ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Březovská metalová noc - infočíst info »

Infernal Fest VI - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

7. 9. 2019
Chatová osada Luh, Sušice
Šumava AGAINST Sušice, Chatové osadě LUH 7.9.20...

13. 9. 2019
Divadlo pod lampou, Plzeň
Plzeňské Divadlo pod lampou bude v pátek 13. září...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

21. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 21. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » FESTA DE LA POHODA 2019

30. 7. 2019FESTA DE LA POHODA 2019

27. 7. 2019, Vodňany – Sokolská louka

Vodňanská Festa letos zapsala do análů dvacátý první ročník, který ve mně zanechal rozporuplné dojmy. Většina v minulosti právem chválených záležitostí se naštěstí zopakovala, ale našly se i kaňky, z mého pohledu zbytečné a docela velké. Ale popořadě… 

Letos jsme na Sokolskou louku vyrazili tak, abychom stihli RESTRICTION, kteří měli začínat v 18 hodin. Nic proti předchozím partám K.Z.O. a AUTONOÉ (obě jsme už viděli, druhou poměrně nedávno) ani proti překvapení v podobě GYPSY KINGS, ale festival sliboval dlouhý program a v plánu jsme měli vydržet do půlnoci na TELEX 2019. 

Při příchodu do areálu na nás dýchla tradiční Pohodová atmosféra – lidí bylo kolem šesté na místě poměrně dost, všude jako obvykle pobíhaly děti, okamžitě jsme začali potkávat známé tváře, často ty, které vidíme pouze jednou ročně právě na vodňanské akci. Tímto zdravím hlavně Buryho, kdyby si náhodou nepamatoval, že jsme se během dne několikrát potkali… inu jihočeský vzduch a moravská pálenka dělají své. (smích)

Ač jsme mysleli, že jedeme na RESTRICTION, stihli jsme ještě skoro celé AUTONOÉ. Zprvu jsme se lekli, že už takhle brzy má fest skluz, záhy jsme ale zjistili, že odpadli THE WILDERNESS a tak je více času na všechno. Což v kombinaci s tradičním přístupem organizátorů k dodržování programu i tak slibovalo nějaké to prodloužení. AUTONOÉ v podstatě zahráli stejně jako na Magick Musick, jejich svižná melodická muzika mě baví a dvacet minut je přesně ta doba, kterou ji jsem schopný vnímat. Samozřejmě byly ke slyšení názory, že jde o reakci na KRITICKOU SITUACI, což je asi neoddiskutovatelné, na druhou stranu tu dnes podobně nikdo jiný nehraje.

Jako druzí na to vletěli, a to v podstatě doslova, RESTRICTION. Jejich tvorbu znám jen ze splitka s COMMODORE 64, na němž to drtili v HC/crust rytmu a moc se s ničím nemazali. Což platilo i na Festě, kde to místy nemělo daleko ke grindu. Nasazení muzikantů a hlavně zpěváka bylo příkladné, vlastní tvorbu pánové zpestřovali několika převzatými písněmi, z nichž jednoznačně vynikala zmutovaná „Run To The Hills“. Ale že by kapela drtila něco extra zajímavého, to si nemyslím…

Zato DEZINFEKCE se předvedla ve skvělém světle – rozjela parádní představení podpořené kvalitním zvukem, který byl sice o něco víc nahlas, než bych volil já, ale špunty v uších pomohly vychutnat si všechny ty zvraty a chytře vymyšlené pasáže ve víceméně rychlé ostré muzice. Maxa Conspiracy, jak kapelu kdosi označil, je momentálně v životní formě a ohlasy ve stanu tomu odpovídaly.

Je to k neuvěření, ale i potřicáté (nebo pokolikáté…) mě LAHAR bavili. Tentokrát se museli obejít bez Kozla, který blbnul na Fluffu s KAOSQUAD, takže hráli s jednou kytarou, s níž ostatně hráli několik let před rozšířením sestavy. Zvuk byl sice trochu jiný, ale na druhou stranu to nebyla změna vyloženě k horšímu, třeba Skalíkova baskytara byla tím pádem více na očích (uších) a druhá kytara tak chyběla hlavně při sólech té Korkovy. LAHAR vynechali některé letité šlágry a sázeli do lidí hlavně novější kusy, které ale zabírají prakticky stejně jako ty starší. Další skvělý set, fest se dostal do pěkných otáček.

V nich pokračovala i anglická parta BUTCHER BABY, v níž hraje na kytaru Robin

z THE RESTARTS (zahráli na Festě v roce 2017) a i další členové mají pestrý hudební rejstřík. Angličané přiletěli do Česka na jediný koncert a ten odehráli s velkou chutí a za parádní divácké podpory. Když člověk při jejich vystoupení zavřel oči, okamžitě ta Anglie naskočila a nedala se zapřít. Celý set měl neuvěřitelný spád a ke cti kapely je třeba přičíst, že se s tím nebabrala avizovanou hodinu a půl (včetně přípravy), ale po cca pětačtyřiceti minutách bylo po všem. Perfektní se vším všudy.

A do čtvrtice všeho dobrého SVINĚ!. I pořádající parta potvrdila status neustále se lepšící kapely schopné složit hardcore/punkové vypalovačky plné chytlavých motivů. Celkem pochopitelně to zase v kotli vřelo, domácí publikum odměnilo Brožíka a spol. vřelým přijetím a neutuchajícími tanečky. Na konci si lidi vykřičeli přídavek a atmosféra byla ideální pro nástup kapely, na kterou řada lidí čekala. 

Varování: Následující řádky nejsou vhodné pro děti a mladistvé, protože obsahují neslušná slova.

Čas nebezpečně pokročil, půlnoc na krku a všichni měli času dost. Pořadatelům bylo v podstatě fuk, že i přes absenci jedné kapely a narůstajícímu počtu sešrotvaných lidí se DELIKVENCE, tvořící nyní instrumentální část TELEXU 2019, s přípravou pódia doslova srala. Ještě větší šok přišel, když místo Karla Bouši vylezl na pódium jeho syn Martin (zpěvák DELIKVENCE) a začal koncert DELIKVENCE. Změna v programu mě v tu chvíli, kdy byla spousta hodin, nasrala, protože čekat další hodinu na TELEX znamenalo přetrpět set komplet vožralé kapely. Přístup těchhle „umělců“ k muzice stojí za hovno, když jim nezáleží na fanoušcích a dostaví se na festival v takovém stavu. K téhle demenci je třeba připočítat, že tvorba DELIKVENCE není ničím zajímavá a výsledkem byl mizerný koncert.

Ještě větší hrůza nastala, když pánové neustále přikrmující své vopice začali přehrávat šlágry TELEXU. Karel Bouša má sice pořád charisma, i když hlasově už to pochopitelně není takové jako před lety; ale to by až tak nevadilo. Trapnost nad trapnost předváděli ostatní, hlavně bubeník, který mezi skladbami vstával od bicích a chodil blábolit k mikrofonu nesmysly. Lidi ale byli i tak spokojení; byly skoro dvě hodiny, přítomní byli silně společensky unavení a tak stačilo, že slyší notoricky známé písničky a neřešili, že je hrají trapní vožralové. Všechny ty nesmrtelné fláky samozřejmě pořád zabírají, „Poběhlice“, „Umírající nosič vody“, „Zlatá mládež“, „Zlatý slavík“, „Řeznickej krám“, „Lidi, děti, kanibali!“, všechno to má grády a řada lidí to prožívala, nejvíc Papagáj. (úsměv) Na „Kluci jdou do války“ pozval Karel na pódium nezdárného synka a píseň zapěli společně, pak ještě nějakou další a ve finále musela kapela přidat, ale protože vyčerpala nacvičený setlist, došlo podruhé na „Lidi, děti, kanibali!“.

Já si ale tohle bizarní představení nedokázal užít, nasranost byla silnější a v podstatě trvala i cestou domů. A netýkala se jen delikventů z DELIKVENCE, ale i pořadatelů. Při odpadnutí jedné kapely a rozumné délce setu BUTCHER BABY akce skončila ve dvě ráno. Nasrala mě změna programu, kterou jsem nepochopil, nevíc ji nikdo nijak nevysvětlil, prostě punk. Chovám k Festě sympatie, vždycky se mi tam líbilo, ale letošní závěr mi bude ležet v žaludku hodně dlouho. 

Rossiho galerie

Fotky: doplníme

Berryho video BUTCHER BABY
 

sdílet
Přečteno: 2087x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 30. 7. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 26)
názor
1. Myslím, že report to vystihl přesně. Nemyslím, že by byla na hadry celá kapela, ale bubeník to vynahradil za všechny. Bylo to z jeho strany hodně trapný a že si to dovolil i při vystoupení Telex 2019 fakt nechápu. 2. Prohození kapel se nelíbilo nikomu, hodně lidí zvažovalo, že to zabalí. Aspoň se mohli pánové na pódiu zmínit o důvodu změny a omluvit se za zdržení. Dělají to nejen pro vlastní potěšení ,ale především pro fans, který by měli být na prvním místě a měli by mít přednost před aklimatizací. Já přijel na fest mimo jiné kvůli Telex a to i přesto, že jsem ráno vstával do práce. To pak každý zdržení nasere a když to pak na pódiu někdo zdržoval trapnejma kecama, na který nebyl nikdo zvědavej, tak mě to přestávalo bavit. Kdybych nečekal na ostatní, tak jsem odjel mnohem dřív. nothingace | 14. 8. 2019 21:28:59
Reakce ....... a dostaveníčko
Ok,přijď mi to tedy říct Johane osobně do očí. Tady je moje číslo 603713709,zavolej nebo napiš a domluvíme si setkání. Tě pic. Karel Bouša TELEX | 7. 8. 2019 02:20:46
FESTA DE LI POHODA
https://youtu.be/G1XgIcRlHhg Jan lovec dam | 31. 7. 2019 21:54:07
-> Pufffy
Omlouvám se, samozřejmě máš recht. Johan | 31. 7. 2019 20:32:09

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 8. 2019 | Autor: Johan
FLASH THE READIES vydávají album DUNAčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Mikael
THE COMPLICATION našli s novou deskou smysl životačtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nové album a video švédských melodiků IN MOURNINGčtěte zde »

25. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový song od japonských COFFINSčtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Johan
Detaily nového alba AS I LAY DYING a třetí video Shaped by Firečtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
PERIPHERY mají nové videočtěte zde »

24. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip MONOLORDčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
Odvezte si z Metal Madness 2019 právě vycházející vinylovou verzi zatím posledního alba navrátivší se MORTIFILIEčtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Johan
INFERNO příští rok zahraje v Malajsiičtěte zde »

23. 8. 2019 | Autor: Bury
CANNABIS CORPSE mají nové animované videočtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

7. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – warm up (úterý)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:05:12
Autor: Johan
Titulek: Příprava na BA v galeirii

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 25. 8. 2019 13:03:38
Autor: Johan
Titulek: Idioti

diskuse k článku »

METALLICA, GHOST, BOKASSA
Datum: 24. 8. 2019 12:27:32
Autor: Bury
Titulek: Oficiální live video

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:32:30
Autor: Admin
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 18. 8. 2019 10:22:24
Autor: ancient
Titulek: ND

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama