ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - PŘELOŽENO NA 9. 5. 2020číst info »

TAAKE / KAMPFAR / NECROWRETCH - PŘELOŽENO NA 8. 1. 2021číst info »

ATROPHY / BLACK SACHBAK - PŘELOŽENO, termín bude oznámenčíst info »

THE PICTUREBOOKS, BLACK MIRRORS - PŘELOŽENO, termín bude oznámenčíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - PŘELOŽENO NA ROK 2021číst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - PŘELOŽENO, termín bude oznámenčíst info »


Další nové články

28. 3. 2020 | Ankety
ZATRATA – „10 questions“ celý článek »

28. 3. 2020 | Ankety
ZATRATA – „Deset otázek“ celý článek »

26. 3. 2020 | Ankety
PURNAMA – „Deset otázek“celý článek »

21. 3. 2020 | Ankety
REFORE – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2020 | Ankety
PROLAPSED – „Deset otázek“ celý článek »

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »


Koncerty

9. 4. 2020
Brno - bio Sibiř
Blackened night vol. III_____> akce je benefiční n...

25. 4. 2020
Brno - bio Sibiř
BATTLE NIGHT! = dvakrát dvojitý výprask!_____Gride...

25. 4. 2020
Olomouc-Sklub
Rotten Fest-25.4.2020,Sklub Olomouc FLESHLESS,DEF...

2. 5. 2020
Poldofka na Kladně
Night of eternal evil na Kladně KLADNO ZACHVÁTÍ Z...

2. 5. 2020
Tradiční Kloub, Sušice
Sušická zastávka na tour dvou německých kapel Sark...

9. 5. 2020
Stará Ves u Rýmařova KD
BUGRFEST pořádaný čtyřmi bratry. Letos vystoupí BI...

16. 5. 2020
Brno - Kabinet Múz
The Primals /USA,EX-DARKEST HOUR/ & Fumata /MEX/ &...

27. 5. 2020
Brno, Vegalité
Gränslandet - Utahaný špinavý crust/sludge proklá...

Anketa

Členové redakce zvolili nejlepší alba roku v ČR. Jak byste hlasovali vy?

SEE YOU IN HELL - „Život ve strachu“ (1100)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

CHLAD - „Chrám bolesti“ (563)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

KAVIAR KAVALIER - „Hotel Inkontinental“ (433)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

MINORITY SOUND - „Toxin“ (358)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

POSTCARDS FROM ARKHAM - „Øakvyl“ (351)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

FINAL FLAG - „Huge Expectations“ (348)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

GRIDE - „Hluboká temná modř“ (345)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

HNUS UMÍRAJÍCÍ - „Hnus umírající“ (323)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

HEIDEN - „Země beze mě“ (321)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

QUERCUS - „Verferum“ (320)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

ČERNÝ KOV - „Společenství“ (318)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » ŠUMAVSKÝ MEDVĚD 2009, Sušice, Santos, sobota 22.8.2009

23. 8. 2009ŠUMAVSKÝ MEDVĚD 2009, Sušice, Santos, sobota 22.8.2009

ASMODEUS, COWARD, PROMISES, HEAD DOWN, MARTYRIUM CHRISTI, AROMA LOSOSA, EVERLASTING DARK, GLOCK 22, LLYR
Závěr srpna patří v pěkném sušickém areálu u řeky Otavy Šumavskému Medvědovi. Letošní soupiska nabídla zatím nejsilnější startovní pole, vedle většinového metalu se objevila i jedna alternativní parta a ke slovu se dostali i následovníci odkazu Nirvany.

Pořadatelé asi mají nějaké nevyřízené účty s přírodními živly, protože i letos se ve 14:00, kdy měl festival oficiálně začít, pršelo. Radarový snímek sice sliboval na odpoledne přesun srážek na východ, nicméně návštěvníci si na ustání deště počkali v suchu domova. Takže se začalo až v 15:15, kdy dorazilo prvních pár zvědavců.

Plzeňskou skupinu LLYR sleduji od prvního většího koncertu, který odehrála na Phantoms Of Pilsen v roce 2007. A od uvedeného koncertu mají pánové a dáma mé sympatie. Ryzí a staroškolský doom metal u nás dneska skoro nikdo nehraje, Llyr jej navíc nabízí ve velmi slušném balení. Vedle sympaťačky s kytarou na sebe strhával největší pozornost zpěvák pravidelně střídající ostrý řev s umírněným čistým zpěvem. A na album, které kapela momentálně připravuje k vydání a které pořídila pod dohledem Lorda Morbivoda, jsem opravdu hodně zvědavý.

Zatímco od Llyr jsem víceméně čekal kvalitní vystoupení, následující GLOCK 22 pro mě byla velká neznámá. A od prvních tónů pětice hodně překvapila. Našlapaný thrash core se skvělým zpěvem v češtině, razantním bicmenem a šikovným kytaristou, který podle svých slov překonal světový rekord ve výměně prasklé struny (trvalo mu to polovinu skladby a v době téhle akce se na něj dívaly všechny přítomné oči, protože zaujetí, se kterým se opravě svého nástroje věnoval, bylo příkladné) a který se vypravil s bezdrátovým nástrojem na výlet mezi přihlížející. Ochutnejte na Bandzone profilu – všechny 4 tam umístěné skladby se v Sušici hrály.

Na AFODu mě EVERLASTING DARK vůbec nepotěšili, na Medvědovi to bylo přece jen o něco lepší. Nevýrazná první polovina setu už už nabádala ke zkopírování textu z reportu z AFODu (jen ve zkratce: EVERLASTING DARK již léta mixují symfonické prvky do unylého doom metalu. Nejistý ženský operní zpěv držící se většinou v bezeslovné poloze ááááááááá doplňuje mužský chropot, nechybí housle, ale chybí náboj, napětí… něco, co by dokázalo strhnout pozornost…), ale od předělávky Herr Maneling (která se tentokrát povedla podstatně lépe než na AFODu) se ED alespoň dali poslouchat. Jak následující instrumentálka, tak hlavně úplně nová skladba, která měla v Sušici premiéru, slibují světlejší zítřky kapely. K těm by mohla pomoci i živelnější pódiová prezentace – ne se krčit v rohu a hrát zády k lidem, ale pořádně na choreografii zamakat.

Největší „dílo“ předvedlo trio AROMA LOSOSA. Těžko popsatelná živelná muzika, kterou lze označit snad jedině slovem alternativní. Kromě kytaristy a basáka zpíval i head setem vybavený bubeník – mě nejvíce potěšily hlasové hrátky kytaristy připomínající snad nějaké indiánské rituální zpěvy. Kapela celou dobu bavila diváky i sebe nespoutanou pódiovou prezentací a u mě získala palec nahoru. Druhé setkání s vykutálenou partičkou se odehrálo po
skončení celé akce, kdy kytarista dával u baru k lepšímu hitovku Oregano unplugged.

MARTYRIUM CHRISTI stále drtí nemilosrdný death metal, tentokrát ale vystoupení trochu poškodila neúčast druhého kytaristy. Všechny kytarové ekvilibristiky tak zbyly na Tomajdu, k tomu i řev ve většině songů (občas vypomohl i basák Pavel). Absence druhé kytary prostě byla znát, přesto MCH, jednoznačně nejextrémnější kapela celého matiné, potěšili. Snad jen absence nějakých nových skladeb zamrzela, hrálo se hlavně z posledního alba We Will Kill... For You z roku 2007.

Pak se odehrálo repete roku 2006 a dokonce dvakrát. Prvním repetentem byli HEAD DOWN – výborně sehraná kapela hrající trochu tvrdší grunge než Nirvana. Charismatický zpěvák se zajímavým hlasem, šlapající rytmika a pestré skladby, ve kterých zazněla i španělka, na kterou si občas zahrál zpěvák (a občas zahrál i na kytaru elektrickou).

Také pořádajícím PROMISES se nevyhnuly problémy se sestavou. Bubeník se momentálně nachází v zahraničí a tak za něj narychlo zaskočil kolega z Head Down (stejně jako před 3 roky, takže druhé repete!), který stihl se zbytkem absolvovat pouze jedinou zkoušku. A bylo to znát, to je jasné. Už jsem viděl Promises v lepší formě a pánové asi stejně tak dobře věděli, že už odehráli lepší koncerty. Venca taky nebyl v úplně nejlepším rozpoložení a i když se ostatní včetně najatého bubeníka snažili, celkově to bylo slabší než obvykle. Na druhou stranu měli Promises jako vůbec první skupina na place kotlík.

I COWARD se představili v nové sestavě a s novým stylovým záběrem. Někdejší thrash death metal je minulostí stejně jako angličtina. Nový zpěvák Alfonz přinesl do textů mateřštinu a stylové kormidlo otočili Cowardi do smířlivějších vod, jejichž dno je hardrockové a až u hladiny se nalézají zbytky thrashe. Vývoj, který mně osobně příliš interesantní nepřijde, na druhou stranu kapela je instrumentálně velice silná, sehraná a přítomnost vlastního zvukaře znamenala výtečnou zvukovou podobu vystoupení.

To nejlepší nakonec platilo tentokrát beze zbytku. Čas pokročil k půlnoci a na pódiu začali roztáčet své melodické thrashové fláky ASMODEUS. Ti potvrdili, že malé pódium a bezprostřední kontakt s publikem jim svědčí mnohem lépe než velikánské prostory na nedávném Basinfirefestu. Nejdelší vystoupení ze všech kapel, co skladba, to pecka, od Prosincové noci… po závěrečná Muka existence. Uprostřed setu došlo i pár skladeb z vedlejšáku A+, nechyběly (kromě Turistů smrti) všechny podstatné hity z posledních dvou alb ani nářez Zánik domu Thrasherů. Skvostná tečka – kapelu nechtěli pařmeni pustit z pódia a tak musela přidávat.

Jako obvykle mě sušické dostaveníčko potěšilo – nejen hudbou, ale také přívětivým prostředím, přítomností řady známých tváří a v neposlední řadě nabídkou občerstvení, které bylo levné a chutné. Pořadatelé sice opět prodělali, ke spokojenosti chybělo nějakých 20 platících, přesto věřím, že se za rok na Santosu zase sejdeme a prožijeme hezké sobotní odpoledne (a večer).

sdílet
Přečteno: 2760x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 23. 8. 2009

FotoGalerie (Počet obrázků: 78) LLYR LLYR LLYR LLYR GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 GLOCK 22 EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK EVERLASTING DARK AROMA LOSOSA AROMA LOSOSA AROMA LOSOSA AROMA LOSOSA AROMA LOSOSA AROMA LOSOSA MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI HEAD DOWN HEAD DOWN HEAD DOWN HEAD DOWN HEAD DOWN HEAD DOWN HEAD DOWN HEAD DOWN PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES PROMISES COWARD COWARD COWARD COWARD COWARD ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS ASMODEUS AREÁL STÁNEK:-) ZLEPŠOVÁK STÁNEK:-) AREÁL BEHERIT A TOMAJDA VE VÍRU VÁŠNĚ:-) VE VÍRU VÁŠNĚ:-)

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
to Immortal:
Počkej příští sobotu, Ti vymáchám hlavu v hořčici... :-) Satanica | 25. 8. 2009 10:35:01
:-))
Co pak je to za hérečku v chatrném přístřeší Fobiazine? :-)) A teď dostanu asi za uši. Jinak Johan: fotky paráda, jen blondýny fotit trochu níž :-)) immortal | 24. 8. 2009 14:26:19

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

8. 4. 2020 | Autor: Bury
Metalové ikony si zajamovaly na dálkučtěte zde »

8. 4. 2020 | Autor: Bury
Kapela DROM uctívá Mezinárodní den Romů tematickým emocionálním klipemčtěte zde »

8. 4. 2020 | Autor: Johan
POWER 5 chystají reedici albčtěte zde »

7. 4. 2020 | Autor: Johan
Brutal Assault zítra spustí online stream/chat s fanoušky – novinky festivalu, budoucnost letošního ročníku a souččtěte zde »

7. 4. 2020 | Autor: Bury
GREY DAZE Chestera Benningtona mají nový singlčtěte zde »

7. 4. 2020 | Autor: Bury
IGORRR představuje nový klipčtěte zde »

7. 4. 2020 | Autor: Bury
CATTLE DECAPITTION představují nové videočtěte zde »

6. 4. 2020 | Autor: Bury
TESTAMENT mají nový animovaný videoklip čtěte zde »

6. 4. 2020 | Autor: Bury
Serj Tankian, frontman SYSTEM OF A DOWN, nezahálíčtěte zde »

6. 4. 2020 | Autor: Bury
WEDNESDAY 13 představují lyric videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 4. 2020 | Rozhovory
Michal Kafe Káva (Kafest, Coffeegrinder, Pařát) – Mám rád český underground, snažím se ho maximálně podporovat a na všechny strany hlásím, že je špičkový a naprosto srovnatelný se zahraničím. celý článek »

1. 4. 2020 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »

25. 3. 2020 | Recenze
PURNAMA – Flame of Rebellioncelý článek »

27. 3. 2020 | Recenze
ZATRATA / HOW LONG? celý článek »

28. 3. 2020 | Ankety
ZATRATA – „10 questions“ celý článek »

23. 3. 2020 | Recenze
ERELEY – Diableriecelý článek »


Poslední diskuse

Dubnové tipy – alba & koncerty
Datum: 4. 4. 2020 13:10:57
Autor: Bury
Titulek: GREY DAZE

diskuse k článku »

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 3. 4. 2020 07:49:09
Autor: lando
Titulek: kinder

diskuse k článku »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST (ETEF) – My se rozhodně nevzdáváme, zkusíme festival udržet při životě! Vzdát to můžeme teprve, až vyčerpáme všechny reálné možnosti. ETEF žije!
Datum: 1. 4. 2020 21:40:26
Autor: Pekárek
Titulek: ....

diskuse k článku »

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 26. 3. 2020 14:19:44
Autor: Dejv
Titulek: ano 2

diskuse k článku »

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 26. 3. 2020 13:36:58
Autor: x
Titulek: he

diskuse k článku »

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 26. 3. 2020 10:33:34
Autor: Fanda Pádlo
Titulek: ano

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama