ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

SYMBOLIC FESTIVAL WINTER EDITION 2019 - infočíst info »

Benefiční koncert Lidstvu smrt, psům život III - infočíst info »

IN THE ABYSS, NOCTURNAL PESTILENCE, KULLT SKLLA, VIHAR - infočíst info »

Winter Metal Attack 2019 - infočíst info »

PERSISTENCE TOUR 2019 - infočíst info »

ČAD, CATASTROFY, LAHAR, VIOLENCE BY NATURE - infočíst info »

HEAVY METAL THUNDER FESTIVAL vol. 1 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – první kapely / start předprodeje - infočíst info »


Další nové články

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Postřehy
Bilance roku 2018 + co bude v roce 2019?celý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

20. 12. 2018 | Ankety
IMPULSEALER – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
NIČITEĽ – „10 otázek“celý článek »

25. 11. 2018 | Ankety
ZOZOO – „10 otázek“celý článek »

7. 11. 2018 | Postřehy
O čem se mluví... Velký třesk v sestavě GRIDE!celý článek »


Koncerty

19. 1. 2019
ALTERNATIVNÍ KLUB TYJATR SVITAVY
Další díl nekonečného seriálu s názvem nóbl mejdlo...

19. 1. 2019
Rajče), Teplice
Dead Leopard Unplugged Tour kapel Dead Daniels a S...

19. 1. 2019
Fatal Music Club
Night Of Open Graves - Middledark, Mindrape, Stock...

19. 1. 2019
Ostrava - Barrák
Within Destruction Tour...

19. 1. 2019
Anděl, PLzeň
THE PIER /ita + alphones > 19.1. < Anděl, Plzeň ...

25. 1. 2019
Jihlava - Brick Bar
Hrají: ZÁVIŠ osobitý folkař ( Znojmo ), ČERSTVĚ NA...

26. 1. 2019
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.20 Vystoupí:GUTALAX,SPASM,PERFECI...

1. 2. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 1. 2. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, Ml...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019
» Info-články » ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2018 - info

10. 2. 2018ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL 2018 - info

23. 6. 2018, Žabčice u Brna

V sobotu 23. 6. 2018 se uskuteční již 14. ročník dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air festivalu. Festival se jako (až na jedinou výjimku) každý rok koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, která se nachází kousíček od jihomoravské metropole Brna – navíc v luxusní vzdálenosti zdejší vlakové zastávky (vlaky sem jezdí každou hodinu). Pokud Vám v žilách koluje láska k hudebním stylům jako je death/grind, brutal death, gore grind, fastcore či crust, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená. Pravděpodobně nejsilnější sestava dosavadní čtrnáctileté historie této akce čítá hned 17 kapel z 8 různých světových zemí a ani letos nebude chybět několik opravdových lahůdek, navíc z poměrně exotických krajů! Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si tak určitě vyberu ty, za kterými se vydá cca 20km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout.


S představením kapel začneme u těch zahraničních:


CYTOTOXIN (GER) – technický death metal
https://www.facebook.com/Cytotoxinmetal/

Letošního headlinerem jsou bezesporu CYTOTOXIN z Německa. Kapela se na Antitrend festu objevila již před pár lety, od té doby jejich popularita značně narostla. Jen těžko se hledá (minimálně v Evropě) kapela, která dokáže tak precizně skloubit vrcholný technický um, rychlost a brutalitu. To vše zabaleno v pekelné show, která rozhodně ani chvíli nenudí. Kdo miluje jejich studiové nahrávky, ale ještě neviděl jejich vystoupení naživo, měl by to urychleně napravit. Loni jim vyšla nabušená fošna „Gammageddon“, která pokračuje v nastoleném stylu předchozí perly „Radiophobia“ a nutno pouze dodat, že tento počin u mnohých fans i odborníků aspiruje coby deathmetalová deska loňského roku. Takže připravit masky, radiace začíná!

DERANGED (SWE) – gore death metal
https://www.facebook.com/derangedband/

Coby co-headliner se letos v Žabčicích představí švédská legenda DERANGED. Počátky této gore stvůry se datují až do roku 1991 a kapela za celou dobu své existence se může pyšnit téměř desítkou dlouhohrajících CD a k tomu nutno připočíst nespočet dalších nosičů. Kapela si drží svůj xicht již třetí dekádu a recept je prostý: ultra rychlý a intenzivní bicí kulomet, podlazené a zahuhlané kytary a brutální vokál a texty. Zajímavostí budiž skutečnost, že za mikrofonem nyní chrochtá jistý Johan, dříve působící v tělesu Splattered Mermaids, které bylo v minulosti v Žabčicích pečené vařené.

ANÜS (SWE) - slamming goregrind
https://www.facebook.com/slamsphincter

Další brutální sebranka ze Švédska a také zde blbne za mikrofonem jistý Johan, známá to postavička především z „blbých Švédů“ Splattered Mermaids. ANUS navštívili AT fest již předchozí dva ročníky, a letos tomu nebude jinak, vždyť jejich valivý death metal s tanečním goregrindem je naživo tak chytlavý. Na rozdíl od kultovky Deranged fungují „Anusáci“ jen pár let, leč na jejich výkonu to vůbec není znát.

CRANIOTOMY (SK) - brutal death metal
https://www.facebook.com/CRANIOTOMY-109691269053162/?fref=ts

Co říci k této již kultovní brutal death sebrance ze Slovenska? Asi není třeba příliš dlouho představovat, vždyť CRANIOTOMY patří k naprosté špičce slovenské scény již neuvěřitelných 20 let! Poslední dobou chalani opepřují svůj brutal death čím dál tím více slamovýma pasážema, které naživo trhají uši. Za zmínku stojí loňský odchod charismatického zpěváka Pyga, dle zvěstí ovšem nového řvouna Adriana lze považovat za více než adekvátní náhradu.

GORE AND CARNAGE (MEX) – gore grind massacre

https://www.facebook.com/goreandcarnage/

Kapela s romantickým názvem GORE AND CARNAGE pochází z Mexika a jak je tomu dobrým zvykem, nelze čekat žádný popík, leč právě naopak hnusnou gore grindovou nálož, prostě bordel pro opravdové fajnšmekry. Týpci nehrají v ČR poprvé, v minulosti se už ukázali mimo jiné na mocném Obscene Extreme Festu.

NERVOCHAOS (BRA) - old school death metal
https://www.facebook.com/NervoChaos/

Na poslední chvíli potvrzená akvizice až z daleké Brazílie. Představte si přelom 80. a 90. Let minulého století, kdy v to v Brazílii drtila Sepultura a spol. Do těchto vod se hudebně vrací NERVOCHAOS, nečekejte žádné hudební finesy či ultra rychlé bicí...tohle je prostě nefalšovaný old school styl, který dnes už mnoho kapel nehraje. Nutno podotknout, že tato kapela patří v daném stylu k opravdové špičce!

PORNTHEGORE (RO) - dancing shitty grind pop
https://www.facebook.com/PTGFuxx/

Poměrně profláklou sebranku PORNTHEGORE z Rumunska nelze brát příliš vážně. Tady to není o hudbě, ale o zábavě. Připravme se na šílenou komedii na pódiu, spoustu masek a srandovních inter a určitě se bude zpívat nějaký známý hit a bude se hodně tancovat. Prostě sranda kapela, která se nehodí na jinou pozici než coby úplný zavírák festu, aby se i ti fans, kteří již budou v dané době v řádném alkoholovém opojení, ještě trošku nakopli k nějakému výkonu :-)

MUTILATED JUDGE (SPA) - crazy gore grind
https://www.facebook.com/mutilatedjudge/

Také tahle kapela se neřadí mezi ty klasické. Dva týpci, jeden automat a k tomu grindová nálož ze slunného Španělska s jednou z nejšílenějších show vůbec. Pozor, tady půjde o zdraví nejen borců samotných, ale všech fans, kteří se budou kolem nich zrovna nacházet. Videa z jejich živých performancí jsou na internetu velmi populární, uvidíme tedy, co si pro nás připraví do Žabčic.

Nyní přejdeme k představení českých

kapel:

MELANCHOLY PESSIMISM (CZ) - Czech death/grind cult!
https://www.facebook.com/MelancholyPessimismOfficial/

“Melancholici” jsou zpět na scéně a také tuto kapelu nelze označit než coby naprostý kult, vždyť právě oni drželi laťku CZ death metalu v průběhu 90. let společně s legendou Krabathor. Zpěváka Killyho už nebavilo jen chlastat a jezdit po koncertech a tak se po dlouhé pauze (kolikáté už?) opět rozhodl toto těleso dát do pohybu. Nutno říct, že muzikanty má nyní v kapele opravdu náramné. Navíc si na své přijdou fans všech jejich desek, protože nynější setlist je vlastně průřez celé jejich tvorby. Kult se vrací do Žabčic, vítejte Melancholici!

FLESHLESS (CZ) - brutal death metal
https://www.facebook.com/fleshlessofficial/?fref=ts

A další kultovka CZ death metalové scény. Opět kapela, která to drtila již v minulém století a která se drží na vrcholu nejen CZ scény již neuvěřitelných 25 let! Jejich spojení melodiky a brutality je v našich končinách prakticky jedinečné. Již brzy se můžeme těšit na zbrusu novou desku „Doomed“, ze které v Žabčicích určitě uslyšíme několik ochutnávek.

GUTALAX (CZ) - dancing grinding shit-core
https://www.facebook.com/GUTALAX-cz-gore-grind--116773548349011/?fref=ts

Stále více populární hudební těleso, které si za poslední dobu vybudovalo nejen u nás opravdu velké jméno. Tam, kam přijedou GUTALAX předvést svůj fekální gore grind, tam je jistota, že bude pořádný kotel a taneček a taky, že vzduchem budou lítat nafukovací hračky :). Tito hovniválové z Jižních Čech staví svou fekální muziku na jednodušších „tanečních“ rytmech, která rozhýbe každý kotel. Navíc naživo to borci umí pořádně prodat, u jejich show se zasmějete, pobavíte a hlavně zatancujete v kotli s ostatníma.

MINCING FURY (CZ) - demented furious death/grind
https://www.youtube.com/watch?v=SkxPKm9f3lM

Co by to bylo za AT fest bez pořádajících vytíračů podia MINCING FURY. Čeká nás divoká směsice death metalu s grindcorem, HC či punkem, ostatně kdo jezdí do Žabčic pravidelně, ví své. „Micinky“ loni na podzim konečně vyvrhli na svět novou desku „Thousand Years of Emptiness“ (po dlouhých 7 letech čekání), ze které zazní velká porce i naživo. Určitě se ale nezapomene na staré kultovní vály, jako je „Kačenka“ nebo „Shit Song“. Jako vždy, čeká nás živelná až šílená show nejen na pódiu – a navíc, podlaha pódia bude jako vždy vytřena do posledního smítka :).

SHEEVA YOGA (CZ) - power violence
https://sheevayoga.bandcamp.com/

Letošními zástupci power violence masakru jsou SHEEVA YOGA z Ostravy. Jako jiní stylově spříznění, řídí se heslem krátce, rychle a hlasitě. Nedávno jim vyšlo split LP s Dog Eggs a tento materiál prostě trhá koule! Nečekejme žádné pomalé pasáže či melodie, tohle je prostě 100% tah na bránu!

STOLEN LIVES (CZ) - agressive grind/thrash/metal
https://www.facebook.com/stolenlivesband/?fref=ts

Kapela STOLEN LIVES z Vysokého Mýta možná zatím nemá v našich končinách tak velké jméno, to se ale brzy může změnit. Především jejich živé vystoupení je strhující, kombinace rychlého thrashe a nasraného grindu je velmi osobitá. Thrashové kytary, grindující bicí a nasraný vokál – toť krátce pro představu jejich tvorby.

SPINELESS FUCKERS (CZ)- panda grind/death
https://www.facebook.com/Spineless-Fuckers-294717445600/

„Bezpáteřní darebáci“ z Brna si poslední léta prošli jak tvůrčí krizí, tak personálními problémy a nebylo o nich vůbec slyšet, odehrané koncerty za poslední dva roky by se daly počítat na prstech jedné ruky. Novým impulsem byl loňský příchod talentovaného bubeníka Jirky (jinak taky hobluje v Shitsystem), který „pohrobky“ kapely Mincing Fury nakopl ke koncertní aktivitě. Můžeme se tak těšit na nové podání jejich „panda grindu“.

SLUP (CZ) - trivial grind
https://www.facebook.com/SLUP-105740996134283/

Brněnští srandisti SLUP jsou poslední dobou velmi koncertně aktivní, navíc posíleni o nového druhého kytaristu a nového basáka. V nové sestavě jim to šlape naprosto náramně. Je libo úchylný grindující taneček? Slupky vám ho s radostí přinesou...

SHITSYSTEM (CZ) - grinding shit core
https://www.facebook.com/ShitSystem-606309776174193/

Celý fest bude otvírat téměř domácí vycházející naděje na poli violence/grind rubanice. I když by tomu název napovídal, SHITSYSTEM nehrajou žádné sračky, ale poměrně promyšlenou energickou a brutální muziku. Kluci (a holka na base) to rozbalí již pár minut před polednem, takže určitě přijďte včas, abyste si fest náležitě užili už od samého začátku.

Na festivalu pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické/zvukové zázemí, prodej triček, mikin, CDs, až po schopnou organizační stránku, profesionální osvětlení a především kvalitně obsazený a stylové pestrý line-up přímo na žabčickém pódiu. Přímo v areálu je také možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem. Stánky s dobrým jídlem i pitím jsou pochopitelně samozřejmostí.

Nenechte si proto ujít ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL, jež se koná v sobotu 23. června v Žabčicích u Brna, začátek je letos na programu již od 11:50. Kdo si chce ještě před letošním Obscene Extreme Festivalem užít kvalitní porci především deathu, grindu či violence, má jedinečnou možnost.

Info:

Žabčice (cca 20 km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno – Břeclav- Bratislava)
sobota 23. 6. 2018
start 11:50 hod

Kontakt: antitrend@seznam.cz, tel: +420 778 144 578

Podrobnější info:

https://www.facebook.com/events/120392448589696/

http://bandzone.cz/fan/antitrendparties

sdílet
Přečteno: 389x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 10. 2. 2018

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 1. 2019 | Autor: Bury
Ostravští UP!GREAT představují videoklip...čtěte zde »

19. 1. 2019 | Autor: Johan
Cremation zine No. 18 - zima 2018/2019 - obálka + obsahčtěte zde »

18. 1. 2019 | Autor: Johan
Poly z INSANIE má nový projekt a představuje první songčtěte zde »

18. 1. 2019 | Autor: Johan
A PALE HORSE NAMED DEATH představují další singlčtěte zde »

18. 1. 2019 | Autor: Bury
CANDLEMASS - nové album i klipčtěte zde »

17. 1. 2019 | Autor: Johan
DUST BOLT představují videoklipčtěte zde »

17. 1. 2019 | Autor: Johan
Ostravští MROŠ & THE VOICES nespí...čtěte zde »

17. 1. 2019 | Autor: Bury
AT THE GATES mají nový klipčtěte zde »

16. 1. 2019 | Autor: Johan
DRACONIAN 19. 1. 2019 v Prazečtěte zde »

16. 1. 2019 | Autor: Johan
QUEENSRYCHE představují lyric video...čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »

31. 12. 2018 | Dr. Kydy
Thrash Nightmare 2019 odtajňuje headlinera: SLAYER!celý článek »

2. 1. 2019 | Reporty
SATAN KLAUS FEST, 29. 12. 2018, Volyně – Na Novécelý článek »

21. 12. 2018 | Recenze
NAHUM – Within Destructioncelý článek »

7. 1. 2019 | Recenze
ISACAARUM – Retrorgycelý článek »

5. 1. 2019 | Recenze
DARK GAMBALLE – Hluboký nádechcelý článek »


Poslední diskuse

PROGRES 2 – Tulák po hvězdách
Datum: 18. 1. 2019 20:10:34
Autor: immortal
Titulek: Fosilie má...

diskuse k článku »

Winter Metal Attack 2019 - info
Datum: 15. 1. 2019 00:45:59
Autor: Infernits
Titulek: Cesta na Winter Metal Attack 2019

diskuse k článku »

NECNON MORTUSS – Válečné konflikty 20. století
Datum: 14. 1. 2019 18:12:10
Autor: Necnon mortuss
Titulek: nové skladby

diskuse k článku »

Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicích
Datum: 10. 1. 2019 10:58:21
Autor: Kory
Titulek: Blbost

diskuse k článku »

Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicích
Datum: 10. 1. 2019 09:27:58
Autor: ...
Titulek: a zase keci..

diskuse k článku »

Oldřich Veselý – Černý racek / To nejlepší
Datum: 9. 1. 2019 20:46:09
Autor: immortal
Titulek: Tak...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama