ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

OBSCURA / GOD DETHRONED / THULCANDRA / FRACTAL UNIVERSE - infočíst info »

TURIA, IFFERNET, NĀV - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

25. 2. 2020
Underdogs'
Holandsko je v posledních letech země zaslíbená tv...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ASMODEUS – Prosincová noc a Den zúčtování v kompaktní sběratelské edici
» Info-články » AmöbiA Ice Storm vol. II - NECRONOMICON, PANDEMIA a další - info

9. 11. 2010AmöbiA Ice Storm vol. II - NECRONOMICON, PANDEMIA a další - info

13. listopadu 2010, Gambrinus klub Mír, Uherské Hradiště
Přemýšlíte, jak se zabavit o víkendu a líbí se vám metalová hudba? Kapela AmöbiA vás zve na svůj druhý hudební večírek do Gambrinus klubu Mír v Uherském Hradišti, kde se v sobotu 13. listopadu již od 18 hodin rozpoutá akce pod názvem AmöbiA Ice Storm vol. II. Tentokrát si na své přijde i starší generace, neboť čtyři zúčastněné kapely jsou v hledáčku hudebních fanoušků už 15 a více let! Hvězdou večera bude legenda thrash metalu Necronomicon z Německa, která se představí na Moravě vůbec poprvé! Chcete-li vidět živě kapelu, která pomáhala tvořit dějiny tohoto žánru po boku ikon Kreator, Destruction či Sodom, máte právě teď tu nejlepší příležitost. Po půl roce se vrací do klubu Mír chebská nekompromisní death metalová úderka Pandemia, z Ostravy dorazí starší generaci velmi známá kapela Nemesis. Příznivce stylů doom a gothic jistě potěší další zástupce ze zahraničí, Slováci Doomas. Náš region reprezentují ostřílení průkopníci crossoveru v České republice Chaos in Head a pořádající death metalová AmöbiA, vracející se na pódium poprvé po smrti bubeníka Roberta. Nabídka učinkujících kapel je to jistě velmi zajímavá. Vy starší vytáhněte ze skříní džínsky plné nášivek miláčků vašich dospívajících let a přijďte zavzpomínat na staré zlaté časy metalu. Vy mladší máte zase jedinečnou možnost poslechnout muziku, která zněla z magnetofonových kazet a vinylových desek vašich rodičů.

Thrashmetalový kult Necronomicon byl založen v roce 1983 v jižním Německu. Kapelu tvořili původně tři hudebníci vycházející z punkové scény, velice rychle však  podlehli vlivu skupin jako Metallica nebo Motörhead. Když se k nim o rok později přidal druhý kytarista, skupina byla kompletní. V roce 1986 podepisuje Necronomicon první kontrakt a vychází jim stejnojmenné debutové album. To okamžitě strmě stoupalo na undergroundových žebříčcích a směs thrash metalu s punkovými vlivy se stala kultem pro mnoho fanoušků na celém světě. O rok později vychází stejně úspěšné druhé album „Apocalyptic Nightmare“, následuje další dílo „Escalation“ a v roce 1994  „Screams“, po kterém se kapela na řadu let odmlčela. V novém tisíciletí došlo k oživení thrash metalu a zpět se vrátili i Necronomicon. O slovo se hlásí v roce 2004 albem „Construction of Evil“. V roce 2008 vydávají nejnovější album „Revenge Of The Beast“, které bylo produkováno Achimem Köhlerem a jeho zvuk je přirovnáván ke sbíječce. Z respektu a úcty k fanouškům vzniká deska vycházející z toho nejlepšího z 80tých let se syrovým zvukem. V letošním roce pracují na novém živém albu, natáčí nové video a především cestují po Evropě, Severní a Jižní Americe.

Chebská death metalová skupina Pandemia je na hudební scéně od roku 1995. Za 15 let své existence vydala dohromady 2 dema, 1 EP, 4 CD a 1 DVD. Hojně koncertuje po celé Evropě a v roce 2003 odehrála největší latinskoamerické turné, které metalová skupina vůbec kdy uskutečnila. Představila se v 11 zemích od Mexika po Argentinu a většinu koncertů vyprodala! O dva roky později si jihoamerické turné zopakovala, tentokrát navštívila 6 zemí. Nyní koncertně propaguje své poslední album „Feet Of Anger“ z října minulého roku, které nahrála v německém studiu Stage One s věhlasným producentem Andy Classenem. A máte se na co těšit, v prestižních německých rockových magazínech se v bodování toto skvělé album tahalo
o první místa například i s novinkou metalových ikon Slayer!

Ostravská kapela Nemesis píše svou historii od roku 1989 pod názvem Agressor, posléze se přejmenovala na Nemesis. V roce 1991 natáčí první demo "Find The Truth", které po svém vydání obsazuje první příčky metalových hitparád a je vyhlášeno jako "demo roku 1991" v hitparádě hudebního časopisu Spark. Téměř okamžitě se kapela etabluje na čelní pozice tehdejší metalové hudební scény a koncertuje se světoznámými kapelami. Úspěšně je přijato i druhé demo "Final Exit" z roku 1992. V roce 1994 vychází album s názvem "Temptation" a reedice předchozího dema. Kapela však utlumuje aktivní činnost i koncertování a jednotliví členové se věnují jiným hudebním i osobním aktivitám. V roce 2003 kapela odehrává tzv. "comebackový koncert", který odstartovává novou éru Nemesis. Kapela opět začíná aktivně koncertovat u nás i v zahraničí. Od roku 2007 se kapela neustále potýkala s personálními problémy až do poloviny roku 2010, kdy se sestava opět stabilizuje.

Zástupce Slovenské republiky Doomas funguje od roku 2006 jako spoločný projekt Petra „Doomas“ Beťka a členů kapel Anima a Sapiens z Nové Bani. Po natočení třískladbového dema s názvem "Lost Angels" a pár koncertech se z projektu Doomas stává plnohodnotná kapela. Skupina sklízí úspěchy a v roce 2007 přibírá operní zpěvačku Zuzku „Befannu“ Molnárovou, která se stává výrazným osvěžením tvorby Doomas. V roce 2008 nahrává skupina své první oficiální CD s názvem „Seven Sins“ a vyráží ho podporovat mimo jiné i do Rumunska. Později přináší do kapely nový vítr plný nápadů hráčka na klávesové nástroje Michaela Albertová z kapely Hecate. V současné době se Doomas připravují na nahrávání nového alba.

Skupina Chaos in Head byla založena na přelomu let 1993/94, kdy bubeník Kopec opustil dnes již legendární Krabathor. V roce 1994 kapela nahrála první demo "Flower Of A Blind Man", o rok později další demo "Promo 95". Na jaře příštího roku byla kvůli neshodám uvnitř kapely přerušena činnost a o slovo se Chaos in Head hlásí až v roce 2001 s demem „Negativy“, o rok později následuje další demo "In 2002". První oficiální album vychází v roce 2004 pod názvem „Opium“. Novou tvář získává skupina v roce 2006 po příchodu mladičké zpěvačky Petry a s ní nahrává album "Rezzonation" a rovněž získává 2. místo v soutěži Rockmaxova 12 rádia Rockmax, které přináší mimo jiné i koncerty po boku velkých hvězd. V letošním roce kapela představuje posluchačům nové album „Infra“.

Zrod kapely AmöbiA se datuje do dubna roku 2004. Ve zkušebně se kluci nejdříve sehrávali na převzatých skladbách skupin Brujeria a Pro-Pain, teprve později se pustili do vlastní tvorby s českými texty.  Koncem roku 2008 odjíždí AmöbiA do nahrávacího studia Šopa, kde se pod dohledem Stanislava Valáška chystá čtyřskladbové demo, které obsahuje i první skladbu zpívanou v angličtině. Promo nahrávka vychází začátkem roku 2009. Kapela začíná častěji koncertovat, v dubnu letošního roku však po náhlém úmrtí bubeníka Roberta Tinky své aktivity zastavuje.

Pokud vás nalákalo představení učinkujících kapel, neváhejte s návštěvou klubu Mír. Přivítá vás příjemné prostředí zrekonstruovaného klubu, můžete si vybrat i z nabídky merchandise zúčastněných kapel. Přijďte se bavit dobrou muzikou. A nezapomeňte, že akce začíná už v 18 hodin!


  
sdílet
Přečteno: 1748x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 9. 11. 2010

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) AmöbiA Ice Storm vol. II

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 2. 2020 | Autor: Johan
SYMBOLIC festival - vykročení správnou cestoučtěte zde »

22. 2. 2020 | Autor: Bury
DERANGED představují novou skladbu čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
92. číslo Pařátu vychází tento týden čtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Johan
Basinfirefest představuje další headlinery: ROTTING CHRIST, MOONSPELL a dalšíčtěte zde »

21. 2. 2020 | Autor: Bury
BENEATH THE MASSACRE představují videoklipčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Johan
BURDEN OF LIFE se hlásí s novým klipemčtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT zveřejnili další singl čtěte zde »

20. 2. 2020 | Autor: Bury
HATEBREED představují lyric videočtěte zde »

19. 2. 2020 | Autor: Johan
PORENUT vydavaju čoskoro novy album a prave predstavuju prvý track  čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama