ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

29. 2. 2020
České Budějovice - MC Fabrika
Již tuto sobotu 29.2.2020 v MC Fabrika metalový dý...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

6. 3. 2020
Ostrava Rock hill
128 POSLEDNICH...

7. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

11. 3. 2020
Brno, Vegalité
Помраче&...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


UMBRTKA, MALLEPHYR
» Reporty » 11 LET ČASOPISU PAŘÁT, 21.1.2011, Praha – Exit Chmelnice

24. 1. 201111 LET ČASOPISU PAŘÁT, 21.1.2011, Praha – Exit Chmelnice

INSANIA, INGROWING, DISSOLVING OF PRODIGY, MASTURBACE, SPASM, NAURRAKAR
Pátek není svátek tvrdí sice název jedné starší české komedie, nicméně pro naší výpravu těch svátků bylo hned několik. Strakonicko-sušickou sekci (Dave, Johan, Simona) doplnil v Dobříši Coornelus a místo na Chmelnici jsme zamířili do Nových Butovic na setkání s excentrickým Necrocockem, který slíbil Simoně podpisy na její dvacetitisícovou sbírku vinylů Master´s Hammer. Po krátkém bloudění v okolí zastávky metra jsme se s Kaviárovým Kavalírem potkali; a jeho oděv napověděl, že Tomáš je postava vskutku originální. Nicméně ochotně vše podepsal, pohovořil, vyfotil se s každým z nás a odfrčel svým městským vozítkem Ford Ka k domovu.

My zamířili směr Chmelnice, respektive hospoda naproti, kde jsme naplnili žaludky steakem, kotletou, smaženým hermelínem, hranolky, colou a pivem. A pak honem do jámy lvové, kde už na pódiu řádili NAURRAKAR. Jejich vcelku povedené loňské demo Imperium Satana signalizovalo nástup nové mladé krve do řídnoucích blackových řad na naší scéně, ale status „naděje“ nedokázali Naurrakar loni na AFODu obhájit. Jenže uplynulo sedm měsíců a všechno je jinak. Hlavně díky živému bicmenovi, který nahradil problematický automat, vyznělo vystoupení pražské kapely mnohem lépe. Warpaintem vyzdobení pánové nabídli černou vichřici a mě trochu zamrzelo, že jsem nestihl celé vystoupení, které sledovalo nějakých padesát hlav.

Touha nacpat si pajšly byla silnější než vidět set NAURRAKAR od začátku, tím pádem jsme stihli pouze poslední dvě věci. Ale i to málo stačilo k potvrzení, že zvěsti o nadějích a mladé krvi na BM scéně nelhaly. Navíc oproti nahrávce se kapela vyzbrojila živým bubeníkem, což je samozřejmě posun dopředu. Zlo běhalo po pódiu, na mě sice za tu chvilku sestoupit nestačilo, ale jak říkávám: „u mě dobrý“.

Ale lidé postupně přicházeli (ve finále se počet platících zastavil na čísle 160) a druzí INGROWING měli kulisu o poznání hlasitější. Jihočeští veteráni sázeli jeden krátký a úderný song za druhým, jejich „automatický“ bubeník Jürgen dokazoval, že je mlátičkou par excelence a Vlakinovci prostě a jasně ukázali, že i na grindovém poli se dá hrát „rozumná“ muzika. Jistě, Ingrowing míchají do grindujících pasáží nemalé množství death metalu – a hlavně díky tomu jsou pro mě poslouchatelní (úsměv).

INGROWING jsou maximální profíci, skvělé hráčské výkony, dostatečně silný materiál, to vše je řadí do užší české grindové špičky. Ani na Chmelnici nezklamali, zahráli průřez tvorbou, došlo i na dva no name songy z připravované desky a byl konec.

Bez mučení přiznávám, že důvodem cesty na Pařátí akci byla účast mé milé INSANIE. Loňské album Kult hyeny na tomto webzinu vyhrálo anketu v kategorii domácí nahrávka roku s obrovským náskokem a živá prezentace nejen nového materiálu potvrdila, že kult Insanie stále trvá. Poly a spol. nazvučili skladbou TimeBomb od Chumbawamby (kterou majitelé  LP verze Kultu hyeny dobře znají) a pak začali sázet jeden podařenější nevergreen než druhý – ať už se jednalo o prastarý kus U.R.Dead, Vraždu ve staré hvězdárně z přelomového alba Trans-Mystic Anarchy či poslední šlágry z Freuda a Hyeny. Radost pohledět na radost, s jakou pánové své poselství předávali, radost pohledět, jak radostně někteří fanoušci tancovali a další si hitovky Volný radikál nebo Je mrtvá zpívali spolu s kapelou. Jediné mínus – pro mě krátký set a neumožnění přídavku, po kterém všichni dychtili (kromě zvukaře...).

Tak tak, musím jenom souhlasit s výše napsaným. Uteklo to moc rychle, bohužel. Abych nepsal to samé co Johan, protože s tím mohu jen souhlasit, tak bych se zamyslel nad skladbou Vražda ve staré hvězdárně, která se v setlistu nachází už spoustu let a její důležitosti tak úplně nerozumím... Není to špatný song, ale INSANIA má takovéto „punkovky“ lepší. Jedna teorie je, že ji hrají, aby si Poly odpočinul (Johan), druhá, že si chce Klíma také zabékat (Coornelus). Jo a památný song U.R.Dead bych vyměnil za Zimní varování, které údajně mělo být, ale ten zvukař... je vážně nějaký divný.

/>Po vystoupení Insanie jsme to s Coornelusem nevydrželi a šli krátce pohovořit s Polym, který měl nelíčenou radost z vítězství Kultu hyeny ve výše zmíněné anketě (hlavně jej překvapilo, s jakým náskokem...) a nenechal se přemlouvat ke krátkému focení.

Jo, jako puberťáci, ale co naplat, když my tu Insanii máme fakt rádi... a nakonec Johana naučím ovládat i zrcadlovku (úsměv).

Po parádním zážitku přišlo uklidnění atmosféry s doommetalovými veterány DISSOLVING OF PRODIGY. Kolem Fusatého se sice sestava neustále mění, ale praotec doom metalu v ČR stále drží kapelu při životě. Tentokrát se ostravští představili s novým bubeníkem, kterým ale nebyl Jan Krystyn, o kterém se před pár týdny tradovalo, že se do DOP vrací, ale kdosi jiný. Ale „kdosi jiný“ zvládl svou roli výborně a kapela šlapala o poznání svižněji než na studiových nahrávkách. Mě nejvíce potěšila parádní balada Němý motýl, při které naskakuje po těle husí kůže – tak silný emotivní účinek má.

Z DISSOLVING OF PRODIGY jsem měl tak trochu strach, bál jsem se, že si na Chmelnici při té jejich tryzně střihnu kratšího šlofíka. Naštěstí Fusaty a spol. zařadili ze studiové jedničky koncertní dvojku a hned bylo na světě veseleji, a to i navzdory Fusatého skeptickým průpovídkám, na druhou stranu co čekat od doomaře (úsměv). Jak na Johana působila skladba Noční motýl, tak mě uhranula poslední Podstata bytí.

SPASM nejspíš patří ke grindovým celebritám, ale mě jejich divočina nic neříká. V sestavě bicí, baskytara, hlasy (řev, chropot, jekot, kvičení...) sázelo tříhlavé komando v maskách jeden brajgl za druhým, nechyběly slušivé oblečky ani Copretinovy perverzní průpovídky. A ač třeba bubeník dokazoval, že ví, co hraje (úsměv), já šel po chvilce zevlovat do předsálí a otravovat tam postávající postavy, jmenovitě Herdorna, Kašpyho a hlavně Danču (úsměv).

Po tombole nastupují na plac ten večer u fans velmi očekávání SPASM. Tříčlenný porno gigolo boyband v čele s nepřehlédnutelným lamačem dívčích srdcí Copretinou se s tím od začátku příliš nepáral. Lidi byli natěšení, takže kotel pod pódiem se rozjel hned od začátku a celou Chmelnici zahltilo teplo sálající od divokých pařmenů. K hudbě samotné toho ani nelze moc psát, dvojice basák Sam a bubeník Lukáš sice umí, ale po chvíli se už vše slívá a spíš se čeká na to, co zas Copretina ve svém oblečku (chtělo by ho už obměnit) vyvede a zahlásí. Že to nejsou hlášky pro každého je nasnadě, ale jste-li příznivci oplzlých keců, určitě budete potěšeni. Nejste? Jděte do předsálí nebo foťte (úsměv).

Poslední slovo měla domácí MASTURBACE. Tu nedávno opustil kytarista Agos, ale i ve čtyřech dokázali pánové zaujmout. Mně zpočátku jejich set nebavil, podobně jako někteří návštěvníci bych se klidně odebral k domovu, ale Dave si jejich muziku pochvaloval, tak jsem se k němu připojil a Pražáky sledoval. A ejhle – postupně mě ty jejich blbinky začaly celkem bavit. Starší tvorbu neznám, ale kusy z Nablinkáno, nakakáno, spapáno jsem poznával. Nejvíce zabírala „svatá trojice“ Flegmóna, Démona, Masakr, a dokonce došlo i na přídavek Zachraňte pralesy.

Při MASTURBACI mi ze začátku chyběl Agos (úsměv), ani ne tak jako druhá kytara, ale spíš jako vokální podpora zpěváka Máry. Ale po počátečním tápání se to nakonec slušně rozjelo, čímž jen potvrzuji Johanova slova.

Po koncertu míříme na Ural, kde v místní knajpě probíhá pokračování autogramiády na vinyly, tentokrát se podepisuje Silenthell.

Cesta zpátky byla bídná, v okolí Dobříše sněžilo tak hustě, že jsme jeli padesátkou a byli rádi, když jsme ve tři hodiny zapadli do pelechů. Celkově ale velmi dobrá akce v pěkném prostředí Chmelnice, s dobrým zvukem, drahým pivem a tombolou, ve které jsme nic nevyhráli (úsměv).
Kurzíva: Coornelus
Normal: Johan

Fotky: Coornelus
Fotka, na které je Coornelus a Poly: Johan (úsměv)
sdílet
Přečteno: 6456x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 24. 1. 2011

FotoGalerie (Počet obrázků: 41) INSANIA NAURRAKAR NAURRAKAR NAURRAKAR INGROWING INGROWING INGROWING INGROWING INSANIA INSANIA INSANIA INSANIA INSANIA INSANIA DISSOLVING OF PRODIGY DISSOLVING OF PRODIGY DISSOLVING OF PRODIGY DISSOLVING OF PRODIGY SPASM SPASM SPASM SPASM SPASM SPASM MASTURBACE MASTURBACE MASTURBACE MASTURBACE MASTURBACE MASTURBACE Dave, Johan Poly, Coornelus Poly, Johan Johan, Danča Herdron, Johan Necrocock, Johan Necrocock, Dave Autogramiáda - Necrocock Autogramiáda - Necrocock Autogramiáda - Silenthell Autogramiáda - Silenthell

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
videa z akce
lze nalézt tady: http://www.youtube.com/user/hemerojdadisketa Coornelus | 27. 1. 2011 15:14:36

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 2. 2020 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: Heavy Metal Artwork – MASTERPIECES 2018čtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
TOOTHWALKER mají nový videoklipčtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
IRIST představují nový songčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2020 - únorový update kapel č. 2čtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BODY COUNT představují nový videoklipčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BON JOVI představuje nový klipčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Johan
RAVENOIR - Alesh AD, Igorr, Mr.Zet a Mr.G dali dohromady nové seskupeníčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Bury
OBSCENE EXTREME FESTIVAL hlásí středeční kapelyčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Bury
SHAMPOON KILLER představují ukázku z nové deskyčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na březen 2020čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »

9. 2. 2020 | Rozhovory
SECOND BREATH – Ráda bych čtenářům vzkázala, že se na ně těšíme na koncertech, protože ta celková atmosféra a požitek se ze sluchátek nedostane.celý článek »


Poslední diskuse

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 20:21:41
Autor: Dušan
Titulek: Mnichov

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 18:46:20
Autor: 4H
Titulek: Exodus

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 12:06:30
Autor: Kubina
Titulek: 4horsemen

diskuse k článku »

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama