ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

29. 2. 2020
České Budějovice - MC Fabrika
Již tuto sobotu 29.2.2020 v MC Fabrika metalový dý...

2. 3. 2020
Brno - Kabinet Múz
MOSKWA (PL) + GODOT YOUTH...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

6. 3. 2020
Ostrava Rock hill
128 POSLEDNICH...

7. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


UMBRTKA, MALLEPHYR
» Reporty » Žižkův vraždící palcát XXVI. - Tábor, Housův Mlýn - 02. 06. 2007

8. 6. 2007Žižkův vraždící palcát XXVI. - Tábor, Housův Mlýn - 02. 06. 2007

MASTIC SCUM (Aut), DISTASTE (Aut), SIX DEGREES OF SEPARATION, DESPISE, F.O.B., STÍNY PLAMENŮ, LIKE FOOL, D.A.D., JIG-AI, BELLIGERENCE, TEARS OF RAIN, MORGUS DOWN

Máme tu první červnový víkend a právě s ním přichází 26. pokračování již tradičního metalového klání s názvem Žižkův Vraždící Palcát. I přes zdravotní indispozici se takováto výzva neodmítá, a tak společně s Michelle kolem jedné hodiny odpolední vyrážíme směr Tábor. Cesta ubíhá celkem v pohodě. Soběslav je místo, kde si dáváme sraz s posádkou IFA, Janička, Peťula a plzeňská aristokracie - sám velký Goro. Společně pokračujeme v cestě a za necelých 20 min jsme na místě.

Následuje slavnostní ceremoniál ku příležitosti příjezdu naší redakční skupiny. Nezbytné přivítání, projev, famfáry a pohazování květeny. Čas mezitím pokročil a mlýnem se začínají ozývat první tóny… (Yvor)

MORGUS DOWN - Jako první v pořadí se na pódium seřadili Morgus Down z Týna nad Vltavou. Z počátku se kluci potýkali (pozn.Corbow: nejdříve si vykali) se špatným zvukem, nakonec se zvuk nepatrně zlepšil. Nicméně u Morgus Down platí stále to samé. V pomalých pasážích je vše v pohodě, ale jakmile se tempo zrychlí, kapelu to jakoby rozhodí. Na to je třeba dávat pozor. Na místě Morgus Down bych se zbytečně nehnal do rychlých skladeb a zaměřil se na to, v čem jsou silnější v kramflecích. A to do pomalých pasáží postavených na kvalitní hře kláves. Každopádně kapelu cca třicet přihlížejících podpořilo. Já doporučuji zapracovat  především na rytmice a bude to OK. (Yvor)

BELLIGERENCE - Pražští Belligerence na to vlítli jako uragán. Narovinu říkám, že tomuto vystoupení není co vytknout. V čele  s charismatickou zpěvačkou dostali přítomné fans ihned do varu a v táborském mlýně se začalo pařit jako o život. Snad jenom pan Lokwir by si příště mohl rozpustit svůj slušivý culík a pořádně zatřepat palicí jako jeho spoluhráči. (smích) Dobrý zvuk, přesná hra, pěkné melodie... Já jsem maximálně spokojen. Velice povedený koncert. (Yvor)

Jedovatým hlasům na guestbooku byla učiněna radost. Příjemné překvapení. Na tuto kapelu bych v budoucnu docela i sázel, i když teď ještě trpí pár nedostatky "začínajících kapel". (corbow)

Pozn. Redakce: Ifa chce natřít Gora. Johan tu stále není...

TEARS OF RAIN - Jihočeští Tears Of Rain oproti předchozím kapelám rapidně zvolnili tempo a zároveň se stali nejpomalejší skupinou dnešního klání. Jak už jsem někde psal, TOR produkují takový jakýsi symfonický ghotic metal s ženským zpěvem silně připomínající finskou eskadru Nightwish. Ve své podstatě se jednalo o celkem povedené vystoupení s dobrým zvukem. Já bych se možná nebál zapracovat i na jiných polohách zpěvu, popřípadě pro zpestření angažovat i mužský vokál. Potenciál tam určitě je. Nicméně dnes přišli lidi na úplně jinou muziku, což se mírně projevilo chladnějším ohlasem publika. I přesto si Tears Of Rain svou cílovou skupinu našli.  Já jsem si  tento set užil v pohodě. (Yvor)

Pozn. Redakce: Johan dorazil (s pořádným Rámusem)... Márty odmítá psát report!!!

Já jen dodám, že v TOR tluče na bicí druhá dívka v kapele, což je v metalových luzích celkem zajímavé… Zpěvačka zpívala velice slušně a mě se mládežníci celkem zamlouvali. (Johan)

LIKE FOOL - ¨Kde jste všichni KURVA!¨ Přesně takhle začal koncert Like Fool. (Yvor) Zpěvák s krásným hokejovým dresem a jmenovkou Jágr v azbuce řval celý set jako tur. K němu se občas přidal basák či kytarista a výsledkem byl nabušený set. Leták sice tvrdil, že Like Fool hrají hárd kór, ale já bych muziku charakterizoval spíše jako thrash core. Energie z pódia přímo sálala a také pár přihlížejících se dalo do pohybu. Druhá polovina setu se proměnila v estrádu - zaznělo několik skladeb s názvem Sojka (Sojka 2 dokonce dvakrát - podruhé s Wlassoidem se SDOS za mikrofonem) a zpěvák měl čím dál tím větší problém se udržet na pódiu. Jeho pokoncertní aktivity dlouho bavily celou řadu přísedících u stolu LF – SDOS, hlavně když tvrdil, že už skoro vystřízlivěl… (Johan)

Pozn.Redakce: Goro popíjí kávu, vypraví zážitky z Kralup a zároveň se snaží zaujmout Peťulu. Velice působivé...ale marné!!!

DISTASTE - Rakouští Distaste mě jako snad první kapela zaujali. Živelný grind se super HC a punk vsuvkami alá Motorhead (smích). Dokonce i fans v přední řadě pařili jak o život. Vystoupení nabité energií, které šlapalo! Supr. (Márty) Jasný, šlape to fakt skvěle. Chlapi to drtí ve třech, ale má to tah na bránu jak svině. Klobouk dolu. (Yvor)

Pozn. Redakce: Johan vypráví zážitky z teplárny ... Ifa zrudnul a je zralý na kardiostimulátor.

SIX DEGREES OF SEPARATION - Co jen napsat o kapele, která je vždy jistotou perfektního koncertu. Nemám slov. Vlastně jedno mám - SKVĚLÉ!!!(Yvor) Výše uvedená slova nelze jinak, než podtrhnout. SDOS to do nás naprali plnou silou. Jestliže jsem měl při posledním setkání s kapelou pocit, že SDOS trošku měkne, tak dnes je tento pocit minulostí.Nové skladby mají neuvěřitelný drive. Už teď se těším na novou desku, která by měla vyjít do konce června. Skladby z druhé placky byly spíše kořením setu. Škoda, že nebylo více času a nedostalo se na mou nejoblíbenější skladbu Evening Star, na druhou stranu jsme nepřišli o hitovku Separated. SDOS opět výborní! (Ifa) Z nových skladeb jednoznačně vede Lucius - časem určitě nástupce hitovek Separated či Light Hates Me. Pro mě vrchol vraždícího Žižky! (Johan)   

Pozn. Redakce: Johan je momentálně indisponován, protože je v obležení chtivých zástupkyň něžného pohlaví. Jeho lýtka se začínají lehce zabarvovat. Redakce situaci bedlivě sleduje.

Pozn. Johan: Pozdravy děvčátkům od Blatné…

Pozn. Peťula: Někdo tu měl miňonky a Peťulce ani nenabídl:-(

FOB - Poprvé v nové sestavě se domácímu publiku

představila pořádající skupina FOB. Ihned od začátku kapela do lidí navalila řádnou porci death metalu. Došlo na pár starších skladeb, ale hlavní slovo měla dnes nová tvorba. Fóbíčka, dle mého názoru, udělali správný krok angažováním nového zpěváka. Šlapalo to parádně. (Yvor) Hodně velké překvapení - kapela s úplně novým ksichtem a s řádným přitvrzením narvala do lidí našlapaný a agresivní death metal. Márty to řezal nějak rychleji, akorát Korbovo kecy mi trochu chyběly… (Johan)

Pozn. Redakce: Johan zmizel….

Pozn. Redakce: Yvor (AFOD) a Rámus (Open Hell) řeší případné spojení obou festivalů ... zajímavá diskuze. Johan se snaží nasát informace, ale rozmluva obou organizátorů je přísně utajovaná.

Pozn. Johan: Poloslepý člen redakce schovaný pod nickem Redakce by si příště neměl dávat tolik pivek, protože jsem „zmizel“, a zároveň „nasával informace“ – apeluji na vedení, aby přísun pitiva píšícím redaktorům netolerovalo!

DESPISE - No tak tohle se jen tak nevidí. Goro prožívá hudební orgasmus, takže slova přenecháme jemu. Produkci Despise v tuto chvíli prostě nikdo z nás nedokáže popsat lépe… (Redakce) Na Despise jsem se hodně těšil. Jako vždy. Jejich novinku Fragments of reprisal sjíždím poslední dobou hodně často (brzy bude recka) a tudíž jsem byl zvědav na konfrontaci skladeb z ní s jejich živým provedením. A musím napsat, že na albu sice nenacházím žádných chyb, ale živě je to snad ještě větší jízda. Pódium se přestavovalo poněkud déle a protáhla se i zvukovka, ale čekání stálo za to, protože zvuk zabíjel. Brutal death ve své vrcholné formě, který je obohacen o zajímavé melodie a jehož kvalitu a nápady by mohlo závidět nejedno zavedené jméno (nejen) z amerických břehů. Každý tón, každý úder zapadá do celku jako kousky do skládačky puzzle. Vše je dotaženo do nejmenšího detailu. Naprosto suverénní pódiový přednes a sehranost, časté změny tempa, bezchybná instrumentace. A Sepp je frontman k pohledání. Neustále v pohybu, burcuje fans a ani tentokráte si neodepřel výlet do kotle pod pódiem. Těžko hledám negativa. Užíval jsem si od prvního hrábnutí do strun až do posledního úderu bicích. Když navíc zazněla má nejoblíbenější Self-analysis overdose s neskutečnou kytarovou vyhrávkou… Na samotný závěr ještě cover od Pyrexie (alespoň doufám, že to byl on…) a konec. Pro mě jasný vrchol večera. Už dlouho jsem neviděl death metalové vystoupení, které by mě tak pohltilo a odrovnalo. Není se čemu divit, že Despise jeli tour se samotnými Devourment a Viral Load. Jeden z nejzářivějších klenotů naší scény. Pokud se na našich pódiích budou prohánět podobná uskupení v podobné formě, nemám o naše „podzemí“ strach. (Goro)

Rakušáci MASTIC SCUM nastoupili opět po přestavbě téměř celé nástrojovky. Že už to nejsou žádní mladíci to dokazuje i aktuální letošní oslava 15 let existence. Ovšem i přesto to dokázali slušně rozbalit a jako headliner festu nezklamali. Logický průřez tvorbou, neskutečná pařba a jízda o kterou se postarali drdatý kytarista s basákem a frontmanem uprostřed. Přestože jsem neměl příliš času shlédnout celý se musím uznale pokývat. (Márty)

STÍNY PLAMENŮ - Okolím se začíná šířit zápach kanalizačních šachet a to je jasným znamením toho, že je čas na Stíny Plamenů. Lord Morbivod se svými kumpány hned od začátku nikoho nešetří a sypou do nás svůj black metal ze stok. No prostě, jak se pěje v jedné jejich skladbě, kanalizační šlechta nastoupila v plné zbroji. V nedávné době jim u Naga Productions vyšlo CD Odpadní galerie a tak samozřejmě dostává hodně prostoru. Ale ani milovníci starší tvorby nejsou ochuzeni a hraje se i z předchozí placky Železo krvácí (Prach pro prach, ale hlavně stejnojmenná hymna). Gumovky nechyběly, bodovka na Morbivodově čele a kanalizační poklop na jeho hrudi rovněž ne. Ale hlavně nechyběla originální hudba se svojskou textovou vložkou. Zdařilé vystoupení, které dokázalo probrat i mírně znavené publikum. Ještě teď vidím Stíny Plamenů, kterak táhnou nad ránem svá zavazadla do tmy a Morbivod lituje, že se do Plzně nemůžou vypravit kanalizačním potrubím… (Goro)  

JIG-AI - Nové zjevení na grindové scéně prý hraje japonský grind. Popravdě netuším, jak japonský grind vypadá… Jig-Ai ale vypadají nebo spíše působí jako šílenci. Dva manící vepředu, téměř trvale v hlubokém předklonu nemilosrdně a ve zběsilém tempu drtí své nástroje, bubeník připomíná silné krupobití a zvláštní kapitolu tvoří prasečí „zpěvy“. Pochybuji, že skladby mají texty, spíš mi to přišlo jako závody v ječení, vřeštění, řvaní a chrčení. Své příznivce si ale kapela bez problémů našla, vystoupení nenudilo, bylo hodně živé a celkem vtipné. (Johan)

D.A.D. - Po "prasečích zpěvech" a totálním Rámusu (hihi :o) přišlo vystoupení o mnoho kultivovanější. Děti atomové doby, jak se tenkrát v roce 93 tehdy punková formace nezkráceně jmenovala, vybalila velmi jistou a údernou porci melodicmetalu/HC. Kapelku a její tvorbu nikterak významně neznám, to mi však nezabránilo si i přes již ranní hodinu vystoupko pěkně užít, i si řádně zajumpit. Škoda jen, že moji zkušenější kolegové zakázali stagedive. :o) Zvuk se povedl, na škodu zůstal jen fakt, že již bylo vážně pozdě, a tak posluchačů ubývalo. Věřím ale, že D.A.D. by svým vystoupením dokázali strhnout libovolný dav patřičně naladěných fans. Možná jen přidat na sebevědomí projevu. Moc dobré to bylo, takže hodnotím jako velmi zdařilou tečku za opět velice povedeným Palcátem. (Peťa)

Konečně jsem napravil letité hříchy a poprvé dorazil do Tábora na Palcát. A rozhodně jsem nelitoval. Skvělé prostředí, zajímavé kapely, slušná návštěva (? – 140 platících) a dobrá kulisa pro většinu kapel. Výborná akce. (Johan)

sdílet
Přečteno: 3266x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 8. 6. 2007

FotoGalerie (Počet obrázků: 78) Morgus Down Morgus Down Morgus Down Morgus Down Morgus Down Morgus Down Morgus Down Morgus Down Belligerence Belligerence Belligerence Belligerence Belligerence Belligerence Belligerence Tears of Rain Tears of Rain Tears of Rain Tears of Rain Tears of Rain Tears of Rain Tears of Rain Like Fool Like Fool Like Fool Like Fool Like Fool Like Fool Like Fool Like Fool Like Fool Distate Distate Distate Distate Distate Six Degrees of Separation Six Degrees of Separation Six Degrees of Separation Six Degrees of Separation Six Degrees of Separation Six Degrees of Separation Six Degrees of Separation F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. F.O.B. Despise Despise Despise Despise Despise Despise Despise Mastic Scum Mastic Scum Mastic Scum Mastic Scum Johan, Goro a Márty - že by porada redaktorů? Stíny plamenů Stíny plamenů Stíny plamenů D.A.D D.A.D D.A.D D.A.D Jig-ai Jig-ai Jig-ai Jig-ai Stíny plamenů Stíny plamenů Stíny plamenů D.A.D D.A.D

Diskuze (Počet příspěvků: 7)
souhlasím...
... a chválení jiných kapel schvaluji:-) ale není chválení FOB na Fobiazine střet zájmů?? Ostatně žijeme v čechách tak proč by kamarád kamaráda nepochválil, že? :) Nebudu teda provokovat a někdy se zastavím. Ahoj Rogalo | 27. 6. 2007 14:19:22
Rogalovi
Ave chlape, ono obecně skoro nikde jinde nemapují českou scénu tak jako Fobia. Reporty z domácích akcí bych si taky rád přečetl jinde, ale celkem smůla, kde nic, tu nic. Ty narážíš na chválu F.O.B., ale stejně tak bys tady našel další hromadu českých kapel, které pravidleně sklízejí pochvalné reakce, namátkou za poslední dobu Six Degrees Of Separation, Avenger, Trollech, Asmodeus, Silent Stream Of Godless Elegy... Johan | 27. 6. 2007 06:25:16
Zdarec Rogalo,
ser na provokaci a přijď někdy na pokec. Ifa | 26. 6. 2007 19:13:42
proč??
Milá redakce, neni už trapný pořád dokolečka vychvalovat domácí kapelku FOB? Nic proti kapele ale opěvovat jí samou chválou zrovna tady???......člověk se tak zamyslí, nejedná se tak trošku o samochválu co smrdí jak olomoucký sirečky???? Pročpak se o tý kapelce nepějou chvalozpěvy taky jinde?ha!? :-)))) Váš oblíbený Rogalo :-) Rogalo | 26. 6. 2007 18:09:24

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

28. 2. 2020 | Autor: Bury
IGORRR představuje nový klipčtěte zde »

28. 2. 2020 | Autor: Coornelus
A zas to roztočíme, drahoušci! Divoši HENTAI CORPORATION se vrhají do nových tourbulencíčtěte zde »

28. 2. 2020 | Autor: Bury
TALKING BOOK, projekt basáka FAITH NO MORE, chystá albumčtěte zde »

27. 2. 2020 | Autor: Bury
PURNAMA mají nový videoklip čtěte zde »

27. 2. 2020 | Autor: Bury
AENIMUS představují nové videočtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: Heavy Metal Artwork – MASTERPIECES 2018čtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
TOOTHWALKER mají nový videoklipčtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
IRIST představují nový songčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2020 - únorový update kapel č. 2čtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BODY COUNT představují nový videoklipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »

9. 2. 2020 | Rozhovory
SECOND BREATH – Ráda bych čtenářům vzkázala, že se na ně těšíme na koncertech, protože ta celková atmosféra a požitek se ze sluchátek nedostane.celý článek »

10. 2. 2020 | Recenze
CATHEDRAL IN FLAMES – Children of the Blackest Holecelý článek »


Poslední diskuse

BAD VICTIM – Síra a chlad
Datum: 26. 2. 2020 15:08:33
Autor: Tympán
Titulek: Intro

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 20:21:41
Autor: Dušan
Titulek: Mnichov

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 18:46:20
Autor: 4H
Titulek: Exodus

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 12:06:30
Autor: Kubina
Titulek: 4horsemen

diskuse k článku »

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama