ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

Největší hardcore tour se po roce vrací - PERSISTENCE 2020 - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

DEBUSTROL a MORTIFILIA - infočíst info »

FRONT LINE FEST III - infočíst info »

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »


Další nové články

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »


Koncerty

24. 1. 2020
Havlíčkův Brod - KD Ostrov
Hrají: THE FIALKY - 77 punk ( Praha ), NEŽFALEŠ - ...

24. 1. 2020
Klub 007,Praha
Vítr skučí nad ledovou krajinou, stromy se prohíba...

25. 1. 2020
S-Cube Olomouc
ROTTEN FEST vol 22. S-Cube Olomouc 25.1.2020,od 18...

25. 1. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 25. 1. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 1. 2020
Restaurace U Chovatelů
Druhý ročník temnoty je před námi! NĀV - J...

25. 1. 2020
Trutnov
Křest EP Překrásný nový svět. Brünner Todesmarsch,...

1. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 2. 2020
Hudební klub Lokálka - Hostivice
Dead Daniels (Praha)...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


PUSTINA – Předtucha nastávající zimy na LP
» Reporty » THE DARKEST TOUR, 17.04. 2009, Praha, Hala Folimanka

21. 4. 2009THE DARKEST TOUR, 17.04. 2009, Praha, Hala Folimanka

CRADLE OF FILTH (UK), MOONSPELL (POR), TURISAS (FIN), DEAD SHAPE FIGURE (FIN)
7:30 Probouzí se mobil a skladba Sen o Master´s Hammer probouzí i mě. Těším se na Moonspell.

8:00 Snídám – chleba, šunka, čaj. Těším se na Moonspell.

8:30 Odcházím na sraz s Davidem a odjíždíme pro Immortala, který ještě musel do lékárny pro nějaký medikamenty na synovy neštovice. V 8:50 vyrážíme ze Strakonic na Prahu. Kolegové s plechovkami plzeňského v ruce, já řídím. Počasí nestojí za nic, silně prší, ale těším se na Moonspell.

9:30 Zastavujeme na pumpě, dáváme kuřecí vývar (všichni), pivo (kromě řidiče). Těším se na Moonspell.

12:00 Hledáme v Praze v blízkosti haly parkovací místečko. Proklínáme všechny, kteří vymysleli modré zóny, ale nakonec díky Davidovi, který nedávno absolvoval školení kdesi za Pakulem, nalézáme vhodný plac, i když trochu z ruky. Těším se na Moonspell.

12:30 Usedáme v restauraci Marná snaha, objednáváme k obědu kotletu s hranolky a pivo. Jídlo je dobré, je ho dost, v hospodě je fajn (smích) a mají televizi (smích). Těším se na Moonspell.

16:00 Objednáváme k večeři pečené koleno pro tři. Počet čárek na účtu roste. Řidič se drží při zdi (smích). Těším se na Moonspell.

17:15 Přinášejí koleno, hořčici, křen, chleba, pivo, cibuli. Přejídáme se všichni. Platíme 18 piv, 1 absint, 1 fernet, 2 alžírský kávičky a spoustu jídla. Těším se na Moonspell.

18:30 Čekáme, až otevřou halu. Těším se na Moonspell.

19:00 Koncert by měl začít, ale teprve se otevírají vchody na palubovku. Přiznám se, že jsem čekal větší návštěvu, v zadní části haly se nechá v pohodě procházet, jen pod pódiem je plno. Těším se na Moonspell.

19:30 Začínají hrát DEAD SHAPE FIGURE z Finska, kteří prý patří do novodobé vlny thrash metalu. Ale od prvních tónů dávají vystříhaní chlapíci najevo, že když thrash metal, tak ten nejtvrdší, řekněme hustothrash. Možná by se dalo mluvit o snaze přiblížit se novějším nahrávkám Slayer, ostatně právě od těchto vlajkonošů stylu si borci vypůjčili 1 skladbu a ve 20:00 to zabalili, aniž by v obecenstvu vzbudili nějaké velké nadšení. Nutno podotknout, že zvuk jim zrovna nepřál. Těším se na Moonspell.

20:25 Druhá finská akvizice si získala publikum od první skladby. Parta v kožešinách s pomalovanými červenočernými obličeji rozskákala přední řady svými halekačkami s pohanským nádechem. V sestavě nechybí housle a harmonika (tu obsluhuje sympatická blondýnka Netta Skog) a dohromady s kytarovou vozbou vznikají v podání TURISAS majestátní vikingské  hymny s folkovými pasážemi. Možná není od věci přirovnání, které mě napadlo – mix Amon Amarth a In Extremo – ale to jen tak na okraj (smích). Snad jen cover Rasputin od diskotékových Boney M působil trochu nepatřičně. 21:02 Turisas odcházejí a já se těším na Moonspell.

21:25 Dočkal jsem se. S nástupem portugalských vlkodlaků byla do provozu uvedena projekce parádních koláží, která provázela celý set MOONSPELL.
Ti začali pěkně zostra syrovějšími vypalovačkami z loňského alba Night Eternal – stejnojmennou titulní skladbou a (snad se nemýlím) At Tragic Heights. Na předposlední desku Memorial došlo záhy v podobě skladby Finisterra a Moonspell začali do puntíku plnit mé očekávání. Hypnotické melodie, silné refrény v podání charismatického Fernanda Ribeira, výborně vyvážený zvuk všech nástrojů i perfektní pódiová prezentace. O třešničku na servírovaném dortíku se postarala osoba, která do Prahy vůbec nedorazila. Překvapivě totiž MOONSPELLl zařadili do setlistu luxusní baladu Scorpion Flower, duet Fernanda a Anneke van Giersbergen. A poradili si šalamounsky – zpěv Anneke běžel z playbacku a na plátně se při tom promítal videoklip ke zmíněnému hitu. Fascinující atmosféra pak vyvrcholila s nesmrtelnou nádherou Alma Mater (která překvapivě nezazněla jako poslední). Pětapadesát minut uteklo jako voda a, i když fanoušci by si ještě dali přídavek, Moonspell museli ve 22:20 prostor pod reflektory opustit.

22:50 V tomto momentu se dočkali všichni, kteří měli obličeje ozdobené černou barvou a že jich nebylo málo. Kvartet Filth, Allender, Pybus, Škaroupka doplnili kytarista s klávesistkou a CRADLE OF FILTH díky tomu docílili poměrně masivního soundu, byť bych si dovolil poznamenat, že Moonspell měli zvuk kvalitnější – u COF byly kytary lehce utopené a bicí příliš nahlas. Největší pozornost na sebe samozřejmě strhával Dani, ale troufám si tvrdit, že hned na druhém místě se umístil Martin. Narozdíl od předchozích kapel měl bicí umístěny trochu stranou a vepředu a zatímco kytaristé hráli hlavně pro oči diváků, Martin hnal kapelu ďábelským tempem kupředu. Samozřejmě nemohla chybět určitá dávka teatrálnosti v podání jiskronoše, ukřižovaného kostlivce, obskurních promítaných záběrů nebo obří postavy kymácející se na pódiu. Ač nepatřím mezi obdivovatele britsko-českého cirkusu, musím uznat, že vystoupení mělo spád a úroveň a takové hity jako Dusk…And Her Embrace nebo závěrečná From The Cradle To Enslave stále stojí za poslech. Možná se mohla trochu krotit dramaturgie a koncert se mohl obejít bez 2 pauz – ta první přišla po 25 minutách a nikdo si snad nemohl myslet, že by COF po tak krátké době mohli končit – nicméně fanoušci se samozřejmě jali své miláčky vyvolávat.

23:55 Je po všem, hala se pomalu vylidňuje, my půl hodiny klopýtáme k autu a pak vyrážíme k domovu.

2:10 Usínám spokojený, konečně jsem viděl a slyšel své oblíbence Moonspell, viděl jsem i tolik kontroverzní COF, v podstatě mě neotrávily ani předkapely, auto nám taky neodtáhli (jako některým nebožákům, kteří na modré zóny kašlali), takže hezký večírek to byl.

Fotky: Jan Tatar

www.hardrocker.cz

www.fototatar.cz


sdílet
Přečteno: 2723x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 21. 4. 2009

FotoGalerie (Počet obrázků: 131) MOONSPELL CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH CRADLE OF FILTH MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL MOONSPELL TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TIRISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS TURISAS DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE DEAD SHAPE FIGURE FANS FANS

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Fotky
Doplněna fotogalerie... 130 fotek!!! Johan | 28. 4. 2009 14:07:01
Taky..
samozřejmě dost způsobil fakt, že hráli za tmy.. Vždycky si rád naživo poslechnu songy z mýho (zvláštní výběr, vím) nejoblíbenějšího alba Darkness & Hope :) DW | 22. 4. 2009 22:51:05
Moonspell
sakra! To musel bejt nádech:-) na MORu pro mě byli MOONSPELL jednou z nejlepších kapel. Paráda, nicméně tohle musela bý taky kvalita....:-) Orbb | 22. 4. 2009 21:17:24

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 1. 2020 | Autor: Bury
Brankář Boston Bruins dostal repliku bicích Larse Ulrichačtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Johan
tartarO:s představují nový songčtěte zde »

21. 1. 2020 | Autor: Bury
Dave Lombardo si znovu zahrál skladby od SLAYERčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Coornelus
Novinky z MetalGate Records - PURNAMAčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
HUMAN IMPACT chystají debutní albumčtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Bury
BONDED mají nové lyric videočtěte zde »

20. 1. 2020 | Autor: Johan
SEVERALS, Luna, 2020čtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
D.O.A. mají video z hokejovou tématikoučtěte zde »

19. 1. 2020 | Autor: Bury
Přestože je Chester Bennington z LINKIN PARK mrtev, má videočtěte zde »

18. 1. 2020 | Autor: Bury
KREATOR propagují chystaný živákčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

29. 12. 2019 | Rozhovory
KAVIAR KAVALIER – Asi to zní přehnaně a nafoukaně, ale považuju album „Hotel Inkontinental“ dokonce za nejlepší album všech dob. Je tam všechno.celý článek »

12. 1. 2020 | Rozhovory
Jiří BigBoss Valter (BIGBOSS BAND) – Nikdy nedělám více verzí do zásoby, nikdy znovu skladbu nepřezpívávám. Nikdy. Říkám vždy, že napoprvé to zazpívalo srdce a tak to musí zůstat.celý článek »

1. 1. 2020 | Recenze
Lednové tipy – alba & koncertycelý článek »

6. 1. 2020 | Recenze
BIGBOSS – Než zemřucelý článek »

4. 1. 2020 | Reporty
ELEPHANTS, SECOND BREATH, NOTHING LEFT TO SAYcelý článek »

28. 12. 2019 | Recenze
BLOOD INCANTATION – Hidden History of the Human Racecelý článek »


Poslední diskuse

MERESIEW, DELUSION, LIBIDO CHALLENGE, MY HARD LESSON
Datum: 13. 1. 2020 15:18:35
Autor: Ela
Titulek: hlavy :)

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola osmá: Sestava v záloze.
Datum: 10. 1. 2020 20:20:21
Autor: Pekárek
Titulek: ...

diskuse k článku »

BIGBOSS – Než zemřu
Datum: 6. 1. 2020 10:45:59
Autor: BigBoss
Titulek: Tralala

diskuse k článku »

STRIGOI – Abandon All Faith
Datum: 3. 1. 2020 08:30:42
Autor: Anahematar
Titulek: Co člověk to názor

diskuse k článku »

Crust/Grind & Hardcore Party vol.10 - info
Datum: 3. 1. 2020 08:13:41
Autor: balda
Titulek: Info

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 2. 1. 2020 20:04:15
Autor: Čert
Titulek: FS je nejvíc

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama