Johan
QUEENSRYCHE představují lyric video...čtěte zde »

16. 1. 2019 | Autor: Bury
SOILWORK představují videočtěte zde »

16. 1. 2019 | Autor: Bury
WITHIN TEMPTATION - ukázka z nového albačtěte zde »

15. 1. 2019 | Autor: Bury
LUCIFER EFEKT s novým albemčtěte zde »

15. 1. 2019 | Autor: Johan
10 let HIROSHIMA NIGHTMAREčtěte zde »

14. 1. 2019 | Autor: Johan
Unholy Attack vol. X 16. 2. 2019 v Prazečtěte zde »

14. 1. 2019 | Autor: Johan
FIVE SECONDS TO LEAVE vydají v únoru LPčtěte zde »

14. 1. 2019 | Autor: Bury
TOMMY TRUMP představuje video "Selftitled"čtěte zde »

13. 1. 2019 | Autor: Bury
Video od IN FLAMESčtěte zde »

13. 1. 2019 | Autor: Bury
TERROR představují nový videoklip...čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

2. 1. 2019 | Reporty
SATAN KLAUS FEST, 29. 12. 2018, Volyně – Na Novécelý článek »

21. 12. 2018 | Recenze
NAHUM – Within Destructioncelý článek »

7. 1. 2019 | Recenze
ISACAARUM – Retrorgycelý článek »

5. 1. 2019 | Recenze
DARK GAMBALLE – Hluboký nádechcelý článek »


Poslední diskuse

Winter Metal Attack 2019 - info
Datum: 15. 1. 2019 00:45:59
Autor: Infernits
Titulek: Cesta na Winter Metal Attack 2019

diskuse k článku »

NECNON MORTUSS – Válečné konflikty 20. století
Datum: 14. 1. 2019 18:12:10
Autor: Necnon mortuss
Titulek: nové skladby

diskuse k článku »

Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicích
Datum: 10. 1. 2019 10:58:21
Autor: Kory
Titulek: Blbost

diskuse k článku »

Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicích
Datum: 10. 1. 2019 09:27:58
Autor: ...
Titulek: a zase keci..

diskuse k článku »

Oldřich Veselý – Černý racek / To nejlepší
Datum: 9. 1. 2019 20:46:09
Autor: immortal
Titulek: Tak...

diskuse k článku »

NECNON MORTUSS – Válečné konflikty 20. století
Datum: 7. 1. 2019 20:23:55
Autor: Necnon Mortuss
Titulek: Válečné konflikty 20.století

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama