ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ETERNAL NOISE MISERY 2019 - infočíst info »

ROOT s INFERNO v Brně - infočíst info »

VOMITOR, PERFIDIOUS - infočíst info »

ET MORIEMUR a POSTCARDS FROM ARKHAM na společném mini-tour - infočíst info »

INSANIA představí na turné Kacířův kancionál - infočíst info »

SVARTIDAUDI, SATURNALIA TEMPLE, ALMYRKVI - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »


Další nové články

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »


Koncerty

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 4. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

27. 4. 2019
Jihlava - Brick Bar
Hrají: NEVIDIM underground music ( Praha, Jihlava,...

30. 4. 2019
Anděl, Plzeň
ELECTRONIC WITCHCRAFT Přehlídka toho nejzajímav...

3. 5. 2019
Cheb
Po delší odmlce se brněnská kapela HEIDEN vrací na...

3. 5. 2019
Papírák Písek
Písek je město Power Violence a Grindcore! Všichni...

4. 5. 2019
Stará Ves u Rýmařova
BUGRFEST je mealový fest pořádaný čtyřmi bratry. V...

4. 5. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 4. 5. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » HEAVY METAL THUNDER vol. 1, 23. 3. 2019, Písek - Divadlo Pod Čarou

27. 3. 2019HEAVY METAL THUNDER vol. 1, 23. 3. 2019, Písek - Divadlo Pod Čarou

SAVAGER, ROADWOLF, ROADHOG, LIQUID STEEL, AIR RAID

Oprašte staré džísky, oblékněte seprané tričko Mejdnů, nasoukejte se do tygrovaných legín.

To bylo motto prvního ročníku akce, která v tuzemsku nejspíš nemá obdoby. Pět zahraničních kapel vyznávajících heavy metal, víceméně old school ražení, se objevilo na jednom pódiu v českém klubu. A nemohlo k tomu dojít jinde než v Písku, městu starým metalovým formám zaslíbenému. Kam jinam by na prakticky neznámé spolky hrající nemoderní muziku přišlo 170 lidí? I tak mi to přišlo málo, čekal jsem víc, hlavně podle ohlasu na Facebooku, ale dnes už se nedá věřit ničemu. (Johan)

I když… pět kapel určitě věří v sílu heavy metalu v té podobě, v jaké jsme ho poslouchali před třiceti a více lety. Ale vedle pamětníků dorazily i mladší ročníky a hlavně se mladší ročníky objevily na pódiu. Hned první kapelu tvořili hodně mladí muzikanti, kteří se s vervou pustili do heavy metalu, který sice obsahoval melodie i všechny typické znaky, ale zároveň byl neučesaný a živelný. Před akcí jsem od polských SAVAGER čekal bídu, protože nahrávka, kterou jsem si na netu zběžně poslechl, zněla příšerně. Živě to byla jiná kapela a jiná muzika, ve finále mě právě první parta bavila nejvíc. A často jsem si při jejím setu vzpomněl na Coorneluse, který by po pěti minutách vystoupení zešílel. (smích) (Johan)

Dorazil jsem akorát na první písničku polské bandičky SAVAGER. I když kromě EP „Casus Belli“ toho mladíci nemají příliš za sebou, tak projevem působili, že jsou na scéně hromadu let. Bubeník se nebál používat dvojkopák, zpěvák svůj hlas hnal někdy i o oktávu výš a dvě kytary otevíraly prostory pro různé hudební parádičky přes sóla nebo vyhrávky. Speedově naladění metalisté splnili to, co se čeká od první kapely. Metalem v nejsyrovější podobě dostali publikum do varu a vystavěli pevné základy pro další vystupující. (Kubina)

Největším překvapením večera se pro mě stalo vystoupení ROADWOLF. Frontman komunikoval s posluchači na jedničku. Občas při svém pěveckém výkonu šel na kolena, aby měl k běsnícím maniakům pod pódiem blíže. Pobavilo mě, když bicman rozhazoval do publika paličky. Docela se divím, že měl při poslední písničce čím bubnovat, hehe. Abych se pouze nerozplýval, jakou Rakušáci dokáží udělat show, je třeba zmínit baskytaristův skvělý hlas, kterým pomáhal hlavnímu vokalistovi. Nicméně nejvíce jsem si užíval, jak jsou jednotlivé skladby vystavěné a kytaristovu mistrovskou hru. Chvíli hrál tradiční heavy, pak to skoro připomínalo glam, nebo vypálil osvěžující rychlý riff. Při sólování zas se strunami vibroval a kouzlil. Uf, to bylo něco! (Kubina)

Po Polácích se na scéně objevili Rakušané ROADWOLF, kteří nahradili původně ohlášené TENSION  z Německa. A následoval propad v čase ještě hlouběji. ROADWOLF mi připomněli CITRON z období „Plni energie“ – chvíli heavy metal, chvíli hard rock, chvíli rychleji, chvíli ve středních tempech. A opět poměrně mladí muzikanti, s výjimkou zpěváka, který už něco pamatuje. (Johan)

Před festem jsem aspoň zběžně poslechl všechny kapely, abych věděl, do čeho lezu. Heavy metal se mi doma na gramci nebo v CD přehrávači v posledních letech točí sporadicky, v podstatě jen když píši nějakou recenzi, ale ROADHOG mě v klidu domova celkem zaujali. Druzí zástupci polské scény se živě předvedli v dobré formě, zpívající basák disponoval kvalitním čistým vokálem a taky trvalou (jestli měl přírodní kudrny, tak se omlouvám – úsměv). Na pódiu se začala odehrávat klasická písecká podívaná, po nesmělých pokusech se skokani začali množit, stejně jako chytlavé melodie v klasickém heavy metalu, který dával vzpomenout na velikány žánru z osmdesátých let. (Johan)

Suverénně nejostřejší lokty měla partička ROADHOG. Ještě aby ne, když jejich kytaristé měli trika od KREATOR a RAZOR. Jenže chvíli jim trvalo, než si mě získali na svou stranu. Ze začátku chyběl nějaký zapamatování hodný kapelní výraz. Střídal se heavy, pak nejprimitivnější thrash, což mi přišlo tuctové. Ale asi jsem měl jenom nějakou slabší chvilku, protože ze stejdže začali vzduchem létat první lidé. (Kubina)

LIQUID STEEL na sebe upozornili ještě před

tím, než začali hrát, když všude po Divadle rozmístili samolepky svého loga. Druhá kapela, která mi přišla, že ví, co opravdu chce hrát a zároveň se uměla prodat. Tak nějak jsem čekal, kdy se večer objeví někdo podobný MEJDNŮM. Zpěvák měl podobnou barvu hlasu jako Dickinson, podobně burcoval lidi, někdy se jak ďábel smál, pak zas hvízdnul, nebo se naučil českou frázi: „Ahoj, jak se máš?“ Vlastně jsem se měl celkem dobře, protože mi není padesát a na heavymetalovém festivalu jsem byl prvně, hehe. (Kubina)

LIQUID STEEL pokračovali ve střídání Polsko-Rakousko-… Hudebně se jednalo o docela podobnou záležitost jako předchozí severní sousedi, kapela ale disponovala sólovým zpěvákem, který chvilku nepostál, stejně jako skokani, jimž vévodil torpédoborec Weyška. (smích) Není legrace tohoto velikána zachytit, ale naštěstí se vše odehrálo bez karambolu. Ale zpátky ke kapele – předák disponuje zajímavě zabarveným hlasem, takovým zvláštně měkkým, ale uměl vytáhnout i pořádný ječák. K IRON MAIDEN to opravdu nemělo pocitově daleko, ještě blíž měl frontman k publiku, nad jehož hlavy  se na konci setu vydal na krátkou rozplavbu. (úsměv) Vypadalo to, že si kapela vřelé přijetí a všeobecnou divočinu pěkně užila… díky na závěr nebraly konce. (Johan)

Švédský královský nálet dopadl nad má očekávání. Je tedy pravda, že AIR RAID jsem měl nejvíce naposlouchané. Takže když vtipně dohoukaly v intru sirény, jež svolávaly hroziče na značky, a pánové vypálili hitovku „Hold the Flame“, moc dobře jsem věděl, která bije. Třetí skladbou byla moje oblíbená „Hell and Back“. Kdo nepodcenil přípravu s návykovou deskou „Across The Line“, musel mít pocit, že se s účinkujícími zná od mala. Zvuk dokonalost. Všechny instrumenty i zpěv – tady se nedá nic vytknout. Skutečná první liga. Uvězněný v melodiích s pocitem výjimečného zážitku jsem se, krom házení hlavou, na moc věcí nezmohl. Potěšilo i zařazení novinkového singlu „Demon´s Eye“, jenž mi na sedmi zelených palcích říká „pane“. (Kubina)

AIR RAID byli nejvíce profi souborem večera. Bylo znát, že je to po všech stránkách vyspělá kapela, která má něco za sebou. Od prvního okamžiku mělo všechno řád a smysl, tedy kromě neustávajícího běsnění fanoušků. Hudebně šlo o heavy metal, který mi není až tak blízký, chyběla mi větší nespoutanost, ale kvalita nešlo sehrané partě upřít. Po předchozích vokalistech se švédský frontman držel trochu zpátky, používal hlavně civilní lehce zastřenou polohu, ale když bylo třeba, dokázal taky přitlačit na výškovou pilu. Kapela sázela typické melodie, chytlavá sóla, všechno znělo dokonale, hodina celkem rychle utekla a lidi se bavili stejně jako muzikanti, kteří odehráli nejdelší set, přesto zamrzelo, že na mohutné vyvolávání nezareagovali a na přídavek se nevrátili.

Na rovinu – nikam jinam než do Písku bych na takhle laděnou akci nejel. Ale Písek není jen o muzice, je i o potkávání se s kamarády a o jedinečné atmosféře, která opět zavládla a kterou si i kapely musely užívat. Vše si užili i fanoušci – a ve srovnání s ostatními akcemi TN crew se kromě stálých abonentů sešla trochu jiná společnost – hodně triček IRON MAIDEN, hodně džísek s heavy nášivkami a sem tam nějaký pitomec, který nebral ohledy na lidi kolem sebe a v opileckém rauši rozléval pivo, takže plac pod pódiem se brzy proměnil v kluziště. (úsměv) Pochvalu zaslouží dodržování časového rozpisu, takže se končilo v půl dvanácté, což považuji za ideální stav. Jediným otazníkem zůstává, zda se za rok uskuteční druhý ročník. Lidí nebylo tolik, aby pořadatelé zajásali, na druhou stranu mohlo být vstupné o pár desetikorun vyšší a všechno by klaplo.

Fotky: Syky, Skalík

Sykyho galerie a videa

Skalíkova galerie

KubaAjzova videa
SAVAGER 1
SAVAGER 2
ROADWOLF 1
ROADWOLF 2
ROADHOG 1
ROADHOG 2
LIQUID STEEL 1
LIQUID STEEL 2
AIR RAID 1
AIR RAID 2
AIR RAID 3

 

sdílet
Přečteno: 690x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 27. 3. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 42) SAVAGER ROADWOLF ROADHOG LIQUID STEEL AIR RAID

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Do konce dubna vstupenky na Brutal Assault levnějičtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Rozhovory o Telepatie zinečtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Johan
Týnecký Mazec 2019, 22. 6. 2019, Týnec nad Labem - Letní parket Ostrov čtěte zde »

25. 4. 2019 | Autor: Coornelus
STREETMACHINE mají nový klipčtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Coornelus
NÁV vplouvá do svobodných vod black metalu nahrávkou Smrtcičtěte zde »

24. 4. 2019 | Autor: Bury
THE CRANBERRIES s novou skladboučtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Johan
VULTURE INDUSTRIES, HELHEIM, MADDER MORTEM, 28. 4. 2019, Praha - Nová Chmelnicečtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video DEBUSTROLčtěte zde »

23. 4. 2019 | Autor: Bury
Nové video PHAL:ANGST čtěte zde »

22. 4. 2019 | Autor: Bury
INSANIA - Kacířův kancionálčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

27. 3. 2019 | Reporty
HEAVY METAL THUNDER vol. 1, 23. 3. 2019, Písek - Divadlo Pod Čaroucelý článek »

3. 4. 2019 | Reporty
MALLEPHYR, DJEVELKULT, INFERNO, ACHERONTAScelý článek »

9. 4. 2019 | Reporty
TENGRI, ZMAR, NULAJEDNANULANULA, SEKEROMLATcelý článek »

26. 3. 2019 | Reporty
DIVERSITY, OBJECTcelý článek »

1. 4. 2019 | Recenze
Dubnové tipy – alba & koncertycelý článek »

30. 3. 2019 | Reporty
SÓLSTAFIRcelý článek »


Poslední diskuse

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 19:06:34
Autor: Václav Votruba
Titulek: Rockpalace

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 10:33:03
Autor: Martin
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 17. 4. 2019 00:32:57
Autor: Bury
Titulek: Ano,

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 20:40:26
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 16. 4. 2019 19:02:28
Autor: Johan
Titulek: Odpověď

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama