ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THE UNGUIDED (SWE) - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 - infočíst info »

25 LET EPIDEMIE RECORDS / 25 LET FORGOTTEN SILENCE na dvou výročních koncertních večerech - infočíst info »

Human Wartburg tour 2018 - infočíst info »

WHORESNATION (FRA) + BYT (CZ) + INSISTENT (CZ) - infočíst info »

BULLET FOR MY VALENTINE - infočíst info »

Pražští folkcoroví CRUADALACH v listopadu pokřtí své nové CD! - infočíst info »

BLACKENED TRINITY TOUR - infočíst info »


Další nové články

14. 10. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: WILDHUNT – „10 questions“celý článek »

11. 10. 2018 | Ankety
THORWALD – „10 otázek“celý článek »

30. 9. 2018 | English
THE SPIRITUAL BAT – Being goth means being myself, being free to be myself.celý článek »

29. 9. 2018 | Ankety
QUATTRO BUGGY – „Deset otázek“celý článek »

21. 9. 2018 | Postřehy
KRÄHENFELD – Těšíme se, až uvidíme, jaká je v Česku metalová scéna a doufáme, že lidi překvapíme právě svými texty v rodném německém jazyce.celý článek »

19. 9. 2018 | Ankety
Promo Thrash Nightmare festival 2018: RAVENOUS – „10 otázek“celý článek »

19. 9. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: RAVENOUS – „10 questions“celý článek »

17. 9. 2018 | Ankety
INSISTENT – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

20. 10. 2018
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.19 od 18:00hod. BRUTAL SPHINCT...

20. 10. 2018
Žďár nad Sázavou, Batyskaf
LYCANTHROPHY (oslava 20ti let existence hluku. ext...

20. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 20. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

21. 10. 2018
Praha, Klub Vagon
ROBERT JON & THE WRECK (USA), MELOUNI ROBERT JON ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 26. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
! POZOR ! Tato akce je zrušena! ! POZOR !...

27. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

2. 11. 2018
PRAHA - Modrá Vopice
Feast of Deceased, temně melodická, smrtící, metal...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Rozhovory » AVIDITY FOR... – Metal symphony

22. 5. 2011AVIDITY FOR... – Metal symphony

O další zajímavé skupině vzešlé z plzeňského kraje jsem si povídal s jejím kytaristou a autorem veškeré hudební složky Romanem "Zippem" Schneiderem.
Ahoj, můžeš na úvod ve stručnosti představit fanouškům vaši kapelu?

Vznikli jsme někdy na přelomu roku 2008/2009, ale do současný zvukový podoby to mělo kurevsky daleko. Nejdřív se hledal bubeník, kterej by zahrál podle našich představ a nebyl zaneprázdněn dalšíma kapelama (jistě není bez zajímavosti, že současný bubeník Borovic přišel původně jako kytarista), pak se sháněl někdo na klávesy, což byl velkej problém, protože buď se ozval někdo z Moravy nebo chtěl hrát Deep Purple nebo Doors. Takže mi nezbylo nic jiného, než se vrhnout na samply. Ale to jsme už na začátku roku 2010. Současná sestava kapely je Jarda “Kocour“ Novák - zpěv, Pavel “Prsmouzis“ Vaněk - basa, Jirka “Borovic“ Kočí - bicí a já hraju na kytaru a připravuju samply.
Co se stylu týká, tak na wikipedii jsem se dočetl, že hrajeme Symphony metal, tak to asi tak bude.

Ačkoliv se Avidity for… na první pohled tváří jako nová kapela – a samozřejmě, že jí také je – tak je tvořena zkušenými muzikanty a poměrně velkou zajímavostí je, že všichni současní členové v minulosti prošli, ve své době hlavně na severním Plzeńsku, dosti známou a oblíbenou skupinou Arbes. Navíc jste ještě ty a Borovic spolu hráli ve Fata Morganě.

To je pravda, ale co asi nevíš, tak nás zvučí Petr Podlena, kterej taky přišel z Faty. Tímto bych také ještě rád představil další nepostradatelné členy našeho týmu, do něhož patří technik Martin Medek, počítače obsluhující Jarda Kubka a dvorní fotograf Venca „Vlk“ Langmeier.

Co vás svedlo zpět na společnou cestu? A co se týče stylu hudby, mají fans čekat alespoň nějakou částečnou návaznost na Arbes či Fatu nebo to je a vždy bude o něčem jiném?

Na tohle už se mě ptalo pár lidí, my se v různejch kapelách potkáváme 15, možná i víc let a víme, co od sebe můžeme očekávat a hlavně nás to, co děláme baví. A styl hudby? Pro mě je to přirozenej vývoj. Vem si, že „Leonidas“ se hrál už v Arbesu a nějakejch 80 procent riffů v “In memoriam“ se hrálo ve Fatě. Je to o tom, jakej kabát ušiješ základní kostře skladby. Myslím si, že každý fanda, co nás zná, si v našem playlistu najde to svý.

Jak už jsem uvedl, kapela je poměrně nová, přesto už jste toho hodně stihli. Máte za sebou celkem dost koncertů (alespoň, když to vezmu z hlediska délky fungování) a pochlubit se můžete i aktuální promo nahrávkou.

Promo CD jsme nahrávali v létě, ve studiu AC Music, zvuk a mastering dělal Pavel Čengery z kapely Mortal Destiny, za což mu moc děkujeme a taky za spoustu dobrech a užitečnejch rad. CD obsahuje čtyři skladby, který jsou takovým průřezem dosavadní tvorby naší kapely (Leonidas, In memoriam, Před popravou, Železná jízda).

Už z názvů skladeb (Leonidas, Železná jízda…) je patrné, že čerpáte hodně z historických událostí. Proč jste zvolili právě tuhle oblast? Kdo je vlastně autorem textů a kdo u vás skládá muziku?

K tomuhle stylu muziky se asi nebudou moc hodit texty o kytičkách nebo sluníčku, na druhou stranu jsme nechtěli, aby v textech pro samou krev nebylo kam plivnout a trocha historie nikomu neuškodí, naopak je to poučný. Texty pro nás píšou Marek Řezanka, Radim Sulík a Luboš Hekš, muziku, včetně samplů dělám já.

Jakou máte na promo zpětnou vazbu od posluchačů, potažmo kritiků a dalších lidí, tak říkajíc z branže?

Zatím převažuje kladná kritika, což nás samozřejmě těší, co se týče negativní kritiky, tak jsou to spíš rady od lidí co se v muzice pohybujou, jak co zlepšit a na tom
se snažíme zapracovat.

Jakou funkci pro vás tahle nahrávka vlastně plní? Je to ochutnávka především pro fanoušky nebo spíše pro firmy, které by měly zájem vaši muziku v budoucnu vydávat nebo jiným způsobem podporovat a propagovat?

My jsme to nahrávali proto, abychom měli co nabídnout pořadatelům festivalů atd., protože neznámá kapela si prostě nemá šanci zahrát, pokud ji někdo neuslyší.

Počítáte pro nejbližší dobu i s pořízením plnohodnotného CD?

Chtěli bychom točit někdy v srpnu nebo září, ale všechno záleží na tom, jestli seženeme nějaký sponzory, protože celý to z vlastní kapsy hradit nejde. A taky musíme sehnat firmu, která nám to bude ochotná vydat a nabídne akceptovatelný podmínky. Jinak CD by mělo obsahovat 9 songů, 4 ze současného koncertního playlistu + 5 úplně novejch, na kterejch jsme teď začali pracovat. A jako bonus by tam měl bejt klip „Železná jízda“, ten budeme natáčet na podzim a CD by mělo bejt do vánoc v prodeji.

Studiovou podobu skladeb dotvářejí různé samply. Používáte je i na živo?

Jedem live se samplama, jak jinak. Bez toho by to nebyli Avidity for…

Kolik songů momentálně čítá váš playlist? Hrajete i nějaké převzaté věci nebo se soustředíte výhradně na svou vlastní tvorbu?

Tak tos mě dostal. Myslím, že nějakejch 10 - 12 songů, včetně coveru „Shut Your Mouth“ od kapely Pain, ale to hrajeme jen občas. Soustředíme se na vlastní tvorbu.

Preferujete spíše účinkování v klubech nebo se nebráníte jakýmkoliv možnostem vystoupení?

Nebráníme se ničemu, vyjma akcí typu Kmochův Kolín (úsměv).

Jak už jsem říkal, tak přesto, že jste si live premiéru odbyli teprve loni v květnu, máte za sebou už poměrně dost koncertů. Kterou akci bys prozatím označil jako tu nejlepší?

Pro mě osobně to je asi koncert s Arakainem a Fatou v Kožlanech, kde nám Honza Toužimský pokřtil naše promo CD.

Všiml jsem si, že zatím nemáte vytvořeny vlastní webové stránky (profil kapely však mohou potencionální fandové najít na serveru Bandzone.cz). Znamená to, že tomuto způsobu prezentace nepřikládáte až tak velkou důležitost a hlavní je pro vás především hudba samotná nebo je to jen shoda náhod a pouze otázka času, kdy se váš oficiální web rozjede?

Na webovkách se momentálně usilovně pracuje, dolaďujou se různý detaily, zkrátka, co nevidět to už (konečně) pojede.

Využíváte pro komunikaci s fanoušky, vyjma již zmíněného Bandzone, třeba i další, dnes tak moderní komunikační kanály nebo preferujete spíše osobní setkání s posluchači na svých vystoupeních?

Využíváme toho víc: muzikus.cz, PLZEN.CZ, Rockmag.cz, rock.cz/sk…., máme profil na facebooku. Ale koncert je koncert, není lepší pocit, než když vidíš, že to ty lidi baví a v týhle muzice jde hlavně o ten kontakt s fanouškama naživo, pěkně si společně zařádit.

Jaké je momentální dění v Avidity for… a co pro letošek ještě chystáte?

Tak kromě už zmíněného CD se budeme snažit koncertovat, až se z nás bude kouřit, budeme usilovně pracovat na podiový prezentaci, aby bylo i na co koukat a když to vyjde tak uděláme pro fans takový malý vánoční překvapení. Ale to si zatím nechám pro sebe, protože to zatím neví ani moji spoluhráči. Ti mě umlátí, až jim to řeknu. A chtěl bych vzkázat pořadatelům koncertů, festivalů atd., pozvěte nás, my si rádi přijedem zahrát. Stačí zavolat nebo napsat naší manažerce Kláře Havelkové (tel:605316698, email: havelkovaklara1@seznam.cz nebo avidityfor@gmail.com).

Díky za rozhovor a hodně štěstí do další práce.

P.S. Po pořízení rozhovoru odešel z Avidity for... zpěvák, kapela shání náhradu...

www.bandzone.cz/avidityfor
sdílet
Přečteno: 2625x Autor: Mikael | Další články autora
Datum: 22. 5. 2011

FotoGalerie (Počet obrázků: 6) Kocour Zipp Prsmouzis Borovic

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 10. 2018 | Autor: Johan
Ochutnáva z nového alba UNLEASHEDčtěte zde »

19. 10. 2018 | Autor: Johan
Nový klip ANTIMATTERčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Johan
KILLING JOKE 21. 10. 2018 v Praze a den poté v Bratislavěčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE mají nový videoklipčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Mikael
Videoklip kapely PLEXISčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
HORRIBLE CREATURES vyráží 20. 10. 2018 na koncert do Polskačtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
Nové album NAHUMčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Mikael
BRAINSTORM - "When Pain Becomes Real" (2018)čtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Johan
CALIGULAS’S HORSE + CIRCLES + I BUILT THE SKY 23. 10. 2018 v Prazečtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Mikael
Nový song kapely SPSčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 9. 2018 | Rozhovory
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL – Jsme sice underground, ale chceme, aby se u nás kapely a fanoušci cítili co nejlépe a na akce se rádi vraceli.celý článek »

16. 10. 2018 | Reporty
ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHEREcelý článek »

8. 10. 2018 | Recenze
ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomícelý článek »

1. 10. 2018 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

7. 10. 2018 | Rozhovory
NECRODEATH – Chtěli jsme udělat nějaké retro album ve stylu, jaký měly kapely v 80. letech, a zdá se, že se nám to podařilo. Recenzenti totiž nebyli nikdy tak jednohlasní od dob našeho prvního a slavného alba Into the Macabre.celý článek »

2. 10. 2018 | Reporty
EJECUTOR, DEATHLY SCYTHE, RADIATION, LAID TO WASTEcelý článek »


Poslední diskuse

ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHERE
Datum: 17. 10. 2018 19:28:55
Autor: immortal
Titulek: Posila :-))

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 16. 10. 2018 21:51:05
Autor: immortal
Titulek: Áách

diskuse k článku »

BURYZONE ZINE No. 22
Datum: 15. 10. 2018 17:34:02
Autor: Bury
Titulek: Megnet

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 15. 10. 2018 16:52:46
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 18:52:04
Autor: Kubina
Titulek: Peťan

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 13:19:38
Autor: Peťan
Titulek: Dlouho očekávané splitko

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama