ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » THE DARKEST TOUR, 17.04. 2009, Praha, Hala Folimanka

21. 4. 2009THE DARKEST TOUR, 17.04. 2009, Praha, Hala Folimanka

CRADLE OF FILTH (UK), MOONSPELL (POR), TURISAS (FIN), DEAD SHAPE FIGURE (FIN)
7:30 Probouzí se mobil a skladba Sen o Master´s Hammer probouzí i mě. Těším se na Moonspell.

8:00 Snídám – chleba, šunka, čaj. Těším se na Moonspell.

8:30 Odcházím na sraz s Davidem a odjíždíme pro Immortala, který ještě musel do lékárny pro nějaký medikamenty na synovy neštovice. V 8:50 vyrážíme ze Strakonic na Prahu. Kolegové s plechovkami plzeňského v ruce, já řídím. Počasí nestojí za nic, silně prší, ale těším se na Moonspell.

9:30 Zastavujeme na pumpě, dáváme kuřecí vývar (všichni), pivo (kromě řidiče). Těším se na Moonspell.

12:00 Hledáme v Praze v blízkosti haly parkovací místečko. Proklínáme všechny, kteří vymysleli modré zóny, ale nakonec díky Davidovi, který nedávno absolvoval školení kdesi za Pakulem, nalézáme vhodný plac, i když trochu z ruky. Těším se na Moonspell.

12:30 Usedáme v restauraci Marná snaha, objednáváme k obědu kotletu s hranolky a pivo. Jídlo je dobré, je ho dost, v hospodě je fajn (smích) a mají televizi (smích). Těším se na Moonspell.

16:00 Objednáváme k večeři pečené koleno pro tři. Počet čárek na účtu roste. Řidič se drží při zdi (smích). Těším se na Moonspell.

17:15 Přinášejí koleno, hořčici, křen, chleba, pivo, cibuli. Přejídáme se všichni. Platíme 18 piv, 1 absint, 1 fernet, 2 alžírský kávičky a spoustu jídla. Těším se na Moonspell.

18:30 Čekáme, až otevřou halu. Těším se na Moonspell.

19:00 Koncert by měl začít, ale teprve se otevírají vchody na palubovku. Přiznám se, že jsem čekal větší návštěvu, v zadní části haly se nechá v pohodě procházet, jen pod pódiem je plno. Těším se na Moonspell.

19:30 Začínají hrát DEAD SHAPE FIGURE z Finska, kteří prý patří do novodobé vlny thrash metalu. Ale od prvních tónů dávají vystříhaní chlapíci najevo, že když thrash metal, tak ten nejtvrdší, řekněme hustothrash. Možná by se dalo mluvit o snaze přiblížit se novějším nahrávkám Slayer, ostatně právě od těchto vlajkonošů stylu si borci vypůjčili 1 skladbu a ve 20:00 to zabalili, aniž by v obecenstvu vzbudili nějaké velké nadšení. Nutno podotknout, že zvuk jim zrovna nepřál. Těším se na Moonspell.

20:25 Druhá finská akvizice si získala publikum od první skladby. Parta v kožešinách s pomalovanými červenočernými obličeji rozskákala přední řady svými halekačkami s pohanským nádechem. V sestavě nechybí housle a harmonika (tu obsluhuje sympatická blondýnka Netta Skog) a dohromady s kytarovou vozbou vznikají v podání TURISAS majestátní vikingské  hymny s folkovými pasážemi. Možná není od věci přirovnání, které mě napadlo – mix Amon Amarth a In Extremo – ale to jen tak na okraj (smích). Snad jen cover Rasputin od diskotékových Boney M působil trochu nepatřičně. 21:02 Turisas odcházejí a já se těším na Moonspell.

21:25 Dočkal jsem se. S nástupem portugalských vlkodlaků byla do provozu uvedena projekce parádních koláží, která provázela celý set MOONSPELL.
Ti začali pěkně zostra syrovějšími vypalovačkami z loňského alba Night Eternal – stejnojmennou titulní skladbou a (snad se nemýlím) At Tragic Heights. Na předposlední desku Memorial došlo záhy v podobě skladby Finisterra a Moonspell začali do puntíku plnit mé očekávání. Hypnotické melodie, silné refrény v podání charismatického Fernanda Ribeira, výborně vyvážený zvuk všech nástrojů i perfektní pódiová prezentace. O třešničku na servírovaném dortíku se postarala osoba, která do Prahy vůbec nedorazila. Překvapivě totiž MOONSPELLl zařadili do setlistu luxusní baladu Scorpion Flower, duet Fernanda a Anneke van Giersbergen. A poradili si šalamounsky – zpěv Anneke běžel z playbacku a na plátně se při tom promítal videoklip ke zmíněnému hitu. Fascinující atmosféra pak vyvrcholila s nesmrtelnou nádherou Alma Mater (která překvapivě nezazněla jako poslední). Pětapadesát minut uteklo jako voda a, i když fanoušci by si ještě dali přídavek, Moonspell museli ve 22:20 prostor pod reflektory opustit.

22:50 V tomto momentu se dočkali všichni, kteří měli obličeje ozdobené černou barvou a že jich nebylo málo. Kvartet Filth, Allender, Pybus, Škaroupka doplnili kytarista s klávesistkou a CRADLE OF FILTH díky tomu docílili poměrně masivního soundu, byť bych si dovolil poznamenat, že Moonspell měli zvuk kvalitnější – u COF byly kytary lehce utopené a bicí příliš nahlas. Největší pozornost na sebe samozřejmě strhával Dani, ale troufám si tvrdit, že hned na druhém místě se umístil Martin. Narozdíl od předchozích kapel měl bicí umístěny trochu stranou a vepředu a zatímco kytaristé hráli hlavně pro oči diváků, Martin hnal kapelu ďábelským tempem kupředu. Samozřejmě nemohla chybět určitá dávka teatrálnosti v podání jiskronoše, ukřižovaného kostlivce, obskurních promítaných záběrů nebo obří postavy kymácející se na pódiu. Ač nepatřím mezi obdivovatele britsko-českého cirkusu, musím uznat, že vystoupení mělo spád a úroveň a takové hity jako Dusk…And Her Embrace nebo závěrečná From The Cradle To Enslave stále stojí za poslech. Možná se mohla trochu krotit dramaturgie a koncert se mohl obejít bez 2 pauz – ta první přišla po 25 minutách a nikdo si snad nemohl myslet, že by COF po tak krátké době mohli končit – nicméně fanoušci se samozřejmě jali své miláčky vyvolávat.

23:55 Je po všem, hala se pomalu vylidňuje, my půl hodiny klopýtáme k autu a pak vyrážíme k domovu.

2:10 Usínám spokojený, konečně jsem viděl a slyšel své oblíbence Moonspell, viděl jsem i tolik kontroverzní COF, v podstatě mě neotrávily ani předkapely, auto nám taky neodtáhli (jako některým nebožákům, kteří na modré zóny kašlali), takže hezký večírek to byl.

Fotky: Jan Tatar

www.hardrocker.cz

www.fototatar.cz


sdílet
Přečteno: 2648x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 21. 4. 2009

FotoGalerie (Počet obrázků: 131) MOONSPELL CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TIRISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE FANS FANS

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Fotky
Doplněna fotogalerie... 130 fotek!!! Johan | 28. 4. 2009 14:07:01
Taky..
samozřejmě dost způsobil fakt, že hráli za tmy.. Vždycky si rád naživo poslechnu songy z mýho (zvláštní výběr, vím) nejoblíbenějšího alba Darkness & Hope :) DW | 22. 4. 2009 22:51:05
Moonspell
sakra! To musel bejt nádech:-) na MORu pro mě byli MOONSPELL jednou z nejlepších kapel. Paráda, nicméně tohle musela bý taky kvalita....:-) Orbb | 22. 4. 2009 21:17:24

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 8. 2019 | Autor: Bury
ČAD chystají nové album a lákají na něj videoklipemčtěte zde »

22. 8. 2019 | Autor: Johan
JÓB chystají debutové EP - teaserčtěte zde »

22. 8. 2019 | Autor: Bury
David Hasselhoff a MINISTRY. Že to nejde dohromady? Ale jde!čtěte zde »

21. 8. 2019 | Autor: Johan
ŠUMAVA AGAINST 7. 9. 2019 v Sušicičtěte zde »

21. 8. 2019 | Autor: Bury
OPETH zveřejnili skladbu z chystaného albačtěte zde »

20. 8. 2019 | Autor: Johan
Vychází 89. číslo Pařátučtěte zde »

20. 8. 2019 | Autor: Bury
Iggy Pop má nový videoklipčtěte zde »

20. 8. 2019 | Autor: Bury
WHILE SHE SLEEPS mají nové videočtěte zde »

19. 8. 2019 | Autor: Johan
DILIGENCE a další 6. 9. 2019 v Prazečtěte zde »

19. 8. 2019 | Autor: Bury
Kytarista MOTÖRHEAD vydá sólové albumčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

24. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den první (pátek)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 15. 8. 2019 09:19:31
Autor: Marek
Titulek: Kulhavý neberem!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama