ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Soutěž o dvě gramodesky skupiny CATHEDRAL IN FLAMES - infočíst info »

BELPHEGOR, SUFFOCATION, HATE, CARNOSUS + BETRAYAL (Praha) / SHADOWMASS (Košice) - infočíst info »

HAUNT, THE NIGHT ETERNAL - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. II - infočíst info »

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - infočíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - infočíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - infočíst info »


Další nové články

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »


Koncerty

29. 2. 2020
Loket
Selfexile (stoner doom r'n'r, Sokolov), Social P...

29. 2. 2020
Rajče) - Teplice
Dead Daniels (Praha)...

29. 2. 2020
České Budějovice - MC Fabrika
Již tuto sobotu 29.2.2020 v MC Fabrika metalový dý...

2. 3. 2020
Brno - Kabinet Múz
MOSKWA (PL) + GODOT YOUTH...

6. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 6. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

6. 3. 2020
Belfast, Plzeň
Live Electronics & Synths & Noise Night Společ...

6. 3. 2020
Ostrava Rock hill
128 POSLEDNICH...

7. 3. 2020
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 3. 2020 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Reporty » ŠUMAVSKÝ MEDVĚD 2005, Sušice, Santos, sobota 20.8.2005 od 14.30

23. 8. 2005ŠUMAVSKÝ MEDVĚD 2005, Sušice, Santos, sobota 20.8.2005 od 14.30

Po loňském ročníku poznamenaném slabší návštěvou se pořadatelé nenechali odradit a uspořádali také letos v Sušici festival. Proti loňsku ubylo rocku a vládl metal, což jsem spíše přivítal, stejně jako mí tři spolucestující.

Začátek byl plánovaný na 14. hodinu a tak jsme s Davidem ze Strakonic vyrazili lehce po jedný, v Dražejově naložili další dva metaložrouty a v pohodě vyrazili směr Sušice. V Sušici jsem samozřejmě blbě odbočil, ale po krátké zajížďce jsme se po mrzké cestičce dokodrcali až do areálku u Otavy. Obavy z návštěvnosti se potvrdily, když kluci platili coby třetí až pátý příchozí ... Postupně ale přecejen lidé přibývali a večer byl prostor takřka plný.

Úderem půl třetí zahájila akci klatovská začínající kapela STONE THERAPY. Prý to byl jejich šestý koncert a bylo to hodně znát. Vázla souhra, z mladíků byla cítit i nervozita a navíc repertoár postrádal silnější momenty. Ke kladům snad můžu přičíst nečekané směrování bandu do old school vod black death metalu snad podobnému staré Fata Morganě a hlavně závěrečnou skladbu převyšující zbytek materiálu o hlavu, jejíž název jsem ale zapomněl. Kluci jsou ale mlaďoši a každý nějak začínal, takže to chce hodně cvičit a nic si nedělat z kritik podobných téhle :-). Jo, a malování na tvářích měli docela hezký :-).

O ASISTAR_T jsem věděl akorát to, že tam hraje jeden z letitých pisálků Franta Březina (třeba Metal Breath, když ještě vycházel na papíru, nyní Sušický rockový puls) a že by to měl být noise rock. Měl jsem trochu strach, aby to nebylo něco pro uši Radka Kopela, ale byl jsem příjemně překvapenej. Pohodová rocková muzika, výborně sehraní muzikanti a neméně kvalitní zpěv. Absenci druhé kytary vyřešili pánové využitím basy jako rovnocenného nástroje a vystoupení se mi líbilo.

O trochu delší pauzu se postarali bloudící EMPTY FEELING. Ti někde odbočili blbějc než já a zajeli si pár kiláků. Tuhle kapelu z Františkových Lázní jsem zatím neslyšel, ale zajímavostí už předem měl býti zpěv nikoli v nějakém zprofanovém jazyku, ale ve španělštině. Ač tvrďárny úplně nemusím, EF mě posadili na zadní část těla. Úderný  a agresívní death metal, dobří instrumentalisté a hlavně výtečný frontman rovná se výborný set.

Domácí SLAX se věnují hard coru a ač byli dobře sehraní a nic v jejich muzice nebylo špatně, mě až tak nezaujali. Pravda, půlku jejich setu jsem prokecal s Frantou z Asistaru, ale ani po zbytek jejich vystoupení mě to nebralo natolik, abych se začal pídit po nějaké nahrávce.

Budějčáky PENTAGON jsem neviděl asi rok a za tu dobu se zase udála změna v sestavě. Na postu kytaristy nestál šikula z Trais, ale slečna, mimochodem jediná zástupkyně něžného pohlaví na pódiu za celý den a večer. Říkal jsem si, jestli si nevzala moc velké sousto, ale od první skladby bylo po pochybnostech, protože děvče hrálo bezvadně a mám dojem, že i větší podíl sól než zpívající kytarista a náčelník kapely. Pentagon se mi líbil vždycky, nejinak v sobotu. Jejich staroškolský melodický thrash postavený na základech, které vybudovala Metallica a Megadeth, zabírá pořád, i když se mi zdá, že hrají stále stejné skladby.

MEGADETH REVIVAL následoval hned po Pentagon, aniž by došlo k pauze nebo prostřídání hudebníků. Stejná parta totiž tvoří i tenhle projektík a přehrává letité fláky legendární bandy kolem mistra Mustaina. Megadeth mají na kontě pěknou řádku

hitovek, takže bylo z čeho vybírat. A i když Megadeth nemám nějak extra zmáknutý, většinu skladeb jsem znal a nutno pány a slečnu pochválit třeba za pěkné provedení ultra dlouhého Hangeru.

Pak už přišel čas pořádajících osudem pronásledovaných PROMISES. Ti totiž po vydání debutního alba furt dokola mění sestavu a shání nové členy po odpadlících. Loni měli zpěvuli, ale kromě ní to zabalil i bicmen a letitý basák Kličkin. A když se povedlo dát novou partu dohromady, uhnal si nový basák zánět šlach nebo co a narychlo se jeho party naučil jakýsi Žabák (později se ukázalo, že jinak Osoby?). K mikrofonu se po nějakém tom roku vrátil bývalý zpěvák Viktor a za bubny usedl mladíček snad patnáctiletý. Promises zahráli dvě nové skladby a několik starých fláků, které jsem dobře znal a pěkně si je zanotoval s kapelou. Snad už jim sestava tentokrát vydrží a podaří se spáchat další nové věci a novou nahrávku. Bicmen zdá se být příslibem pro budoucnost, tak nevidím problém.

Nejvíce jsem se těšil na ASMODEUS a nebyl jsem zklamán. Na Open Hellu měli přecejen omezený čas, na sušické akci prostor snad dvojnásobný. A naložili s ním výtečně. Začali staršími kusy z prvního alba Prosincová noc a postupně se propracovali k skvělému poslednímu zářezu Sabat v Carnegie Hall. Tuhle desku žeru (viz. recenze) a živé provedení za studiovým vůbec nezaostává, možná dokonce naopak, protože zvuk kytar je silnější. Pánové sáhli i do nedávno vydaného projektu A+ (taky výborné dílko, taky viz. recenze) a s varováním, že více než jednu skladbu A+ by fanoušci neunesli, zahráli Svině na grilu. Fanoušci by ale určitě snesli od téhle party cokoliv, protože po pódiem bylo celý Asmoset plno a ohlas měli Klatováci jednoznačně největší, většina lidí znala všechny songy zpaměti.

COWARD trochu doplatil na zvuk (hlavně kytary byly snad polovinu gigu nějaké utopené), trochu na zařazení po Asmáčích. Lidí na place ubylo a ač se borci snažili, mě z toho vyšlo takové nějaké nemastné neslané vystoupení. Postupem času se zvuk vylepšil a Cowardi přecejen více roztopili pod death / thrash metalovým kotlem.

Poslední se představili OSOBY?, cover parta, ve které jednu kytaru drží Venca (Promises), druhou Petr (Mortifilia), basu již zmiňovaný Žabák a bicmen a zpěvák jsou nevím odkud :-). Stejně jako loni zazněly hitovky AC/DC, Nickelback, Kurtizán z 25. avenue, Rammstein - ten se moc nepovedl :-( a ještě nějakých jiných :-). Zahraný to bylo dobře, zazpívaný taky, Venca přerval strunu, tak mu Michal briskně půjčil svojí kytaru. Mě to moc nebavilo, Davida to nebavilo vůbec, dražejovský blackers žrali aspoň to Ácédécé, zato jiní návštěvníci to brali a pařili o stosedm, ale když udeřila jedna hodina popůlnoční, muselo se skončit, neboť delší produkce by mohla znamenat potíže s úředníky nebo úřady nebo policajtama nebo nevím kým a tak tenhle report končím se slovy, že letos to bylo lepší než vloni a že se nám tam všem líbilo, klobásky že byly pěkně propečené, pivo studené a levné, jenže já pil vodu, abych ty tři výtečníky dovezl domů ve zdraví, což se podařilo, jinak byste teď těžko četli tenhle reportík.

sdílet
Přečteno: 3003x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 23. 8. 2005

FotoGalerie (Počet obrázků: 18) areál Stone Therapy Stone Therapy Asistar_t Empty Feeling Empty Feeling Slax Slax Pentagon Pentagon Promises Promises Asmodeus Asmodeus Coward Coward Osoby? Osoby?

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Nezasvěcenému pisálkovi....
Na Coward jsme museli po telefonátu s policií s celou hlasitostí dolů,protože hrozilo předčasné ukončení akce kvůli četným stížnostem z města na hluk. Kaďus-KN Sound | 5. 9. 2005 20:02:36
Žába
Žába hraje ve Freak off a v Osobach. Zaskakovala jenom u Promises. Jakejsi Žabák | 23. 8. 2005 19:39:29
Žába
Žába hraje s Freak Off, u Osob taky jen zaskakoval Nounejm | 23. 8. 2005 15:34:02

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

28. 2. 2020 | Autor: Bury
IGORRR představuje nový klipčtěte zde »

28. 2. 2020 | Autor: Coornelus
A zas to roztočíme, drahoušci! Divoši HENTAI CORPORATION se vrhají do nových tourbulencíčtěte zde »

28. 2. 2020 | Autor: Bury
TALKING BOOK, projekt basáka FAITH NO MORE, chystá albumčtěte zde »

27. 2. 2020 | Autor: Bury
PURNAMA mají nový videoklip čtěte zde »

27. 2. 2020 | Autor: Bury
AENIMUS představují nové videočtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Johan
MetalGate Records uvádí: Heavy Metal Artwork – MASTERPIECES 2018čtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
TOOTHWALKER mají nový videoklipčtěte zde »

26. 2. 2020 | Autor: Bury
IRIST představují nový songčtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2020 - únorový update kapel č. 2čtěte zde »

25. 2. 2020 | Autor: Bury
BODY COUNT představují nový videoklipčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

5. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – domácí nahrávkacelý článek »

4. 2. 2020 | Reporty
DEBUSTROL, MORTIFILIAcelý článek »

12. 2. 2020 | Recenze
To nej... za rok 2019 – zahraniční nahrávkacelý článek »

11. 2. 2020 | Reporty
ABBATH, VLTIMAS, 1349, NUCLEARcelý článek »

9. 2. 2020 | Rozhovory
SECOND BREATH – Ráda bych čtenářům vzkázala, že se na ně těšíme na koncertech, protože ta celková atmosféra a požitek se ze sluchátek nedostane.celý článek »

10. 2. 2020 | Recenze
CATHEDRAL IN FLAMES – Children of the Blackest Holecelý článek »


Poslední diskuse

BAD VICTIM – Síra a chlad
Datum: 26. 2. 2020 15:08:33
Autor: Tympán
Titulek: Intro

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 20:21:41
Autor: Dušan
Titulek: Mnichov

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 18:46:20
Autor: 4H
Titulek: Exodus

diskuse k článku »

TESTAMENT, EXODUS, DEATH ANGEL
Datum: 25. 2. 2020 12:06:30
Autor: Kubina
Titulek: 4horsemen

diskuse k článku »

Václav Votruba – KREV ČERNÝCH VRAN
Datum: 18. 2. 2020 08:55:10
Autor: Fló
Titulek: Jižní Čechy

diskuse k článku »

MAYHEM – Daemon
Datum: 17. 2. 2020 21:23:05
Autor: immortal
Titulek: Díkes

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama