ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL - infočíst info »

I letos se vrací Never Say Die! Tour 2019 - infočíst info »

VULCANO, BOHEMYST, LAHAR - infočíst info »

BURIAL IN SAND vol. I (OCCVLTA, MALOKARPATAN, GOATCRAFT, ...) - infočíst info »

Metal Christmas - infočíst info »

Christmas Mazec III. - infočíst info »

SATAN KLAUS FEST 2019 - infočíst info »


Další nové články

22. 9. 2019 | Postřehy
Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodejecelý článek »

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

19. 11. 2019
Anděl, Plzeň
JUJU (Fuzz Club, Itálie) & Seldom Seen + Midub > 1...

22. 11. 2019
alternativní klub Tyjatr Svitavy
...

22. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 22. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

22. 11. 2019
České Budějovice - Music Bar Vebloud
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Vodňany - Rock Bar Pohoda
Tak tu máme další pokračování našeho oblíbeného te...

23. 11. 2019
Restaurace U Chovatelů
Každoroční b-day party je opět tady! Přijďte s nám...

23. 11. 2019
TACHOV / IRISH PUB
AKUSTICKÝ KONCERT V TACHOVĚ. Donnie Darko vyráž...

29. 11. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 29. 11. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


SATAN KLAUS FEST 2019
» Rozhovory » VOLANT - Pankáčové každým coulem

21. 7. 2005VOLANT - Pankáčové každým coulem

Po mé pochvalné recenzi na aktuální počin Volantu přichází na řadu pokec s ředitelem kapely Pavlem alias Milichem. Mám takovej pocit, že tohle je premiérový skoro punkový pokec na zdejších stránkách.

Ale proč ne ? když jde o kvalitní muziku, škatulky stranou. Akorát ta dodací lhůta odpovědí ? otázky jsem poslal v únoru ?

1. Zdravím Volant i Tebe. Když jsem Ti psal, jestli bys byl ochoten k nějakému rozhovůrku, odpověděl jsi, abych poslal nějaký punkový dotazy. Přiznám se, že nevím jak takový punkový dotazy mají vypadat, takže se předem omlouvám za ty metalový. Vzhledem k tomu, že toho o Volantu moc nevím, tak na úvod bych prosil představení bandu ? aktuální sestavu, věk členů, čím se živí a tak ...

Volant působí na naší scéně už 10 let! A to je hodně. Pocházíme všichni z jedné vesnice, která se jmenuje Pardubice u Hradce. V současnosti Volant zahrnuje 8 spřízněných duší, ale na koncertech vystupujeme v 5 a to tak, komu se to zrovna hodí. Naše sestava je:

  • Ředitel ? to jsem já, hraju krásně na kytaru a zpívám
  • Ing. Vlasoš ? přísný kytarista (momentálně si hledá děvče)
  • Šílený kytarista Makak ? kytara (momentálně si hledá děvče)
  • Pan Zdeněk ?alkoholik, mistr světa v soxofonu
  • Hlubočák-Divočák ? basa. Muž, který pomiloval mnoho žen!
  • Karel Pavelka ? bicí, (momentálně si hledá děvče)
  • Jarda Liška ? kytarista slavných N.V.Ú
  • Veronika Chládková ? krásna zpěvačka

Máme i civilní povolání. Já protože jsem ředitel Volantu, jsem i civilně povoláním ředitel. Makak je bankovní úředník, za několik desítek tisíc měsíčně. Ing. Vlasoš pracuje jako poradce výstavby ropných plošin Perským zálivu (čemuž lidé nevěří). Hlubočák motá věnce na hroby. Dělá je krásně!

2. A aby bylo faktografii učiněno zadost, tak ještě krátký exkurs do historie (na podařeném webíku toho moc nejni) ? stěžejní okamžiky, nahrávky, koncerty a tak ...

Stěžejním koncertem bylo vystoupení 10. 6. 1996 na punkovém festivalu v Novém Bydžově. My jsme v té době nebyli pankáčové a bohužel letní parket byl plný pankáčů, kteří řinčeli ?N.V.Ú., N.V.Ú???. Jenže pořadatel zaburácel: ?Volant na scénu.!. Strhnul se ještě větší nesouhlasný pískot. Co teď? I nasadili jsme ty nejnasranější ksichty, co umíme, abychom aspoň trochu zapadli. Nu a pak mě napadla nejzásadnější myšlenka v kariéře Volantu. Před takto nenakloněným obecenstvem jsem nahlásil, že zahrajeme vynikající skladbu od Sex pistols, ovšem nikdy nevydanou! Ta píseň se jmenuje ?Sněženky a bledule? a samozřejmě ji Johny Rotten a spol nikdy nehráli. Strhlo se pogo neskutečné až do konce našeho vystoupení. Nám se touto lstí podařilo získat publikum a krásné dívky. Nu a vystupující  po nás N.V.Ú nás pak ocenilo mírou nejvyšší. Pozvali nás na společné tour, takže jsme rok po té odehráli na 70 koncertů ročně. Což trvá podnes.

3. V recenzi jsem si troufl tak trochu odmítnout punkovou škatulku a přirovnat vaší tvorbu k ZNC a Mňáze. Souhlasíš s tím nebo máš výhrady? Považujete se za čistě punkovou kapelu?

My jsme pankáčové každým coulem. Pijeme, kouříme a krásné ženy milujeme. ZNC jsou naší velcí kamarádi a v Mňáze dokonce působil i náš saxofonista pan Zdeněk. Obě dvě považujeme za velmi dobré a to prosím nejsou pankáčové! Nám je to celkem jedno, jak nás škatulkuješ, Standa Gross a Vlastimil Tlustý nám  bude stejně furt dál otravovat život.

4. Docela mě překvapil zvuk, na skoro punk (furt mi nejde jen to samotný slovo punk s vaší bandou dohromady, tak snad sousloví ?skoro punk?, to skousnu) je parádní. Co vás vedlo k návštěvě ne zrovna laciné Hostivaře? Je pro vás kvalitní zvuk stejně důležitý jako pro metálisty?

Uvědom si, že předcházejícího alba ?Paramo semtín pervitín? nadnárodní vydavatel Cecek rec. prodal několik stovek. Tudíž jsme se váleli ve zkušebně mezi hromadou peněz a rozhodnutí utratit to za veselé látky a lehké ženy byla na poslední chvíli přehlasována volbou jít do dobrého

studia. A Zdeněk Šikýř opravdu dobrý je, poněvadž s ?Paramem? nám pomohl opravdu neskutečně. Když už to bylo fakt nad naše síly, tak vzal kytaru, případně vše dozpíval. Podstatě, my když jdeme ke Zdeňkovi do studia,ušetříme peníze! I když to týdenní nahrávání u něj je jeden velký večírek a ten teda něco stál!

5. Proč máte úvodní a závěrečnou blbinu namířenou do jižních Čech? Přecejen Pardubice nejsou zrovna nejblíže do míst, kde sídlí jak tazatel, tak Fobia zine?

My jsme se tam na největším jihočeském festivalu v Přeštěniccíh pěkně unavili (společensky). Ale velmi mocně a pak jme zpívali ?Moje jižní Čechy? celou cestu domů. Pořadatel nás na počest letos pozval opět a rovnou na hlavní pódium a do hlavního času. Hraje tam pak ještě Aneta Langerová, aspoň si ji prohlídnem zblízka.

6. Výrazný podíl na celkovém soundu má baskytara. Podle sestavy v bookletu máte tři kytary, ale basák místy kytaristy přehrává jak naši hokejisti Japonsko. To si basák prosadil, nebo to byl záměr?

Ono je to tak,že náš basák Hlubočák ? Divočák  umí na kytaru velice dobře. On dokonce hraje v pardubické komorní filharmonii na violoncello. A tak říkáme: ?Honzo hraj!? a on hraje a nám se to líbí.

7. Další zajímavůstka ? violoncello. To jste využili všeuměla z kapely ve studiu jen tak pro legraci, nebo používáte tenhle netradiční rockovej nástroj i na koncertech?

Na koncertech by ho Hlubočák ? Divočák rozsekal, poněvadž společenská únava je někdy veliká. Takže ho raději nebereme.

8. Když jsem nakousl koncerty -  prohlížel jsem váš web, a byl jsem docela překvapenej velkým množstvím koncertů. To vás opravdu tak baví live akce? Kolik lidí je v průměru na vašich vystoupeních? Kde se vám hraje nejlíp a vzpomeneš si třeba na úplně největší průšvih?.

My live akce milujeme! To je přeci ten hlavní důvod, proč to umělci dělají. Úplně nejvíc máme rádi, když jedeme na celé tour, to děláme na ubytovně takovej bugr, že to až hezký není. Teď chodí lidí více, poněvadž jsme jeli ?Točte se pankáčové? tour k nové desce spolu se skupinou Houba. Ti jsou strašně dobří. Chodilo v průměru až 200 točících se pankáčů. Krása. Večírky byly bujaré. Největším večírkem se stal ten ve Zlíně v klubu Golem, kde někteří chodili úplně donaha, poněvadž, že jsme jako doma. Horší bylo, že to bylo i mezi lidmi v klubu. A úplně nejhorší je, že si to skoro nikdo nepamatuje. Až druhý den digitální foťáky odhalili skutečnost.

9. Další téma ? texty. Samej hitovej popěvek, ale témata různý, nepunkový bych řekl. To už vás nebaví hospodský řeči a anarchie? Mají pro vás texty stejný význam jako muzika, nebo to sypete z rukávu, jen aby to dobře znělo? /jestli napíšeš, že za dvě je správně, tak Ti věřit nebudu :- )/

Já bych řekl, že jsou punkový, ale ne prvoplánově. Texty mají pro nás stejný význam jako hudba! Jestli se nám to daří nebo ne, musí posoudit pankáčové. Přeci nebudeme zpívat ?Jedna holka, jedno dítě, jen tři slova??. Brrr, úplně mám husí kůži.

10.  Proč není kus textu k vlašťovkám v bookletu? Záměr, opomenutí ? jestli opomenutí, tak čí a jakej ho stihl trest?

To je opomenutí. Vidíš, do teď jsem si toho nevšimnul. Ale u pankové kapely to přeci nemůže vadit.

11. Na závěr jsem si nechal perličku ? co říkáš na to, že moje dcera (9 let) si pouští vaše CD, furt dokola poslouchá Sváťu Švába, naučila se text nazpaměť a vykřikuje ho s vámi?

Tak to mne vůbec nepřekvapuje. Jen škoda, že jí je teprve 9 let. Ale poslouchají nás i starší dcery.

www.volant.cz

sdílet
Přečteno: 2558x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 21. 7. 2005

FotoGalerie (Počet obrázků: 1) Volant

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
jj
dost dobrej rozhovor! :-)) marty | 22. 7. 2005 08:51:22
kybl
teda..."dost"..dsot je neco uplne jinyho.... ehm | 21. 7. 2005 20:55:26
blabla
dsot dobrej rozhovor..:-) kybl | 21. 7. 2005 20:53:57

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

17. 11. 2019 | Autor: Johan
Nové kapely na MetalGate Czech Death Festu 2020čtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
AGGRESSIVE TYRANTS, YTIVARG a další 23. 11. 2019 ve Vodňanechčtěte zde »

16. 11. 2019 | Autor: Johan
BRUTAL ASSAULT 2019 - listopadový update kapelčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Johan
V prosincovém Pařátu vyjde raritní album NAHUMčtěte zde »

15. 11. 2019 | Autor: Bury
ENSLAVED představují nový klip čtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Bury
DIE KRUPPS mají nový videoklipčtěte zde »

14. 11. 2019 | Autor: Johan
Joe Satriani vystoupí v květnu 2020 v Praze s novým albemčtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE – Hluboký nádech na vinylu!čtěte zde »

13. 11. 2019 | Autor: Johan
VULCANO 25. 11. 2019 ve Volyni doprovodí kromě BOHEMYST i LAHAR!čtěte zde »

12. 11. 2019 | Autor: Bury
CUNTS mají nové videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 10. 2019 | Reporty
THRASH NIGHTMARE vol. 7, 19. 10. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 11. 2019 | Rozhovory
FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.celý článek »

29. 10. 2019 | Recenze
BLUT AUS NORD – Hallucinogencelý článek »

24. 10. 2019 | Recenze
RIMORTIS – Dvacet černých růžícelý článek »

20. 10. 2019 | Rozhovory
ELYSIUM – Snažíme se posluchače udržovat v pozornosti a nestát na místě.celý článek »

21. 10. 2019 | Recenze
MGŁA – Age of Excusecelý článek »


Poslední diskuse

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 12. 11. 2019 17:49:59
Autor: Radim
Titulek: obal cd

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola druhá: „Senyaan“.
Datum: 10. 11. 2019 19:04:07
Autor: Pekárek
Titulek: Koncert

diskuse k článku »

MGŁA – Age of Excuse
Datum: 7. 11. 2019 15:21:05
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 21:40:51
Autor: Horaguru
Titulek: Díky

diskuse k článku »

Listopadové tipy – alba & koncerty
Datum: 4. 11. 2019 20:49:42
Autor: immortal
Titulek: Dík Opatovi

diskuse k článku »

FORGOTTEN SILENCE – Výprava do hlubin Zapomenutého ticha, kapitola první: „Thots“.
Datum: 4. 11. 2019 20:42:52
Autor: Coornelus
Titulek: Pochvala

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama