ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

THE UNGUIDED (SWE) - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 - infočíst info »

25 LET EPIDEMIE RECORDS / 25 LET FORGOTTEN SILENCE na dvou výročních koncertních večerech - infočíst info »

Human Wartburg tour 2018 - infočíst info »

BULLET FOR MY VALENTINE - infočíst info »

Pražští folkcoroví CRUADALACH v listopadu pokřtí své nové CD! - infočíst info »

BLACKENED TRINITY TOUR - infočíst info »

WITCHEVIL ATTACK TOUR: WITCHUNTER, BLACKEVIL, CHAINBREAKER - infočíst info »


Další nové články

14. 10. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: WILDHUNT – „10 questions“celý článek »

11. 10. 2018 | Ankety
THORWALD – „10 otázek“celý článek »

30. 9. 2018 | English
THE SPIRITUAL BAT – Being goth means being myself, being free to be myself.celý článek »

29. 9. 2018 | Ankety
QUATTRO BUGGY – „Deset otázek“celý článek »

21. 9. 2018 | Postřehy
KRÄHENFELD – Těšíme se, až uvidíme, jaká je v Česku metalová scéna a doufáme, že lidi překvapíme právě svými texty v rodném německém jazyce.celý článek »

19. 9. 2018 | Ankety
Promo Thrash Nightmare festival 2018: RAVENOUS – „10 otázek“celý článek »

19. 9. 2018 | English
Promo Thrash Nightmare festival: RAVENOUS – „10 questions“celý článek »

17. 9. 2018 | Ankety
INSISTENT – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

20. 10. 2018
S-klub Olomouc
Rotten Fest vol.19 od 18:00hod. BRUTAL SPHINCT...

20. 10. 2018
Žďár nad Sázavou, Batyskaf
LYCANTHROPHY (oslava 20ti let existence hluku. ext...

20. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 20. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

21. 10. 2018
Praha, Klub Vagon
ROBERT JON & THE WRECK (USA), MELOUNI ROBERT JON ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 26. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, ...

26. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
! POZOR ! Tato akce je zrušena! ! POZOR !...

27. 10. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 27. 10. 2018 Orthodox club / Farářova sluj,...

2. 11. 2018
PRAHA - Modrá Vopice
Feast of Deceased, temně melodická, smrtící, metal...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Rozhovory » MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY – Chceme dělat muziku pokud možno co nejpestřejší a s překvapivými zvraty.

18. 2. 2018MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY – Chceme dělat muziku pokud možno co nejpestřejší a s překvapivými zvraty.

Je to už řada let, co brněnská pětice muzikantů vydala pod hlavičkou MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY předchozí studiovou desku, čekání ale naštěstí u konce, na podzim 2017 vyšlo album nové.

Právě o něm, ale také o Antitrend festivalu, který muzikanti každý rok pořádají, jsem si popovídal s frontmanem Reefem.

Ahoj, sedm let jste nevydali žádnou plnohodnotnou desku. Proč to trvalo tak dlouho?

Ahoj Lumo a díky za prostor. Ono je to dokonce skoro osm let. Prostě jsme hrozní lenoši. Mezitím jsme taky měnili bubeníka, takže ten nový se musel naučit nejprve ty staré vály. V tom mezidobí jsme alespoň vydali sedmipalec, splitko s holandskýma grinderama COLLISION.

Proběhly nějaké změny v kapele? Pokud ano, tak jaké?

Od zmiňovaného příchodu nového bubeníka Denisa alias Dicka se naštěstí žádné další personální změny neudály, ostatní členové jsou po kupě skoro deset let, vlastně od té doby, kdy proběhl reunion kapely po odchodu zakladatele Maři (nyní hraje ve SPINELESS FUCKERS a SLUP) a dlouholetého basáka Fíka (nyní hraje ve SPINELESS FUCKERS).

Na scéně se pohybujete přes dvacet let. Co vás tehdy vedlo k založení kapely, jaké byly ambice a jaká očekávání máte dnes?

Kapela vznikla někde u piva čistě teoreticky v hlavách kytaristy Maři a zpěváka Topiho (ex-PIGSTY, ex-SPINELESS FUCKERS, nyní KANDAR) někdy kolem roku 1996. Prakticky však borci začali hrát až někdy na přelomu tisíciletí. V té době jsem ještě v kapele nebyl, přišel jsem až těsně před nahráním debutu „Lamentations“. Právě tato deska byla poměrně důležitým krokem do širšího podvědomí fans nejenom na domácí scéně. Začali se kupit nabídky vystoupení na koncerty i festivaly a to i v zahraničí. Ambice zpočátku nebyly žádné, dá se říct, že to přetrvalo dodnes, prostě chceme hrát koncerty, bavit sebe i lidi a nahrát nějaké další CD, na kterém bude zajímavá muzika, snad se to povede. (smích)

K desce nemám žádné podklady. Proto mě zajímá, ve kterém studiu jste nahrávali? Jak dlouho vám trvalo skládání nového materiálu?

Nahrávali jsme u Otyna ve vyškovském studiu Davos, ostatně jako dvě předchozí nahrávky na tomto místě. Se zvukem jsme maximálně spokojeni, Otyn se prostě vyzná, studio šlo za poslední léta hodně nahoru, však tam taky jezdí nahrávat přední death a grind kapely nejen z České republiky. Nový materiál jsme skládali právě v tom sedmiletém mezidobí, od vydání předposlední desky „Devolution“.

Desku jste vydali u BLP. Co vás k tomu vedlo? České kořeny, nebo jen zavedená značka? A zkoušeli jste oslovit i někoho jiného?

Nové album bylo vydáno ve spolupráci dvou zavedených českých labelu Bizarre Leprous Production a Nice to Eat Your Records. Roman z BLP nám už v minulosti vydal debutovou desku a taky split CD se SCREAMING AFTERBIRTH, navíc loni pod jeho značkou vyšla reedice prvních tří nahrávek MINCING FURY na jednom CD nosiči. Spolupráce s Romanem byla vždy velmi kamarádská a upřímná. S Vláďou z NTEY se taky známe už spoustu let, poslední dobu hodně koncertujeme s jeho FLESHLESS, Vláďovi se naše muzika nějak zalíbila, tak nám sám navrhl možnost vydání pod jeho labelem. Pro nás je pochopitelně velkou výhodou skutečnost, že budou nahrávku šířit po ČR i do světa hned dvě schopná česká vydavatelství.

Jak už jsem psal výše, k dispozici mám jen digitální verzi nahrávky, proto mě zajímá, kolem kterého tématu se točí texty a kdo je jejich autorem?

Texty na nové desce pojednávají o nešvarech dnešního světa kolem nás a nastiňují jistou post-apokalyptickou vizi, která nás čeká, pokud se lidstvo bude k sobě a k naší planetě i nadále chovat tak, jak je tomu posledních několik let. Většinu textů mám na svědomí já, něco málo přispěl druhý zpěvák Milcunt, jeden kompletní text napsat kamarád Máňa (který již v minulosti pro nás tvořil kompletní texty pro koncepční desku „7“) a text k songu „Fake Fate“ si upravil Jason z kapely ORIGIN, který na nové desce zahostoval právě v tomto songu.

Proč název „Tisíc let prázdnoty“? A kdo jej vymyslel?

Název je dán samotnými texty a základní koncepční myšlenkou, přišel s ním původně druhý zpěvák Milcunt a všem se nám ihned zalíbil.

Kdo je autorem obalu a proč pod „Špilasem“ bourala tramvaj?

Na obalu desky je kočka v plynové masce a za ní jsou ruiny Brna, tedy naší domoviny. A jak se říká, kočka má devět životů, proto se k desce vztahuje heslo „Only Cats Will Survive“. Kočičí téma

s tímto heslem máme i na novém designu pro trika a mikiny. Booklet dělala Dickova kámoška Míša, za což jí patří velký dík, odvedla na něm pořádný kus práce. Fotky ruin z knížky bookletu jsou od dalšího kamaráda AlGora, fotit staré rozpadlé budovy je jeho velká záliba.

Autor hudby je pouze jeden, nebo se na skládání podílí celá kapela? Kdo vymýšlí ty šílené zvraty ve vaší hudbě?

Autorem hudby je především kytarista Motorák a bicman Dicko. Všichni ostatní pak mají možnost se k jednotlivým pasážím vyjádřit a případně upravit nějaké detaily k všestranné spokojenosti. Ty zvraty jsou dílem nás všech, různé stopky a breaky byly součástí naší muziky prakticky už od začátku, nechceme omílat pořád dokola jeden riff či téma, chceme dělat muziku pokud možno co nejpestřejší a s překvapivými zvraty, prostě aby nenudila. Možná právě proto je každý song docela odlišný, kombinujeme hned několik stylů a těžko se nás pak daří škatulkovat a to je jen dobře.

Nová nahrávka je venku a tak se ptám, co bude dále? A plánujete i nějakou podporu v zahraničí?

Na podporu nové desky je pro letošní rok v plánu několik zajímavých koncertů i festivalů nejen v ČR. Chceme hrát, užívat si koncertování a bavit sebe a hlavně pak lidi. A co nejdříve se chceme pustit do skládání nového materiálu, aby nám vydání další desky netrvalo dalších sedm let. Mimochodem, zanedlouho nás čeká křest nového CD v Brně v klubu Melodka, přesněji v pátek 23. února. Přijďte to s námi oslavit. (smích)

Jste pořadateli Antitrend festivalu v Žabčicích. Proto se ptám, budou tam MICINY hrát i letos? (smích) Pokud ano, zařadíte ke starému repertoáru i nové skladby? Popřípadě zůstane „Kačenka“?

Jasně, budou, když už to pořádáme, chceme si prostě i zahrát, atmosféra žabčického pódia je jen těžko napodobitelná, fans vždycky udělají super podporu všem kapelám. Jinak nové skladby jsou v repertoáru už poměrně dlouho, postupně jsme je do setu přidávali. Chceme naživo hrát nových songů co nejvíce, nicméně na staré „kultovky“ jako je „Kačenka“ či „Shit Song“ určitě nezapomeneme.

Najdou se i takoví, co o tomto festivalu ještě nic moc neslyšeli. Mohli bychom jej těmto lidem touto cestou trochu přiblížit? Povykládejte něco o historii tohoto festivalu a plánů do budoucna.

Letos se koná již 14. ročník tohoto death/grind/gore/crust festivalu. Během jednoho dne se každý rok představí celkem šestnáct kapel, většinou je sestava půl na půl domácí/zahraniční. Festival si získal jméno svou neopakovatelnou přátelskou atmosférou, něco jako malý Obscene Extreme. Na rozdíl od jiných festivalů nechceme nic měnit a nějak zvlášť se vyvíjet nebo růst, v Žabčicích nikdy nebudou hrát velká světová jména, vždy půjde o jednodenní setkání našich známých, ať už kapel či fans.

Jaké kapely mohou fanoušci na Antitrendu letos očekávat? A jak se k tomuto jihomoravskému svátku extrémní hudby staví běžní obyvatelé Žabčic?

Zrovna před pár dny byla uzavřena sestava, myslím, že se opět docela povedla – mezi hlavní kapely pro letošní ročník patří např. CYTOTOXIN z Německa, DERANGED ze Švédska nebo české kultovky FLESHLESS, MELANCHOLY PESSIMISM či GUTALAX. Obyvatelé Žabčic jsou skvělí, za ta léta si asi už zvykli, nikdy nebyla žádná velká stížnost nebo konflikt – možná až s podivem, vždyť areál festivalu je skoro uprostřed vesnice. Velkou výhodou je blízkost vlakové stanice (cca 1 km), fest končí ve dvě hodiny ráno a první vlak směr Brno (cca 20 minut jízdy) jede už po čtvrté hodině ranní, takže to vychází akorát užít si kapely, ještě trošku zapařit s přáteli a jet domů se vyspat (samozřejmě platí pro ty, kdo jsou z rozumné vzdálenosti). Jinak akce se tedy koná v sobotu 23. 6. 2018 (start přesně úderem poledne) jako vždy v Žabčicích u Brna a všichni jste srdečně zváni.

Děkuji za rozhovor, a pokud máte na srdci ještě něco, co by měli naši čtenáři vědět, tak s chutí do toho.

My děkujeme za prostor, ať se daří webzinu i nadále a pro všechny fans máme jednoduchý vzkaz – choďte na koncerty, podporujte underground, zkuste přijet mrknout do Žabčic a poslechněte naši novou nahrávku, snad se bude líbit.

RECENZE

Bandzone
Facebook

sdílet
Přečteno: 668x Autor: Luma | Další články autora
Datum: 18. 2. 2018

FotoGalerie (Počet obrázků: 5)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

18. 10. 2018 | Autor: Johan
DARK GAMBALLE mají nový videoklipčtěte zde »

18. 10. 2018 | Autor: Mikael
Videoklip kapely PLEXISčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
HORRIBLE CREATURES vyráží 20. 10. 2018 na koncert do Polskačtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Johan
Nové album NAHUMčtěte zde »

17. 10. 2018 | Autor: Mikael
BRAINSTORM - "When Pain Becomes Real" (2018)čtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Johan
CALIGULAS’S HORSE + CIRCLES + I BUILT THE SKY 23. 10. 2018 v Prazečtěte zde »

16. 10. 2018 | Autor: Mikael
Nový song kapely SPSčtěte zde »

15. 10. 2018 | Autor: Johan
THE AMITY AFFLICTION + THE PLOT IN YOU + ENDLESS HEIGHTS + DREAM STATE 20. 10. 2018 v Prazečtěte zde »

15. 10. 2018 | Autor: Mikael
MONUMENT - "Wheels Of Steel" (Official Video)čtěte zde »

14. 10. 2018 | Autor: Johan
Nové album FACE THE DAYčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

23. 9. 2018 | Rozhovory
THRASH NIGHTMARE FESTIVAL – Jsme sice underground, ale chceme, aby se u nás kapely a fanoušci cítili co nejlépe a na akce se rádi vraceli.celý článek »

16. 10. 2018 | Reporty
ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHEREcelý článek »

1. 10. 2018 | Recenze
Říjnové tipy – alba & koncertycelý článek »

8. 10. 2018 | Recenze
ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomícelý článek »

7. 10. 2018 | Rozhovory
NECRODEATH – Chtěli jsme udělat nějaké retro album ve stylu, jaký měly kapely v 80. letech, a zdá se, že se nám to podařilo. Recenzenti totiž nebyli nikdy tak jednohlasní od dob našeho prvního a slavného alba Into the Macabre.celý článek »

2. 10. 2018 | Reporty
EJECUTOR, DEATHLY SCYTHE, RADIATION, LAID TO WASTEcelý článek »


Poslední diskuse

ASMODEUS (30 LET), CRUEL, INNERSPHERE
Datum: 17. 10. 2018 19:28:55
Autor: immortal
Titulek: Posila :-))

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 16. 10. 2018 21:51:05
Autor: immortal
Titulek: Áách

diskuse k článku »

BURYZONE ZINE No. 22
Datum: 15. 10. 2018 17:34:02
Autor: Bury
Titulek: Megnet

diskuse k článku »

VREID – Lifehunger
Datum: 15. 10. 2018 16:52:46
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 18:52:04
Autor: Kubina
Titulek: Peťan

diskuse k článku »

ČAD – Čertova kovadlina / LAHAR – Černý svědomí
Datum: 13. 10. 2018 13:19:38
Autor: Peťan
Titulek: Dlouho očekávané splitko

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama