ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL - infočíst info »

I letos se vrací Never Say Die! Tour 2019 - infočíst info »

VULCANO, BOHEMYST, LAHAR - infočíst info »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 11. 2019
Anděl, Plzeň
JUJU (Fuzz Club, Itálie) & Seldom Seen + Midub > 1...

22. 11. 2019
alternativní klub Tyjatr Svitavy
...

22. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 22. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

22. 11. 2019
České Budějovice - Music Bar Vebloud
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Vodňany - Rock Bar Pohoda
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Restaurace U Chovatelů
Každoroční b-day party je opět tady! Přijďte s nám...

23. 11. 2019
TACHOV / IRISH PUB
AKUSTICKÝ KONCERT V TACHOVĚ. Donnie Darko vyráž...

29. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 29. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Reporty » Žižkův vraždící palcát XXV. - Tábor, Housův Mlýn - 23. 09. 2006

26. 9. 2006 Žižkův vraždící palcát XXV. - Tábor, Housův Mlýn - 23. 09. 2006

DELIVER, 5 SYMBOLS, RITES OF UNDEATH, RETURN TO INNOCENCE, MARTYRIUM CHRISTI, GREEDY INVALID, ALIENATION MENTAL, ONANIZER, MATER MONSTIFERA, HXCXF, INGROWING, BAD FACE
Sluníčko svítí, po dešti a zimě ani vidu či slechu, jenom trošku silnější vítr, ale jinak nic, co by nasvědčovalo, že se koná další ŽVP. To je moc divný – každej by pochopil že je něco v nepořádku, páč povětrnostní podmínky nejsou v době konání tohoto festiválu většinou nikterak příznivé. Mno, smůla si ale i tak vybrala svou daň, aby to celé zkomplikovala, jako vždycky, takže z původní sestavy, která byla slibována se vypařilo hnedle několik kapel – obě rakouské - GODDAMNED X i DARKFALL(vokalista utrpěl vážné zranění). Vypadli bohužel i DESPISE a na závěr nedorazili ani AGONY. Pořadatelům se sice podařilo sehnat velmi dobré náhrady v podobě ONANIZER a HXCXF. Ale i tak jsme byli ochuzeni o dvě kapely což je škoda.

Pro tentokrát jsem se vyzbrojil nejmodernější hi-tech výzbrojí v podobě diktafonu, tudíž jsem všecka svá moudra zaznamenával hnedka za tepla, aniž bych na cokoliv zapomněl – tudíž se nemusím zdlouhavě a namáhavě rozpomínat kde sem to včera byl, s kým a co se tam dělo…a radši i pomlčím o tom co jsem tam pil a odpustím si i své vysoce inteligentní a sofistikované vtípky a glosy, tak typické mému humoru (něco na způsob Jana Wericha) páč by to mohlo zase některé útlocitné čtenáře pohoršit (hahaha).
 
Jelikož byla na plakátech spousta vykřičníků okolo toho začátku ve 13:30, tak jsem vystrašen ze vzmáhajících se organizačních schopností pořadatelů, kdy minule vše klapalo jak na drátech, přidal do kroku a abych svým neuvěřitelně rychlým, ladným a krásným způsobem doskotačil skoro jako Bambi na svých, štíhlých nožkách naprosto v čas do vylidněných prostorů Housova mlýna, kde bylo ticho, mír a skoro nikdo.
 

Kouknu na rozpis kapel a seznávám, že někdo chybí a někdo zase přebejvá, ale dík svému filozofickému postoji k životu to beru jakožto nutný zvrat v jinak zaběhnutých rutinách mého bytí. Jsa oblažen přítomností lidí mě známých vyrážíme za kulturou do sálu – na DELIVER – ti jsou domácí, tedy z Tábora, a nikdy sem o nich a ani od nich nic neslyšel, tudíž jsem byl zvědav. Návštěvníci pojímají začátek tohoto festivalu spíše jako expozici v Národní galerii, páč všichni jen stojí a koukaj - k pódiu se skoro bojí přiblížit. Druhému kytarákovi vypověděla službu technika, takže si odskočil z pódia s ne příliš nadšeným výrazem ve tváři. Přestává se hrát a všichni jdou radit co je blbě a kde je to pokažený a jak to spravit. Po pár minutách to nějakej šikula vykoumal co že tomu bylo, tudíž se pokračuje dál, ale čas vymezený pro DELIVER byl skoro vyčerpán onou technickou pauzou tudíž toho moc nezahráli. Z té špetky co předvedli bych usuzoval, že před nimi je ještě štreka co by kostelníkův Honzík kamenem dohodil a zbytek došel – prostě šedavý thrash/death metál jakýho je až moc.

5 SYMBOLS – emo HC/thrash masírka, pokud se nemýlím. Zpěvák se snažil rozhejbat ty postávající mrtvoly okolo(diváci) a celkem se mu to podařilo, dokonce k němu po jeho výzvě přišli i blíž. Dával do toho opravdu hodně (repráky by mohly vyprávět – tím je ovšem myšlen jeho akrobatický výkon v jejich (h)různém přelézání, ne to jak do nich řval, páč jeho zpěv moh bejt vytažen o dost vejš – docela zanikal.
 

RITES OF UNDEATH – tito melodičtí black/deathálisti konečně dorazili, a první odvážlivci začínají pařit, slušně se nám zaplňuje prostor jak pod pódiem tak všude okolo. V průběhu setu si začínám více všímat výzdoby sálu, než produkce na pódiu, ale většina přítomných je očividně a ušislyšně(?!) spokojena.

RETURN TO INNOCENCE – lidi zase nějak upadli do hybernace a rozprchli se do pryč. Ti co zůstali si ale mohli vychutnat tragédii a smutek, stesk a nevlídnou atmosféru téměř na sebevraždu ze začátku i s dobrým zvukem (konečně), kterej ale ke konci zase zalezl do kopru.

MARTYRIUM CHRISTI – zde věnuju prostor určenej na reportění o nich na nadávky směrem ke zvukařům! To co s tim provedli byl hnus!!! Nevim kdo jim radil jak co udělat, ale nejspíš to byl někdo od MANOWAR nebo co, páč tak moc kurevsky nahlas to bylo. Uplně mi z toho drnčely zuby, fuj! A to sem stál celou dobu u jejich pultu, nedovedu si radši představit co to muselo bejt, byť
jen o pár metrů blíž, u pódia. Vydržel jsem celej set, ale škoda mluvit.
 

GREEDY INVALID- Všichni nejspíš odběhli relaxovat někam do lesů zalehnout k zurčícím potůčkům po protrpěném hlukovém martýriu (:-)), protože na GI nezbylo věru mnoho lidu. Já jásám a blahopřeju pořadatelům za tento dobrý tah se zařazením i jiného stylu než na jaký jsme na Žižkovi zvyklí – temný doom rock působil jako balzám na duši. Za pozornost stála pěvcova jistota přednesu a celé uvolnění a zmírnění jaké tento band přinesl. Zvuk byl (zázrakem) supr a ve snesitelnejch hodnotách a ještě jednou chválím jejich účinkování zde (do budoucna jsem jen a jen pro více takovýchto inovací –příště třeba nějakej hip hop, nebo nějakého písničkáře…no, to už je moc, už mlčim, no….)

ALIENATION MENTAL – Kotel jako prase, zvuk v pohodě a pařba jako blázen. Na živo není ani jejich tvorba tak moc „divná“(myšleno tak jak psáno) jako z CD (který právě poslouchám :-))). Prozatím nejlepší vystoupení – dokonce i závistivý Corbow si ukradl trochu té jejich slávy a úspěchu a vetřel se na pódium sdělit nám, že AGONY nepřijedou a že přijeli jiné kapely a že…pak ještě Mentály překrtil na Dementy a pokračovalo se dál.
 

ONANIZER – Neprobíhala sice tak gigantická až mamutí pařba jako na Dementy, ale o to více jsme se pobavili a zasmáli – to vám byla legrace, až jsem se za břicho popadal, to je ten jemný a citlivý humor jaký by ani tatíčka Masaryka neurazil. Dověděli jsme se i proč vlastně ti Onani tak dobře vypadají a co pro to dělají (nic). Někdo by dal možná přednost více muzicírování než kecům, ale musíme si uvědomit, že my jsme tam byli pro Onanizer, a ne on pro nás, že? :-)

MATER MONSTIFERA – Hráli asi nejvíce potichu (předtim jsem to domluvil s Yvorem ;-)) V Majdeňácký „Run to the Hill“ opět zahostoval Corbow (ten člověk očividně potřebuje být viděn :-))) a zase to bylo to co si fans žádali. Já bych byl pro oživení repertoáru – přijde mi že se furt hrajou ty samé skladby – přidal bych nějaké grindovější a kratší a bez kláves a make-upu :-)))))))))))))))) (a spousta dalších smějících se malých tváří…)
 

HXCXF - Důkaz že i s málem se dá dělat velkej kravál – bubenmajstr neměl pomalu do čeho třísknout a kytarista musel dřít za dva a pak už jen zpěváci, z nichž jeden se tak styděl až se schoval do publika. To ten druhý se nám chtěl předvést tak moc, že nám ukazoval i svou prdýlku v trenýrkách. Dobrá show, hodně spontánní a až do roztrhání těla. Tento dovětek moc nepoužívám (páč nevim co znamená :-)) ale sem se hodí víc než kam jinam: grind as fuck!!!

INGROWING – Kytarák Rob dal přednost narozeninám své matky před tlupou ožralejch Táboráků a póvlu (nekamenujte mě ;-)) z širého okolí a tak si všecku slávu nechali Vlakin, Zbyňa a Eddie jen pro sebe. A že to byla nějaká sláva! Kotel byl životu nebezpečen, dostalo se i na ministagediving a všecky možný hity, jaké toto kombo má. Nejvíce se samozřejmě chlubili Ingro tím nejnovější cedlem, takže sem si ho hned musel jít koupit. Vlakin dobře si vědom pozice megastár vysomroval nejdřív doušek pivka a posléze kelímek celej…jak vidno , když se člověk snaží tak na stará kolena se vám podaří to po čem celý život toužíte.
 

BAD FACE – Ze začátku mi jejich HC/death trhal uši, ale potom sem si buď zvyk nebo co. Hodně lidí pařilo z posledních sil, okolo leželo pár vytuhloušů. Nejzajímavější mi na celém jejich setu přišla monstrózní postava pěvce, chladným mě nechal i cover od SFU – Human Target. Je pravda že už sem byl unaven, tak snad někdy příště.

Nevím kolik bylo přesně lidí, ale Housův Mlýn by jich ještě pár desítek snesl. Velké fuck patří zvukařům (to jsem dostal za úkol od Saliho, hehe), obrovské dík patří pořadatelům (byl sem tam zadara, tak musím lézt do zadku, že?:-)) a megagigantické až intergalaktické pochválení zaslouží dobře zásobená distra, která kdykoliv jsem šel kolem, skýtala nepřeberné množství věcí, kterých jsem si dříve nevšiml. A to je asi tak vše co jsem chtěl sdělit městu i světu. Libám vás a přeji hezké svátky.
sdílet
Přečteno: 4219x Autor: Kýbl | Další články autora
Datum: 26. 9. 2006

FotoGalerie (Počet obrázků: 97) DELIVER DELIVER DELIVER DELIVER DELIVER DELIVER DELIVER DELIVER RETURN TO INNOCENCE 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS 5 SYMBOLS RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH RITES OF UNDEATH fans RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE RETURN TO INNOCENCE MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI MARTYRIUM CHRISTI GREEDY INVALID GREEDY INVALID GREEDY INVALID GREEDY INVALID GREEDY INVALID GREEDY INVALID GREEDY INVALID GREEDY INVALID ALIENATION MENTAL ALIENATION MENTAL ALIENATION MENTAL ALIENATION MENTAL ALIENATION MENTAL ALIENATION MENTAL ONANIZER ONANIZER ONANIZER ONANIZER ONANIZER ONANIZER ONANIZER MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA MATER MONSTIFERA HxCxF HxCxF HxCxF HxCxF HxCxF HxCxF INGROWING INGROWING INGROWING INGROWING INGROWING BAD FACE BAD FACE BAD FACE BAD FACE BAD FACE BAD FACE BAD FACE BAD FACE Potulný bard na svém ojedinělém vystoupení fans po festu fans potulného barda Dharm - exhibicionistické odhalení prsního dvorce

Diskuze (Počet příspěvků: 44)
to Duf
zapoměl si podotknout, že při vystoupení zmiňované kapely, byl najat R. otec, aby vylejzal z rakve...(zdroj Krysák) pán v klobouku | 8. 10. 2006 13:38:50
píšničkář
náhodou jirka dřív koketoval s metalem, už je to dřív, ale hrál nějakej gothic metal myslim na basu (desmodus nebo tak nějak), jednou jsem to i slyšel naživo a nějak mě to nebralo, zpíval tam rychlík a bylo to strašný, pak ještě hrál či hraje v jinejch kapelách, ale ty budou spíš rockový. já pevně věřim, že jednou dospěje ke grindu i s tou svou španělkou :-) Dufus | 5. 10. 2006 18:43:11
2 Ifa
Ano, pri setu mistniho barda se peklo otevrelo a 7 cernych jezdcu zmizelo, protoze v jeho pritomnosti byli odsouzeni do role pouhych statistu... Ifa, tohle bys mel vydavat. To je zlo a rouhani :o) Ano, takhle nejak vypada apokalypsa. Minimalne pro usni ustroji. A soude dle ohlasu, prodej by byl znamenity. Ale zase ty problemy s cenzurou... goro | 5. 10. 2006 18:29:21
to Bad Face
Ano, opravdu přišel. A řikal, že vám hrál někde v hodpodě a že vám slíbil, že na Mlýn přijde. Možná byl trochu zklamanej, že už jste tam nebyli, ale mylím, že početné obecenstvo mu to vynahradilo. Hanka | 5. 10. 2006 15:31:06

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

17. 11. 2019 | Autor: Johan
Nové kapely na MetalGate Czech Death Festu 2020čtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
AGGRESSIVE TYRANTS, YTIVARG a další 23. 11. 2019 ve Vodňanechčtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2019 - listopadový update kapelčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Johan
V prosincovém Pařátu vyjde raritní album NAHUMčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Bury
ENSLAVED představují nový klip čtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový videoklipčtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Johan
Joe Satriani vystoupí v květnu 2020 v Praze s novým albemčtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE – Hluboký nádech na vinylu!čtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
VULCANO 25. 11. 2019 ve Volyni doprovodí kromě BOHEMYST i LAHAR!čtěte zde »

12. 11. 2019 | Autor: Bury
CUNTS mají nové videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 10. 2019 | Reporty
THRASH NIGHTMARE vol. 7, 19. 10. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.celý článek »

29. 10. 2019 | Recenze
BLUT AUS NORD – Hallucinogencelý článek »

24. 10. 2019 | Recenze
RIMORTIS – Dvacet černých růžícelý článek »

21. 10. 2019 | Recenze
MGŁA – Age of Excusecelý článek »

20. 10. 2019 | Rozhovory
ELYSIUM – Snažíme se posluchače udržovat v pozornosti a nestát na místě.celý článek »


Poslední diskuse

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 12. 11. 2019 17:49:59
Autor: Radim
Titulek: obal cd

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.
Datum: 10. 11. 2019 19:04:07
Autor: Pekárek
Titulek: Koncert

diskuse k článku »

MGŁA – Age of Excuse
Datum: 7. 11. 2019 15:21:05
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 21:40:51
Autor: Horaguru
Titulek: Díky

diskuse k článku »

Listopadové tipy – alba & koncerty
Datum: 4. 11. 2019 20:49:42
Autor: immortal
Titulek: Dík Opatovi

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 20:42:52
Autor: Coornelus
Titulek: Pochvala

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama