ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15 - infočíst info »

ŠLINC FEST 2019 - infočíst info »

Týnecký Mazec 2019 - infočíst info »

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

Festa De La Pohoda 2019 - infočíst info »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »


Další nové články

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

22. 6. 2019
Koupaliště Chabařovice
MOTORBAND, BRUTUS, SKLAP, DEAD DANIELS, CUMBAL, TO...

22. 6. 2019
Žabčice u Brna
ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15: TEETHGRINDER...

25. 6. 2019
Praha
Pravěk Noise Section zve na guaranteed Kopel full ...

29. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 29. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

13. 7. 2019
Česká Lípa Vodní hrad Lipý
Další ročník metal open air festivalu v České Lípě...

20. 7. 2019
Věstínek
Druhý ročník hudebního festivalu nad Věstínkem na ...

22. 7. 2019
VAGON, Praha
NASHVILLE PUSSY (USA), support: DEAD DANIELS...

3. 8. 2019
Horní Loděnice
Volxmassaka , Krang , Apolita , Spots , Interpunkc...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


Obscene Extreme 2019
» Info-články » BRUTE 20th Anniversary – info

2. 12. 2017BRUTE 20th Anniversary – info

1. 9. 2018, Ružomberok

Tento rok BRUTE oslavujú svoje 20-te narodeniny… Čo by mnohí z nás za to dali, keď už máme po 4 kríže na chrbátoch? Čokoľvek… a možno aj nie, každopádne mať 20 rokov kapelu na Slovensku a fungovať tak, ako Steve so svojou bandou, tomu sa hovorí umenie, zanietenosť a hlavne srdce na dlani. Steve to však dokázal a tak tento rok k okrúhlemu výročiu povedie svoju družinu priamo do ružomberského podniku Nové Korzo, kde sa nachádza samotné hniezdo Slovak Metal Army, pod logom ktorého v roku 2017 vyšiel tretí album BRUTE – „Henchmen“. Je logické, že je práve tento koncert pre nás prioritou roku 2018. Vedie nás k tomu niekoľko faktorov. Tým najzásadnejším je, že BRUTE je kapela, ktorá si takúto udalosť a pozornosť určite zaslúži. Hoci do zahraničných štruktúr sa výraznejšie ešte len dostáva, na domácej scéne patrí k ikonám. Vďaka svojej hudbe, vďaka svojmu prístupu a vďaka ľuďom, ktorým v žilách tečie krv infikovaná vírusom nazvaným „Steve“. BRUTE majú za sebou 2 dekády a to je potrebné patrične osláviť. Poďakovať sa im za tú vôľu, s ktorou to na Slovensku vydržali a oceniť ich chuť ísť ďalej, bojovať a reprezentovať našu krajinu, ktorej scéna je svojím spôsobom veľkolepá. BRUTE sa vlani, tesne po vydaní albumu posilnili, a svoju úderku roztiahli až na 5-člennú formáciu. Steve dal dokopy junákov, ktorí sú verní, majú radi ľudí a hlavne chcú a ja preto verím, že práve na BRUTE 20th ANNIVERSARY to súčasná partia poriadne rozbalí.

PRIHLÁS SA NA BRUTE 20th ANNIVERSARY SHOW A NEZABUDNI POZVAŤ AJ SVOJU PARTU
Event : https://www.facebook.com/events/1895583930459466/
ZAKÚP SI VSTUPENKU UŽ TERAZ
Ticketportal
SMA e-shop
 
ČO NÁS ČAKÁ?
Hoci plány s lajnapom boli trochu iné a ja som chcel do Ružomberka doviezť o niečo väčšie mená, trh zo šnúrami v Európe a niekedy veľmi náročné vyjednávanie s manažmentami boli proti a tak trochu ma pritlačil k múru. Musel som namiešať zostavu, ktorá uspokojí, zaujme a ktorá dá hlavne tejto akcii poriadnu hodnotu a špičkovú tvár s menami, ktoré tu nie sú bežne viditeľné. Zároveň som si uvedomil, že to má byť predsa len oslava BRUTE a nebol by som rád, ak by niekto prišiel a povedal, že chcel vidieť Origin. Z pôvodného plánu piatich kapiel tak lajnap narástol až na 8 zástupcov zo 6 krajín a koncert tak dostal príchuť indoorového death metalového festivalu. To je samozrejme ale len dobre. Nové korzo pre tento koncert dostane podporu profesionálneho aparátu aj so zvukárom, stoly plné hudby merchu, ale taktiež atmosféru, na ktorú je možné tešiť sa mesiace dopredu. Verím totiž, že na túto oslavu, venovanú predovšetkým kapele BRUTE, príde veľa fanúšikov a zároveň priateľov z iných kapiel a to či už zo Slovenska, alebo Moravy a Čiech.
Ďalším bonusom tejto show ale bude darček, ktorý dostane každý návštevník koncertu, ktorý si zakúpi vstupenku v predpredaji či už cez Ticketportal, alebo e.shop SMA. Tým bonusom je plnohodnotná CD kompilácia BRUTE, ktorá bude obsahovať výber skladieb zo všetkých demáčov a albumov BRUTE + bonusový song, nahratý špeciálne pre túto príležitosť. Tento výber je čisto v réžii Steveho a POZOR, jedná sa o plnohodnotné CD s bookletom, takže žiadne odbitie v podobe nejakého proma. Chcel by som však upozorniť, že počet týchto CD sa bude viazať na počet predaných vstupeniek v predpredaji a preto budeme samozrejme radi, ak sa priamo teraz čeknete na predajné portály a lístok si rovno zabezpečíte. Linky sú kúsok vyššie, alebo na konci článku.

OPÄŤ ORIGINÁLNA ZOSTAVA V RUŽOMBERKU !
Áno, aj po vzore a dobrých skúsenostiach z Brutal Grooves tour a naších minulých organizačných aktivitách bola zostava tejto show namiešaná nielen reprezentatívne, ale aj zaujímavo s ohľadom na kvalitu a charakter kapiel a tiež s dôrazom na to, aby mená z tohto lajnapu boli dostatočne originálne a pre fanúšikov tak priniesli zážitok, s akým sa doteraz stretávali zriedka.

FEEL A CURSE / kapela, ktorá môže ísť príkladom / DEATH METAL / Liptovský Mikuláš
https://www.facebook.com/FeelACurse/
O partii z „Mikuláša“ sa vie, že chodí na koncerty kde sa dá a metalovou kultúrou proste žije. Support ako má byť. Nielen pivo a pálenka, ale aj podpora. Do bandy patria aj chalani z kapely FEEL A CURSE. Chalani, ktorých poznám snáď od nepamäti a sú to maníci, ktorí hudbou žijú v tom pravom slova zmysle. Nielen tvoria, ale chodia na koncerty iných kapiel, dokázali si vo vlastnej réžii vydať album a patria aj medzi tých, ktorí podporujú kapely a labely kúpou albumov a merchu. A práve toto všetko sú dôvody, prečo budú FEEL A CURSE so svojím valivým a úderným death metalovým prejavom hrať práve na BRUTE 20th ANNIVERSARY SHOW. Samozrejme verím ich prejavu, koncentrácii a tisíc-percentnému prístupu.
 
ASILENT / exotická formácia so silou Golema / BRUTAL DEATHGRIND / Singapúr
https://www.facebook.com/AsilentBand/
S veľkou obľubou som vždy na svoje akcie pozýval pre nás exotické kapely. Je to niečo nové, niečo v našich končinách nevídané a hlavne niečo, čo si človek zapamätá na celý život. ASILENT sú kapelou, ktorých štýl je úderný a zameriava sa na rytmické sekcie. Chalani majú na konte 2 albumy a na nich dohromady zmiešali zásadné prvky death metalu a grindcore. Prezentujú sa tak veľmi dynamickou a údernou tvorbou, ktorá k death metalu rozhodne patrí a hlavne pre prezentáciu naživo je ako stvorená. Nazdávam sa, že aj krajina pôvodu kapely, ktorou je Singapúr, bude pre fanúšikov natoľko zaujímavá, že náš koncert proste neobídu a poznačia si ho do kalendára tak, ako letné fesťáky.
 
INTEGRAL / priekopníci spojenia technického deathu a melodiky / TECHNICAL MELODIC DEATH METAL
https://www.facebook.com/integralbandofficial/
Keď som sa prvý krát dostal k albumu „Resilience“ od týchto technicky zameraných Talianov ani vo sne by ma nenapadlo, že ich budem o nejaký čas nato bookovať na narodeninovú párty BRUTE. A stalo sa. Uvažoval som naozaj nad mnohými variantami, ako dať dokopy zostavu, ktorá by nebola nudná a kapely by sa tu nepodobali ako vajce vajcu. INTEGRAL sa do mojej hlavy zavrtával čoraz hlbšie a nakoniec som sa odhodlal ich osloviť a načrtnúť im víziu našej výnimočnej akcie. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a Taliani sú

v playliste večera. Neukrývam v sebe nadšenie, pretože je to banda, ktorá dokáže byť extrémne rýchla, technická, no tiež výrazne melodická a opäť dokonale podčiarkuje rôznorodosť tejto akcie. Práve technicky ladený brutal death metal je pomerne náročný, no patrí mu značne veľké publikum. O to viac sa teším, ako budú INTEGRAL krstiť pódium v Novom Korze svojím potom!

INFECTED CHAOS / death metaloví bojovníci vychovaní na klasike / SICK DEATH METAL / Rakúsko
https://www.facebook.com/InfectedChaos/
Sú kapelou, o ktorej sa v našich končinách moc nehovorí. Ja osobne ich však považujem za death metalovú klasiku, ktorá pracuje na akejsi báze Amon Amarth, avšak sú o čosi tvrdší a špinavší. A práve toto ma na nich totálne zaujalo. Ich death metal je priamo chorobný, no je postavený na akomsi severskom znení starej školy. Oba albumy kapely však nepostrádajú ani značnú dávku ťahavej melodiky, ba dokonca ani rýchle násypy. INFECTED CHAOS tak ponúkajú dosť originálny štýl, pri ktorom sa dá rozbiť hlava o podlahu, ale tiež si vydýchnuť a vychutnať ich set za pomoci kývajúcej hlavy. Rakušáci prinesú do Ružomberka ďalší death metalový rozmer, aby potvrdili veľkosť a majestátnosť tohto extrémneho metalového žánru.
 
SUBURBAN TERRORIST / zabijácka a moderná brutalita, ktorá nakopáva zadky / BRUTAL DEATH METAL / BelUSA
https://www.facebook.com/suburbanterorist/
Death metal sa zo svojej pôvodnej podoby rozrástol do viacerých smerov, čo sa dá považovať za logický vývoj. Prilepila sa k nemu aj značná tvrdosť, brutalita a tiež rýchlosť, ktorá ho dostala do úplne iných rozmerov. Práve energiu atómového výbuchu reprezentujú svojím rukopisom aj SUBURBAN TERRORIST z Beluše, ktorí sú rýchli, brutálni, no zároveň aj moderní. Z ich riffov na koncertoch odpadáva mäso z tiel a na podlahách priestorov vyhradených pre moshpit vytvára koberec plný lepkavého materiálu. Chalani svoju tvorbu berú vážne a už tento rok v lete uzrie svetlo sveta ich nový album. Zároveň je to kapela, ktorá sa pridala do rodiny Immortal Souls Productions a ich miesto práve na BRUTE 20th ANNIVERSARY je preto viac ako reprezentatívne. O aktivitách kapely platí presne to isté, čo som písal u chalanov z Feel A Curse.

WORLD END MAN / import death metalovej harmónie / FAST DEATH METAL / Japonsko
https://www.facebook.com/worldendman/
Táto formácia z Japonska sa pre mňa stala jednou z mála, ktorá má vo svojich riffoch akúsi zvláštnu harmóniu. Hoci disponuje neveľkým množstvom materiálu, ten je veľmi energický a znie veľmi tvrdo. Kdesi v jeho útrobách je ale ukrytá aj časť melódie a naopak grindcoreovej sily a energie. Keďže WORLD END MAN budú v lete okupovať krajiny Európy, bolo by naozaj nerozumné ich pritiahnuť na Slovensko a opäť vám ukázať ďalšiu tvár death metalu z ďalekej krajiny, akou Japonsko rozhodne je. WORLD END MAN sa naučili hrať rýchlo a prvky extrémneho metalu, ktorým však kraľuje death metal, zlúčiť do hudobnej harmónie, ktorá je naozaj brutálna a znie špičkovo. Toto bude ďalší náter smerujúci pod pódium, kde sa jednoznačne strhne pekelný mosh a ja verím, že telá sa budú nosiť na rukách !

CARNAL TOMB / old school v podaní týchto Nemcov vyhladí aj zombies z Walking Dead / OLD SCHOOL DEATH METAL / Nemecko
https://www.facebook.com/CarnalTombDeathMetal/
Old school death metal pre mňa v tom pravom slova zmysle znamená severskú a to predovšetkým švédsku HM-2 scénu z prelomu 80/90 rokov. Ten nezameniteľný chrapľavý zvuk, nehumnánny growling a hnijúce melódie, tú čistotu poslednej cesty pred večným odpočinkom, dokonale reprezentujú aj CARNAL TOMB z nemeckého veľkomesta Berlín. Ich skladby vytvárajú obraz praskania hrobových platní a vyliezania zohavených tiel spod zeme. Ich skladby sú hostinou mŕtvol. Ich skladby… sú old school death metalom v pravom zmysle slova. Na podporu BRUTE a ich oslavy tak zahrajú skutoční strážcovia cintorínov a ako jediná kapela večera z tejto vetvy death metalu zastavia prietok krvi v telách fanúšikov tak, aby ich torzá začali naháňať kšeft miestnym truhlárom. Zdá sa, že to bude to pravé death metalové peklo, ale chceme vlastne niečo iné?

BRUTE / je vari charizmatickejšia družina, ako je tá Steveho? / DEATH METAL / Vranov Nad Topľou
https://www.facebook.com/brute.esdm/
Hlavnou hviezdou večera má byť oslávenec. 20 rokov existencie majú za sebou BRUTE a tento večer bude patriť hlavne im. Verím, že práve meno BRUTE bude tým hlavným dôvodom, kvôli ktorému do Ružomberka prídete a vznikne tu tak návšteva taká pekná ako to býva u veľkých zahraničných mien. S úctou a rešpektom tu preto privítame všetkých fanúšikom, na ktorých čaká originálny darček práve od Tejto kapely.
 
SÚ AJ ĎALŠIE DÔVODY, PREČO PRÍSŤ NA BRUTE 20th ANNIVERSARY SHOW?
– To už nechám na každého z vás. Ak niekomu z vás nestačí fakt, že sa jedná o narodeniny jednej z naj kapiel Slovenskej scény, snáď potešia aj ďalšie veci.
– Zostava je naozaj rôznorodá a exotická. Každá z nich hrá death metal, no každá ho hrá inak. Kapely so sebou prinesú merch, muziku a na ich podporu a pamiatku si môžete z koncertu odniesť aj nejakú pamiatku navyše.
– Tisícku produktov ponúkne aj distro SMA, kde si za veľmi špeciálne ceny budete môcť nakúpiť CD-čka z celého sveta a tiež nejaký ten merch.
– BRUTE bude mať k dispozícii kombo všetkých 3 albumov + výročné kompilačné CD a toto kombo sa bude dať zakúpiť jedine na tomto koncerte a len pokope. K dispozícii však budú aj reedície prvých dvoch albumov a tiež viacero motívov BRUTE na trikách. – Ako to už bolo spomenuté, ku každej vstupenke z predpredaja bude ZDARMA pridelené kompilačné CD BRUTE, ktoré bude inak nepredajné. Pri príležitosti tejto show budú vyrobené aj špeciálne triká.
– V Ružomberku sa opäť stretne značne originálny lajnap, ktorý vďaka jeho charakteru býva skôr zriedkavý, no práve to podčiarkuje jeho silu.
– Stretnete tu veľa priateľov, hudobníkov z iných kapiel a ktoré z nich si vychutnáte v kotli a ktoré na terase bude len a len na vás.
– Ak budete chcieť stihnúť nočné vlaky, stihnete ich a nebudete musieť odchádzať z koncertu skôr. Ak bude chcieť niekto prespať, možnosti sú tu tiež.

No a na záver priatelia… najkrajšie predsa bude držať komunitu metlákov pokope! Teším sa na vás všetkých, predpredaj je rozbehnutý, zabezpečte si lupene ku ktorým bude aj CD BRUTE čo najskôr.

sdílet
Přečteno: 343x Autor: Coornelus | Další články autora
Datum: 2. 12. 2017

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

19. 6. 2019 | Autor: Bury
SHADOW OF INTENT mají nové videočtěte zde »

19. 6. 2019 | Autor: Johan
Thunder Festival … bouře na Hradě Starý Jičín 29. 6. 2019čtěte zde »

19. 6. 2019 | Autor: Johan
CAIN DA BRETH odehrají 22. 6. 2019 koncert v Chuchelském hájičtěte zde »

18. 6. 2019 | Autor: Johan
ADACTA, THE ROCKET DOGZ, HAZYDECAY a další na FPP 2019čtěte zde »

18. 6. 2019 | Autor: Bury
Nové album TOTAL FUCKING DESTRUCTIONčtěte zde »

17. 6. 2019 | Autor: Bury
Dave Mustaine z MEGADETH má rakovinučtěte zde »

17. 6. 2019 | Autor: Bury
INFECTED RAIN mají nový singl a k němu videočtěte zde »

16. 6. 2019 | Autor: Bury
PRVNÍ HOŘE mají nový videoklipčtěte zde »

15. 6. 2019 | Autor: Johan
SEBASTIEN - Fight For Love ft. Yannis Papadopoulos (official lyrics video)čtěte zde »

15. 6. 2019 | Autor: Bury
TAU CROSS vydají třetí albumčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

26. 5. 2019 | Rozhovory
GRIDE – Po zveřejnění zprávy o „nových“ GRIDE se hrnou nabídky, ale není v našich silách to valit jako za mlada.celý článek »

25. 5. 2019 | Reporty
INSANIA, SMRTISLAVcelý článek »

6. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den prvnícelý článek »

1. 6. 2019 | Recenze
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

20. 5. 2019 | Recenze
NUCTEMERON ZINE č. 1celý článek »

8. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den třetícelý článek »


Poslední diskuse

MONOLORD, GOSPEL OF THE FUTURE
Datum: 19. 6. 2019 06:48:36
Autor: Peťan
Titulek: Kočička s obráceným křížem

diskuse k článku »

MAGICK MUSICK 2019
Datum: 18. 6. 2019 12:01:43
Autor: GB666
Titulek: wtf

diskuse k článku »

MetalGate Czech Death Fest vstupuje do druhé dekády! - info
Datum: 6. 6. 2019 21:59:56
Autor: immortal
Titulek: Jo

diskuse k článku »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - info
Datum: 6. 6. 2019 21:55:19
Autor: immortal
Titulek: Nahrávka na smeč.

diskuse k článku »

INSANIA, SMRTISLAV
Datum: 3. 6. 2019 22:52:45
Autor: immortal
Titulek: :-))

diskuse k článku »

INSANIA, SMRTISLAV
Datum: 3. 6. 2019 18:01:44
Autor: Standa
Titulek: Díky

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama