ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

29. 2. 2020
České Budějovice - MC Fabrika
Již tuto sobotu 29.2.2020 v MC Fabrika metalový dý...

2. 3. 2020
Brno - Kabinet Múz
MOSKWA (PL) + GODOT YOUTH...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

6. 3. 2020
Ostrava Rock hill
128 POSLEDNICH...

7. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


INSANIA - Kacířův kancionál
» Rozhovory » ANNIE´S TRIP – Nejpovedenější koncerty jsou ty, kde dojde k propojení kapely s publikem

4. 10. 2009ANNIE´S TRIP – Nejpovedenější koncerty jsou ty, kde dojde k propojení kapely s publikem

Brněnská skupina Annie´s Trip vydala letos po 8 letech existence debutové album Parisian Jazz. A protože mě nahrávka zaujala a kapela se na stránkách Fobie ještě neměla možnost představit, je tady rozhovor s kytaristou Aivnem.

Jak je výše uvedeno, pro náš webzine jde o první povídání s Annie´s Trip, tak snad krátce k historii. Takže – kdy, proč zrovna tenhle název, co znamená a co bylo prvotním impulsem pro vznik Annie´s Trip?

Pod jménem Annie´s Trip hrajeme od roku 2001, v současné sestavě od roku 2004. Název vznikl tak, že jsme hráli v roce 2001 (ještě pod názvem Zastavárna Blues Band) ve Vídni v klubu Annie´s Triple C (Country Culture Cabaret). Když jsme pak hledali jméno pro novou inkarnaci kapely, nechali jsme se tím inspirovat. Impulsem pro vznik kapely bylo to, že každý z nás chtěl hrát v kapele (smích).

Můžeš krátce představit jednotlivé členy - věk, zda již někde hráli a jak dlouho hrají na svůj nástroj?

MoJoe, Aivn, Mr. Dizzy, Carlos. Dohromady nám je 112 let. Každý na svůj nástroj hraje už tak dlouho, že si ani nepamatujeme, jaké to bylo, když jsme na žádné nástroje nehráli. Před vznikem Annie´s Trip už všichni hráli v různých kapelách, většinou to ale nebylo nic dlouhodobě životaschopného.

Kromě Annie´s Trip – hraje někdo ještě v jiné kapele nebo projektu?

Každý z nás má i další hudební aktivity, já hraju s basákem (Mr. Dizzy) v kapele Zastavárna BB, která teď taky udělala desku (www.bandzone.cz/zastavarnabluesband), bubeník Carlos má kapelu B-Complexx (www.bandzone.cz/bcomplexx) a zpěvák MoJoe občas hrává s vykutáleným revivalem The Strokes.

Parisian Jazz je už vaším pátým počinem, nicméně prvním označeným jako plnohodnotné album. Asi nemá cenu vrtat se v minulých nahrávkách, spíš řekni, za jakých podmínek a kde jste aktuální nahrávku pořídili a jak jste s ní spokojeni?

Nahrávali jsme v bzeneckém studiu Shaark a vzhledem ke všem podmínkám, které při točení desky vstupují do hry (finance, organizace, čas, atmosféra, ...), jsme s ní maximálně spokojeni. Ve chvíli, kdy člověk dodělá desku, ví, co by udělal jinak, protože v tom okamžiku už je vývojově zase o kus dál, ale nemá smysl se tím obsesivně zaobírat a vše 10x přetáčet a přemíchávat. Taky jsme měli tu tendenci všechno na desce donekonečna cizelovat, ale myslím, že se nám podařilo přestat zrovna včas, kdy album vystihuje aktuální postoj, schopnosti a formu kapely v daném čase a místě.

Dnešní doba prodeji zvukových nosičů příliš nepřeje, všude se o tom mluví a píše, ale to je prostě fakt a asi se s tím nedá nic dělat. Kolik CD je schopna kapela vašeho typu vlastně prodat? Jaký náklad jste od nahrávky pořídili, jak jde zatím na odbyt, jaká je cena?

Náklad desky je zatím 300 ks, prodaná je v současnosti asi půlka, cena je 150,- Kč. CD je možné koupit na koncertě nebo objednat na mailu shop@anniestrip.com Spoustu písniček z desky necháváme ale stejně ke stažení, jsme pořád v pozici, kdy je pro nás důležitější dostat hudbu mezi lidi než vydělat na jejím prodeji.

Ano, všiml jsem si, že jste na bandzone umístili celé album. Stává se, že si někdo objedná CD s tím, že slyšel skladby na bandzone a musí je mít na kolečku a v krabičce s obalem?

Na Bandzone i MySpace můžete průběžně stahovat celou desku. Pokud to někoho opravdu chytne, nakonec si CD stejně většinou koupí, aby měl doma originál balení s bookletem, bonusem a vším.

Zpíváte výhradně anglicky – proč jste k tomuto kroku rozhodli – nelákala by vás třeba čeština?

Zpívat anglicky jsme se nerozhodli, písničky v angličtině vznikají spontánně. V 95 % případů je autorem textů MoJoe, ke starším věcem jsem psal texty já. Čeština je krásná, má nádhernou poezii a kdyby nás napadl primárně text česky, asi bychom to tak nechali, ale hůř se s ní pracuje po rytmicko-významové stránce. Angličtina je zpěvnější, umí udělat ze zpěvu další nástroj, který hraje s kapelou, a přitom je schopna zachovat sdělení včetně veškeré naléhavosti i významových vtipů a kulišáren.

O čem vlastně texty pojednávají?

Co se týče témat, tam je to podobné jako s jazykem. Nejedná se o vědomou volbu. Hudba, která vzniká první, automaticky nahodí nějaké téma z podvědomí. Pak už je to vědomá práce, ale kontakt z podvědomím je dobré udržet, často bývá chytřejší než dobře vyspané a vypsané vědomí. Nemá smysl vyjmenovávat jednotlivá témata textů, týkají se většinou věcí, se kterými máme osobní zkušenost a ovlivňují náš emocionální, sociální a profesionální život (smích). Je tam všechno a není tam nic. A to je vždycky víc. Zájemci si můžou stáhnout texty k desce ve speciální MoJokerově úpravě na www.bandzone.cz/anniestrip v sekci „O kapele“.

Obal k Parisian Jazz je samá srandička, mě zaujal hned titulní kozlík s pentagramem... Čí to byl nápad? Máte třeba nějaký vztah k okultním symbolům (on kozel + pentagram evokuje samozřejmě nějaké temné síly, satanismus apod.) nebo si z toho děláte legraci?

Kozlíka přinesl jednoho dne do zkušebny MoJoe. Tři roky pak byl součástí výzdoby naší tehdejší zkušebny. Náš kamarád a fotograf Peter Pecho ho pak profesionálně vyfotil, když jsme prováděli náběr různých fotek pro promo-účely. Nakonec se kozel ocitl i na obalu desky jakožto očitý svědek procesu tvorby všech skladeb nahraných na CD.

Zároveň připomíná „Aničku“, což je naše oficiální logo, a představuje tak její další vývojový stupeň. To, že má na krku pentagram, je čirá náhoda. Rád bych poskytl nějakou vtipnější či temnou historku, ale v tuto chvíli mě nic jiného než pravda nenapadá (smích).

Možná právě obal a grafická prezentace kapely může přitáhnout potenciální kupce hudby na hmotném nosiči. Jakou důležitost grafickým věcem přisuzujete a kdo se o to stará?

Grafickou stránku kapely má na starosti Mr. Dizzy, avšak výsledky jeho práce jsou velmi ovlivněny našimi návrhy, připomínkami a společným brainstormingem. Je třeba, aby všichni v kapele byli s její grafickou prezentací spokojeni. Dřív, než si někdo na našem webu pustí mp3, ovlivní ho jeho grafika, fotky, atd., čili grafická stránka je pro nás důležitá. Samozřejmě, že vždycky je co zlepšovat, což mi připomíná, že bychom měli udělat nový web (smích).

Asi těžko zapírat, že každý hudebník je někým ovlivněn. Co váš případ, máte nějaké vzory nebo zdroje inspirace, na kterých se shodnete?

V recenzích na koncerty a nahrávky Annie´s Trip jsou často zmiňována jména kapel jako RHCP, Extreme, Jane´s Addiction nebo Velvet Revolver. Celkem to sedí, ale nutno říct, že rozpětí naší poslechové inspirace je mnohem širší a čím jsme starší, tím míň nám záleží na žánru. Kromě hudby nás inspiruje taky literatura, filmy nebo youtube. Ale dobrá, abych zas tak zpupně nemlžil, pokud bych měl udělat nějakou poslechovou osu, do které se promítne vkus všech členů kapely, vypadala by asi takto: Jimi Hendrix, Tom Waits, Faith No More, Meshuggah, Limp Bizkit, Led Zeppelin, QOTSA, Moby, David Bowie, GN´R, RHCP, Living Colour, Radiohead, Joe Bonamassa, Ill Niňo...

Jestli správně chápu, tak Pocket rodeo je vaše privátní firmička. Nesnažili jste se upíchnout u nějaké firmy?

Dřív jsme posílali nahrávky po firmách jako diví, odezva byla víceméně nulová. S nástupem Bandzonů, MySpaců a Facebooků je naše potřeba oficiálního vydavatelství čím dál menší, tedy aspoň tady v Česku. Zkusili jsme nabídnout i novou desku, s tou už to chvíli vypadalo nadějně, ale nakonec to neklaplo. Není to tragédie, v rámci našich možností a schopností si dokážeme na české klubové scéně udělat promo pro desku a kapelu sami, trocha profesionální podpory a propagace by nám však určitě přišla k duhu.

Podle vašeho koncertního rozpisu na webu hrajete živě poměrně často. Takže počet koncertů asi bude poměrně vysoký... Máš v hlavě nějaký extra vydařený?

Počet našich koncertů jde do stovek, mezi nejpovedenější koncerty patří ty, kde dojde k propojení kapely s publikem, které nejde na žánr nebo pózu, ale na hudbu. Když publikum skutečně poslouchá a kapelu pochopí, je vyhráno. Je přitom úplně jedno, jestli člověk hraje v Praze v Abatonu nebo v Horní Úplavici.

Hráli jste i v Anglii, což se ne každé české kapele poštěstí. Jak jste se za malou louži dostali? Jakou odezvu jste sklízeli?

V Anglii jsme odehráli 8 koncertů. Turné nám pomohl zařídit člověk, jemuž jsme předtím na výměnu umožnili realizovat koncerty několika anglických kapel v Česku. Odezva byla velmi pozitivní a bezprostřední, trochu to souvisí i s předchozí otázkou. Když jsme tam hráli jako předkapela kultovního Sex Pistols revivalu, tak nikdo neřešil, jestli hrajeme punk nebo ne, lidi jednoduše pochopili, o co nám jde, že to není bullshit a že si za tím stojíme.

Ohledně zahraničí – kromě té Anglie – byly ještě další štace? Neplánujete třeba delší tour? Občas problesknou zprávy, že česká kapela vyrazí na měsíc do jižní Ameriky, její členové doma nechají rodiny, blízké, dají výpověď v práci... Lákalo by vás takové dobrodružství? Co byste byli kvůli tomu ochotni obětovat?

Kromě Anglie jsme hráli i v Polsku a Rakousku, měl jsem možnost strávit taky 2 týdny v New Yorku, kde jsem se mimo jiné snažil za tu krátkou dobu vypozorovat něco málo o tamější klubové scéně. Na základě všech těchto zkušeností jsme se v kapele několikrát bavili o možnosti vyjet ven na delší dobu. Větší scéna samozřejmě znamená větší konkurenci, ale tím pádem taky větší možnosti. Například New York vás může vynést neuvěřitelně vysoko, ale taky vás definitivně pohřbít, takže si člověk musí dobře rozmyslet, co všechno je ochoten obětovat. Osobně mě hraní venku hodně láká, proto doufám, že se pro to nakonec rozhodneme včas – dokud to pro nás nebude znamenat „fatální“ oběti jako např. tebou zmiňované opouštění rodin – pak už to tak nějak postrádá smysl.

Před pár lety nemělo valnou cenu točit klipy, ale dnes je šance jak na Óčku, tak na netu touto formou kapelu představit. Máte už nějaké pohyblivé obrázky?

Právě jsme dokončili první oficiální klip, který je už online, takže sledujte náš oficiální videokanál na youtube.com/anniestrip, kde kromě tohoto klipu najdete i množství neoficiálních videí, záznamů koncertů, nahrávek blbostí z backstage, dodávky, natáčení CD apod., nová videa neustále přibývají.

Je tady závěr, takže jestli máš něco na srdci...

Snad jen kompletní seznam linků na stránky spojené s kapelou, enjoy:

sdílet
Přečteno: 4602x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 4. 10. 2009

FotoGalerie (Počet obrázků: 2) ANNIE´S TRIP ANNIE´S TRIP - Aivn

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

28. 2. 2020 | Autor: Bury
IGORRR představuje nový klipčtěte zde »

28. 2. 2020 | Autor: Coornelus
A zas to roztočíme, drahoušci! Divoši HENTAI CORPORATION se vrhají do nových tourbulencíčtěte zde »

28. 2. 2020 | Autor: Bury
TALKING BOOK, projekt basáka FAITH NO MORE, chystá albumčtěte zde »

27. 2. 2020 | Autor: Bury
PURNAMA mají nový videoklip čtěte zde »

27. 2. 2020 | Autor: Bury
AENIMUS představují nové videočtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: Heavy Metal Artwork – MASTERPIECES 2018čtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
TOOTHWALKER mají nový videoklipčtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
IRIST představují nový songčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2020 - únorový update kapel č. 2čtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BODY COUNT představují nový videoklipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »

9. 2. 2020 | Rozhovory
SECOND BREATH – Ráda bych čtenářům vzkázala, že se na ně těšíme na koncertech, protože ta celková atmosféra a požitek se ze sluchátek nedostane.celý článek »

10. 2. 2020 | Recenze
CATHEDRAL IN FLAMES – Children of the Blackest Holecelý článek »


Poslední diskuse

BAD VICTIM – Síra a chlad
Datum: 26. 2. 2020 15:08:33
Autor: Tympán
Titulek: Intro

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 20:21:41
Autor: Dušan
Titulek: Mnichov

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 18:46:20
Autor: 4H
Titulek: Exodus

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 12:06:30
Autor: Kubina
Titulek: 4horsemen

diskuse k článku »

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama