ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

29. 2. 2020
České Budějovice - MC Fabrika
Již tuto sobotu 29.2.2020 v MC Fabrika metalový dý...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

6. 3. 2020
Ostrava Rock hill
128 POSLEDNICH...

7. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

11. 3. 2020
Brno, Vegalité
Помраче&...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Rozhovory » GREEDY INVALID – Chceme si jít pořád dále svou vlastní odlišnou cestou, jak v životě, tak i v muzice

1. 9. 2010GREEDY INVALID – Chceme si jít pořád dále svou vlastní odlišnou cestou, jak v životě, tak i v muzice

Greedy Invalid se před pár dny přihlásili s novým CD Anna a záhy oznámili významné změny v sestavě. Dva pádné důvody k rozhovoru...
Letos jste vydali čtvrté řadové album a po intermezzu u Redblack / Animal Farm se do role vydavatele vrátil Tvůj label Avalanche. Jak dnes, s odstupem času, hodnotíš spolupráci s firmami Redblack, potažmo Animal Farm? Splnila se vaše očekávání nebo to byl krok nesprávným směrem?

Když se na to dívám s odstupem času, tak vydání jednoho alba u zmíněných firem vlastně nepřineslo žádné změny oproti předchozím vydaným u Avalanche. O koncerty a prodej CD jsme se postarali zase sami a vlastně jediné velké pozitivum bylo zařízení distribuce do kamenných obchodů. Je však pravdou, že tohle vše jsme věděli již předem a tak to pro nás nebylo žádné překvapení. Jak se říká – zkusit se má všechno a pro nás to byla zkušenost, kterou jsme potřebovali.

Smlouvu jste tehdy měli jen na jedno album?

Ano, bylo dohodnuto vydaní jednoho alba.

Jak vlastně funguje Avalanche? Dříve jsi občas vydal nějakou jinou kapelu, dnes už se věnuješ jen svým Greedy Invalid? Ozývají se Ti kapely, které by pod Tebou rády něco vydaly?

Avalanche už v podstatě pár let funguje jen pro Greedy Invalid a já už nemám v plánu vydávat jiné kapely. Doba se změnila, mé priority také. Věnuji se už pouze kapele a jednou ročně dělám menší festival v Novém Jičíně. Prakticky jsem si nechal už jen a pouze to, co mne baví a zbytek odsunul na vedlejší kolej. Nechystám se k vydávání CD vrátit. Kapely se stále ještě někdy ozvou, ale už to musí zkoušet jinde. Chci už jen hrát a, abych řekl pravdu, už mne nebaví jezdit po festech a sedět u stánku, raději se bavím a popíjím se známými.

Všichni dnes skuhrají, že nemá cenu vydávat cédéčka, že všichni jen stahují empétrojky a nikdo nic nekupuje. Tys mi nedávno říkal, že během tří měsíců od vydání placky se vám náklady vrátily, a třeba cena za nahrávání nebyla zrovna malá... Kde je podle Tebe zakopaný pes a čím to, že jedni lamentují a druzí v pohodě vydají desku, aniž by na ni museli doplácet?

Ano, prodeje klesají hodně dolů i u nás, ale taky náklady vydání CD se oproti minulým létům snížily. A i když nejde o závratné prodeje, tak se náklady vrátí. Navíc nedělám velký náklad CD a taky už za ty léta vím, kde se vyplatí peníze dát a kde ne a kolik si můžu dovolit utratit, protože se snažím sledovat prodeje jaké máme a to i u merchandise. Takže vždy před vydáním sedím doma pár dní a koumám jaký náklad trik, mikin, CD udělat, ať nic nezbude a na všechny se dostane (úsměv).
Máme základnu fans, kteří nás podporují, za což jim i touto cestou velmi děkuji a bez nichž by to nešlo.

Pojďme k albu Anna. Proč zrovna Anna? Jestli se nepletu, tak tohle jméno v textech ani jednou nepadlo...

Tohle jméno je pro nás jistým způsobem důležité a u toho bych zůstal a dále to nerozváděl.

Ostatně texty – poprvé máte na albu mix češtinya a angličtiny. Já nejsem z míchání češtiny a angličtiny zrovna nadšený. Proč jste se po letech rozhodli pro změnu? Je to dané tím, že většinu alb prodáváte doma a lidi po váš češtinu chtěli?

Jo vím, že z toho nejsi dvakrát odvázán. Pamatuji si na naši debatu. No, já to tak neberu. Pro mne je důležité, aby se mi líbilo co děláme a kromě kapely až tak neřeším dopady na ostatní lidi. Je pravda, že ohledně češtiny jsme měli debaty celkem často a i od fans a známých padaly dotazy, proč to nezkusíme. Nakonec jsme se rozhodli, že jo a já jsem s tím velmi spokojen a splnilo to mé očekávání. Ovšem s tím, že CD prodáváme doma, to nic společného nemělo.

Proč jste třeba nešli do češtiny úplně?

I takové názory padly, no myslím, že ta angličtina nám sedí a tak uvidíme, co přinese budoucnost, kam se ubereme, ale teď zůstáváme u stejného modelu jako na Anně. Zatím však na novém albu neděláme, tak nikdo neví, jak bude vypadat. Ani já.

A texty podruhé. Nemůžu si pomoci, ale Stromovy texty mi přijdou plné patosu a klišé, místy až směšných obratů typu „dál půjdu sám, co jiného mi zbývá“... a ani nezáleží na tom, jestli jsou v češtině nebo angličtině, témata jsou stejná. Připomínkujete mu jeho výtvory, nebo jste spokojení
se vším, co napíše, nebo prostě nikdo neumí napsat lepší text?

Pokud tohle nechápeš, tak se to těžko vysvětluje... Samozřejmě máš se svým názorem určitý kus pravdy, no my právě tohle máme rádi. Jsme se Stormem už léta největší kámoši a taky určitým způsobem spřízněni a melancholicky založeni. Je mi jasné, že spoustě lidi tohle sedět nebude, že již dávno z takových věcí vyrostli. My ne a ani to nemáme v plánu. Chceme si jít pořád dále svou vlastní odlišnou cestou, jak v životě, tak i v muzice a tak to chceme nechat i do budoucna.

Jakou důležitost vlastně textům přikládáte a chcete jimi něco sdělit?

Textům přikládáme velkou důležitost. Jsou součástí naší tváře. I když víme, že pro spoustu lidí to tak není, ale to nám nevadí. Každý má právo volby a jestli u naší hudby nalezne radost jen a pouze z ní a na textech mu nezáleží, nám to vadit nebude.

Poprvé jste CD zabalili do digipacku, navíc opravdu krásného. Nechali jste grafikovi úplně volné ruce nebo je námět z vašich hlav? V bookletu je dokonce uvedena dívka sedící na titulní straně obalu – jestli tedy správně chápu, jde o upravenou fotografii?

Grafik Martin měl volnou ruku s tím, že já mu do toho trochu, ale jen trochu kecal, ale je to hlavně jeho práce. Já jen navrhnul směr a on vše udělal, tak jak jsem si představoval. A opravdu se mu to povedlo. Jsem z celého digipacku nadšený ještě teď.  A ano, dívka pochází z upravené fotografie.

Na albu vám hostují zpěvačka a violoncellista. Oba nahrávku příjemně zpestřují – nestálo by za úvahu využít jejich sil ve větším měřítku? Nebo obecně – nepřemýšlíte o větším zapojení klasických nástrojů, třeba houslí, violy, violoncella?

Chtěli jsme, aby deska zněla co nejpestřeji a proto máme i hosty. Ale o větším zapojení nepřemýšlíme. Vždy jsme byli kytarová kapela s doprovodem kláves a u toho chceme zůstat.

Hrajete relativně často, většinou na metalových akcích, což je dáno vaší historií. Dnes ale produkujete melodickou muziku, která vedle black a death metalu  (viz. třeba AFOD) působí jako růže v trní. Jenže kde jinde hrát, že. Které naše kapely třeba považuješ za stylově spřízněné, se kterými byste s nimi mohli hrát aniž byste vyčnívali?

Přesně tak, kde jinde hrát. Ono je tohle velmi těžké, vyšli jsme s těchto akcí. Máme kontakty a známé a tak se pohybujeme prostě dost na metalových koncertech, i když ten počet už není takový, jaký býval, ale pořád je jich dost. Objevujeme se i na nemetalových akcích, no je pravda, že těch metalových je více. Prostě pro lidi, kteří to až tak nesledují, jsme dost tvrdí i tak (smích). Stojíme někde mezi, ale tak to je a my si na to nestěžujeme. A těch kapel by se určitě pár našlo, ale ono je to nakonec jedno s kým hraješ, hlavně, že je dobrá zábava.

Nedávno jste oznámili, že vaše řady opouštějí basák Kurt a bubenice Mercy. Oba byli v kapele poměrně dlouho, čím to, že hned po vydání nové desky odcházejí? Jaké k tomu mají důvody?

Na to je zcela prostá odpověď, už je to s námi nebavilo a chtěli jít dál svou cestou. Nic více v tom není. Takže jsme se domluvili, že si začneme hledat za ně náhradu a oni s námi dojeli domluvené akce. Rozešli jsme se v dobrém a oběma přeji ať jim vychází vše jak má. My jedeme dále!

A co náhrada – už je na světě, případně můžeš nové členy představit... Jak dlouho vám bude trvat, než se nová sestava sehraje a kdy plánujte první vystoupení po výměně členů? A další plány?

Vše již máme vyřešeno. Na basu s námi hraje Michael, náš dlouholetý kamarád a Mercy nahradil Michal, který toho již odbubnoval dost ve spoustě kapel. Naposledy hrál v Demiurg. Sehrávali jsme se celý srpen a už máme i jedno vystoupení v nové sestavě za sebou a to na festivalu Heraltická sbíječka.

Máme v sobě další impuls a chuť do dalšího hraní,, který je znásoben i příchodem nových lidí do kapely. Atmosféra je teď zase skvělá a od podzimu začneme dělat i na pár skladbách a tak uvidíme jak budeme znít a co z nás „vyleze“.

Díky za podporu a rozhovor, ať se daří a někdy zase na viděnou.

Odpovídal předák Smrk, který kapelu táhne dlouhých 15 let.

www.greedyinvalid.com
www.bandzone.cz/greedyinvalid
www.myspace.com/greedyinvalid

sdílet
Přečteno: 2377x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 1. 9. 2010

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) GREEDY INVALID

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 2. 2020 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: Heavy Metal Artwork – MASTERPIECES 2018čtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
TOOTHWALKER mají nový videoklipčtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
IRIST představují nový songčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2020 - únorový update kapel č. 2čtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BODY COUNT představují nový videoklipčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BON JOVI představuje nový klipčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Johan
RAVENOIR - Alesh AD, Igorr, Mr.Zet a Mr.G dali dohromady nové seskupeníčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Bury
OBSCENE EXTREME FESTIVAL hlásí středeční kapelyčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Bury
SHAMPOON KILLER představují ukázku z nové deskyčtěte zde »

24. 2. 2020 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na březen 2020čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »

9. 2. 2020 | Rozhovory
SECOND BREATH – Ráda bych čtenářům vzkázala, že se na ně těšíme na koncertech, protože ta celková atmosféra a požitek se ze sluchátek nedostane.celý článek »


Poslední diskuse

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 20:21:41
Autor: Dušan
Titulek: Mnichov

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 18:46:20
Autor: 4H
Titulek: Exodus

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 12:06:30
Autor: Kubina
Titulek: 4horsemen

diskuse k článku »

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama