ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THE UNGUIDED (SWE) - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 - infočíst info »

25 LET EPIDEMIE RECORDS / 25 LET FORGOTTEN SILENCE na dvou výročních koncertních večerech - infočíst info »

Human Wartburg tour 2018 - infočíst info »

WHORESNATION (FRA) + BYT (CZ) + INSISTENT (CZ) - infočíst info »

BULLET FOR MY VALENTINE - infočíst info »

Pražští folkcoroví CRUADALACH v listopadu pokřtí své nové CD! - infočíst info »

BLACKENED TRINITY TOUR - infočíst info »


Další nové články

14. 10. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: WILDHUNT – „10 questions“celý článek »

11. 10. 2018 | Ankety
THORWALD – „10 otázek“celý článek »

30. 9. 2018 | English
THE SPIRITUAL BAT – Being goth means being myself, being free to be myself.celý článek »

29. 9. 2018 | Ankety
QUATTRO BUGGY – „Deset otázek“celý článek »

21. 9. 2018 | Postřehy
KRÄHENFELD – Těšíme se, až uvidíme, jaká je v Česku metalová scéna a doufáme, že lidi překvapíme právě svými texty v rodném německém jazyce.celý článek »

19. 9. 2018 | Ankety
Promo Thrash Nightmare festival 2018: RAVENOUS – „10 otázek“celý článek »

19. 9. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: RAVENOUS – „10 questions“celý článek »

17. 9. 2018 | Ankety
INSISTENT – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

20. 10. 2018
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.19 od 18:00hod. BRUTAL SPHINCT...

20. 10. 2018
Žďár nad Sázavou, Batyskaf
LYCANTHROPHY (oslava 20ti let existence hluku. ext...

20. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 20. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

21. 10. 2018
Praha, Klub Vagon
ROBERT JON & THE WRECK (USA), MELOUNI ROBERT JON ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 26. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
! POZOR ! Tato akce je zrušena! ! POZOR !...

27. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

2. 11. 2018
PRAHA - Modrá Vopice
Feast of Deceased, temně melodická, smrtící, metal...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Reporty » Praha, Klánovice, Black Pes, 17.1.2006 - ROTTEN SOUND, SAYYADINA, INGROWING, THEMA 11, NEEDFUL THINGS

24. 1. 2006Praha, Klánovice, Black Pes, 17.1.2006 - ROTTEN SOUND, SAYYADINA, INGROWING, THEMA 11, NEEDFUL THINGS

Po zrušení předešlého turné ROTTEN SOUND jsem ani dlouho netruchlil, když jsem se dozvěděl, že zhruba za půl roku nám to vynahradí a to hned jako headliner!

SAYYADINA, stejně jako domácí supporty byla trefou do černého, takže nebylo co řešit při selekci toho, co určitě letos musím vidět.

Pro dopravu jsem zvolil spolehlivou značku SHINDY tour, takže jsem měl dopravu z první ruky. Člověk pak jen žasne, kolik sprostých slov umí tak mírumilovná osoba, jakou Shindy bezesporu je, při dopravní situaci na dalniční spojce. Před Prahou se pozvolna začal snášet na vozovku sníh, takže jsme na spáteční cestu měli o zábavu postaráno. Před klánovickým Black Psem byl zaparkován luxusní tour bus, uvnitř vše potřebné nachystáno, takže se v podstatě čekalo jen na pomale se trousící fans.

Za zmínku stojí rozsáhlý merchandise, který měli obě severské kapely, nicméně ceny, které za trika a mikiny požadovali, byly téměř závratné! I když to ze začátku nevypadalo s návštěvou kdovíjak slavně, konečný počet se vyšplhal až někde ke třem stovkám a v klubu se prakticky nedalo pohnout.

Už na první kapelu - pardubické drtikoly NEEDFUL THINGS, kterým teď vychází u Cichoňka debut platňa - bylo lidí požehnaně a jejich energický grind core útok byl po zásluze odměňován. Kapela byla ten večer chudší o kytaristy a zpěvák o vlasy, nicméně mocný a nepopsatelně dobrý zvuk vynahrazoval i absentujícího sekerníka. Přes drobné technické problémy NT předvedli maximálně povedený set a troufám si říct, že současná podoba jim opravdu sedí!

Měl jsem trochu obavy, jak budou přijati emo coreoví THEMA 11 převážně metalovým publikem, ale řekl bych, že jejich umístění na tento koncert byl velmi dobrý tah už kvůli stylové různorodosti a taky hlavně proto, že metalové palice poznají něco jiného, než jen metáááál, vole :-). Personální změny byly rozhodně k dobru věci, dva vokalisté jsou přecejen dobrý nápad. Temná depresivní muzika byla ve hře barevných světel ještě více umocněna a přestože jsem viděl povedenější set, bylo jejich vystoupení pro mnohé přítomné určitě velkým překvapením.

Za to INGROWING mi přišli jako slabý odvar toho, na co jsem byl od nich zvyklý na posledních koncertech. Předně zvuk nebyl zas tak čistý, jak by asi bylo potřeba, ale to byl v podstatě úděl INGROWING odjakživa. Ani bicí mi nepřišly tak jedinčné tak, jako vždycky. Prostě dnes to buď nesedlo kapele nebo mě, každopádně koncert ve Slovonicích řadím k jejich nejlepším koncertům vůbec! Jinak nasazení i hráčské výkony byly samozřejmě v pořádku!

V momentě, kdy začali zvučit švédští grinders SAYYADINA, začalo to v sále houstnout, hlava na hlavě. Zřejmě díky díky prezentaci na Obscene Extreme festu či Play Fast Or Dont festu si získali Švédi značné obliby u našeho publika, vždyť ještě před rokem o téhle partě věděli jen ti neskalnější a to ještě díky relapsáckému výběru Swedish Assault, netroufám si totiž odhadnout, kolik asi lidí mapuje jejich dema či palcáky. Už na zmíněných festivalech předvedla tahle bruska, zač je toho loket, vždyť v jejich řadách se kumulují lidé zvučných jmen jako je NASUM či BIRDFLESH, a

nejinak tomu bylo dnes. Dravé, úderné a úměrně krátké songy nakopávaly prdel všem přítomným. Na atmosféře samozřejmě dodávala show, jakou SAYYADINA bez pochyby umí udělat - všichni členové v neustálém pohybu a střídající se zpěvy dodávají na vetší pestrosti. Lehce úsměvně na mě působí rádoby retro zjev zpěváka ve stylu Lemmy, jeho kotlety a vejvar na tváři + starodávné triko DEATH ANGEL :-). Každopádně výkon to byl přesvědčívý a fans ho náležitě ocenili.

Bylo na čase si pořídit památkuna tenhle koncert a první exemplář pro novej gramec, takže jdu do LP ROTTEN SOUND - Exit, který je k mému potěšení krvavě červený. Dostatečně rychle si zabírám místo pěkně ve předu a protože RS nejsou žádné hvězdy, moc dlouho nezvučí a hned do nás pouštějí masakrující palbu. Prvním skladbám samozřejmě patří aktuální smrtící deska "Exit", dostává se také na "Murderworks" a pár staších fláků. Kombinace devastujícího útoku RS a nejlepšího zvuku, jaký jsem v Black Psu kdy slyšel (smekám před zvukařem, zvuk tu bývá kvalitní pokaždé, ale dnes nemám slov!) je naprosto vražedná. Utrarychlé sypanice jen zřídka střídají odpočinkové pasáže, aby pak byla byla rána zasazena o to drtivěji! Bubeník je prostě zvíře, účínkování v jazzových a dalších kapelách jsou důkazem, že tenhle člověk bude na hodně vysoké úrovni. Decentní košiovlá image se k jejich muzice zatraceně hodí a i když mi přišlo, že SAYYADINA měla o něco větší nasazení, bylo vystoupení RS zahráno s o to větším přehledem! Salva bicích vyrážela dech, vše jelo v tak ukrutném tempu, že se až tajil a dech a za chvíli byl konec. U poslední skladby prchám ze sálu, abych se vyhnul tlačenici po skončení koncertu, přičemž Shindy, že se jde taky podívat. Poznamenal jsem, že by měl hejbnout kostrou, že je to poslední vál. Běžící pánko velkomožný mě skutečně pobavil :-). Samozřejmě, že došlo na přídavek.

V mžiku bylo konec, ticho po drtícím holocaustu! Balíme krámy a mizíme směr Asie (výraz pražských domorodců pro Moravu :-). Dle mých předpokladů by jsme měli být doma kolem 2. hodiny, čili mi zůstávají ještě sladké 3 hodiny spánku, než budu muset nastoupit do rachoty. Jenže marast na silnicích znamenal úplně jinou situaci, než s kterou jsem počítal. Všude po kotníky sněhu a sypači nikde. Na dálnici to bylo fakt peklo, jeli jsme doslova krokem. Shindyho konejšení, že to do pěti hodin do Bíteše určitě stihnem ještě vylepšovali retro hity na rádiích, které jsme po cestě chytali. Co si budem nalhávat, v Bíteši jsme byli v 3:45 a to zrovna v moment, kdy padalo nejvíce sněhu. Prosil jsem velkotovárníka o nějakej pytel, abych si měl do čeho zabalit tu desku, ale vyfasoval jsem dva plakáty SOLFERNUS a už jsem si to mazal závějemi domů. Hodina spánku a šup do práce - výkony byly samosebou groteskni, pohled na mě líbezný. Ale za ten koncert, to teda stálo!!!

sdílet
Přečteno: 2513x Autor: Fred | Další články autora
Datum: 24. 1. 2006

FotoGalerie (Počet obrázků: 14) Needful Things Needful Things Needful Things Thema11 Thema11 Thema11 Ingrowing Ingrowing Sayyadina Sayyadina Sayyadina Rotten Sound Rotten Sound Rotten Sound

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 10. 2018 | Autor: Johan
Ochutnáva z nového alba UNLEASHEDčtěte zde »

19. 10. 2018 | Autor: Johan
Nový klip ANTIMATTERčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Johan
KILLING JOKE 21. 10. 2018 v Praze a den poté v Bratislavěčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE mají nový videoklipčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Mikael
Videoklip kapely PLEXISčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
HORRIBLE CREATURES vyráží 20. 10. 2018 na koncert do Polskačtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
Nové album NAHUMčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Mikael
BRAINSTORM - "When Pain Becomes Real" (2018)čtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Johan
CALIGULAS’S HORSE + CIRCLES + I BUILT THE SKY 23. 10. 2018 v Prazečtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Mikael
Nový song kapely SPSčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 9. 2018 | Rozhovory
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL – Jsme sice underground, ale chceme, aby se u nás kapely a fanoušci cítili co nejlépe a na akce se rádi vraceli.celý článek »

16. 10. 2018 | Reporty
ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHEREcelý článek »

8. 10. 2018 | Recenze
ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomícelý článek »

1. 10. 2018 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

7. 10. 2018 | Rozhovory
NECRODEATH – Chtěli jsme udělat nějaké retro album ve stylu, jaký měly kapely v 80. letech, a zdá se, že se nám to podařilo. Recenzenti totiž nebyli nikdy tak jednohlasní od dob našeho prvního a slavného alba Into the Macabre.celý článek »

2. 10. 2018 | Reporty
EJECUTOR, DEATHLY SCYTHE, RADIATION, LAID TO WASTEcelý článek »


Poslední diskuse

ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHERE
Datum: 17. 10. 2018 19:28:55
Autor: immortal
Titulek: Posila :-))

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 16. 10. 2018 21:51:05
Autor: immortal
Titulek: Áách

diskuse k článku »

BURYZONE ZINE No. 22
Datum: 15. 10. 2018 17:34:02
Autor: Bury
Titulek: Megnet

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 15. 10. 2018 16:52:46
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 18:52:04
Autor: Kubina
Titulek: Peťan

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 13:19:38
Autor: Peťan
Titulek: Dlouho očekávané splitko

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama