ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

Březovská metalová noc - infočíst info »

DEAD LETTER CIRCUS, SIAMESE, DAZE OF JUNE - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »

RIVERS OF NIHIL, BLACK CROWN INITIATE, MØL, ORBIT CULTURE - infočíst info »

PROTECTOR, DENET - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL VOL. 7 - infočíst info »


Další nové články

9. 7. 2019 | Ankety
AUTUMN COLD – „Deset otázek“ celý článek »

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »


Koncerty

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

23. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 23. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

5. 9. 2019
Rock Club KAIN
MIKHMAKH (alternative metal – France) Links...

7. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 7. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

7. 9. 2019
Cheb
Ahoj, rádi bychom vás všechny pozvali na druhé pok...

14. 9. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 14. 9. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Info-články » JUCIFER, NIKANDER - info

10. 10. 2018JUCIFER, NIKANDER - info

12. 2. 2019, Rožnov pod Radhoštěm - Vrátnice

Do Rožnova dorazí specifické metalové duo JUCIFER. Předem upozorňujeme ty návštěvníky, kteří mají citlivý sluch, ať si vemou špunty do uší. Aparát, který budou na pódiu, má opravdu výkon.

Manželé Edgar a Amber aka Jucifer jezdí po světě s hradbou kytarových aparátů pomocí nichž bourají zdi klubů. V poslední době ještě přitvrdili a posunuli škatulku za hranici hlukového utrpení. V jejich hudbě se ovšem stylisticky prolínají extrémní metalové žánry jeko grindcore, doom či sludge.

Brněnští Nikander se stávají pojmem na evropské diy metalové scéně. Letos zapsali dlouhohrající deskou na Day After "Sekyra prohnaná kolenem", která zní asi tak, jak se jmenuje. Špinavý hutný sound s kořeny v metalu a hardcoru. Doom a sludge.

Vstupné do 11. 2. 170 Kč, v den koncertu 200 Kč. Předprodej od 8. 1. 2019 v T klubu, TIC nebo online.

www.vratnice.com

Abyste si udělali zhruba obrázek, co vás čeká, přinášíme malý výběr z recenzí:

Metalopolis: Dvadsaťjedna skladieb o Márii Antoinette z pera dua strelených Američanov, vydávajúcich na Relapse? Ajajaj. Málokedy strkám CD do prehrávača s tak neistou predstavou o tom, čo sa na mňa z reproduktorov vysype: a úvodné piesne na žiadne otázniky odpoveď nedávajú. (Indie)rockujúca „Blackpowder“ by sa nestratila na MTV, hardcorová dvojka „Thermidor“ pre zmenu ukľudní puristov, ktorí by sa začali čudovať, na čo to Relapse umiestnili svoje logo. Aspoň na chvíľu.

Charizmatická Amber Valentine a jej mierne spustnutý priateľ Edgar Livenwood pochádzajú zo severoamerických Athens – presne toho mesta, ktoré hudobnému priemyslu dalo THE B-52’s a R.E.M. Niet divu, že produkcia JUCIFER v sebe obsahuje čosi zo snáď každého hudobného prúdu, ktorý sa aspoň ako-tak dá vtesnať do škatuľky s nápisom rock. Úvodné dve skladby už spomenuté boli, nasledujúca „To Earth“ je ukľudňujúca popina, štvrtá položka tracklistu upúta rozostreným sludgeovým spodkom, z ktorého trčí Amberin hlas (mimochodom – ak v kontexte JUCIFER začujete niečo o noise-rocku alebo sludge, berte to s tak veľkou rezervou, ako dokážete). Explózia kapiel vedených energickými slečnami sa nevyhla ani extrémnejším žánrom a ženský element je tým kľúčovým aj na „L’Autrichienne“. JUCIFER v sebe majú všeličo z najrôznejších „babských“ počinov, od PJ HARVEY, ktorú Amber (aj prácou s hlasom) pripomenie v kľudnejších pasážach, cez THE DRESDEN DOLLS (postavených na rovnakom modeli s dámou za mikrofónom a jej drahým za bicími) až po MADE OUT OF BABIES či STOLEN BABIES, s ktorými ich spája príslušnosť k súčasným tvrdým žánrom, vstrekujúcich do rozhorúčeného motora ostrý metal a výbušný hardcore – rovným dielom a neváhajúc výslednú zmes okysličiť spôsobom, ktorý by nie až tak dávno nebol úplne predstaviteľný. V akustickej „Fleur de lis“ sa JUCIFER pustia až nebezpečne blízko k folku, udusenému hneď prvým, ťažkým riffom nasledujúcej inštrumentálky „Procession a la guillotine“.

Striedanie absolútnych kontrastov je hlavnou devízou vyše sedemdesiat minút trvajúceho albumu, i jeho zásadným problémom. Postaviť modernú dosku na stručnom sumáre života Márie Antoinetty môže vyzerať ako zaujímavý koncept, no po hudobnej stránke sa nedá nájsť veľa styčných bodov s érou na konci osemnásteho storočia. Čosi naznačí neohrabaná francúzština, ktorou si Amber sem-tam pomáha, no inak sa bez študovania poznámok v booklete nedá odhaliť, čo sa to vlastne má diať – každá pieseň má vlastný textový motív rámcovaný francúzskou revolúciou, no nie vždy sa ho podarí dotiahnuť do po všetkých stránkach zmysluplnej podoby.

Výnimkou je titulná vec, nežná, no úplne rezignovaná, rovnako ako listy hlavnej hrdinky písané najbližším pred jej popravou. Vrchol však prichádza v „Noyade“, chladnej a dusivej, pomalej skladbe o krutom šialenstve vlády teroru, ku ktorej sa od hesla „Liberté, fraternité, egalité“ Francúzi za pár rokov od pádu Bastily prepracovali.„L’Autrichienne“ je ambiciózny album, ktorý nenaplnil svoj potenciál po samý vrch. I tak sa jedná o nepríliš opočúvanú, eklektickú a energickú zmes, ktorej dominuje variabilný hlas Amber Valentine. Ideálny tip pre priaznivcov ktorejkoľvek zo skupín uvedených vyššie v texte.

V Sicmaggot web magazine o jejich koncertu napsali: Pauza na vyvětrání a řádné pročištění hlav před vkročením do Juciferského neznáma. Přestávka pryč. Vstoupil jsem a zaujal pozice v předních řadách. Na pódiu paní Juciferová, s kytarou i řádným metalovým vzezřením. I bicí se brzy dočkaly svého trýznitele. Nástup to byl fenomenální, činely na uvítanou schytaly pěstní lekci, paličky si stísněně povídaly mezi sebou a čekaly na popravu, kterou nešlo oddálit. Ozvaly se první tóny, počátek neprostupné hlukové stěny, jež bolela. Jucifer byli toho večera první, kteří svým nemilosrdným sludgem opustili nepsanými zákony stanovené meze. První půlhodinu jsem tak zůstal spíš než v transu zamrzlý a – tentokrát se nebojím použít to slovo – i šokován. Hluková stěna se hrozivě valila, s bicími v zádech jako nejlepším přítelem na cestách bez zábran.
Svou neskutečnou uvěřitelností a nasazením si mě Jucifer postupně získávali, jen to šlo po vystoupeních klasičtějšího rázu hodně ztuha. Ale roztál jsem. Přestože se na místě drtila jakási směska sludge, dronu a noisu, je třeba zapomenout na statičnost typu Sunn O))). K již zmíněným hudebním vyjádřením přidávali Jucifer punkovou zvrhlost a neskutečnou energii, především pak bubeník. Kdepak, žádné vytříbené finesy, pečlivě rozvíjené rytmy, tady vládla punková drzost. A spolu s ní absolutní svoboda, energická exploze bez náznaku jakéhokoliv pózy. Je mi vedro, vezmu pivo, chrstnu ho na záda, ještě přece nezteplalo. Spadne buben, jdu pro buben, zvednu buben. A palička? Přece se hraje, tak jaképak ohlížení na odlétávající třísky.
Oba protagonisté dohráli, nástroje ztichly, aplaus. Obětí, polibek, čau. Aplaus sílil, návrat. Přídavek jsem si užil ještě víc než již odehrané minuty, přístup Jucifer jsem konečně zcela přijal. Možná pozdě, ale lépe než nikdy. Dohrálo se podruhé, tentokrát již definitivně, kapela se loučí a já odcházím také, nakonec ohromen. Takovouhle parádní romantiku jsem vpravdě nečekal.

Odkazy:
www.jucifer.net

LAST FM
http://www.last.fm/music/Jucifer

FACEBOOK

http://www.facebook.com/juciferofficial

BANDCAMP
http://www.jucifer-official.bandcamp.com/

Recenze koncertů:

(Repulsive Revolutions)  "There's still no-one quite like Jucifer, the telepathic level of tightness.  I've never seen a band so able to switch between droning guitar/drum atmospherics and shrieking blastbeat fury in time with each other without exchanging so much as a glance."

(Terrorizer)  "As anyone

who's borne witness to their earth-shattering, boundary-smashing sonic rituals can attest... Shit's intense"

(The Obelisk)  "From thunderous, plodding doom to teeth-gnashing grindcore --- often in the span of a measure or less --- Jucifer have a reputation for onslaught that is well earned.  Their sound a force of extremity in its purpose and its sheer sense of attack, standing in front of Valentine and Livengood was like being able to watch the gleeful steamroller about to flatten you into pavement and being able to do nothing about it.  Far worse ways to go."

Recenze na 'DISTRICT OF DYSTOPIA' (12/5/2014, 10/9/2015)
 
(Metal Bandcamp)  "feral energy...there are few who can blend chaos, doom, death metal, noise and pure unrestrained energy into 1:56 and not miss a beat"

(Decibel)  "a full-scale assault on the very institution of democracy... the duo's wall of amplifiers redirected towards grindcore instead of their usual filthy doom"

(About Heavy Metal)  "the first listen is overwhelming, the second one is demanding, and it goes on like that until the album becomes almost infectious, in a sinister manner"

(Angry Metal Guy)  "unapologetic and disgusting, but also eye-opening and welcome... an ugly album for ugly subject matter"

VIDEA:

Jucifer Tears Down Their Speaker Wall (with track 'Justice' from District of Dystopia)
https://www.youtube.com/watch?v=z-m69Jc6bnc

Official Video for 'It Can't Be Helped' from District of Dystopia
https://www.youtube.com/watch?v=lQmL2LYUGMA

Trailer for NOMADS: Build To Destroy (Jucifer biopic)
https://youtu.be/VNzlClLxgDo

Official Video for 'Decapitating the Regime' from District of Dystopia
https://www.youtube.com/watch?v=OtOVdOiTwWA

Z recenzí:  'за волгой для нас земли нет'  (2013)

(About Heavy Metal)  "Plutonium heavy... explodes from the speakers like a mortar round with all the destructive force of an atomic bomb" 

(MSN Entertainment)  "A colossal piece of work"

(Last Rites)  "Sonic warfare... possibly the most complete album in the band's two decades of existence"

(No Clean Singing)  "Incredibly powerful, massively heavy, body-moving, and emotionally intense. Sludge/doom/death of a very high order"

Další videa:

Queen of Antlers  (Королева - оленьи рожки)   Official Video, Documentary Version  

https://www.youtube.com/watch?v=gW8yGb9O8A4

Fight Hard Live Free (Боритесь, чтобы жить свободно)  Unofficial Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=mDHP8rnUXlQ

Shame (ПОЗОР) Official Video
http://www.youtube.com/watch?v=acqsR_RcmUQ

Jucifer live club show in Moscow, Russia
http://www.youtube.com/watch?v=1F4ajHAXXgQ

Contempt (from the 2010 album Throned in Blood)
http://www.youtube.com/watch?v=ndOjKZSxi2Q

The Mountain (from the 2008 album L'autrichienne)
http://www.youtube.com/watch?v=m2NhRFYd6mg

Jucifer live at Roadburn Festival (Netherlands)
http://www.youtube.com/watch?v=HuhrnFB46VI

Jucifer live at Destroy The Humanity Studios (Moscow)
https://www.youtube.com/watch?v=818x5xSsceY

Jucifer live on NPR Front Row (filmed in Washington, DC)
http://www.youtube.com/watch?v=G5132RkO_Sg


Ohlasy:


(Alternative Press)
"Jucifer wield a Sleep-like density and enough metallic power to jostle Ozzy back to sanity"

(High Times)
"Delivering their trademark bone-crushing metal riffage through a towering wall of cabinets"

(Exclaim)
"Jucifer pioneered the two-piece line-up long before it was considered popular or even feasible, especially considering the supremely heavy sludge they create. The level of oppressiveness and the angularity of vocalist/guitarist Valentine's riffs are on par with, but predate, those of modern doom frontrunners"

(Verbicide)
"Jucifer have for over 20 years deafened the ears of all who see them live with a full-on assault of sludgy metal, even when their recorded output mined a more diverse path.

(Las Vegas Review-Journal)
"On their records, Jucifer's repertoire is by turns savage and serene..  Live, the band sprouts tusks and buries them in a loud, guttural churn that makes them one of the more overpowering live acts making the rounds. Wear earplugs or you could end up wearing a hearing aid instead."

REVIEWS FOR 'NADIR' (1994) (reissued 2011, 2012) 

(The Sleeping Shaman)  "a gem of a release – a reissue of a tape they’d send out to promoters to try and get shows back in the early to mid nineties. Whether they knew it or not back then, it’s clear listening to Nadir that these guys had something that would set them apart and make them legends."

(Verbicide)  "Nadir is a raw recording, but it makes for a great snapshot of a band at their inception.  Essential listening for all fans of the band and all people who like the slow, heavy, sludgy stuff...a good example of musical archaeology at its finest."

(Makeshift Reviews)  "This disturbing masterpiece erupted from a crappy barely livable apartment in Athens Georgia. Its inhabitants lived the impoverished life of bohemians and channeled all of their energy into this five song album. Recorded pre-internet Jucifer’s two members had nothing to focus on but their art, and GODDAMN does it show. Nadir drips with a terrifying perfection honed by months of nightly practice. This kind of creativity only blossoms in isolation."

(Repulsive Revolutions)  "They were staking out unknown territory all the way back in 1994"

(Spiral Shadow)  "Raw distorted doom sounds with a hypnotic voice that do not sound outdated, but just really intense and highly addictive. Or, as JUCIFER describe their work on Twitter, "two person sonic destruction since 1993. 80 speakers + 6,500 watts can't be wrong."  Hell yeah!"

REVIEWS FOR 'THRONED IN BLOOD' (2010)

Decibel
"Throned In Blood may very well be the masterpiece Jucifer have been building up to their entire career... a religious experience"

Outburn
"The brutal performance and production of 'Throned In Blood' captures Jucifer at their finest... 10/10"

Metal Underground
"“Throned In Blood” is the first album that captures the pure essence of what makes Jucifer special and is an easy contender for album of the year"

Lambgoat
"Throned in Blood is the record that Jucifer's live show deserves, as it is every bit as destructive, raw, and forceful as the band's monolithic wall of sound"


 


 

sdílet
Přečteno: 208x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 10. 10. 2018

FotoGalerie (Počet obrázků: 3)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Vyšel dokument mexických ACIDEZ z evropských tourčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip SKYNDčtěte zde »

17. 8. 2019 | Autor: Bury
TOXIC HOLOCAUST představují novou skladbučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Johan
IN ARTICULO MORTIS se probouzí k životučtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Bury
SLAYER sponzorují vůz NASCARčtěte zde »

16. 8. 2019 | Autor: Mikael
Kapela HOUBA vydává po 12 letech novou desku!čtěte zde »

15. 8. 2019 | Autor: Bury
GUTALAX mají nový videoklipčtěte zde »

15. 8. 2019 | Autor: Bury
LIFE OF AGONY mají nový videoklipčtěte zde »

14. 8. 2019 | Autor: Johan
Klub 007 Strahov - program na srpen 2019čtěte zde »

14. 8. 2019 | Autor: Johan
OVERKILL, DESTRUCTION, FLOTSAM & JETSAM a REZET 21. 9. 2019 V Jablonci n. Nisoučtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

30. 7. 2019 | Reporty
FESTA DE LA POHODA 2019celý článek »

12. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečnycelý článek »

18. 7. 2019 | Reporty
OBSCENE EXTREME 2019 (Fotoreport)celý článek »

24. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den první (pátek)celý článek »

26. 7. 2019 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – den druhý (sobota)celý článek »

15. 8. 2019 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2019 – den první (středa)celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 19:44:09
Autor: Johan
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 10:02:44
Autor: Vit
Titulek: Deicide

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 16. 8. 2019 07:35:47
Autor: Lukas
Titulek: DEICIDE

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální slečny
Datum: 15. 8. 2019 09:19:31
Autor: Marek
Titulek: Kulhavý neberem!

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2019 – Brutální Abeceda
Datum: 15. 8. 2019 07:40:55
Autor: Majrz
Titulek: Idioti

diskuse k článku »

FESTA DE LA POHODA 2019
Datum: 14. 8. 2019 21:28:59
Autor: nothingace
Titulek: názor

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama