ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »

ABORTED, ENTOMBED A.D., BAEST - infočíst info »

RISE OF THE NORTHSTAR, HACKTIVIST, AFTERLIFE - infočíst info »

MAGICKÁ NOC TRUBADÚRŮ - CHRÁM FÉNIXŮ - infočíst info »

Titáni thrash metalu SLAYER se loučí koncertním filmem plným krve - infočíst info »

METALURGIA festival – info číst info »

SACRED REICH - infočíst info »

PUNK AND HARDCORE SESSION no.9 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 10. 2019
Brno
Kabinet Múz a kolektiv Red Mode Vás zvou na říjnov...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 25. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.21. UxLxCxMx -GER./One Day In Fuk...

27. 10. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 27. 10. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

27. 10. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: HOUBA punkrock legenda ( Ústí n. L. ), POZO...

29. 10. 2019
Anděl, Plzeň
Místní Borci uvádějí> Uff, po velice výživném bus...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » METALFEST VOLYNĚ 2010, 24.7.2010, KD Na Nové

26. 7. 2010METALFEST VOLYNĚ 2010, 24.7.2010, KD Na Nové

ROOT, DEPRESY, BANE, INFEST, INGROWING, AVENGER, RADIOLOKÁTOR, LOCOMOTIVE, PANYCHIDA, OBLOMOV, MARTYRIUM CHRISTI, ASSESSOR, OVERSIGHT, PRESSBOIL

Do Volyně se vrátil celodenní metalový festival!

Od posledního ročníku Open Hell Festu uplynulo na den přesně pět let a protože ve Volyni vyrostl na koupališti nový vhodný areál, Rámus a spol. se rozhodli „oprášit džísky a křiváky a alespoň jeden den si udělat radost, zavzpomínat na staré časy, zapařit a poslechnout několik metalových kapel“. Kapel, z nichž si některé na jednom z osmi ročníků Open Hellu zahrály, nebo kdyby tehdy existovaly, tak by si zahrály (úsměv).

Jenže… počasí konání open air akce zhatilo. Vytrvalý ranní déšť a internetový radar si vynutily přestěhování festivalu pod střechu do kulturního domu Na Nové. Ano, do těsného sousedství letního areálu, v němž se konalo všech osm ročníků Otevřeného pekla. Není divu, že vzpomínky přinutily spoustu návštěvníků Metalfestu k výletu do letního areálu, kde je čekal pohled na zbídačené prostředí zarostlé plevelem a keři… jaká škoda.

Ale pojďme do sálu, v němž na minutku přesně zahájili strakoničtí OVERSIGHT. Ti o sobě píší, že hrají hardcore / crossover, ale v jejich tvorbě by se nechaly najít i metalové motivy. Klasické obsazení kytara, basa, bubny, řev, akční pódiovka – na úvod slušné vystoupení, dokonce podpořené i několika pařmeny… což na brzký start (ve 13:00) určitě potěšilo.

Nepotěšili Infer, kterým se porouchalo přibližovalo a dva dny před akcí účast odřekli. Ale podařilo se obstarat náhradu, která cestou do Volyně skončila v pangejtu… Takže místo Pressboil šli o chvilku dřív na plac OBLOMOV. Ti loni vydali velmi zajímavé album Communitas, které zabodovalo druhým místem v Břitvě a na jehož realizaci se kromě dvou stálých členů Honzy V. (kytara, řev) a Martina H. (klávesy, zpěv) podílela řada hostů. Někteří z nich se zhostili i rolí live hráčů, několik dalších kamarádů ze spřízněných kapel se přidalo, takže na pódium kromě obou hlavních protagonistů nakráčela zpívající Markéta (Belligerence), basující Paty (Panychida), kytarující Štembus (Octagone, Feeble Minded) a, světe div se, i bubnující Honza Kapák (Avenger, Panychida…), jehož „záskok“ za playback byl prý dohodnut večer před koncertem. Oblomov koncertují zřídka, takže každé vystoupení je malým svátkem… na kterém je absence častějšího hraní přece jen trochu znát. On ani zvuk nebyl úplně ideální, ale mě to bavilo… desku mám celkem naposlouchanou a tak jsem si svá oblíbená místa našel. Patřily mezi ně neotřelé klávesové motivy i čistý Martinův zpěv, o řevu Markéty, která převzala Honzovy studiové party, nemluvě.

PRESSBOIL po asistenci ochotného traktoristy, který je vytáhl „z kaše“, dorazili a šli na řadu jako třetí. Zase jedna z kapel, která na sobě maká a posun ve výrazu je markantní. Ač mladí, přísahají pánové a slečna na starý dobrý thrash metal, do kterého přidávají špetku deathu jako koření. Hlavně práce obou kytaristů stojí za zvýšenou pozornost – asi by to chtělo nějakou ofiko nahrávku. Jo, a nechyběl ani tradiční cover mistrů světa Slayer, ani skladba pro onoho dobroděje s traktorem.

MARTYRIUM CHRISTI už léta drtí nesmlouvavý a extrémní death metal vyznávající „sympatie“ ke všem nábožensky založeným lidem, církvím a podobným spolkům – a ve stejném duchu páchají i videoklipy (které jim všude odmítají „neznabohové“ vysílat – smích). Ale vážně, jízda to byla jako vždy náramná, jen škoda dvou defektů – oběma kytaristům selhala technika, resp. struna, takže dvě pauzy trochu narušily plynulý spád masakrózního setu.

Tři pětiny PANYCHIDY si zahrály v řadách Oblomov (a dvě pětiny později v Avenger) a když obě na Plzeňsku působící kapely porovnám, vychází mi jako vítěz Panychida. Ani tak nemyslím hudební rovinu, ale živou prezentaci, která byla vyzrálá a přesvědčivá. Došlo jak na starší fláky z výborného alba Paganized, tak na novinku pěnou ve staroslověnštině, která se objeví na novince Měsíc, les, bílý sníh ~ Moon, forest, blinding snow, jež by měla co nevidět vyjít, opět pod německými Folter.

ASSESSOR již poněkolikáté vstali z mrtvých, ale tentokrát (s modifikovaným názvem) snad na delší dobu. Zakladatel a jediný původní člen Jarda Pracna se obklopil novou krví z kapel Amok resp. In Articulo Mortis a začal se psát nový repertoár. Ten tvořil první polovinu setu, kterou odzpíval Jarda Pelán. Na tu druhou si pánové připravili překvapení – Michala Roháčka, prvního zpěváka Kryptoru a následně Assesoru. Michal odeřval asi čtyři songy z kultovního alba Invaze a nutno uznat, že hudebně mají i po dvaceti letech tah na bránu… hlavně „zapomenuté bezejmenné hroby“. Slabší

je to s Michalovým hlasem, ale ta nostalgie… každopádně Assessor vypadají mnohem přesvědčivěji než před léty Kryptor.

INGROWING s novým motorem za zády (Jürgen) převálcovali vše, co jim stálo v cestě. Je třeba něco dodávat? Snad jen, že grind v podání téhle kapely je jedním z mála grindů, které vydržím delší dobu poslouchat (úsměv). Že by to bylo tím, že to čistokrevný grind není?

Srbský dvojblok načali v našich končinách neznámí BANE, personálně propojení s nedávno se rozpadnuvšími Disdained. A další velmi příjemné vystoupení – temná, atmosférická muzika, kterou Peklop okamžitě a velmi trefně přirovnal k Dissection. A když pánové na závěr spustili cover švédských kouzelníků Where Dead Angels Lie z alba Storm of the Light's Bane (jak jinak, že), byla tu další reminiscence Open Hellu jak vyšitá.

Kolegové INFEST na to šli od thrashového lesa a sem tam i od deathového háje. Kytarista Bane si přibral i zpěv a bubeník nechal paličky a jelo to pěkně zostra, samá klepačka a řežba, takže všichni thrasheři si přišli na své…

Jednoznačně nejlepší kapelou byli ROOT. Fantastický koncert, který musel všechny příznivce téhle hydry posadit na prdel. Na poměry Big Bosse a spol. dlouhý set v polovině vyšperkoval bubenickým sólem nový člen Pavel Paul Dred Kubát, který odvedl perfektní práci během celého koncertu. Myslím, že Root vybrali Evilova nástupce výborně, a doufám, že vydrží déle, než dva mladíci v mezidobí. V play listu samozřejmě nechyběly dvaadvacet let staré pecky Hřbitov a Píseň pro Satana, ale hrálo se prakticky z celé historie kapely, třeba nádherná Aposiopesis z Temple… nebo řezničina And They Are Silent z poslední řadovky Daemon… Největší peklo se strhlo na 666, to šlo v kotli o život. Natřískaný sál Brňákům aplaudoval, takže došlo i na přídavek. Paráda.

Pak to ve skákacím rytmu rozjeli LOCOMOTIVE, a netrvalo ani půl skladby, a skákal s nimi celý sál. Mě až tak neoslovují, ale musím uznat, že je to jízda od začátku do konce… Co jsme si to jsme si – bylo to OK.

Jediným slovenským vyslancem se po odpadnutí Infer stali DEPRESY. Ti se momentálně pyšní skvělým albem Morph…, takže jsem se těšil, jak jej zvládnou předvést naživo. A začátek se nějak nepovedl. Už už jsem na kapelou začal lámat pomyslnou hůl, když se jako mávnutím kouzelného proutku vše v dobré obrátilo a set postavený na zmiňovaném novinkovém CD byl i přes absenci klávesačky (jejíž party jely z playbacku) působivý.

I když čas hodně pokročil, na domácí a pořádající AVENGER zůstal sál takřka zaplněný. Kapela se poprvé představila s novým bubeníkem, kterým se stal… chvilka napětí… mistr Čert (Gride, Radiolokátor). Nadupaná jízda osmnáctiletou historií gradovala Radostí z beznaděje, nechyběla ani Neschopen (o níž Honza prohlásil, že stručně charakterizuje jeho stav) a koncert vygradoval přídavkem z repertoáru Master´s Hammer, eh Mistrova Kladiva, Pád modly – a jsme zase na tom zatraceným posledním Open Hellu (smích).

Závěr patřil all stars bandu RADIOLOKÁTOR. Iny, Korek, Čert, Žrout a Honza Kapák samozřejmě přehráli notně zrychlené vypalovačky od Arakain, Debustrol Kryptor či Törr (když zůstaneme doma), ale přidali i vlastní kusy, zaznamenané dosud na třech vinylech – ten poslední a velký vyšel před pár dny coby split s drtikoly Black Market Fetus.

Parádní akce se protáhla takřka do tří hodin a ti, kteří dorazili v poledne, strávili v kulturáku skoro patnáct hodin. Hodin vyplněných výbornými kapelami, kvalitním zvukem a dobrým pivem do skla (čepovaly se čtyři druhy strakonického piva za jednotnou cenu 25 Kč, nejobyčejnější Dudák 11°, plus tři speciální ležáky).

Dle oficiálních informací bylo na místě 254 platících + 12 výherců vstupenek z Madhouse a Rockrádia + 10 VIP hostů = celkem 276 lidiček + pořadatelé a kapely. Festival skončil s lehkou ztrátou, nicméně další ročník je již naplánován na 23.7.2011.

A na závěr (snad) zajímavá inventura multi umělců, kteří si zahráli ve více kapelách:
Honza Kapák – Avenger, Radiolokátor (2x kytara + 1x řev), Panychida, Oblomov (2x bicí)
Honza Vaněk – Oblomov, Panychida (2x kytara + 1x řev)
Paty – Oblomov, Panychida (2x baskytara)
Sinneral – Avenger (baskytara), Panychida (kytara)
Čert – Radiolokátor, Avenger (2x bicí)
Rob – Ingrowing, Locomotive (2x kytara)
Jarda Pelán – Avenger (tympány), Assessor (kytara + řev)
Vandal – Bane, Infest (2x kytara + 1x řev)
Zombi – Bane, Infest (2x bicí)

 
sdílet
Přečteno: 2611x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 26. 7. 2010

FotoGalerie (Počet obrázků: 89) PRESSBOIL PRESSBOIL PRESSBOIL PRESSBOIL PRESSBOIL PRESSBOIL MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI PANYCHIDA PANYCHIDA PANYCHIDA PANYCHIDA PANYCHIDA PANYCHIDA PANYCHIDA PANYCHIDA vzpomínka na Open Hell vzpomínka na Open Hell vzpomínka na Open Hell ASSESSOR ASSESSOR ASSESSOR ASSESSOR ASSESSOR ASSESSOR ASSESSOR INGROWING INGROWING INGROWING INGROWING INGROWING INGROWING BANE BANE BANE BANE BANE BANE BANE BANE BANE INFEST INFEST INFEST INFEST INFEST INFEST ROOT ROOT ROOT ROOT ROOT ROOT ROOT ROOT ROOT ROOT LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE LOCOMOTIVE DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY DEPRESY AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER AVENGER

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
prima report
Prima report z prima akce a shrnutí multi-muzikantů je dokonalé. Odehrát 4 koncerty za den musí bejt fakt makačka..... Hanka | 29. 7. 2010 12:07:41

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

15. 10. 2019 | Autor: Johan
YTIVARG představují nový song coby lyric videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
MACHINE HEAD mají nový song a k němu videočtěte zde »

15. 10. 2019 | Autor: Bury
JINJER představují nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Peťan
Vstupenky na Burial in Sand!čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
HYPNOS mají nové videočtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový videoklip čtěte zde »

14. 10. 2019 | Autor: Bury
OBSCURA mají nové video čtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Johan
DUSTBORN - nové album Dethroned vyšlo u MetalGatečtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
DEEZ NUTS mají nový videoklipčtěte zde »

13. 10. 2019 | Autor: Bury
Igor Cavalera a jeho nová kapela PETBRICKčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

29. 9. 2019 | Rozhovory
Jiří Panther Rosa (TORTHARRY, FINAL FLAG) – Jsem odmala zvyklý hrát více stylů.celý článek »

26. 9. 2019 | Reporty
LVMEN, NIKANDER, ESAZLESA celý článek »

23. 9. 2019 | Reporty
KAFEST vol. 2celý článek »

15. 9. 2019 | Rozhovory
POSTEA – Za tu dobu, co fungujeme, jsme nasáli hromadu nejrůznějších inspirací a to se v našem výrazu musí zákonitě projevit. Pro nás nejvíc inspirativní kapely hrají něco jako epic crust, dark hardcore apod.celý článek »

1. 10. 2019 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Poslední diskuse

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:03:52
Autor: Asura
Titulek: Pravopis

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 14:02:30
Autor: Asura
Titulek: To Peťan

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 12:46:08
Autor: Peťan
Titulek: Vývozní artikl

diskuse k článku »

SNĚŤ – Promo 2019
Datum: 15. 10. 2019 11:04:34
Autor: Asura
Titulek: Demo

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 09:27:42
Autor: horaguru
Titulek: ...

diskuse k článku »

Poly & kOki(R) – KACÍŘŮV KANCIONÁL
Datum: 14. 10. 2019 08:58:28
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama