ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY na tour s BUCOVINA a SAILE - infočíst info »

INDIAN NIGHTMARE, DEMOLIZER - infočíst info »

AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC / WITHIN DESTRUCTION / HADAL MAW / HOLLOW WORLD - infočíst info »

LAIBACH - infočíst info »

WELICORUSS, YTIVARG, ANKHOR - infočíst info »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, VIOLENCE BY NATURE - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

SÓLSTAFIR - infočíst info »


Další nové články

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „10 otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

20. 12. 2018 | Ankety
IMPULSEALER – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
ZOZOO – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
NIČITEĽ – „10 otázek“celý článek »


Koncerty

22. 2. 2019
KD Buřenice
Welicoruss + Lady Kate...

22. 2. 2019
Jihlava - Brick Bar
NAŠROT hardcore / crossover ( Havlíčkův Brod ) aku...

23. 2. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 23. 2. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

23. 2. 2019
Prostějov - The 27 Music Bar
Welicorus + Kervežekson...

1. 3. 2019
Sušice, U Chovatelů
Temný večer za zvuků záhrobních. na paškál si vás...

2. 3. 2019
Praha Modrá Vopice
Na druhý ročník akce BLEEDING EARS METAL MEATING s...

2. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 2. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

8. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 8. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Info-články » IN FLAMES a SEPULTURA konečně po létech opět v Praze!

8. 3. 2006IN FLAMES a SEPULTURA konečně po létech opět v Praze!

17. 04. 2006, Folimanka - Na Folimance 20, Praha 2, In Flames + Sepultura, Tisková zpráva o koncertu

Pětičlenná úderka IN FLAMES se v posledních letech stala doslova fenoménem a patří k nejlepším vývozním artiklům současné švédské metalové scény. Během uplynulých deseti let se stali respektovanou a na poměry metalové scény skutečně velkou kapelou. Sbírají hudební ceny, dobývají žebříčky i stadióny. Letos vydávají své osmé album ?Come Clarity? a na jeho podporu opět procestují celý svět během tradičně náročného a nekonečného turné. České (a středoevropské) fanoušky může těšit, že jedna ze zastávek na této šňůře bude po několika letech opět v Praze ? 17. 04. 2006 v hale Folimanka v Nuslích.

Vůbec živá podoba kapely, která byla důležitá již od 90. let, nabývá gigantických rozměrů a někdy se zdá, že je do určité míry zásadnější a pro IN FLAMES více určující než samotná studiová tvorba. Skupina jezdí na prakticky nekonečná turné, i několikrát za rok ? ohromné popularity se jim (jako jedné z mála evropských kapel) daří dosáhnout v USA, samozřejmostí již před lety bylo dobytí Japonska, o Evropě nemluvě (za vše mluví vždy nabité sály při jejich pražských zastávkách). Jsou zváni na největší festivaly, kde patří k hlavním hvězdám. Bez nadsázky o nich lze hovořit jako o jedné z nejlepších koncertních metalových kapel současnosti. Za své předskokany si je vybrala i METALLICA, díky čemuž se každý mohl přesvědčit, že IN FLAMES bez problému utáhnou i stadión s padesátitisícovým kotlem, stejně působiví jsou ovšem i v malém klubu, kde mají kontakt s diváky doslova tělo na tělo. O tom, že IN FLAMES jsou v dnešní době skutečný ?big band?, svědčí i fakt, že došlo k jisté ?výměně? rolí, když tento koncert bude co-headlinerovat brazilská legenda SEPULTURA ? ještě před několika lety jistě nemyslitelný nápad. Vypichovat zde desky jako ?Colony?, ?ReRoute to Romain?, ?Soundtrack to Your Escape? či novinku ?Come Clarity? ani nedává smysl, neboť všechny počiny, které od In Flames spatřily světlo světa mají své bytostné opodstatnění. Novinka je postavena na maximálně hutných kytarách, které hrají skutečně první housle. V kontextu posledních let působí z tvorby IN FLAMES nejtvrději, nejmohutněji, došlo i ke zrychlení, přitom však nic z toho není na úkor melodií, které jsou opět v hlavní roli, podporovány tradičně explozivní rytmikou. Živé provedení  skladeb se  pak na koncertech stává opravdovou lahůdkou, což dokazuje i vysoké hodnocení živého DVD kapely, jež se umístilo na nejvyšších příčkách v hlasování posluchačů  ve většině rockových magazínů jakožto DVD roku 2005.

Deset let po fenomenálním úspěchu ve vyprodané sportovní hale do Prahy znovu přijíždí jedna z mála opravdových metalových legend a v současnosti asi nejznámější (nejen metalová) kapela z Brazílie ? SEPULTURA.

Dny desetitisícových návštěv koncertů jsou nenávratně ty tam, zato se skupina vrací do komornějšího prostředí, kam její energická show bezesporu patří ? do menších hal a klubů. Při vší úctě k IN FLAMES, hlavní hvězdě večera, skupina se představí v roli co-headlinera, odehraje plnohodnotný

set a bude opravdovým zážitkem sledovat souboj obou energických kapel, které obvykle stojí na pódiích každá v roli headlinera. Do Prahy přijíždí SEPULTURA propagovat studiovou novinku ?Dante XXI?, která vychází 14. března a která v diskografii čtveřice představuje zcela novou kapitolu. Album je inspirováno Božskou komedií (jejím autorem je právě Dante, jedenadvacítka v názvu pak odkazuje na jedenadvacáté století) a stejně jako toto literární dílo je i deska rozdělena do tří částí, symbolizujících Peklo, Očistec a Ráj.

Nové jsou i elementy, které jedenáct písní přináší. Fanoušci alb z poloviny devadesátých let budou zvyklí na ledacos, ale lesní roh a viola tu opravdu ještě nebyli! Jádro souboru však zůstalo zachováno a tak si klasických uřvaných, hard corem načichlých vypalovaček i pomalejších, valivých kousků užijete ažaž.

I když je pro dnešní tvář SEPULTURY příznačná především pestrost, vždy tomu tak nebylo. Prvotiny (EP ?Bestial Devastation? a LP ?Morbid Visions?) a následná ?Schizofrenia? (1987) hýřily brutálním thrash/death metalem, který si nezadal se špičkovými alby stylových souputníků. Následují desky ?Beneath the Remains? a ?Arise?, obě dodnes uctívané encyklopedie daného žánru. Ale teprve LP ?Chaos AD? (1993) je deska, která zásadním způsobem změnila tvář tvrdé hudby. K tomu všemu angažované texty, zabývající se neutěšenou politickou a ekonomickou situací v rodné zemi působí na hudební scéně doslova jako rozbuška.

Následovník ?Roots? (1996) je jednou ze zásadních nahrávek (veškeré) hudby devadesátých let. Vlivy, které kapela absorbovala do své muziky, sahají od etnické hudby z domovské Brazílie přes hip-hop, hard core a punk.

Prodejní čísla alba sice dosáhla statisíců, ale pro množící se neshody se zbytkem teamu odchází Max Cavalera, do té doby neodmyslitelný mluvčí kapely,  aby okolo sebe shromáždil nový projekt SOULFLY.

Zbylé trio nehází flintu do žita a do roka a půl představuje fanouškům album ?Against?. Ve stejném duchu, tedy ve znamení návratu k přímočařejšímu, agresivnímu výrazu, se nese o i tři roky mladší CD ?Nation?, ale až s albem ?Roorback? (2003) se SEPULTURA vrátila na výsluní. Vyrovnaná kolekce stylově rozmanitých skladeb nabízí vše, co SEPULTURU kdy činilo výjimečnou. Už podle průvodních nálad, kytarového zvuku, ale i vokálů si kapelu zkrátka zase s nikým jiným nemůžete splést. Fanoušci navíc konečně s respektem přijali zpěváka Derecka Greena, který Maxe Cavaleru nahradil.

SEPULTURA je zpátky v plné síle a přesvědčí vás o tom 17.04. na pražské Folimance.

Na závěr se ještě sluší zmínit se o prostorách haly Folimanka, která bude pro většinu rockových fanoušků zřejmě prostorem neprobádaným. Jedná se o halu o kapacitě cca. 2000 lidí, takže se můžete těšit na velmi komfortní zážitek a prostor s odpovídající kapacitou. Samozřejmostí bude 100% zvuk a světla, která jsou pro kvalitní koncerty naprostou nutností. Lístky jsou k dostání výhradně v síti Ticketportal (www.ticketportal.cz ) nebo v běžných předprodejích Shindy Productions. Více informací www.shindy.cz

Související linky:

sdílet
Přečteno: 2201x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 8. 3. 2006

FotoGalerie (Počet obrázků: 4)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 2. 2019 | Autor: Bury
Thrashoví STOLEN LIVES vydají 1. dubna nové album "Luciferův efekt"čtěte zde »

19. 2. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN představují video ke skladbě "Passerby"čtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Johan
Necro Metal Pilgrims vol. IV 6. 4. 2019 v Ostravěčtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Bury
Právě vyšlo LP švédských WARCOLLAPSE "Deserts Of Ash"čtěte zde »

18. 2. 2019 | Autor: Johan
UŽ JSME DOMA rozhodně nezahálíčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
DREAM THEATER s novým videemčtěte zde »

17. 2. 2019 | Autor: Johan
BRATRSTVO LUNY vystoupí 1.6. 2019 na Tloskov Festu čtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Johan
AVERSIONS CROWN / PSYCROPTIC a další 19. 2. 2019 v Prazečtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Mikael
Kapela GATE představila nový videoklipčtěte zde »

16. 2. 2019 | Autor: Bury
DROPOUT KINGS - Bad Day (Official Video)čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

11. 2. 2019 | Recenze
To nej... za rok 2018 – domácí nahrávkacelý článek »

30. 1. 2019 | Reporty
Žakynových padesát obrácených křížků / LAHAR, MAJSTER KATcelý článek »

20. 1. 2019 | Rozhovory
DARK GAMBALLE – Chtěli jsme jen zvětšit propast mezi lyrickým a brutálním, mezi popem a podladěným bordelem, mezi růží a buldozerem.celý článek »

1. 2. 2019 | Recenze
Únorové tipy – alba & koncertycelý článek »

24. 1. 2019 | Recenze
TITANIC – Soumrak Titánůcelý článek »

12. 2. 2019 | Reporty
KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)celý článek »


Poslední diskuse

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 14. 2. 2019 17:41:03
Autor: immortal
Titulek: Chybí :-)

diskuse k článku »

NECROS CHRISTOS, ASCENSION, VENENUM
Datum: 14. 2. 2019 16:39:45
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

To nej... za rok 2018 – domácí nahrávka
Datum: 13. 2. 2019 09:54:13
Autor: Jirka D.
Titulek: ...

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 20:38:00
Autor: Iva
Titulek: videa z večera

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:58:12
Autor: Jindra
Titulek: Počet platících

diskuse k článku »

KAOSQUAD, INSISTENT, БУТ, INTO SICKNESS (Fotoreport)
Datum: 12. 2. 2019 10:35:58
Autor: Meyla
Titulek: Počet návštěvníků...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama