ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

Palác Akropolis bude patřit 22. května kacířům z INSANIE - infočíst info »

FEAR FEST 2019 - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

MONOLORD - infočíst info »

ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »


Další nové články

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »


Koncerty

24. 5. 2019
Kutná hora, Holubník
Benefit na Obránce zvířat - OBRAZ https://www.obr...

24. 5. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 24. 5. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

25. 5. 2019
Liberec - Pivní bar Azyl
Benefit na Obránce zvířat https://www.obrancizvir...

31. 5. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( bar )
Hrají: NAŠROT, AGGRESSIVE TYRANTS, EJAKULUJÍCÍ KOK...

1. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

1. 6. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( sál )
Hrají: PUNK FLOID, INSEMINAČNÍ STANICE, TASS, VISI...

8. 6. 2019
TUKLATY
MOTOROCK Tuklaty 2019 / Zahrají: New Bells, Dead D...

8. 6. 2019
ladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 8. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » Žakynových padesát obrácených křížků / LAHAR, MAJSTER KAT

30. 1. 2019Žakynových padesát obrácených křížků / LAHAR, MAJSTER KAT

26. 1. 2019, Písek – Local club Pí

Peťan:

Začalo to v pátek, jako správnej fór. Seděli jsme s Pavlem v parném letním odpoledni na pivu u řeky Otavy a bavili se o koncertech, které nás v nejbližší době čekají. Pak mi došlo, že náš kamarád Žakyn bude mít v lednu padesátiny. Sakra práce, co tomu starýmu bastardovi koupíme? Návrhy byly různé, ale protože já sám mám raději zážitky než hmotné věci, zrodila se myšlenka na uspořádání tajného koncertu, o kterém nebude oslavenec do poslední chvíle vědět. Pája byl pro, takže jsme mohli kout žhavé železo.

Jako první jsme oslovili kamarády z LAHAR, zda by to toho šli s námi. Odpověď byla kladná, takže celá akce začala nabírat reálnějších rozměrů. Vypracovali jsme seznam hostů, které na akci pozveme a které budeme muset oslovit zároveň s prosbou o mlčenlivost. Upřímně, příliš jsem nevěřil tomu, že se celá akce k Žakynovi nedonese. Aby v tom LAHAR nebyli sami, měl jsem tu drzost oslovit naše bratislavské kamarády MAJSTER KAT, zda by nepřijeli také zahrát. Problém spočíval pouze v tom, že tato slovenská jednička neměla koncert dva a půl roku a teprve pomalu dávala dohromady novou sestavu. Basák Tapyr byl okamžitě pro a po cca 3 dnech, kdy se poradil se zbytkem kapely, potvrdil účast MAJSTER KAT. To byla skvělá zpráva! Pak už jsme jen domluvili zvukaře, klub Pí a postupně oslovovali jednotlivé hosty. Účast přislíbili téměř všichni z našeho seznamu. Všem jsme neustále omílali, aby o akci mlčeli, což byl docela vtipnej paradox. Do teď jsem pořádal všechny koncerty tak, aby o nich vědělo co nejvíce lidí. Tentokrát to bylo naopak. LAHAR nacvičili speciální narozeninový set plný coverů starých thrash legend, které má Žakyn rád. Také MAJSTER KAT dali dohromady parádní setlist se skladbami z první desky „Svatá Zvrhlost“, jednoho nového songu a jednoho coveru. Týden před koncertem Žakyn obvolával kamarády, zda s ním někdo nechce jít v sobotu 26. 1. na pivo, že měl přeci tu padesátku… Každý poctivě odmítl a vymluvil se, a tak smutně konstatoval „no, tak já to oslavím až v létě, když nikdo nechce…“. Díky všem, kteří udrželi jazyk za zuby!!! Sám jsem měl jednou namále, když jsem v e-mailové komunikaci týkající se této akce skoro přidal Žakyna do kopie, haha…

V den D jsme připravili klub, obě kapely se nachystaly a my u vstupu mezitím kasírovali příchozí o kilo. Tento symbolický vstup pokryl náklady na celou akci právě tak akorát, díky všem! Proběhlo památeční focení se stylovým plakátem celé akce, který (jak doufáme) si Žakyn nechá zarámovat a pověsí v ložnici, haha. Pak už nastalo jen netrpělivé očekávání oslavence, kterého manželka vezla „jako na večeři“. Nakonec se vše podařilo naplánovat tak, že Žakyn skutečně až do otevření dveří nic netušil. Ten jeho překvapený výraz, když viděl plný klub kamarádů, z nichž mnozí absolvovali cestu stovky kilometrů dalekou, asi nikdy nezapomenu.

Celá akce dopadla na jedničku. Díky těm nejochotnějším kapelám, kamarádům a přátelství. Co mě potěšilo nejvíce, je to, že je podpora naší malé scény cítit jak na klasických

koncertech, tak i na takovéto spontánní akci, kdy šlo hlavně o to udělat radost kamarádovi. To jsme, myslím, všichni udělali skvěle. Život je třeba prožít, bavit se, naplnit ho zážitky. Těší mě, že jsme jeden takový mohli kamarádovi připravit. Takže, všechno nejlepší, Žakyne!!!

 

Johan:

Předchozí Peťanova slova potvrzují, že i v dnešní internetové době lze utajit akci takových rozměrů. A potěšitelné je, že se jednak nikdo ze stovek lidí, kteří o konspiračním podniku věděli, Žakynovi neprořekl, a pak že se mezi námi pohybují lidé, kteří bez sociálních sítí dokáží v pohodě a spokojeně existovat. Třeba Žakyn, v tomhle smyslu samorost, v jiném tvrďák, ale i tvrďákovi se při pohledu na zaplněný klub roztřásla kolena i hlas. Gratulantů se sešlo asi sedmdesát a když hlavnímu hrdinovi všichni potřásli rukou, mohl začít kulturní program.

Kdo jiný než LAHAR by měl Žakynovi ke kulatým narozeninám zahrát. Kapela, na kterou se oslavenec navyváděl nejvíc, při jejíchž koncertech nejčastěji skákal z pódia nebo na pódiu pařil s muzikanty. Ti napřed spustili klasický set, takže zazněla třeba „Neviditelná fronta“, „Fekete Peter“ nebo „Dva hroby“. V polovině vystoupení přišla slavnostní chvilka, na pódium byl povolán Žakyn, kterému kapela ústy zpěváka popřála, pak milá slečna předala stylový dortík a všeobecné veselí nebralo konce. Růža sypal vtípky a taky ohlásil spešl set složený ze starých fláků, které kapela na Žakynovu počet nacvičila. A výběr to byl skvostný hlavně pro fosilní posluchače, kteří v sále samozřejmě převládali. DESTRUCTION, SODOM, SLAYER, TOXIC HOLOCAUST a na závěr „Kladivo na čarodějnice“ od TÖRRU. Všechno naprosto parádně zahrané, se skvělou dobovou patinou, a třeba o „Kladivu“ pak většina říkala, že bylo zahráno nejlíp, jak ho kdy slyšela, samozřejmě myšleno včetně TÖRRU. Za zmínku určitě stojí i ten SLAYER, v Písku v poslední době hojně skloňované jméno. (smích) LAHAR si vybrali „Black Magic“ (část kapely jej hrávala i v RADIOLOKÁTORU) a proč to uvádím, že dočtete na konci. (úsměv)

V klubu vládla parádní přátelská atmosféra, všude samé úsměvy, nikdo nikam nespěchal a na pódiu se v klidu chystali MAJSTER KAT. Tihle borci urazili přes tři sta kilometrů, aby Žakynovi přijeli zahrát, navíc v době, kdy mají dlouhou koncertní pauzu. Sice jim chyběl jeden z kytaristů, ale žádný významný vliv na produkci to z mého pohledu nemělo. Kapela skvěle šlapala a s úsměvy předkládala svůj thrash s heavymetalovými prvky, nechyběla ani katovská sekera a samozřejmě Žakyn na pódiu i v letu. A závěr? „Black Magic“ podruhé. Shoda náhod… dvě kapely a stejný nápad, jak udělat oslavenci radost. Jak pak Peťan podotýkal, ani na koncertu SLAYER se „Black Magic“ dvakrát nehraje… Písek je prostě magické město, old school metalu zaslíbené. Žakyn svůj večer zakončil jako netopýr zavěšený za nohy na klimatizačním potrubí a kdosi se vtipně tázal, zda slaví padesát, nebo patnáct let… (smích)

Fotky: Skalík, Syky

Sykyho galerie

Skalíkova galerie

Sykyho videa:
LAHAR
MAJSTER KAT

sdílet
Přečteno: 963x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 30. 1. 2019

FotoGalerie (Počet obrázků: 35)

Diskuze (Počet příspěvků: 1)
Paráda a gratulace
Parádně jste to borci zorganizovali. Omlouvám svou neúčast z pracovně - sportovních důvodů a přeji oslavenci všechno nejlepší, nekonečně moc jeho oblíbeného thrashe a hlavně hodně zdraví, bez kterého se na potrubí zavěsit nedá a stejně tak si zaskákat ze stage či zaskotačit v moshi. Vítám tě mezi námi věčně mladými fosiliemi :-)) . immortal | 30. 1. 2019 21:52:21

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

21. 5. 2019 | Autor: Bury
Nové lyric video ARAKAIN čtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Johan
Břitva oznamuje první část nominací za rok 2018čtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Johan
Festival Pod parou - 4. kolo předprodeje a další kapelyčtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Coornelus
Temní DESCENT vydali svou první nahrávkučtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip ALICE IN CHAINS čtěte zde »

19. 5. 2019 | Autor: Bury
Mike Patton přichází s novým projektemčtěte zde »

19. 5. 2019 | Autor: Bury
SÓLSTAFIR mají nový videoklipčtěte zde »

19. 5. 2019 | Autor: Bury
Vyšlo nové album švédských OCTOBER TIDE čtěte zde »

18. 5. 2019 | Autor: Johan
Neznašofest s PLEXIS, FAST FOOD ORCHESTRA nebo J. Schmitzerem 1. 6. 2019 čtěte zde »

18. 5. 2019 | Autor: Bury
MEGADETH chystají nové albumčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

4. 5. 2019 | Reporty
MGŁA, REVENGE, MALLEPHYRcelý článek »

30. 4. 2019 | Reporty
ETERNAL NOISE MISERY 2019celý článek »

2. 5. 2019 | Recenze
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »

23. 4. 2019 | Recenze
TELEPATIE ZINE č. 1 celý článek »

11. 5. 2019 | Reporty
KRYPTS, JUPITERIAN, SNĚŤ celý článek »

3. 5. 2019 | Recenze
MARTUROS – Namelesscelý článek »


Poslední diskuse

ULTHA – The Inextricable Wandering
Datum: 7. 5. 2019 21:05:02
Autor: immortal
Titulek: Hurá

diskuse k článku »

ETERNAL NOISE MISERY 2019
Datum: 1. 5. 2019 08:11:32
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 19:06:34
Autor: Václav Votruba
Titulek: Rockpalace

diskuse k článku »

Václav Votruba – KNIHA KOVU (část 3: heavy metal)
Datum: 17. 4. 2019 10:33:03
Autor: Martin
Titulek: ...

diskuse k článku »

C- 4 – „Deset otázek“
Datum: 17. 4. 2019 00:32:57
Autor: Bury
Titulek: Ano,

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama