ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

BLACK RAIN, VIRUS KAPAK - infočíst info »

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

VANESSA vyráží na Ghost Army Tour - infočíst info »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

20. 2. 2020
Bajkazyl Brno
Bloated Pig - Sludge doom/heavy z Kanady + Support...

21. 2. 2020
Brno - bio Sibiř
Kdo seje vítr, sklízí bouři II. = benefit na FNB B...

22. 2. 2020
Sušice, U Chovatelů
Večer plný thash, hardcore, grind rytmů a black-me...

22. 2. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 22. 2. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, ...

25. 2. 2020
Brno | Sibiř
The Eye Of Time (FR) – Sound Art | Drone | A...

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ASMODEUS – Prosincová noc a Den zúčtování v kompaktní sběratelské edici
» Reporty » SUMMER IN THE CITY, České Budějovice, pátek 18.7.2008

24. 7. 2008SUMMER IN THE CITY, České Budějovice, pátek 18.7.2008

Faux-pas? Šok? Blamáž? MIG21 zahráli zadarmo a nadarmo!

Jestli vás k přečtení následujícího reportu navnadil bulvární titulek, tak vězte, že všechna slova v něm uvedená jsou pravdivá a v dalších řádcích budou patřičně vysvětlena!!!

Uspořádat festival na nádvoří Budějovického měšťanského pivovaru je určitě dobrý nápad. Tím ale použití slova „dobrý“ v souvislosti s organizací akce Summer in the city končí. Podle webu pořadatelské agentury byl start stanoven na 15:00, postupně mělo zahrát sedm kapel a přestávky na výměnu aparátu a nazvučení měla vyplnit exhibice bikerů. Že všechno nebude úplně košer nás napadlo hned, když jsme v 15:00 napochodovali na pivovarské nádvoří. Kromě nás tam totiž bylo ještě zhruba 10 lidí, z nichž pět dívčin sedělo na zemi a vyrábělo visačky pro kapely, pořadatele a tisk, hlavní organizátor pobíhal s mobilem u ucha a asi čtyři chlapíci se věnovali stavbě zvukařova stánku. Šéf s námi počítal, akreditace v pohodě, ale akce prý začne o něco později. A protože ještě nefungoval ani jeden stánek s občerstvením a ani pivo se netočilo (jen pro jistotu – akce měla začít v 15:00 a bylo 15:00!), tak jsme se šli projít do města s tím, že si někde dáme jedno levný pivo a za hodinu budeme zpátky. V 16:00 se situace opakovala, jen lidí už tam bylo asi dvacet a taky se už vědělo, že první kapela začne hrát v 17:00. Dvouhodinový skluz se do večera dožene (přestávky mezi sety kapel byly velkorysé) a hlavní kapela MIG 21 zahraje někdy kolem 21. hodiny. Na nádvoří se taky objevila ekologická dodávka s výstavkou a hrami na třídění odpadů. Vyslechli jsme přednášku, dostali ekokarty a ekotašky, ale zájem o ekologii ze strany těch pár návštěvníků příliš velký nebyl a čtyři oranžoví (nikoliv zelení) aktivisté tam víceméně stáli naprázdno.

BAREVNÝ NÁTĚR skutečně od 17. hodiny začal hrát pro pár zvědavců svůj alternativní rock. Solidně sehraná kapela těžila hlavně z výkonu nepřehlédnutelného frontmana, který kromě mikrofonu obsluhoval i španělku (malé „š“ je v tomto případě na místě, tentokrát se totiž nejednalo o přítelkyni ze Španělska - smích). Navíc sázel jeden vtípek za druhým, nejen mezi skladbami, ale i v textech, které mi na první poslech přišly silně improvizované, jakoby ušité přímo pro tuhle akci. Kromě českých textů došlo i na španělštinu. Později jsme se s kapelou zakecali, a zjistili, že ty texty byly připravené předem. Jako rozjezd mi to přišlo v pohodě.

V případě CHARLIE STRAIGHT už jsem z Přeštěnic věděl, že to bude dobrý a bylo. CHS přijeli až z Třince, v říjnu jim vyjde CD a plánují „šňůrné“ s Kryštof (mimochodem, CHS jsou proti Kryštofu podstatně lepší). Frontman chvílemi hlasem připomínal zpěváka The Clash, hudba ale byla umírněnější, hodně postavená na klávesách. Kromě bezchybně intonujícího zpěváka zaujal právě klávesový virtuóz i multiinstrumentálnost ostatních – zpěvák zvládal jak elektrickou, tak akustickou kytaru plus tamburínu (a to už je co říct – smích), basák navíc ještě foukací harmoniku a klávesista i kytaru a v jedné skladbě se CHS obešli bez kytary úplně. Kromě hudby zaujaly i oblečky, které připomínaly tepláky z roku 1980 (smích) a přišly mi trochu out. Zato hudba naopak in, melodický alternativní pop rock bez podbízivých momentů, většinou v angličtině, s jedinou výjimkou, která byla vtipná a jmenovala se Snídaně ve vaně.

TICHO DE PRÉ CUPÉ BAND taky zahráli před týdnem v Přeštěnicích a i v ČB to bylo obdobné. Pár fanoušků zase přibylo, a tak měli pánové docela solidní kulisu. Nástrojové obsazení kromě klasických instrumentů zahrnuje také akordeon a housle, možná škoda, že jejich využití není častější (to je mega škoda, takhle už to není to, co to bejvalo…). Ticho představilo nové dvouskladbové EP, které obsahuje turbo rock´n´rollovou V každém muži kousek ženy je i folkovější Námořnickou a čtyři exempláře dokonce letěly z pódia do obecenstva. Perličkou bylo, že basák si zapomněl baskytaru doma (smích), a tak se děkovalo Jaksi Taksi za zapůjčení nástroje a Barevnému nátěru za kabel… I v této kapele si největší pozornost zasloužil zpěvák, jehož hlas místy připomínal Fanánka a který to na pódiu rozjel jak se pa(t)ří a neváhal zpívat i vleže. Sovy v mazutu (lehce zmetalizované) opět nechyběly.

JAKSI TAKSI mě nebaví a přijdou mi jako úplně jalová kapela. Jednoduché pop punkové skladby postrádají švih, nápad, druhou kytaru… Původně jsem měl v notesu ještě příkřejší slova, ale na druhou stranu musím uznat, že jsou JT sehraní, lidí na ně taky pár tancovalo, takže se to asi někomu líbilo. Mně ne. Tak jen to přiznej… Tak to napíšu za tebe no… V původních poznámkách měl Johan, že nejlepší, co JT udělali, bylo zapůjčení baskytary Tichu. Ale já to neřekla (smích).

MIG 21 dorazil v obyčejné dodávce a mistr Macháček v Audině, kterou si sám (za)řídil. Skluz byl zdárně dohnán, MIG 21 zvučil a zvučil, až to čekání začalo být

nějaké extra dlouhé. Pak už přišla na řadu slova zmiňovaná v titulku. Nejdříve „faux-pas“ [fó-pa] – Migové nastoupili na pódium v civilu a bez nástrojů, pak „šok“ – zpěvák oznámil, že kapela nedostala po zvukové zkoušce zaplaceno, a tudíž hrát nebude. Stalo se to prý poprvé v historii kapely, zadarmo hrát nemůžou, protože potom by každý pořadatel chtěl totéž… Prý je napadlo, že by zadarmo zahráli jednu skladbu, lidi na to kývali, tak Macháček navodil situaci tak, aby vše vypadalo jako po odehraném koncertu: „Poslední píseň, kterou se s vámi loučí hudební, taneční a pěvecká skupina z Prahy 5 MIG 21, se jmenuje Snadné je žít.“ Tím došlo i na třetí slovo z titulku, neboli „blamáž“.

Na pódium po tomto parádním koncertíku vystoupal zástupce pivovaru s tím, že nemají s pořádáním akce nic společného kromě poskytnutí prostoru a aby trochu zmírnil zklamání příchozích, bylo od této chvíle pivo zadarmo. A jelikož bylo lidí opravdu pomálu, tak jej tohle gesto ani moc nestálo (smích).

Pak se čekalo a čekalo a čekalo … a čekalo …

Dvouhodinové prázdno jsme vyplnili kecáním s polovinou Barevného nátěru, basákem Ticha a konferenciérem Kubou (všechny zdravíme), a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí, např. že uvádění akce bylo za trest, neboť Kuba na nedávné akci 4PP poškodil stojan na mikrofon a tudíž si tu škodu musel odpracovat a taky, že v Tichu už není jen jeden sklerotik, protože nedávno si pro změnu zapomněl doma nástroj kolega – jenže v případě houslí je to drobet větší problém než u baskytary, kterou si lze relativně bez problémů vypůjčit (smích).

… a čekalo … a čekalo …

… až se zbytky návštěvníků nakonec dočkaly. A na co se vlastně čekalo? No na druhou hvězdu večera – SKYLINE. No těžko říci, jestli peníze na Skyline byly nebo ne, ale kapela před půlnocí hrát začala. Nedávno se k ní připojila nová zpěvačka, kterou nebyl nikdo jiný než Marka Rybin, která loni opustila řady Gaia Mesiah. Na pódiu modře osvětlené klávesy a notebook Apple (hlavně žádná reklama), oranžově bicí. Elektronika křížená s ostrými riffy kytary (bez basy). Tři zpěvy. Obrovské překvapení. Nesmírná energie. Řádící zbytky návštěvníků. Světelná show. Promakaná choreografie. 0:30 akce předčasně ukončena – rozhodnutí Policie ČR (smích). Jestli vadil hluk nebo něco jiného nám ale nikdo neřekl…

Původní harmonogram  ještě sliboval SUICIDE. Ti ale naštěstí měli v areálu zpravodaje („slavný“ basák Ticha), který jim zavolal, jak dopadl MIG 21, takže poté, co se ani naněkolikáté nedovolali organizátorovi, otočili auto a jeli zpátky domů. Aspoň ušetřili za benzín (smích).

Po předchozích řádcích je asi jasné, že z hlediska fanoušků MIG 21 nedopadla akce zrovna dobře. Náš případ to ale nebyl – MIG 21 pro nás naštěstí nebyl tím největším tahákem. Ale jen si řekněte, jak často ještě budeme mít možnost (budeme-li ji vůbec ještě někdy mít) říct, že na akci jsme byli zadarmo stejně jako MIG 21 (smích). Ostatní kapely se nám líbily a šílenci na kolech taky (nechápu, jak někdo může metat salta bez přilby a chráničů a když sebou lupne a do krve si rozmlátí lokty, jezdí dál…).

Trochu horší, nebo spíš mizerný, to bylo s ostatními záležitostmi. Pivo v pivovaru za 25 Kč se nám zdálo trochu moc – proto jsme taky před začátkem přešli do již zmiňovaný hospůdky, že si dáme levnější – no a ono stálo 26 Kč (smích). Ale nakonec bylo v pivovaře zadarmo a to už bylo lepší (smích). Mnohem větším problémem bylo stravování. „Naštěstí“ bylo lidí jak šafránu, ale být tam plánovaných osm stovek, asi by pomřeli hlady, protože kuchtík v jediném stánku nestačil opékat klobásy a maso ani pro těch pár desítek hladovců (pravda, v dalším stánku byla ještě vařená kukuřice).

Ochranka letos poprvé takřka neviditelná – nemyslím, že by tam nebyla, ale prakticky nechávala návštěvníky na pokoji a jen byla „ve střehu“, kdyby něco… ale při počtu potenciálních výtržníků asi žádné konflikty nehrozily.

Předpověď slibovala poměrně špatné počasí, což se naštěstí nepotvrdilo. Pár kapek sice kolem půlnoci padlo, ale nikterak dramatické a mokré to nebylo.

Největší překvapení jsme ale nezažili na akci, ale druhý den, když jsme se na titulní straně Listů Strakonicka dočetli, že v pivovaře proběhla parádní akce, na které zahráli MIG 21 i Suicide, byla tam spousta soutěží pro děti a že akce byla vydařená. Inu psát články jen z tiskové zprávy se nevyplácí.

Druhým doprovodným jevem byla diskuze na stránkách pořádající agentury http://www.4peopleproduction.com/. Po sprše rozzlobených reakcí a vyhrožování žalobami kvůli nevracení vstupného byla funkce guestbooku na webu zrušena a šmitec. Takže případní nespokojení návštěvníci si mohou ulevit v naší diskuzi – my ji zavírat nebudeme!

Normal – Johan

Kurzíva - Johanka

Fotky - Johanka 

sdílet
Přečteno: 3411x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 24. 7. 2008

FotoGalerie (Počet obrázků: 58) AREÁL 1 AREÁL 2 BAREVNÝ NÁTĚR 1 BAREVNÝ NÁTĚR 2 BAREVNÝ NÁTĚR 3 BAREVNÝ NÁTĚR 4 BAREVNÝ NÁTĚR 5 BAREVNÝ NÁTĚR FANS CHARLIE STRAIGHT 1 CHARLIE STRAIGHT 2 CHARLIE STRAIGHT 3 CHARLIE STRAIGHT 4 CHARLIE STRAIGHT 5 CHARLIE STRAIGHT 6 CHARLIE STRAIGHT 7 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 1 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 2 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 3 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 4 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 5 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 6 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 7 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 8 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 9 TICHO DE PRE CUPÉ BAND 10 TICHO DE PRE CUPÉ BAND FANS JAKSI TAKSI 1 JAKSI TAKSI 2 JAKSI TAKSI 3 JAKSI TAKSI 4 JAKSI TAKSI 5 JAKSI TAKSI FANS MIG 21 1 MIG 21 2 MIG 21 3 MIG 21 4 MIG 21 5 MIG 21 6 SKYLINE 1 SKYLINE 2 SKYLINE 3 SKYLINE 4 SKYLINE 5 SKYLINE 6 SKYLINE 7 SKYLINE 8 SKYLINE 9 EXHIBICE 1 EXHIBICE 2 EXHIBICE 3 EXHIBICE 4 EKOLOGIE 1 EKOLOGIE 2 EKOLOGIE 3 EKOLOGIE 4 EKOLOGIE 5 STÁNEK LISTY - ČLÁNEK

Diskuze (Počet příspěvků: 4)
smula
dobra myslenka, spatne provedeni... manafob | 30. 7. 2008 13:31:03
wau
no tak to je teda síla.... Hani | 29. 7. 2008 22:05:48
Každej, kdo má...
Dneska pořádá akce každej, kdo má díru do prdele, svatá pravda. Berry | 24. 7. 2008 19:52:47
ty kraso...
husty.... marty | 24. 7. 2008 19:16:42

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají další videoklip čtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
ME AND THAT MAN, projekt Nergala z BEHEMOTH, má nový klipčtěte zde »

18. 2. 2020 | Autor: Bury
AMARANTHE mají nový videoklip, ve kterém hostuje Angela Gossowčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
Volyňský ETEF open air (24.-25. 7. 2020) oznamuje další tři kapely: ANCIENT, SUR AUSTRU, MATER MONSTIFERAčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Johan
NEUROTIC MACHINERY vydávají novou desku a vyráží na turnéčtěte zde »

17. 2. 2020 | Autor: Bury
CANDLEMASS představují lyric video čtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Mikael
Plzeňská FATA MORGANA zveřejnila po mnoha letech nový klipčtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Bury
Poslechněte si nový singl MACHINE HEADčtěte zde »

16. 2. 2020 | Autor: Bury
MYRKUR představují nový klip čtěte zde »

15. 2. 2020 | Autor: Bury
S.D.I. mají nový videoklip čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

28. 1. 2020 | Reporty
ROTTEN SOUND, ČAD, CARNAL DIAFRAGMA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY, G.O.R.E., DOBYTČÍ MOR, KURVAcelý článek »

21. 1. 2020 | Recenze
STOLEN LIVES – Luciferův efektcelý článek »

26. 1. 2020 | Rozhovory
STOLEN LIVES – Určitě jsme více sehraní a díky tomu můžeme skládat techničtěji a aranžérsky náročnější skladby.celý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »


Poslední diskuse

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:34:12
Autor: immortal
Titulek: Dovolím...

diskuse k článku »

To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávka
Datum: 16. 2. 2020 11:06:35
Autor: immortal
Titulek: Téda

diskuse k článku »

ATOMÇK – Every Room In Britain
Datum: 14. 2. 2020 14:49:15
Autor: Atomçk
Titulek: ...

diskuse k článku »

HARDCORE IS COMING HOME FEST vol. 2 - info
Datum: 14. 2. 2020 10:16:50
Autor: mičl
Titulek: INFO

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama