ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

MUNICIPAL WASTE, TOXIC HOLOCAUST, ENFORCER, SKELETAL REMAINS - infočíst info »

Árstíðir - infočíst info »

NORTHLANE, POLARIS, VOID OF VISION - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

Týnfest 2019 bude mít hned dva silné taháky - infočíst info »

Pripyat party - metal, punk & noise! - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

13. 12. 2019
Poprad, Rock Fabric
Piatok trinásteho a zároveň Luciín Stridží deň! Vi...

14. 12. 2019
Club Hvjezda, Teplice
TARANTULE, DEAD DANIELS, EREDAR......

14. 12. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 12. 2019 Orthodox club / Farářova sluj,...

14. 12. 2019
České Budějovice
Jako každý rok patří půlka prosince v Music baru V...

14. 12. 2019
Anděl, Plzeň
Vánoční Busking Párty – Tiny beat, Bolehlav,...

21. 12. 2019
Rock Club KAIN, Praha
Vánoční koncert DEAD DANIELS + support: Footsteps...

21. 12. 2019
Velké Meziříčí - Rock Depo
Hrají: NONSENSE crossover ( Velké Meziříčí ) křest...

25. 12. 2019
Havlíčkův Brod - Oko Klub
Hrají: NAŠROT alternativní hardcore ( Havl. Brod )...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » THE DARKEST TOUR, 17.04. 2009, Praha, Hala Folimanka

21. 4. 2009THE DARKEST TOUR, 17.04. 2009, Praha, Hala Folimanka

CRADLE OF FILTH (UK), MOONSPELL (POR), TURISAS (FIN), DEAD SHAPE FIGURE (FIN)
7:30 Probouzí se mobil a skladba Sen o Master´s Hammer probouzí i mě. Těším se na Moonspell.

8:00 Snídám – chleba, šunka, čaj. Těším se na Moonspell.

8:30 Odcházím na sraz s Davidem a odjíždíme pro Immortala, který ještě musel do lékárny pro nějaký medikamenty na synovy neštovice. V 8:50 vyrážíme ze Strakonic na Prahu. Kolegové s plechovkami plzeňského v ruce, já řídím. Počasí nestojí za nic, silně prší, ale těším se na Moonspell.

9:30 Zastavujeme na pumpě, dáváme kuřecí vývar (všichni), pivo (kromě řidiče). Těším se na Moonspell.

12:00 Hledáme v Praze v blízkosti haly parkovací místečko. Proklínáme všechny, kteří vymysleli modré zóny, ale nakonec díky Davidovi, který nedávno absolvoval školení kdesi za Pakulem, nalézáme vhodný plac, i když trochu z ruky. Těším se na Moonspell.

12:30 Usedáme v restauraci Marná snaha, objednáváme k obědu kotletu s hranolky a pivo. Jídlo je dobré, je ho dost, v hospodě je fajn (smích) a mají televizi (smích). Těším se na Moonspell.

16:00 Objednáváme k večeři pečené koleno pro tři. Počet čárek na účtu roste. Řidič se drží při zdi (smích). Těším se na Moonspell.

17:15 Přinášejí koleno, hořčici, křen, chleba, pivo, cibuli. Přejídáme se všichni. Platíme 18 piv, 1 absint, 1 fernet, 2 alžírský kávičky a spoustu jídla. Těším se na Moonspell.

18:30 Čekáme, až otevřou halu. Těším se na Moonspell.

19:00 Koncert by měl začít, ale teprve se otevírají vchody na palubovku. Přiznám se, že jsem čekal větší návštěvu, v zadní části haly se nechá v pohodě procházet, jen pod pódiem je plno. Těším se na Moonspell.

19:30 Začínají hrát DEAD SHAPE FIGURE z Finska, kteří prý patří do novodobé vlny thrash metalu. Ale od prvních tónů dávají vystříhaní chlapíci najevo, že když thrash metal, tak ten nejtvrdší, řekněme hustothrash. Možná by se dalo mluvit o snaze přiblížit se novějším nahrávkám Slayer, ostatně právě od těchto vlajkonošů stylu si borci vypůjčili 1 skladbu a ve 20:00 to zabalili, aniž by v obecenstvu vzbudili nějaké velké nadšení. Nutno podotknout, že zvuk jim zrovna nepřál. Těším se na Moonspell.

20:25 Druhá finská akvizice si získala publikum od první skladby. Parta v kožešinách s pomalovanými červenočernými obličeji rozskákala přední řady svými halekačkami s pohanským nádechem. V sestavě nechybí housle a harmonika (tu obsluhuje sympatická blondýnka Netta Skog) a dohromady s kytarovou vozbou vznikají v podání TURISAS majestátní vikingské  hymny s folkovými pasážemi. Možná není od věci přirovnání, které mě napadlo – mix Amon Amarth a In Extremo – ale to jen tak na okraj (smích). Snad jen cover Rasputin od diskotékových Boney M působil trochu nepatřičně. 21:02 Turisas odcházejí a já se těším na Moonspell.

21:25 Dočkal jsem se. S nástupem portugalských vlkodlaků byla do provozu uvedena projekce parádních koláží, která provázela celý set MOONSPELL.
Ti začali pěkně zostra syrovějšími vypalovačkami z loňského alba Night Eternal – stejnojmennou titulní skladbou a (snad se nemýlím) At Tragic Heights. Na předposlední desku Memorial došlo záhy v podobě skladby Finisterra a Moonspell začali do puntíku plnit mé očekávání. Hypnotické melodie, silné refrény v podání charismatického Fernanda Ribeira, výborně vyvážený zvuk všech nástrojů i perfektní pódiová prezentace. O třešničku na servírovaném dortíku se postarala osoba, která do Prahy vůbec nedorazila. Překvapivě totiž MOONSPELLl zařadili do setlistu luxusní baladu Scorpion Flower, duet Fernanda a Anneke van Giersbergen. A poradili si šalamounsky – zpěv Anneke běžel z playbacku a na plátně se při tom promítal videoklip ke zmíněnému hitu. Fascinující atmosféra pak vyvrcholila s nesmrtelnou nádherou Alma Mater (která překvapivě nezazněla jako poslední). Pětapadesát minut uteklo jako voda a, i když fanoušci by si ještě dali přídavek, Moonspell museli ve 22:20 prostor pod reflektory opustit.

22:50 V tomto momentu se dočkali všichni, kteří měli obličeje ozdobené černou barvou a že jich nebylo málo. Kvartet Filth, Allender, Pybus, Škaroupka doplnili kytarista s klávesistkou a CRADLE OF FILTH díky tomu docílili poměrně masivního soundu, byť bych si dovolil poznamenat, že Moonspell měli zvuk kvalitnější – u COF byly kytary lehce utopené a bicí příliš nahlas. Největší pozornost na sebe samozřejmě strhával Dani, ale troufám si tvrdit, že hned na druhém místě se umístil Martin. Narozdíl od předchozích kapel měl bicí umístěny trochu stranou a vepředu a zatímco kytaristé hráli hlavně pro oči diváků, Martin hnal kapelu ďábelským tempem kupředu. Samozřejmě nemohla chybět určitá dávka teatrálnosti v podání jiskronoše, ukřižovaného kostlivce, obskurních promítaných záběrů nebo obří postavy kymácející se na pódiu. Ač nepatřím mezi obdivovatele britsko-českého cirkusu, musím uznat, že vystoupení mělo spád a úroveň a takové hity jako Dusk…And Her Embrace nebo závěrečná From The Cradle To Enslave stále stojí za poslech. Možná se mohla trochu krotit dramaturgie a koncert se mohl obejít bez 2 pauz – ta první přišla po 25 minutách a nikdo si snad nemohl myslet, že by COF po tak krátké době mohli končit – nicméně fanoušci se samozřejmě jali své miláčky vyvolávat.

23:55 Je po všem, hala se pomalu vylidňuje, my půl hodiny klopýtáme k autu a pak vyrážíme k domovu.

2:10 Usínám spokojený, konečně jsem viděl a slyšel své oblíbence Moonspell, viděl jsem i tolik kontroverzní COF, v podstatě mě neotrávily ani předkapely, auto nám taky neodtáhli (jako některým nebožákům, kteří na modré zóny kašlali), takže hezký večírek to byl.

Fotky: Jan Tatar

www.hardrocker.cz

www.fototatar.cz


sdílet
Přečteno: 2708x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 21. 4. 2009

FotoGalerie (Počet obrázků: 131) MOONSPELL CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TIRISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE FANS FANS

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Fotky
Doplněna fotogalerie... 130 fotek!!! Johan | 28. 4. 2009 14:07:01
Taky..
samozřejmě dost způsobil fakt, že hráli za tmy.. Vždycky si rád naživo poslechnu songy z mýho (zvláštní výběr, vím) nejoblíbenějšího alba Darkness & Hope :) DW | 22. 4. 2009 22:51:05
Moonspell
sakra! To musel bejt nádech:-) na MORu pro mě byli MOONSPELL jednou z nejlepších kapel. Paráda, nicméně tohle musela bý taky kvalita....:-) Orbb | 22. 4. 2009 21:17:24

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

10. 12. 2019 | Autor: Mikael
GINGERHEAD projedou Prahu na běžkáchčtěte zde »

10. 12. 2019 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: BIGBOSS – Než zemřučtěte zde »

10. 12. 2019 | Autor: Johan
Magická noc trubadúrů v televizní reportážičtěte zde »

9. 12. 2019 | Autor: Coornelus
Blešák muziky na Echoes AKTUALIZUJEčtěte zde »

9. 12. 2019 | Autor: Bury
Grindoví IMPULSEALER mají nový materiálčtěte zde »

9. 12. 2019 | Autor: Johan
SEPULTURA sa vracia na Dobrý Festival. Predstaví nový album Quadračtěte zde »

9. 12. 2019 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

8. 12. 2019 | Autor: Mikael
Nový klip a singl kapely ROSA NOCTURNAčtěte zde »

8. 12. 2019 | Autor: Johan
Kapela DENOI přichází s novinkou I Don’t Carečtěte zde »

8. 12. 2019 | Autor: Johan
Basinfirefest oznamuje AIRBOURNE jako jednoho z headlinerů! Pak GUTALAX a další tuzemské špičkyčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 11. 2019 | Recenze
KAVIAR KAVALIER – Hotel Inkontinentalcelý článek »

19. 11. 2019 | Reporty
MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOSTcelý článek »

10. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.celý článek »

17. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola třetí: „KaBaAch“.celý článek »

28. 11. 2019 | Reporty
VULCANO, LAHAR, BOHEMYSTcelý článek »

16. 11. 2019 | Reporty
SACRED REICH, NIGHT DEMONcelý článek »


Poslední diskuse

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 2. 12. 2019 15:35:18
Autor: Peťan
Titulek: KONEC PŘEDPRODEJE V 20:00

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola pátá: „La Grande Bouffe“.
Datum: 2. 12. 2019 10:59:28
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEFAISTOVA LYRA – Přeludy
Datum: 26. 11. 2019 20:23:35
Autor: Garfield
Titulek: HL

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 20. 11. 2019 12:21:43
Autor: _medvěd_
Titulek: MHM

diskuse k článku »

MAYHEM, GAAHLS WYRD, GOST
Datum: 19. 11. 2019 20:05:47
Autor: immortal
Titulek: Gost

diskuse k článku »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - info
Datum: 19. 11. 2019 13:18:51
Autor: Peťan
Titulek: Harmonogram + posledních 50 vstupenek!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama