ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Kámoši z mokrý čtvrti se opět sejdou na Za koule punk festu v Modré Vopici! - infočíst info »

TRIVIUM, HATEBREED - infočíst info »

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

Festa De La Pohoda 2019 - infočíst info »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »


Další nové články

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

29. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 29. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

13. 7. 2019
Česká Lípa Vodní hrad Lipý
Další ročník metal open air festivalu v České Lípě...

20. 7. 2019
Věstínek
Druhý ročník hudebního festivalu nad Věstínkem na ...

22. 7. 2019
VAGON, Praha
NASHVILLE PUSSY (USA), support: DEAD DANIELS...

23. 7. 2019
Brno - Kabinet Múz
NEGATIVE APPROACHA (USA) + REPELENT SS + VOLE...

3. 8. 2019
Horní Loděnice
Volxmassaka , Krang , Apolita , Spots , Interpunkc...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


Obscene Extreme 2019
» Recenze » Dubnové tipy – alba & koncerty

1. 4. 2019Dubnové tipy – alba & koncerty

Souhrn zajímavých alb, které vychází v dubnu 2019 + tipy na koncerty.

Souhrn zajímavých alb, které vychází v dubnu 2019 + tipy na koncerty.

Johan

MINORITY SOUND (Česko) – „Toxin“
Cyber metal, MetalGate Records
Tuzemská cybermetalová jednička dodržuje posloupnost. První a druhé album dělily dva roky, pak byla pauza tři roky, nyní čtyři. Během nich došlo v kapele ke změně na bubenickém postu, který obsadil starý známý harcovník po pražských kapelách Dharm (v minulosti si s dvěma dalšími členy MINORITY SOUND už zahrál v jiných kapelách). Asi se nedá čekat, že by MINORITY SOUND na novince úplně sešli z vyšlapané elektro/industriální cesty, na které u nás zanechali nejhlubší stopy, přesto první ukázka slibuje odklon od přívětivých „diskotékových“ melodií i tuc tuc techno rytmů a naznačuje důraz na strojové rytmy a temnou atmosféru; z jedné skladby ale těžko dělat závěry. Čtvrté album MINORITY SOUND vyjde 24. dubna u MetalGate.

EXUMER (Německo) – „Hostile Defiance
Thrash metal, Metal Blade Records
EXUMER se sice do té nejužší německé thrashové špičky neřadí, přesto mám jejich album „Possessed by Fire“ ve svém zlatém fondu. Protože jsem si ho koupil ještě za komunistů na polském vinylu, sjížděl do zblbnutí a směle jej srovnával s výplachy KREATOR nebo ASSASSIN. Rychle vyšlo ještě druhé album s mužem se železnou maskou a následoval konec. Podobně jako řada léta neaktivních kapel se i EXUMER po dlouhé odmlce na scénu vrátili, ale nikam už se neženou a berou to tak nějak sportovně. Přesto vydali po reunionu dvě velmi kvalitní desky a počítám, že i „Hostile Defiance“ přinese porci starého dobrého thrash metalu, kvílivých kytarových sól a štěkavého vokálu. Ukázky to naznačují a zní dobře, album bude venku 5. dubna.

Tipy na koncerty:
5. 4. HNUS UMÍRAJÍCÍ, SEKEROMLAT, ZMAR, TENGRI, NULAJEDNANULANULA, Strakonice - Křemelka
 

Kubina

PROTECTOR (Německo) – "Summon the Hordes"
Death/thrash metal, High Roller Records
Velmi očekávanou novinkou bude sedmá řadovka německých metalových matadorů PROTECTOR, jenž si udělali jméno především na albech "Golem" a "A Shedding of Skin", které se staly klasikou. To neznamená, že by novější tvorba neměla co nabídnout. Zatím poslední deska "Cursed and Coronated" (2016) byla velice kladně přijatá, proto se dá očekávat, že 26. dubna na ni úspěšně navážou. Ochutnávka "Three Legions" mě v tom jenom utvrzuje. Živělný thrash metal, trochu do skoku s death vokály, v té nejbrutálnější podobě, bude posluchače drtit na deseti skladbách. Český hrozič si bude moci poslechnou nové vály živě 28. září v Modré Vopici v Praze.

Chrysta Bell (USA) – "Feels Like Love"
Dream pop, Meta Hari Records
Americká zpěvačka nebyla příliš známým pojmem. Vše se změnilo, když se potkala s filmovým režisérem Davidem Lynchem. S ním nejen spolupracovala na jeho hudebních projektech, ale byla obsazená i do seriálu Twin Peaks. Ke svému druhému albu, jež vyjde 5. dubna, stihla natočit dva videoklipy. Dost možná půjde o její zlomovou desku. Chrysta Bell je éterická bytost se svůdným hlasem, která si mě omotala kolem prstu. Singly, co jsem slyšel, mají chytlavé melodie, dokonce v nich hrají nezkreslené kytary. Občas si člověk musí odpočnout od tvrdé hudby a nechat se omývat jemnými tóny z nejsladších snů.

Tipy na koncerty:
5. 4. CATASTROFY, EXORCIZPHOBIA, KRAOST, DEADLY SADISTIC EXPERIMENT, OLD HÄMMER, ROZSUDEK, Brno – Bajkazyl
6. 4. CATASTROFY, LIBIDO CHALLENGE, MURDER INC., JIG AI, Beroun – Metro Club
20. 4. OCELOT, V.A.R., EXORCIZPHOBIA, ASMODEUS, F.O.B., SHAMPOON KILLER, Loukovice – Kulturní dům
 

Coornelus

INTER ARMA (USA) – „Sulphur English“
Sludge, doom, black, Relapse Records
V polovině dubna vyjde už čtvrtá velká deska amerických INTER ARMA. Kapela si získala větší počet posluchačů svým druhým albem „Sky Burial“, na kterém zkombinovala sludge s black metalem a dalšími vlivy, které daly skupině zajímavý ráz. Od té doby uteklo dost vody, ale i tři roky stará nahrávka „Paradise Gallows“ neubrala kapele na přesvědčivosti. INTER ARMA nemá potřebu dělat převratné změny a tak se opět dají očekávat dlouhé skladby, které budou disponovat špinavým soundem a minimálně slušnou atmosférou. Novinka „Sulphur English“ bude tradičně

atakovat hrací dobu sedmdesáti výživných minut.

STOLEN LIVES (Česko) – „Luciferův efekt“
Thrash metal, Maximed Records / Defense Records
Čtyři roky po desce „Budoucnost sviní“ se hlásí o slovo východočeská mlátička STOLEN LIVES. „Luciferův efekt“ navazuje hudebně na starší nahrávky a tak lze od kapely opět očekávat našlapaný thrash metal s kratšími, ale o to víc intenzivními skladbami. Navzdory anglickému názvu kapely jsou texty v češtině, což je jenom dobře. Za hudební stránkou nezaostává ani ta grafická, o níž se postaral Boris z CATASTROFY, který opět nakreslil vydařené dílo.

Tipy na koncerty:
4. 4. YOUNG WIDOWS, LYSSA – Praha, Underdogs
13. 4. Zine Fest – Brno, Sibiř
13. 4 . DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP – Praha, Famu
27. 4. Eternal Noise Misery – Praha, Underdogs/Eternia
30. 4. ALL THEM WITCHES – Praha, Rock Café


Opat

MEPHORASH (Švédsko) – „Shem Ha Mephorash“
Black metal, Shadow Records
Švédské MEPHORASH jsem poznal s minulým albem „1557 – Rites of Nullification“, které se stalo na dlouho součástí mého hudebního výběru. Čtyřskladbové dílo má sílu a přestože nejde o nic extrémně inovativního, mají MEPHORASH zejména v pomalejších pasážích svoji charakteristickou auru. Po čtyřech letech se Švédové vytasí s novinkou, na kterou se tedy logicky těším, ač mě docela děsí, že dosahuje délky 74 minut. To už chce pořádnou dávku nápadů, aby taková deska držela pozornost od začátku do konce. Ke kapele se také na stálo připojil vokalista Nebiros, kterého můžete znát z MALIGN či dřívějšího působení ve vynikajících OFERMOD. Na předchozím albu MEPHORASH už zahostoval v první skladbě, předvedl se už také na loňském EP „The Third Woe“, z nějž se titulní skladba dostala i na novinku „Shem Ha Mephorash“. Z ukázek „King of Kings, Lord of Lords“ a „Sanguinem“ jsem zatím tak nějak na vážkách, přijde mi, že je tam dost vaty, ale uvidíme 18. dubna, kdy deska vyjde celá u Shadow Records.

MORD’A’STIGMATA (Polsko) – „Dreams of Quiet Places“
Post-black/doom/avant-garde metal, Pagan Records
Polákům MORD’A’STIGMATA jsme na Fobii před dvěma lety věnovali větší prostor. Jejich tehdejší album „Hope“ mě dost zaujalo, jedná se o poměrně svojské dílo, připomenout si jej můžete i skrze povídání s kytaristou Staticem. Dva roky poté přicházejí MORD’A’STIGMATA s novou třičtvrtěhodinovou nahrávkou. Tentokrát upustili od kompozic nad deset minut a vypadá to, alespoň podle ukázky „Exiles“, že se posunuli zase jinam. No posuďte sami. Začínali jako poměrně rázná, do industrialu laděná špinavá černota, posléze se posunuli do klidnějších vod, a teď dostávají mnohem více prostoru synťáky. Ale zní to velmi dobře, o emoce nebude nouze! „Dreams of Quiet Places“ vyjde už 4. dubna u polských Pagan Records. A 25. dubna se kapela představí v Praze!

TOTALITARIAN (Itálie) – „Bloodlands“ (EP)
Black/death metal, Barren Void Records
TOTALITARIAN jsou čerstvou akvizicí na italské scéně a neví se, zda za ní stojí nějací zkušení borci, protože sestava známá není. Ale upřímně, podle debutu „De Arte Tragoediae Divinae“ to rozhodně nebudou nějací zajíčci, protože to byl pořádně našlapanej, hnusnej black/death. Proto se velmi těším na téměř půlhodinové EP „Bloodlands“, které vyjde 12. dubna a z nějž si můžete pustit song „1933“, vyznačující se drtivou sypačkou a neurvalými kytarami, které mi občas připomínají norské 1349 (kterým mimochodem v dubnu také vyjde EP, ale do tipů jsem ho nedával, jelikož na něm bude pouze jedna nová věc, která už se povaluje na netu pěknou řádku týdnů, ale doporučuji!). Zdá se tedy, že se TOTALITARIAN posunuli z tíživého zahuhlaného black/deathu více do černoty.

Tipy na koncerty:
5. 4. CULT OF FIRE, LAMIA VOX – Praha, Underdogs‘
8. 4. DER WEG EINER FREIHEIT, CELESTE, THE DEVIL’S TRADE – Praha, Futurum
12. 4. THEOSOPHY, AETERNUS PROPHET, NECNON MORTUSS – Plzeň, Parlament
15. 4. MONOLITHE, ABYSSIC, THE TOWER – Praha, Modrá Vopice
16. 4. LIK, BRUTALLY DECEASED ad. – Praha, Hells Bells
25. 4. IMPERIAL TRIUMPHANT, MORD’A’STIGMATA – Praha, Underdogs‘

sdílet
Přečteno: 674x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 1. 4. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Chybí
MARDUK VIKTORIA EUROPA Part 3 - 14.4.2019 (14.4.2019 19:00 Barrak Ostrava). Suffocation, Belphegor, God Dethroned - 21.4.2019 (Brno, Melodka (21.04.) - Ostrava, Barrack Club (25.04.). immortal | 2. 4. 2019 20:19:47

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

27. 6. 2019 | Autor: Bury
MEMORIAM mají videoklip ke skladbě čtěte zde »

27. 6. 2019 | Autor: Johan
THE FIALKY natočili hymnu k Mighty sounds!čtěte zde »

27. 6. 2019 | Autor: Johan
KING SVK - New Aeon (CD album)čtěte zde »

26. 6. 2019 | Autor: Bury
MAR DE RABIA z Venezuely 30. 6. v Orlovéčtěte zde »

26. 6. 2019 | Autor: Bury
DARK GAMBALLE mají videoklip ke skladbě čtěte zde »

26. 6. 2019 | Autor: Bury
Ukázka z chystaného živáku SOUNDGARDENčtěte zde »

25. 6. 2019 | Autor: Bury
THE CRANBERRIES a jejich nové animované videočtěte zde »

25. 6. 2019 | Autor: Johan
15.7.2019 - FRONTIERER + ELYSIUM - Praha - Modrá Vopicečtěte zde »

25. 6. 2019 | Autor: Bury
THE DAMNED THINGS mají animovaný videoklipčtěte zde »

24. 6. 2019 | Autor: Johan
28. 6. 2019 ve Strakonicích SOBRAS DEL DESCONTENTO, CONQUESTIO, DEZINFEKCE, INTERPUNKCE, NO MORE HIROSHIMAčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

18. 6. 2019 | Reporty
MAGICK MUSICK 2019celý článek »

6. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den prvnícelý článek »

8. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den třetícelý článek »

1. 6. 2019 | Recenze
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

9. 6. 2019 | Rozhovory
Miroslav Sosoi – Přišlo mi to jako celkem originální nápad, nevím zatím o nikom, kdo by vydal audioverzi knihy na LP.celý článek »

24. 6. 2019 | Recenze
HEIDEN – Země beze měcelý článek »


Poslední diskuse

NÁV – Smrtci 
Datum: 26. 6. 2019 23:46:29
Autor: immortal
Titulek: Ták...

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 26. 6. 2019 20:05:47
Autor: Honza
Titulek: Edice

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 26. 6. 2019 18:31:24
Autor: kverd
Titulek: edice

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 26. 6. 2019 08:21:19
Autor: Coornelus
Titulek: To je teda rada

diskuse k článku »

NÁV – Smrtci 
Datum: 25. 6. 2019 23:35:55
Autor: Peťan
Titulek: hmmm

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 25. 6. 2019 20:32:13
Autor: Johan
Titulek: -> Bhut

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama