ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

INSANIA představí na turné Kacířův kancionál - infočíst info »

SÓLSTAFIR - infočíst info »

GOSPEL OF THE FUTURE, KOVADLINA, TUMMO – infočíst info »

UNDERGROUND THRASH IV. - infočíst info »

DER WEG EINER FREIHEIT + CELESTE + THE DEVIL’S TRADE - infočíst info »

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP – info číst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »


Další nové články

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »


Koncerty

22. 3. 2019
Cheb
Přehlídka extrémní hudby v Chebu poprvé pod názvem...

22. 3. 2019
Banská Bystrica - RC Tartaros
Koncert v rámci Within destruction tour k novému c...

23. 3. 2019
KOŠICE - Colloseum
Koncert v rámci Within Destruction tour k novému C...

29. 3. 2019
Rock Club Kain, Praha
DEAD DANIELS + SKLAP...

30. 3. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 30. 3. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

5. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 5. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

5. 4. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( bar )
Hrají: ZÁVIŠ folkový volnomyšlenkář ( Znojmo ), KO...

6. 4. 2019
Praha - Modrá Vopice
Buďte zdrávi! Tímto Vás všechny co nejsrdečněji...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Reporty » Praha, Klánovice, Black Pes, 17.1.2006 - ROTTEN SOUND, SAYYADINA, INGROWING, THEMA 11, NEEDFUL THINGS

24. 1. 2006Praha, Klánovice, Black Pes, 17.1.2006 - ROTTEN SOUND, SAYYADINA, INGROWING, THEMA 11, NEEDFUL THINGS

Po zrušení předešlého turné ROTTEN SOUND jsem ani dlouho netruchlil, když jsem se dozvěděl, že zhruba za půl roku nám to vynahradí a to hned jako headliner!

SAYYADINA, stejně jako domácí supporty byla trefou do černého, takže nebylo co řešit při selekci toho, co určitě letos musím vidět.

Pro dopravu jsem zvolil spolehlivou značku SHINDY tour, takže jsem měl dopravu z první ruky. Člověk pak jen žasne, kolik sprostých slov umí tak mírumilovná osoba, jakou Shindy bezesporu je, při dopravní situaci na dalniční spojce. Před Prahou se pozvolna začal snášet na vozovku sníh, takže jsme na spáteční cestu měli o zábavu postaráno. Před klánovickým Black Psem byl zaparkován luxusní tour bus, uvnitř vše potřebné nachystáno, takže se v podstatě čekalo jen na pomale se trousící fans.

Za zmínku stojí rozsáhlý merchandise, který měli obě severské kapely, nicméně ceny, které za trika a mikiny požadovali, byly téměř závratné! I když to ze začátku nevypadalo s návštěvou kdovíjak slavně, konečný počet se vyšplhal až někde ke třem stovkám a v klubu se prakticky nedalo pohnout.

Už na první kapelu - pardubické drtikoly NEEDFUL THINGS, kterým teď vychází u Cichoňka debut platňa - bylo lidí požehnaně a jejich energický grind core útok byl po zásluze odměňován. Kapela byla ten večer chudší o kytaristy a zpěvák o vlasy, nicméně mocný a nepopsatelně dobrý zvuk vynahrazoval i absentujícího sekerníka. Přes drobné technické problémy NT předvedli maximálně povedený set a troufám si říct, že současná podoba jim opravdu sedí!

Měl jsem trochu obavy, jak budou přijati emo coreoví THEMA 11 převážně metalovým publikem, ale řekl bych, že jejich umístění na tento koncert byl velmi dobrý tah už kvůli stylové různorodosti a taky hlavně proto, že metalové palice poznají něco jiného, než jen metáááál, vole :-). Personální změny byly rozhodně k dobru věci, dva vokalisté jsou přecejen dobrý nápad. Temná depresivní muzika byla ve hře barevných světel ještě více umocněna a přestože jsem viděl povedenější set, bylo jejich vystoupení pro mnohé přítomné určitě velkým překvapením.

Za to INGROWING mi přišli jako slabý odvar toho, na co jsem byl od nich zvyklý na posledních koncertech. Předně zvuk nebyl zas tak čistý, jak by asi bylo potřeba, ale to byl v podstatě úděl INGROWING odjakživa. Ani bicí mi nepřišly tak jedinčné tak, jako vždycky. Prostě dnes to buď nesedlo kapele nebo mě, každopádně koncert ve Slovonicích řadím k jejich nejlepším koncertům vůbec! Jinak nasazení i hráčské výkony byly samozřejmě v pořádku!

V momentě, kdy začali zvučit švédští grinders SAYYADINA, začalo to v sále houstnout, hlava na hlavě. Zřejmě díky díky prezentaci na Obscene Extreme festu či Play Fast Or Dont festu si získali Švédi značné obliby u našeho publika, vždyť ještě před rokem o téhle partě věděli jen ti neskalnější a to ještě díky relapsáckému výběru Swedish Assault, netroufám si totiž odhadnout, kolik asi lidí mapuje jejich dema či palcáky. Už na zmíněných festivalech předvedla tahle bruska, zač je toho loket, vždyť v jejich řadách se kumulují lidé zvučných jmen jako je NASUM či BIRDFLESH, a

nejinak tomu bylo dnes. Dravé, úderné a úměrně krátké songy nakopávaly prdel všem přítomným. Na atmosféře samozřejmě dodávala show, jakou SAYYADINA bez pochyby umí udělat - všichni členové v neustálém pohybu a střídající se zpěvy dodávají na vetší pestrosti. Lehce úsměvně na mě působí rádoby retro zjev zpěváka ve stylu Lemmy, jeho kotlety a vejvar na tváři + starodávné triko DEATH ANGEL :-). Každopádně výkon to byl přesvědčívý a fans ho náležitě ocenili.

Bylo na čase si pořídit památkuna tenhle koncert a první exemplář pro novej gramec, takže jdu do LP ROTTEN SOUND - Exit, který je k mému potěšení krvavě červený. Dostatečně rychle si zabírám místo pěkně ve předu a protože RS nejsou žádné hvězdy, moc dlouho nezvučí a hned do nás pouštějí masakrující palbu. Prvním skladbám samozřejmě patří aktuální smrtící deska "Exit", dostává se také na "Murderworks" a pár staších fláků. Kombinace devastujícího útoku RS a nejlepšího zvuku, jaký jsem v Black Psu kdy slyšel (smekám před zvukařem, zvuk tu bývá kvalitní pokaždé, ale dnes nemám slov!) je naprosto vražedná. Utrarychlé sypanice jen zřídka střídají odpočinkové pasáže, aby pak byla byla rána zasazena o to drtivěji! Bubeník je prostě zvíře, účínkování v jazzových a dalších kapelách jsou důkazem, že tenhle člověk bude na hodně vysoké úrovni. Decentní košiovlá image se k jejich muzice zatraceně hodí a i když mi přišlo, že SAYYADINA měla o něco větší nasazení, bylo vystoupení RS zahráno s o to větším přehledem! Salva bicích vyrážela dech, vše jelo v tak ukrutném tempu, že se až tajil a dech a za chvíli byl konec. U poslední skladby prchám ze sálu, abych se vyhnul tlačenici po skončení koncertu, přičemž Shindy, že se jde taky podívat. Poznamenal jsem, že by měl hejbnout kostrou, že je to poslední vál. Běžící pánko velkomožný mě skutečně pobavil :-). Samozřejmě, že došlo na přídavek.

V mžiku bylo konec, ticho po drtícím holocaustu! Balíme krámy a mizíme směr Asie (výraz pražských domorodců pro Moravu :-). Dle mých předpokladů by jsme měli být doma kolem 2. hodiny, čili mi zůstávají ještě sladké 3 hodiny spánku, než budu muset nastoupit do rachoty. Jenže marast na silnicích znamenal úplně jinou situaci, než s kterou jsem počítal. Všude po kotníky sněhu a sypači nikde. Na dálnici to bylo fakt peklo, jeli jsme doslova krokem. Shindyho konejšení, že to do pěti hodin do Bíteše určitě stihnem ještě vylepšovali retro hity na rádiích, které jsme po cestě chytali. Co si budem nalhávat, v Bíteši jsme byli v 3:45 a to zrovna v moment, kdy padalo nejvíce sněhu. Prosil jsem velkotovárníka o nějakej pytel, abych si měl do čeho zabalit tu desku, ale vyfasoval jsem dva plakáty SOLFERNUS a už jsem si to mazal závějemi domů. Hodina spánku a šup do práce - výkony byly samosebou groteskni, pohled na mě líbezný. Ale za ten koncert, to teda stálo!!!

sdílet
Přečteno: 2582x Autor: Fred | Další články autora
Datum: 24. 1. 2006

FotoGalerie (Počet obrázků: 14) Needful Things Needful Things Needful Things Thema11 Thema11 Thema11 Ingrowing Ingrowing Sayyadina Sayyadina Sayyadina Rotten Sound Rotten Sound Rotten Sound

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 3. 2019 | Autor: Johan
Vinyl Disk Musick presents BEST CZECH VINYL DISK 2018čtěte zde »

22. 3. 2019 | Autor: Johan
Nové album DMC vyjde v červnu pod Pařátemčtěte zde »

22. 3. 2019 | Autor: Bury
DEVIN TOWNSEND představuje video...čtěte zde »

22. 3. 2019 | Autor: Coornelus
PHOBIA RECORDS - distro aktualizace & předobjendávkyčtěte zde »

21. 3. 2019 | Autor: Coornelus
NEKROMANTIX (dk/usa), REZUREX (usa) - infočtěte zde »

21. 3. 2019 | Autor: Bury
LLYR shání nové členy a prezentuje se novou skladboučtěte zde »

21. 3. 2019 | Autor: Coornelus
Novinky u THE CRANBERRIESčtěte zde »

20. 3. 2019 | Autor: Johan
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 doplňuje line-upčtěte zde »

20. 3. 2019 | Autor: Coornelus
POSSESSED chystají nové albumčtěte zde »

20. 3. 2019 | Autor: Coornelus
Vychází Debutové LP JUST WÄRčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

2. 3. 2019 | Reporty
To nej... za rok 2018 – koncert + postřehycelý článek »

7. 3. 2019 | Reporty
GAAHLS WYRD, UADA, TRIBULATION, IDLE HANDScelý článek »

5. 3. 2019 | Reporty
DECULTIVATE, LAHAR, DROM, NONDESCRIPT celý článek »

13. 3. 2019 | Reporty
ČAD, LAHAR, MURDER INC., VIOLENCE BY NATUREcelý článek »

4. 3. 2019 | Reporty
ANKHOR, YTIVARG (Fotoreport)celý článek »

25. 2. 2019 | Reporty
GUZZLE BOOZE, MURDER INC., KAAR, LAHAR, BEAST WITHIN THE SOUND celý článek »


Poslední diskuse

STABBED – In The Shadows
Datum: 20. 3. 2019 09:24:16
Autor: Koník (Support Underground)
Titulek: Stabbed

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 20. 3. 2019 08:53:18
Autor: Dalihrob
Titulek: .

diskuse k článku »

To nej... za rok 2018 – zahraniční nahrávka
Datum: 19. 3. 2019 10:35:54
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 19. 3. 2019 10:33:54
Autor: Peťan
Titulek: Chlad!

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 19. 3. 2019 10:29:50
Autor: kubánec
Titulek: ...

diskuse k článku »

CHLAD – Chrám bolesti
Datum: 19. 3. 2019 09:00:20
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama