ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2018 - infočíst info »

FEKAL PARTY 2018 - infočíst info »

NIGHT DEMON třikrát v ČR - infočíst info »

VIRUS, HATEFUL AGONY, EXORCIZPHOBIA - infočíst info »

QUASARBORN, BOHEMYST, POTHEAD - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 - WARM-UP party - infočíst info »

HELLHAMMER FESTIVAL 2018 - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE FESTIVAL vol. 6 - infočíst info »


Další nové články

22. 8. 2018 | Ankety
DEMÖRALYZÉR – „Deset otázek“celý článek »

5. 8. 2018 | Postřehy
Vladimír Mišík – Nejde o to, řídit se podle hitovosticelý článek »

20. 7. 2018 | Ankety
DEGORYEN – „Deset otázek“celý článek »

18. 7. 2018 | Ankety
AMOCLEN – „Deset otázek“celý článek »

10. 7. 2018 | Postřehy
POLETÍME? – Je důležitý, aby to lidem chutnalo.celý článek »

28. 6. 2018 | Postřehy
ZEMĚTŘESENÍ – Hlavně to udělat dobře!celý článek »

27. 6. 2018 | English
Promo ETEF 2018: DEATH MECHANISM – „10 questions“celý článek »

27. 6. 2018 | Ankety
Promo ETEF 2018: DEATH MECHANISM – „10 otázek“celý článek »


Koncerty

31. 8. 2018
Plzeň-Kalikovský mlýn.
První ročník Armageddon of Decibels se uskuteční v...

1. 9. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 9. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, M...

1. 9. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 9. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, M...

3. 9. 2018
Brno (Vegalité)
Po necelým roce nás do Vegálu přijedou navštívit s...

5. 9. 2018
LIberec, Široká
Tak na začátku září nás čeká thrashová metelice ne...

8. 9. 2018
Mnichovo Hradiště - skatepark
Dlouhé dva roky trvající bezvětří končí. No Waves ...

8. 9. 2018
Sušice, Chatová osada LUH
Šumava AGAINST Festival OPEN AIR 08-09-2018 Chat...

9. 9. 2018
Mladá Boleslav – Farářova sluj
NEDĚLE 9. 9. 2018 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


METAL MADNESS 2018
» Rozhovory » MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY – Chceme dělat muziku pokud možno co nejpestřejší a s překvapivými zvraty.

18. 2. 2018MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY – Chceme dělat muziku pokud možno co nejpestřejší a s překvapivými zvraty.

Je to už řada let, co brněnská pětice muzikantů vydala pod hlavičkou MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY předchozí studiovou desku, čekání ale naštěstí u konce, na podzim 2017 vyšlo album nové.

Právě o něm, ale také o Antitrend festivalu, který muzikanti každý rok pořádají, jsem si popovídal s frontmanem Reefem.

Ahoj, sedm let jste nevydali žádnou plnohodnotnou desku. Proč to trvalo tak dlouho?

Ahoj Lumo a díky za prostor. Ono je to dokonce skoro osm let. Prostě jsme hrozní lenoši. Mezitím jsme taky měnili bubeníka, takže ten nový se musel naučit nejprve ty staré vály. V tom mezidobí jsme alespoň vydali sedmipalec, splitko s holandskýma grinderama COLLISION.

Proběhly nějaké změny v kapele? Pokud ano, tak jaké?

Od zmiňovaného příchodu nového bubeníka Denisa alias Dicka se naštěstí žádné další personální změny neudály, ostatní členové jsou po kupě skoro deset let, vlastně od té doby, kdy proběhl reunion kapely po odchodu zakladatele Maři (nyní hraje ve SPINELESS FUCKERS a SLUP) a dlouholetého basáka Fíka (nyní hraje ve SPINELESS FUCKERS).

Na scéně se pohybujete přes dvacet let. Co vás tehdy vedlo k založení kapely, jaké byly ambice a jaká očekávání máte dnes?

Kapela vznikla někde u piva čistě teoreticky v hlavách kytaristy Maři a zpěváka Topiho (ex-PIGSTY, ex-SPINELESS FUCKERS, nyní KANDAR) někdy kolem roku 1996. Prakticky však borci začali hrát až někdy na přelomu tisíciletí. V té době jsem ještě v kapele nebyl, přišel jsem až těsně před nahráním debutu „Lamentations“. Právě tato deska byla poměrně důležitým krokem do širšího podvědomí fans nejenom na domácí scéně. Začali se kupit nabídky vystoupení na koncerty i festivaly a to i v zahraničí. Ambice zpočátku nebyly žádné, dá se říct, že to přetrvalo dodnes, prostě chceme hrát koncerty, bavit sebe i lidi a nahrát nějaké další CD, na kterém bude zajímavá muzika, snad se to povede. (smích)

K desce nemám žádné podklady. Proto mě zajímá, ve kterém studiu jste nahrávali? Jak dlouho vám trvalo skládání nového materiálu?

Nahrávali jsme u Otyna ve vyškovském studiu Davos, ostatně jako dvě předchozí nahrávky na tomto místě. Se zvukem jsme maximálně spokojeni, Otyn se prostě vyzná, studio šlo za poslední léta hodně nahoru, však tam taky jezdí nahrávat přední death a grind kapely nejen z České republiky. Nový materiál jsme skládali právě v tom sedmiletém mezidobí, od vydání předposlední desky „Devolution“.

Desku jste vydali u BLP. Co vás k tomu vedlo? České kořeny, nebo jen zavedená značka? A zkoušeli jste oslovit i někoho jiného?

Nové album bylo vydáno ve spolupráci dvou zavedených českých labelu Bizarre Leprous Production a Nice to Eat Your Records. Roman z BLP nám už v minulosti vydal debutovou desku a taky split CD se SCREAMING AFTERBIRTH, navíc loni pod jeho značkou vyšla reedice prvních tří nahrávek MINCING FURY na jednom CD nosiči. Spolupráce s Romanem byla vždy velmi kamarádská a upřímná. S Vláďou z NTEY se taky známe už spoustu let, poslední dobu hodně koncertujeme s jeho FLESHLESS, Vláďovi se naše muzika nějak zalíbila, tak nám sám navrhl možnost vydání pod jeho labelem. Pro nás je pochopitelně velkou výhodou skutečnost, že budou nahrávku šířit po ČR i do světa hned dvě schopná česká vydavatelství.

Jak už jsem psal výše, k dispozici mám jen digitální verzi nahrávky, proto mě zajímá, kolem kterého tématu se točí texty a kdo je jejich autorem?

Texty na nové desce pojednávají o nešvarech dnešního světa kolem nás a nastiňují jistou post-apokalyptickou vizi, která nás čeká, pokud se lidstvo bude k sobě a k naší planetě i nadále chovat tak, jak je tomu posledních několik let. Většinu textů mám na svědomí já, něco málo přispěl druhý zpěvák Milcunt, jeden kompletní text napsat kamarád Máňa (který již v minulosti pro nás tvořil kompletní texty pro koncepční desku „7“) a text k songu „Fake Fate“ si upravil Jason z kapely ORIGIN, který na nové desce zahostoval právě v tomto songu.

Proč název „Tisíc let prázdnoty“? A kdo jej vymyslel?

Název je dán samotnými texty a základní koncepční myšlenkou, přišel s ním původně druhý zpěvák Milcunt a všem se nám ihned zalíbil.

Kdo je autorem obalu a proč pod „Špilasem“ bourala tramvaj?

Na obalu desky je kočka v plynové masce a za ní jsou ruiny Brna, tedy naší domoviny. A jak se říká, kočka má devět životů, proto se k desce vztahuje heslo „Only Cats Will Survive“. Kočičí téma

s tímto heslem máme i na novém designu pro trika a mikiny. Booklet dělala Dickova kámoška Míša, za což jí patří velký dík, odvedla na něm pořádný kus práce. Fotky ruin z knížky bookletu jsou od dalšího kamaráda AlGora, fotit staré rozpadlé budovy je jeho velká záliba.

Autor hudby je pouze jeden, nebo se na skládání podílí celá kapela? Kdo vymýšlí ty šílené zvraty ve vaší hudbě?

Autorem hudby je především kytarista Motorák a bicman Dicko. Všichni ostatní pak mají možnost se k jednotlivým pasážím vyjádřit a případně upravit nějaké detaily k všestranné spokojenosti. Ty zvraty jsou dílem nás všech, různé stopky a breaky byly součástí naší muziky prakticky už od začátku, nechceme omílat pořád dokola jeden riff či téma, chceme dělat muziku pokud možno co nejpestřejší a s překvapivými zvraty, prostě aby nenudila. Možná právě proto je každý song docela odlišný, kombinujeme hned několik stylů a těžko se nás pak daří škatulkovat a to je jen dobře.

Nová nahrávka je venku a tak se ptám, co bude dále? A plánujete i nějakou podporu v zahraničí?

Na podporu nové desky je pro letošní rok v plánu několik zajímavých koncertů i festivalů nejen v ČR. Chceme hrát, užívat si koncertování a bavit sebe a hlavně pak lidi. A co nejdříve se chceme pustit do skládání nového materiálu, aby nám vydání další desky netrvalo dalších sedm let. Mimochodem, zanedlouho nás čeká křest nového CD v Brně v klubu Melodka, přesněji v pátek 23. února. Přijďte to s námi oslavit. (smích)

Jste pořadateli Antitrend festivalu v Žabčicích. Proto se ptám, budou tam MICINY hrát i letos? (smích) Pokud ano, zařadíte ke starému repertoáru i nové skladby? Popřípadě zůstane „Kačenka“?

Jasně, budou, když už to pořádáme, chceme si prostě i zahrát, atmosféra žabčického pódia je jen těžko napodobitelná, fans vždycky udělají super podporu všem kapelám. Jinak nové skladby jsou v repertoáru už poměrně dlouho, postupně jsme je do setu přidávali. Chceme naživo hrát nových songů co nejvíce, nicméně na staré „kultovky“ jako je „Kačenka“ či „Shit Song“ určitě nezapomeneme.

Najdou se i takoví, co o tomto festivalu ještě nic moc neslyšeli. Mohli bychom jej těmto lidem touto cestou trochu přiblížit? Povykládejte něco o historii tohoto festivalu a plánů do budoucna.

Letos se koná již 14. ročník tohoto death/grind/gore/crust festivalu. Během jednoho dne se každý rok představí celkem šestnáct kapel, většinou je sestava půl na půl domácí/zahraniční. Festival si získal jméno svou neopakovatelnou přátelskou atmosférou, něco jako malý Obscene Extreme. Na rozdíl od jiných festivalů nechceme nic měnit a nějak zvlášť se vyvíjet nebo růst, v Žabčicích nikdy nebudou hrát velká světová jména, vždy půjde o jednodenní setkání našich známých, ať už kapel či fans.

Jaké kapely mohou fanoušci na Antitrendu letos očekávat? A jak se k tomuto jihomoravskému svátku extrémní hudby staví běžní obyvatelé Žabčic?

Zrovna před pár dny byla uzavřena sestava, myslím, že se opět docela povedla – mezi hlavní kapely pro letošní ročník patří např. CYTOTOXIN z Německa, DERANGED ze Švédska nebo české kultovky FLESHLESS, MELANCHOLY PESSIMISM či GUTALAX. Obyvatelé Žabčic jsou skvělí, za ta léta si asi už zvykli, nikdy nebyla žádná velká stížnost nebo konflikt – možná až s podivem, vždyť areál festivalu je skoro uprostřed vesnice. Velkou výhodou je blízkost vlakové stanice (cca 1 km), fest končí ve dvě hodiny ráno a první vlak směr Brno (cca 20 minut jízdy) jede už po čtvrté hodině ranní, takže to vychází akorát užít si kapely, ještě trošku zapařit s přáteli a jet domů se vyspat (samozřejmě platí pro ty, kdo jsou z rozumné vzdálenosti). Jinak akce se tedy koná v sobotu 23. 6. 2018 (start přesně úderem poledne) jako vždy v Žabčicích u Brna a všichni jste srdečně zváni.

Děkuji za rozhovor, a pokud máte na srdci ještě něco, co by měli naši čtenáři vědět, tak s chutí do toho.

My děkujeme za prostor, ať se daří webzinu i nadále a pro všechny fans máme jednoduchý vzkaz – choďte na koncerty, podporujte underground, zkuste přijet mrknout do Žabčic a poslechněte naši novou nahrávku, snad se bude líbit.

RECENZE

Bandzone
Facebook

sdílet
Přečteno: 598x Autor: Luma | Další články autora
Datum: 18. 2. 2018

FotoGalerie (Počet obrázků: 5)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

22. 8. 2018 | Autor: Mikael
Nejbližší koncerty skupiny MEAT MINCERčtěte zde »

22. 8. 2018 | Autor: Johan
ZATOKREV/MINSK vydávají split albumčtěte zde »

21. 8. 2018 | Autor: Peťan
Skotský black metal/crust SCUMPULSE zahraje 27.8. v Praze!čtěte zde »

21. 8. 2018 | Autor: Johan
THE RASMUS v říjnu v brněnském Sonučtěte zde »

21. 8. 2018 | Autor: Mikael
Sestřih z vystoupení POWER 5 na letošním festivalu Masters of Rockčtěte zde »

20. 8. 2018 | Autor: Johan
CRUADALACH vydávají CD Raised By Wolves!čtěte zde »

20. 8. 2018 | Autor: Mikael
Skupina TROLLECH se ukládá ke spánkučtěte zde »

19. 8. 2018 | Autor: Johan
MESHUGGAH na BRUTALU 2019 čtěte zde »

19. 8. 2018 | Autor: Mikael
Poslední letošní koncert kapely ACT OF GODčtěte zde »

18. 8. 2018 | Autor: Mikael
DOKTOR TRICERATOPS vystoupí v klubu Kainčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

13. 8. 2018 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2018 – Brutální slečnycelý článek »

26. 7. 2018 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2018 – den druhýcelý článek »

24. 7. 2018 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2018 – den první celý článek »

14. 8. 2018 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2018 – Brutální Abecedacelý článek »

16. 8. 2018 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2018 – den druhý (čtvrtek)celý článek »

6. 8. 2018 | Recenze
BRUTÁLní prázdninycelý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2018 – Brutální Abeceda
Datum: 21. 8. 2018 20:59:11
Autor: immortal
Titulek: Re: abeceda

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2018 – Brutální Abeceda
Datum: 21. 8. 2018 20:46:43
Autor: immortal
Titulek: Respekt

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2018 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 21. 8. 2018 18:43:27
Autor: immortal
Titulek: Tož tedy...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2018 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 21. 8. 2018 18:01:36
Autor: Luma
Titulek: Belphegor

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2018 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 21. 8. 2018 00:41:13
Autor: immortal
Titulek: :-)))

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2018 – den čtvrtý (sobota)
Datum: 21. 8. 2018 00:27:45
Autor: immortal
Titulek: Ňáký govno...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama