ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » SATAN KLAUS FEST, 26.12.2008, Volyně – Na Nové

28. 12. 2008SATAN KLAUS FEST, 26.12.2008, Volyně – Na Nové

MORIORR, BELTAINE, ASMODEUS, AVENGER, THE STONE, PANYCHIDA, MORTIFILIA

Jestli dobře počítám, letos proběhl už 10. ročník tradičního Satan Klaus Festu. A když se lehce ohlédnu zpátky a pak rychle vrátím zpět, musím se zastavit u dvou skutečností. Tou první je fakt, že čtyři sedminy letošního startovního pole se kryly s předloňským, což tak trochu signalizuje, že vybrat dobré a zajímavé kapely v místních končinách není až tak jednoduché. Druhá věc je trochu nemilá – počet návštěvníků šel letos dramaticky dolů a lze jen spekulovat o důvodech... Že by měla i na metloše vliv ekonomická krize? Nebo že by nám metalový národ lenivěl? Nebo bylo podobných akcí v poslední době příliš?

Nic s tím nenaděláme, nic s tím nenadělal ani MORIORR, který akci v 18:30 zahájil. Počet přihlížejících se nechal spočítat na prstech obou rukou, ale tak trochu podceňovaná kapela už nějaký ten pátek předvádí solidní temné řemeslo. Kolem starých harcovníků Jardy Pracny a Jirky Šujanského momentálně funguje trio mladších spoluhráčů a výsledkem je instrumentálně přesvědčivý black death metal, samozřejmě stále vycházející ze staré školy. Zaznělo několik novějších skladeb, z nichž se líbila hlavně pomalá ponurá Romantika s pompézními klávesami. Největší ohlas ale vcelku podle očekávání sklidily letité hity Termonukleární jatka a Prosektura. Na úvod vcelku milé překvapení.

BELTAINE mám rád. Už demáč First Scream Of Bohemian Winter mě před deseti lety hodně zaujal, o následném albu Bohemian Winter platí totéž a ve větším. Jenže pak se kapela zadrhla na personálních problémech a skoro nekoncertovala. Nový svěží vítr (smích) začal foukat až s příchodem dvou nových tváří. Vzniklo i několik nových skladeb, a tak Beltaine ve Volyni víceméně střídali staré osvědčené hity jako jsou Lake Of Brine či Samain s těmi novými, jejichž názvy jsem okamžitě zapomněl. Možná je v nových skladbách méně pohanských melodií, ale stále je to typická produkce Beltaine se střídáním drsného a čistého zpěvu, spoustou melodií a neotřelých vyhrávek. Konečně se trochu sešli fanoušci a tak Beltaine hráli pro slušně zaplněný plac.

Na ASMODEUS mám letos (záměrně) štěstí. Viděl jsem je asi počtvrté a pokaždé byl nadšen. Můj nekritický obdiv nechť mi je prominut, prostě se mi už dlouho líbí, co kapela produkuje, jakým způsobem se prezentuje na koncertech, cédéčkách i na parádním letošním kompletu Muka existence. Ve Volyni to bylo opět luxusní, ať se hrála letitá pecka Panoptikum, novější Kruh nebo zcela nová Zánik domu Thrasherů. Klípek k posledně jmenované pak v předsálí zpestřoval čekání na nápoje a tím se dostávám k první specialitě letošního ročníku – po celou dobu (když tedy zrovna obsluha DVD přehrávače nemasakrovala nějaké nebožáky v PC hře a díky tomu zapomněla cvaknout play) se na plátně točily klipy zúčastněných kapel.

Druhou specialitou byl vrchní pořadatel Rámus, resp. jeho noha. Tu si na rovině a za střízliva pochroumal tak, že se v sále pohyboval s pomocí francouzských holí a na pódiu pak usedl na

vyvýšenou židli. Vtipálci jej hned titulovali barovým kytaristou, ale na vystoupení AVENGER to nemělo vůbec žádný vliv. Průřez tvorbou od prastarých Kořenů zla (ty donutily k pařbě i Manafoba – smích) po novější Rituál hněvu nebo Radost z beznaděje přilákal na plac největší počet zvědavců (aby ne, když tady jsou Avenger doma...). Na závěrečný cover Pád modly rádobykamarádi popadli židle, přinesli je pod pódium před Rámuse a pařili v sedě. Rámus nad tím kroutil hlavou, ale taškařice to byla povedená. A kdo to vymyslel? Neprozradím... (smích).

THE STONE dorazili ze Srbska a ve Volyni odstartovali své krátké předsilvestrovské turné po zdejších zemích, které absolvují boku Panychidy. Příprava jejich setu nebrala konce a když konečně Srbové začali, zůstali hodně za očekáváním. Klasický black metal bez jakýchkoli zpestřujících momentů mě začal poměrně rychle nudit, nepomohla ani image kapely (barvy na tvářích, zpěvák do půl těla a na rukou předlouhé hřeby...) a nepomohl ani nevýrazný zahuhlaný zvuk. The Stone byli jedinou kapelou, jejíž sound se mi nelíbil, těžko říct, kde se stala chyba. Přitom nedávné album Magla mě zaujalo, ale naživo mě kapela nebrala. Na druhou stranu se našli jedinci, kteří považovali černé komando za nejlepší kapelu večera. Nicméně i prořídlé řady na parketu svědčili spíše ve prospěch mého názoru.

Třetí specialitou bylo první vystoupení PANYCHIDY s novou osobou za mikrofonem. Málokdo si asi dovedl představit, že se žezla po G.H.M. ujme slečna, ale stalo se. Apia, jinak zpěvačka pražských Belligerence, prý v zákulisí trpěla trémou, ale od jejího prvního výkřiku nebylo důvodu se nějak stresovat. Adekvátní náhrada – to je moje stanovisko. Apia řvala jako o život, do vyznění kapely zapadla nenásilně a Panychida může pokračovat se vztyčenou hlavou. Jistě, srovnání s G.H.M. se Apia asi nevyhne, o téhle rošádě diskutoval celý sál, ale já jsem nezachytil jediný názor, který by naznačoval nespokojenost. Apia se se svou novou rolí popasovala na výbornou a možná dokonce nabídla širší rejstřík výrazů než G.H.M. A když se rozjely pagan pasáže, v sále se rozpoutala pěkná mela.

Někdo akci zakončit musel a los padl na MORTIFILII. Sál se trochu vylidnil, ale pánové s tím neměli problém a nahustili do pozůstalých svou vizi melodického death metalu. Zabíraly hlavně starší fláky typu Jeruzalémský masakr trnovou korunou (Christ Hunt) či tradiční zahajovací píseň setu kapely Just Funny Day. A samozřejmě došlo i na novější tvorbu, která se nedávno objevila na albu Embrace. Mortifilia vcelku logicky sáhla hlavně po rychlejších skladbách z tohoto alba (hlavně Arrival of Messiah zabírá!) s „překrásným“ titulním obrázkem (jeden dobrák přišel na to, že když se CD otočí vzhůru nohama, obrázek symbolizuje start kosmické rakety, druhý tvrdil, že do vesmíru odlétá černoprdelník – smích). Krátce po půl druhé to Mortifilia balí a i přes vyvolávání přídavku akce končí.

Kladem budiž výkony téměř všech kapel, velmi dobrý zvuk, záporem pak návštěva, která jen lehce překročila sto platících.

sdílet
Přečteno: 4366x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 28. 12. 2008

FotoGalerie (Počet obrázků: 82) Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Beltaine Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Asmodeus Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger Avenger The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone The Stone Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Panychida Morior Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr Moriorr

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Fotky Moriorr
Doplněna fotogalerie o Moriorr Johan | 31. 12. 2008 12:10:59
Sa.Kl.Fe.
Jó, mě se tam taky líbilo! Méďa | 30. 12. 2008 16:04:06
STF
Skvělá akce jako každý rok !! Suchar | 30. 12. 2008 10:13:26

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 8. 2019 | Autor: Johan
Právě vyšla nová deska slovenské hc/punk kapely TENDENCIEčtěte zde »

18. 8. 2019 | Autor: Bury
EXHUMED zveřejnili novou skladbučtěte zde »

18. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip FOSCORčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Vyšel dokument mexických ACIDEZ z evropských tourčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip SKYNDčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
TOXIC HOLOCAUST představují novou skladbučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Johan
IN ARTICULO MORTIS se probouzí k životučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Bury
SLAYER sponzorují vůz NASCARčtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Mikael
Kapela HOUBA vydává po 12 letech novou desku!čtěte zde »

15. 8. 2019 | Autor: Bury
GUTALAX mají nový videoklipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

24. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den první (pátek)celý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 15. 8. 2019 09:19:31
Autor: Marek
Titulek: Kulhavý neberem!

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama