ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL - infočíst info »

I letos se vrací Never Say Die! Tour 2019 - infočíst info »

VULCANO, BOHEMYST, LAHAR - infočíst info »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 11. 2019
Anděl, Plzeň
JUJU (Fuzz Club, Itálie) & Seldom Seen + Midub > 1...

22. 11. 2019
alternativní klub Tyjatr Svitavy
...

22. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 22. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

22. 11. 2019
České Budějovice - Music Bar Vebloud
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Vodňany - Rock Bar Pohoda
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Restaurace U Chovatelů
Každoroční b-day party je opět tady! Přijďte s nám...

23. 11. 2019
TACHOV / IRISH PUB
AKUSTICKÝ KONCERT V TACHOVĚ. Donnie Darko vyráž...

29. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 29. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Rozhovory » SEDATIVE - Od doom metalu k metal/core

31. 3. 2004SEDATIVE - Od doom metalu k metal/core

Rozhovor s jihočeskou skupinou SEDATIVE. Možná si někdo ještě pamatuje na doommetalovou kapelu Bone Orchard, někdo možná četl i nedávnou recenzi na demo ?coma? skupiny Sedative.

Sedative jsou přímým pokračovatelem BO, leč stylově úplně někde jinde. O pár slov jsem požádal Pepeho a probrali jsme jak novinky, tak časy dávno minulé?

1/ Začneme tedy v polovině 90. let u skupiny BO. Vzpomínáš ještě na tu dobu? Jak (kdy) vlastně kapela vznikla, kolik vám bylo let a jaké jste měli cíle?

P: Samozřejmě vzpomínám, kapela vznikla kolem roku 1993 ve složení Odosh, Braun a má maličkost. Všichni jsme vyšli z jedné třídy základní školy a naše hudební zaměření bylo velmi podobné, založení kapely bylo prostě našim snem. A co bylo naším cílem? Hrát vlastní hudbu a nějak se s ní projevit na české scéně.

2/ V 95. roce jste natočili demokazetu Moonwards. Kolik kousků jste tehdy dostali mezi lidi? Jak došlo k vaší účasti na kompilaci Breath of Doom?

P: Demo Moonwards vyšlo v nákladu 300 ks za velké podpory Vlakina (Ingrowing) a Druid agency. Celý náklad byl velmi brzo pryč. Uvažovalo se o dolisu, ale nakonec nebyl realizován. Na Breath of Doom jsme se dostali samozřejmě přes otce této kompilačky (Petra Korála a Pavla Maňase), asi je náš materiál zaujal?

3/ Poslechneš si ještě tyhle starý věci nebo už tě to nebere? A co doom metal obecně ? baví tebe nebo někoho z kapely tenhle dnes pro někoho skoro mrtvý styl?

P: Občas si to poslechnu a baví mě to i po těch letech. Doom všeobecně mám moc rád a nezřídka si ho poslechnu. Poslouchám spíš ale starší desky. Na takové My Dying Bride, Tiamat, Paradise Lost, Cemetary, Amorphis a mnoho dalších přece nejde zapomenout! Je to hudba, při které mi i nyní naskakuje husina.

4/ Pojďme o kousek dál, někdy v roce 1998 jsem vás viděl hrát a jednalo o nějkaký vesmírný metal (nebo jak jste tomu říkali?). Jak dlouho jste se tvorbě v tomto duchu věnovali? Vznikla po Moonwards ještě nějaká nahrávka pod praporem BO?

P: Někdy v roce 1997 jsme s BO udělali nový materiál, který byl sice inspirovaný mimo jiné vesmírnou tématikou, ovšem že bychom tomu říkali vesmírný metal, na to si nemůžu vzpomenout. Jednalo se o směsici více stylů. Používali jsme více různé efekty a více jsme si hráli s rytmikou. Z této doby vznikla jedna neoficiální live nahrávka, kterou dávno pohltil čas. Jako BO jsme po Moonwards již nic nevydali.

5/ Poté už asi došlo k přejmenování na Sedative ? proč? Změnila se nějak sestava, nebo jste chtěli změnou jména signalizovat změnu stylu? (Bone Orchard znamená něco jako hřbitov, k doomu dobrý, k HC metalu už ne?)

P: BO ukončili svoji činnost z důvodu žánrových neshod. Zhruba půl roku poté vznikli Sedative a to v trochu jiné sestavě než je dnes. Změna názvu byla dle mého názoru na místě, protože co se týče hlavně hudebního výrazu je SDTV jiná kapela. Rád bych však zmínil, že nic není nemožné a myšlenka vytvořit nějakou novotinu za BO byla již nadnesena. Uvidíme. . .

6/ Abych pravdu řekl, moc o SDTV slyšet nebylo. Na webu jsem si přečetl, že jste natočili 1. demo Eclipse v roce 2000, ale nezaregistroval jsem žádné ohlasy ? promokampaň nebyla nebo mířila nemetalovým směrem?

P: Demo Eclipse bylo převážně velmi kladně recenzováno ve většině větších časopisech a bylo zasláno i do několika fanzinů. V některých se bohužel recenze vůbec neobjevila, ale jinak jsem zaregistroval velmi dobré ohlasy. A teď si trochu rejpnu, protože dobrá recenze vyšla i ve vašem zinu FOBIA č.6, ročník 5 ještě v tištěné verzi. Tak se na to můžeš mrknout a pokud ho už nemáš můžu ti to faxnout!

7/ ÁÁÁÁ, to je fakt dobrý, ale na svou omluvu musím říci aspoň to, že na FOBII píšu až od dob internetové verze, takže papírové kusy nemám, nějak o ně budu muset pumpnout pamětníky. No ,ale pomalu jsme v současnosti, resp. v loňském roce, kdy nahráváte zatím poslední demáč coma. Proč zrovna u Reného z Locomotive? Z jeho home studia jsem zatím nic neslyšel, ale váš zvuk si zaslouží jen a jen slova chvály.

P: Proč jsme nahrávali v LOCO studiu je velmi jednoduché, většina nahrávek od Rény má super zvuk, cenově je to tam zatím víc než v pohodě a máme to tam kousek. Všem kapelám vřele doporučuji a tobě díky za pochvalu!

8/ Já jsem v recenzi coma přirovnal spíše k mini CD, protože jste si dali záležet i na obalu ? co to má vlastně ten chlapík na přední straně za masku?

P: Pokud si správně vzpomínám, jedná se o nějakou

důlní masku. Je to z knihy, kde jsou samé ?pěkné? vynálezy z přelomu století. Ten námět se nám hned velmi zamlouval. Já osobně z něj mám dobrej pocit a myslím si, že s muzikou dobře koresponduje. Jinak graficky ho ztvárnil náš bubeník Braun, on je takový dvorní grafik.

9/ V jinak podařeném bookletu mi schází texty, takže poodkryj o čem se vašich sonzích křičí, zpívá a mluví. Používáte angličtinu ? proč? Čeština by do vaší muziky podle mě klidně pasovala?

P: V textech se objevují nejvíce úvahy spojené s bytím na tomto ?krásném světě? související s realitou, s mezilidskými vztahy, ale i osobní názory našeho zpěváka Vinni na věci nadpřirozené. Češtině bych se nebránil, ale rozhodnutí celé kapely prostě padlo na angličtinu. Nevidím v tom nějakou zásadní věc.

10/  Zkoušeli jste s nahraným materiálem oslovit někoho na oficiální vydání? Nebo coma slouží k přesvědčení potenciálních vydavatelů, aby do SDTV investovali plnohodnotným nosičem? Kdo vlastně v Čechách vydává vaše stylové zaměření?

P: Coma slouží jako klasické promo CD, tedy jak pro prezentaci SEDATIVE potencionálním vydavatelům, tak pro časopisy, ziny, e-ziny a samozřejmě i pro kohokoliv, kdo má o něj zájem.

11/ Máte vůbec nějaké ambice? Je to sice možná trošku rejpnutí, ale na netu o vás není ani zmínka (zatím jsem nezaznamenal žádnou recenzi), koncertujete taky minimálně, vaše webová stránka informacemi neoplývá?

P: Ambice samozřejmě máme, ale určitě nejsou přehnané. Znám mnoho kapel, které pro přehnané ambice svých členů šly akorát tak do kopru. Pro nás je hraní hlavně skvělý koníček, odreagování a styl života. Jinak k druhé části tvého konstatování bych dodal, že k recenzím byl určitý nemalý počet CD Coma již dávno rozeslán, ovšem zatím stále čekáme na zveřejnění. Část nákladu rozesíláme touto dobou. Takže doufám, že už brzo se situace změní. Webové stránky jsou zatím krátkou dobu, ale myslím, že informací na nich stále přibývá (snažíme se).

12/ Kolik kousků coma jste zatím rozšířili? Prodáváte to vůbec (na webu cena uvedena není) aspoň na koncertech? Kolik jste udělali obalů (=předpokládaný prodej??)?

P:Zatím šlo do světa zhruba 100 ks CD. Pokud má o něj kdokoliv zájem, může si ho objednat na e-mailu sedative@centrum.cz nebo na telefonu 602608882. Cena za kus je 80 Kč + poštovné. Samozřejmě je možné ho koupit i na našem koncertě. První náklad je 250 ks, ale pokud bude třeba nemáme problém s dotiskem. Je trochu problém s distrama, nemají zájem o vypalované CD, ale pokud by i přes to měl někdo zájem, rádi je dodáme.

13/ Ještě k vašemu stylu ? jak se vlastně zařazujete sami? Na webu máte odkazy víceméně na metal, ale já tam slyším hodně HC. Můžeš sdělit vaše inspirační prameny? Kdo patří u nás mezi vaše zpřízněné kapely?

P: Domluvili jsme se, že tomu budeme říkat metal/core. Ovšem myslím si, že nelze říci, kde jeden styl končí a druhý začíná, kde je to ještě metal a kde to je již HC. Naše muzika se stále mění a proplouvá více styly. Každý z nás poslouchá trochu něco jiného a proto někdy není jednoduché komponovat. Zároveň si ale myslím, že to přináší do naší muziky nové prvky. Pokud se ptáš na inspirační prameny, jsem schopen Ti nastínit kdo co poslouchá a na základě toho si udělej obrázek. U mě je to mnoho kapel z celé škály tvrdé muziky. Z metal/core kapelek jsou to určitě Skinlab, hodně ale sjíždím švédskou scénu od Dismember a Entombed přes The Crown po Soilwork, In Flames. U Odoshe je to podobné, je to blázen do celé skandinávské scény - mezi jeho favority patří třeba Satyricon,Thorns, Ulver, u Brauna Stuck MoJo, Machine Head, Biohazard, Pepin dává přednost třeba Tool, Godflesh, a Vinna Clowfinger, Nerve, NIN a mnoho dalších. No a teď si z toho vyber. . . Mezi spřízněné kapely asi můžu jmenovat Colp, Locomotive, Ingrowing, Uncore, H.A.T.E, Satisfucktion, Syndicate, Onset a další.

14/ Nakonec tedy prostor pro tebe ? zapomněl jsem se na něco zeptat, jaké jsou plány do budoucna atd ?

P: Do budoucna určitě více koncertovat a vydat konečně oficiální placku (pokud seženeme vydavatele). Jinak tobě moc díky za rozhovor a prostor, který jsi nám vyčlenil v e-zinu Fobia a vzhledem k tomu, že jste dle mého názoru momentálně jeden z nejlepších metlovejch  webů v ČR (obvzlášť v četnosti recenzí), vám přeju hodně energie do budoucí záslužné práce. Jen tak dál . . .

Díky za zajímavé odpovědi a také za pochvalná slova na náš webzine. Ať se Sedative daří?

www.sedative.cz

sdílet
Přečteno: 3309x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 31. 3. 2004

FotoGalerie (Počet obrázků: 4) Sedative Sedative Sedative - live Sedative - live

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

17. 11. 2019 | Autor: Johan
Nové kapely na MetalGate Czech Death Festu 2020čtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
AGGRESSIVE TYRANTS, YTIVARG a další 23. 11. 2019 ve Vodňanechčtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2019 - listopadový update kapelčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Johan
V prosincovém Pařátu vyjde raritní album NAHUMčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Bury
ENSLAVED představují nový klip čtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový videoklipčtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Johan
Joe Satriani vystoupí v květnu 2020 v Praze s novým albemčtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE – Hluboký nádech na vinylu!čtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
VULCANO 25. 11. 2019 ve Volyni doprovodí kromě BOHEMYST i LAHAR!čtěte zde »

12. 11. 2019 | Autor: Bury
CUNTS mají nové videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 10. 2019 | Reporty
THRASH NIGHTMARE vol. 7, 19. 10. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.celý článek »

29. 10. 2019 | Recenze
BLUT AUS NORD – Hallucinogencelý článek »

24. 10. 2019 | Recenze
RIMORTIS – Dvacet černých růžícelý článek »

20. 10. 2019 | Rozhovory
ELYSIUM – Snažíme se posluchače udržovat v pozornosti a nestát na místě.celý článek »

21. 10. 2019 | Recenze
MGŁA – Age of Excusecelý článek »


Poslední diskuse

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 12. 11. 2019 17:49:59
Autor: Radim
Titulek: obal cd

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.
Datum: 10. 11. 2019 19:04:07
Autor: Pekárek
Titulek: Koncert

diskuse k článku »

MGŁA – Age of Excuse
Datum: 7. 11. 2019 15:21:05
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 21:40:51
Autor: Horaguru
Titulek: Díky

diskuse k článku »

Listopadové tipy – alba & koncerty
Datum: 4. 11. 2019 20:49:42
Autor: immortal
Titulek: Dík Opatovi

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 20:42:52
Autor: Coornelus
Titulek: Pochvala

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama