ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THE UNGUIDED (SWE) - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 - infočíst info »

25 LET EPIDEMIE RECORDS / 25 LET FORGOTTEN SILENCE na dvou výročních koncertních večerech - infočíst info »

Human Wartburg tour 2018 - infočíst info »

WHORESNATION (FRA) + BYT (CZ) + INSISTENT (CZ) - infočíst info »

BULLET FOR MY VALENTINE - infočíst info »

Pražští folkcoroví CRUADALACH v listopadu pokřtí své nové CD! - infočíst info »

BLACKENED TRINITY TOUR - infočíst info »


Další nové články

14. 10. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: WILDHUNT – „10 questions“celý článek »

11. 10. 2018 | Ankety
THORWALD – „10 otázek“celý článek »

30. 9. 2018 | English
THE SPIRITUAL BAT – Being goth means being myself, being free to be myself.celý článek »

29. 9. 2018 | Ankety
QUATTRO BUGGY – „Deset otázek“celý článek »

21. 9. 2018 | Postřehy
KRÄHENFELD – Těšíme se, až uvidíme, jaká je v Česku metalová scéna a doufáme, že lidi překvapíme právě svými texty v rodném německém jazyce.celý článek »

19. 9. 2018 | Ankety
Promo Thrash Nightmare festival 2018: RAVENOUS – „10 otázek“celý článek »

19. 9. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: RAVENOUS – „10 questions“celý článek »

17. 9. 2018 | Ankety
INSISTENT – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

20. 10. 2018
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.19 od 18:00hod. BRUTAL SPHINCT...

20. 10. 2018
Žďár nad Sázavou, Batyskaf
LYCANTHROPHY (oslava 20ti let existence hluku. ext...

20. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 20. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

21. 10. 2018
Praha, Klub Vagon
ROBERT JON & THE WRECK (USA), MELOUNI ROBERT JON ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 26. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
! POZOR ! Tato akce je zrušena! ! POZOR !...

27. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

2. 11. 2018
PRAHA - Modrá Vopice
Feast of Deceased, temně melodická, smrtící, metal...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Recenze » Červnové tipy – alba & koncerty

1. 6. 2018Červnové tipy – alba & koncerty

Souhrn zajímavých alb, které vychází v červnu 2018 + tipy na koncerty.

V červnu letošního roku vyjde několik zajímavých desek. Proto bychom vám v tomto článku rádi uvedli některé z nich. Jedná se o novinky, na které se osobně těšíme, nebo nás z různých důvodů zajímají. Každý přidáváme i tipy na zajímavé koncerty, které nás zaujaly nejvíce. Pokud i vy máte zajímavé tipy na nová alba a koncerty v daném měsíci, neváhejte je napsat níže do diskuze.

Johan

SELF-HATRED (Česko) – „Hlubiny“
Doom metal, Solitude Productions
S měsíčním zpožděním, ale přece. Minule nám vydání druhého full alba tuzemských náladotvůrců nějak uteklo, ale ono vyšlo až na konci května... A protože jde o materiál hodný pozornosti, byla by škoda jej nehodit do placu. SELF-HATRED (personálně provázaní s dalšími doomovými klenotníky ET MORIEMUR), kteří na sebe výrazně upozornili debutem „Theia“ v roce 2016, tentokrát přináší materiál nazpívaný v češtině a je to rázem mnohem naléhavější než minule v angličtině, samozřejmě pro posluchače ovládající český jazyk. (úsměv) Plzeňští a němečtí (všudybyl Datel…) nahráli album plné pěkných vzletných melodií, jež jsou přístupné širokému spektru nejen metalových posluchačů, ale i ponurých pasáží, které naopak přináší „jen bolest prostou všech nadějí“, když už budu citovat jeden z textů. Album opět vyšlo u ruského žánrového kolosu Solitude Productions 25. 5. 2018 na CD i digitálně.

KATAKLYSM (Kanada) – „Meditations“
Melodic death metal, Nuclear Blast
Časy, kdy KATAKLYSM drtili mozky, jsou samozřejmě dávno pryč. Kanadská parta se stala mainstreamem a její poslední alba vzbuzují u fanoušků jejich staré tvorby rozpaky. Předchozí „Of Ghosts and Gods“ (2015) to u příznivců tvrdší muziky celkem odsrala, na druhou stranu nejspíš kapele získala mnohem více příznivců ze sféry fandící silným melodiím. KATAKLYSM samozřejmě i na novince nabídnou trochu toho extrému, Maurizio to zase odeřve na jedničku, ale jestli se tihle veteráni dokážou zavděčit i někomu jinému než návštěvníkům Masters of Rock, to těžko říci. Uvidíme hned 1. června 2018, kdy album ve všech možných verzích vydá německý nukleární kolos. Jedna skladba už je online...

NERVOSA (Brazílie) – „Downfall of Mankind“
Thrash metal, Napalm Records
Brazílie poprvé, Masters of Rock podruhé. (úsměv) Amazonky letos žel nedorazí na Brutal, ale na MoR. (neúsměv) Přitom jejich thrashování bych si s chutí dal i naživo. Ale i z nového alba mě tři slečny baví. Něco málo naznačuje obal čpící prašivinou a poslech nového alba náznaky potvrzuje – NERVOSA se nevydala cestou thrash metalu pro masy, ale strouhá struny s řádným zápalem. Výsledkem je nadupaná deska, na níž kytara i basa řežou, Fernanda řve jako zvíře a zvuk odkazuje na začátek devadesátých let. Je mi tenhle model sympatický, že kapela nejde na ruku masám, stejně tak to, že se sem tam objeví i tocha špinavého hardcore. Nechybí samozřejmě ani nějaká ta sóla, která k thrash metalu patří, nechybí ani nástupce španělsky nazpívané hitovky „Guerra Santa“ z předchozí placky - tentokrát se rotyka hraničící s death metalem nazývá „Cultura do Estupro“ a je to pěkný mazec. Závěrečným překvapením je heavymetalová pecka „Selfish Battle“, v níž se ozývá vysoký čistý zpěv - a posledním slovem je metáááál. (úsměv) Ochutnávka zde.

THE EVIL (Brazílie) – „The Evil“
Doom /stoner metal, Osmose Productions
Brazílie podruhé… Asi jen velcí hledači cosi tuší o existenci doom/stoner partě THE EVIL. Název není pravda zrovna šťastně zvolený, ale muziku jihoameričtí zhulenci produkují navýsost zajímavou. Určitě se učili u BLACK SABBATH, ELECTRIC WIZARD a podobných potemníků, u jiných zas okoukali kápě, masky a inkognito, takže v sestavě sice najdeme „velmi dobře známé muzikanty z různých brazilských kapel! (praví vydavatel), ale nevíme ze kterých. (úsměv) Každopádně v sestavě vyčnívá démonická zpěvandule, která vedle lehce zachmuřených poloh nabízí i hodně vysoké vypjaté nebo ďábelský chechot. Působí to do temné muziky přímo ideálně, místy až strašidelně, to když se rozjedou teatrální klávesy, které jakoby vypadly z rejstříku italských obstaravatelů pohřbů ABYSMAL GRIEF. Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení posledních dní, hlavně „Scream“ a „Sacrifice to the Evil One“ jsou parádní kusy, u nichž místy naskakuje husí kůže. Debutové eponymní album vyjde 9. června u mocných Osmose nejen na CD, ale i na LP a MC + digitálně, samozřejmě. Za mě – horký tip. K poslechu zde.

Tipy na koncerty:
14.-16. 6. 2018, METALGATE CZECH DEATH FEST, Červený Kostelec
16. 6. 2018, MAGICK MUSICK FEST, Čermná u Sušice
22. 6. 2018,  EXORCIZPHOBIA, CONOPED, BRAINDEAD, NO MORE HIROSHIMA, Strakonice – Křemelka
24. 6. 2018, NEDĚLNÍ SIESTA V JEDNU, Písek – Papírák

 

Opat

MARDUK (Švédsko) – „Viktoria“
Black metal, Century Media Records
Každé album švédské black metalové legendy MARDUK je vysoce očekávaným artiklem a nejinak tomu je v případě čtrnácté řadové desky „Viktoria“, jež tematikou pokračuje ve válečném tažení. Čtveřice už dříve zveřejnila dvě krátké skladby „Werwolf“ a „Equestrian Bloodlust“, které jsou jednoduše vystavěné, zatím si ale nejsem jistý, že mě celá deska pojme podobně, jako předchozí „Frontschwein“. „Viktoria“ bude až nečekaně krátká (devět skladeb, 32 minut), obal je jednoduchý, že by tak trochu návrat ke kořenům? Budeme moci posoudit 22. června, kdy album vyjde v různých verzích na CD, LP i digitálně.

CRAFT (Švédsko) – „White Noise and Black Metal“
Black metal, Season of Mist
Před dvaceti roky vznikli jako syrová mašinerie na

pomezí ryzího BM a šlapavého black’n’rollu. Tímto stylem se prezentovali zejména v první dekádě, vrcholem podle mě bylo album „Fuck the Universe“ (2005), které obsahuje několik skutečných hymen. V roce 2011 vydali CRAFT další desku „Void“, jež byla trochu umírněnější a pravděpodobně i novinka „White Noise and Black Metal“ bude mít trochu sofistikovanější podobu než rané palby. Svědčí o tom už úvodní skladba „The Cosmic Sphere Falls“, další ukázka „Darkness Falls“ nebo nová promo fotografie. Zbytek lze posoudit také 22. června, kdy album vyjde na CD, MC i LP u odnože Season of Mist – Underground Activists.

THRONEUM (Polsko) – „The Tight Deathrope Act over Rubicon“
Black/death metal, Hells Headbangers Records
Poslední tip přikládám spíše ze zvědavosti než z důvodu nějakého extrémního natěšení, což ale neznamená, že mě nemůže novinka „The Tight Deathrope Act over Rubicon“ od polských THRONEUM rozbít. Ač fungují už téměř dvě dekády, nějak jsem je dlouhou dobu míjel. Dostalo se ke mně až předloňské album „Morbid Death Tales“, které mě, přiznám se, moc nebavilo. Přesto určitě dám této black/deathové trojici, v níž působí i velmi aktivní basák Armagog (INFERNO, EMBRIONAL, F.A.M., ex-ARKONA atd.), další šanci. Ukázky na Bandcampu zní slibně. Novinka vyjde 29. června na CD u amerického labelu Hells Headbangers Records.

Tipy na koncerty:
6. - 9. 6. DJEVELKULT, NAURRAKAR – Praha, Plzeň, Katovice, Brno
12. 6. JUDAS PRIEST, MEGADETH – Plzeň, Home Monitoring Arena
13. 6. OZZY OSBOURNE, THE HOLLYWOOD VAMPIRES – Praha, letiště Letňany
24. 6. NACHASH, KRINGA, PERGAMEN – Praha, Modrá Vopice

 

Coornelus

YOB (USA) – „Our Raw Heart“
Doom metal, Relapse Records
Legendární doomová parta vydá v červnu už své osmé řadové album. YOB padají a letí vzhůru dle not zpěváka a kytaristy Mikea Scheidta, který v posledních letech neprožíval, ze zdravotních důvodů, nejšťastnější období. Naštěstí je snad už období temna pryč a tento sympatický chlapík se může naplno věnovat tomu, co mu jde skvěle. YOB byli vždy zárukou kvality, což vyvrcholilo dosud poslední deskou „Clearing the Path to Ascend“, na které se kapele povedla snad každá nota a nebude na něj snadné kvalitativně navázat; ale na výsledek si je potřeba ještě týden počkat. Nové album je už minimálně z výše zmíněných důvodů velmi očekávanou záležitostí.

GHOST (Švédsko) – „Prequelle“
Hard rock/metal, Loma Vista Recordings
GHOST… o téhle kapele se toho namluví a napíše mraky a evidentně ten boom kolem nich stále trvá. Přitom reálnou životnost tohle divadlo mělo dvě desky. Osobně jsem u té druhé skončil, protože třetí už mi přišla nudná a definitivní stopku si u mě GHOST vystavili s tragikomickým EP „Popestar“. Byl bych moc rád, kdyby na mě jejich nová deska dýchla tím stejným kouzlem jako v jejich začátcích, ale to už je zřejmě nemožné. Kapela je dnes stadiónovou záležitostí, která svým fans překládá nabubřelé popové refrény pro masy a nutno dodat, že v tomhle oboru jsou schopní. Novinka může jen překvapit.

ASG (USA) – „Survive Sunrise“
Rock/stoner, Relapse Records
Letitá parta ASG vydá po pěti letech od své předchozí nahrávky už své šesté velké album, které, stejně jako tomu bylo minule, zaštítí vydavatelství Relapse Records. Kapela nedosahuje v našich končinách takového významu jako stylově spříznění RED FANG nebo BARONESS, kteří jsou z jejich tvorby dost cítit, ale na druhou stranu jejich poctivý přístup k věci a slušně vybalancované skladby lze považovat za zdařilé. Klasickým malovaným artworkem, natolik typickým pro stoner party, obdařená nová deska „Survive Sunrise“ letní pohodové dny určitě nepokazí.

Tip na koncert:

4. 6. BARONESS - Praha, Lucerna Music bar
15. 6. NEUROSIS - Praha, MeetFactory
19. 6. 2018 OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP - Praha, Anežský klášter

 

Peťan

GRUESOME (USA) - "Twisted Prayers"
Death metal, Relapse Records
Jedna z nejočekávanějších deathmetalových desek letoška vychází právě dnes! Američtí GRUESOME jsou sice služebně stále mladí, nicméně se jedná o sestavu plnou zkušených muzikantů a muzikantky. Parta kolem Matta Harveye (EXHUMED, DEKAPITATOR) vydáná své druhé velké album, které pojmenovala "Twisted Prayers". Album vychází u Relapse Records na vinylu, CD i na kazetě. Osm skladeb old school death metalu. Zkrátka pocta starým dobrým DEATH, někde kolem desky "Leprosy". Tohle prostě musíte mít doma, i kdyby na chleba nebylo.

CAULDRON (Kanada) - "New Gods"
Heavy metal, Dissonance Productions
Ok, nebudu to nikomu nutit, ale tohle je deska, na kterou se těším jako malej kluk. Kanadští CAULDRON patří mezi nejlepší mladé heavy kapely a troufám si tvrdit, že kdyby hráli o třicet let dříve, byli by velkou kapelou. CAULDRON přešli k novému labelu Dissonance Productions a pod jeho křídly vyjde kapele páté studiové album "New Gods". Devět skladeb poctivého heavy metalu. Naprostá povinnost pro fanoušky ANGEL WITCH nebo HOLOCAUST.

ORANGE GOBLIN (Anglie) - "The Wolf Bites Back"
Stoner/doom, Candlelight Records
Čtyři roky jsme museli čekat na novou desky anglické stoner/doom klasiky ORANGE GOBLIN. Nové album "The Wolf Bites Back" vyjde 15. června a bude obsahovat celkem deset skladeb na ploše čtyřiceti minut. ORANGE GOBLIN touto deskou budou chtít potvrdit svoji příslušnost ke stonerové elitě. A dle singlů to vypadá, že se jim to maximálně podaří. Osobně jsem na tuto desku hodně zvědav. I proto, že předchůdce "Back from the Abyss" patří mezi mé oblíbené desky.

sdílet
Přečteno: 447x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 1. 6. 2018

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 10. 2018 | Autor: Johan
Ochutnáva z nového alba UNLEASHEDčtěte zde »

19. 10. 2018 | Autor: Johan
Nový klip ANTIMATTERčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Johan
KILLING JOKE 21. 10. 2018 v Praze a den poté v Bratislavěčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE mají nový videoklipčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Mikael
Videoklip kapely PLEXISčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
HORRIBLE CREATURES vyráží 20. 10. 2018 na koncert do Polskačtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
Nové album NAHUMčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Mikael
BRAINSTORM - "When Pain Becomes Real" (2018)čtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Johan
CALIGULAS’S HORSE + CIRCLES + I BUILT THE SKY 23. 10. 2018 v Prazečtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Mikael
Nový song kapely SPSčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 9. 2018 | Rozhovory
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL – Jsme sice underground, ale chceme, aby se u nás kapely a fanoušci cítili co nejlépe a na akce se rádi vraceli.celý článek »

16. 10. 2018 | Reporty
ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHEREcelý článek »

8. 10. 2018 | Recenze
ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomícelý článek »

1. 10. 2018 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

7. 10. 2018 | Rozhovory
NECRODEATH – Chtěli jsme udělat nějaké retro album ve stylu, jaký měly kapely v 80. letech, a zdá se, že se nám to podařilo. Recenzenti totiž nebyli nikdy tak jednohlasní od dob našeho prvního a slavného alba Into the Macabre.celý článek »

2. 10. 2018 | Reporty
EJECUTOR, DEATHLY SCYTHE, RADIATION, LAID TO WASTEcelý článek »


Poslední diskuse

ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHERE
Datum: 17. 10. 2018 19:28:55
Autor: immortal
Titulek: Posila :-))

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 16. 10. 2018 21:51:05
Autor: immortal
Titulek: Áách

diskuse k článku »

BURYZONE ZINE No. 22
Datum: 15. 10. 2018 17:34:02
Autor: Bury
Titulek: Megnet

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 15. 10. 2018 16:52:46
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 18:52:04
Autor: Kubina
Titulek: Peťan

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 13:19:38
Autor: Peťan
Titulek: Dlouho očekávané splitko

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama