ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

FEAR FEST 2019 - infočíst info »

MONSTROSITY se vrací po víc než 15 letech dobýt Prahu! - infočíst info »

MONOLORD - infočíst info »

ANTITREND OPEN AIR FESTIVAL vol. 15 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

Palác Akropolis bude patřit 22. května kacířům z INSANIE - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »


Další nové články

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »

19. 1. 2019 | Ankety
HROBAR – „Deset otázek“celý článek »

1. 1. 2019 | Dr. Kydy
Prohlášení pořadatele koncertu kapely HATE dne 28. 12. 2018 v Českých Budějovicíchcelý článek »


Koncerty

24. 5. 2019
Kutná hora, Holubník
Benefit na Obránce zvířat - OBRAZ https://www.obr...

24. 5. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
PÁTEK 24. 5. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

25. 5. 2019
Liberec - Pivní bar Azyl
Benefit na Obránce zvířat https://www.obrancizvir...

31. 5. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( bar )
Hrají: NAŠROT, AGGRESSIVE TYRANTS, EJAKULUJÍCÍ KOK...

1. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 1. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

1. 6. 2019
Havlíčkův Brod - Oko ( sál )
Hrají: PUNK FLOID, INSEMINAČNÍ STANICE, TASS, VISI...

8. 6. 2019
TUKLATY
MOTOROCK Tuklaty 2019 / Zahrají: New Bells, Dead D...

8. 6. 2019
ladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 8. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, M...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE
» Reporty » ARAKAIN, Sazka Arena, 21. 4. 2005, Support: GAZ 69, Seven, Hosté: Doro Pesch, Blaze Bayley

7. 5. 2005ARAKAIN, Sazka Arena, 21. 4. 2005, Support: GAZ 69, Seven, Hosté: Doro Pesch, Blaze Bayley

Sazka Arena se dočkala prvního koncertu české kapely, tedy v doprovodu zahraničních hvězd. Arakain, jakožto hlavní hvězda večera, splnil očekávání příchozích na výbornou takže fanoušci vnímající jen show a muziku mohli být navýsost spokojeni.

Tentokrát jsme na akci dostali dvě akreditace. Mohli jsme tedy s Manafobem směle vyrazit. Bylo nám řečeno, že novináři mají být na místě někdy mezi půl sedmou a půl osmou. Přišli jsme už na půl sedmou. Po cestě jsme probírali, jak je hrůzné strávit rockový případně metalový koncert ?na židli?, protože pak není možné ho odpovídajícím způsobem prožívat, vnímat a tudíž o něm ani zcela objektivně napsat článek. Inu, jali jsme se následovat instrukcí a u dobře střeženého vchodu č. 31 jsme se registrovali. Jaké bylo naše rozčarování, když jsme zjistili, že každý má na akreditační kartě jiné označení (?foto-tv? a ?press?); přičemž nositel prvního zmíněného byl ten večer rozhodně ve šťastnější pozici?

Jakési teen-age hostesky nás uvedly do podzemní, nevím jestli to nazvat místnosti, kde byly připraveny židle pro novináře a kde jsme se měli všichni sejít a získat jednotné instrukce k pohybu po Sazka Areně. Postupně docházeli kolegové z ostatních přizvaných médií. Seděli jsme v řadách za sebou jako v kině, před sebou plazmovou obrazovku a kolem neustále poletovali členové Arakainu, manažeři a lidé, kteří se kolem koncertu nějak ?motali?.

Krátce po půl osmé přišel zástupce pořádající agentury Bestsport, aby nás poučil zejména o tom co nesmíme a kam nesmíme. Byli jsme rozděleni na dva tábory. Fotografové mohli být pouze u pódia a nám píšícím byla určena tribuna ? tato informace mě značně otrávila, protože jsem si živě dokázala představit, co z koncertu budu mít.

Koncert měl začínat v 19:50, cca pět minut před začátkem byli na své stanoviště odvedeni fotografové. Na pódiu se rozezněly tóny skladeb první kapely a my píšící jsme stále čekali. Podle pořadatele tedy nejspíš není nutné referovat o prvních momentech koncertu.

Když nás mladinká hosteska vedla do patra, stoprocentně se mi potvrdilo, že budeme sedět na tribuně, definitivně nás dorazilo umístění na tribuně v rovině s pódiem ? ono opravdu VIP místo na hokeji není to samé jako VIP místo na hudební akci, kde člověk má posuzovat kromě jiného i zvuk.

Po té, co jsme s kolegou z jiného webzinu prudili ? tedy spíš on hodně prudil, nám bylo umožněno stoupnout si na tribunu přímo proti pódiu mezi kameramany.

Pořadatelům podobných akcí doporučujeme zkusit se vcítit do fans, kteří na jejich akce chodí. On se metalový fanoušek opravdu necítí dobře, tlemí-li se na něj po celou akci ?gorily? instruované, kam všude nemají lidi pouštět. Turnikety, celkově sterilní prostředí a zkostnatělý nelidský přístup by měl být na podobných akcích rozhodně eliminován. Je možné, že právě on způsobil skutečný počet návštěvníků koncertu maximálně tři až čtyři tisíce, nikoli předpokládaný megapočet deset až třináct tisíc.

A muzika? Jak jsem již uvedla, z první kapely jsme toho moc neměli a abych řekla pravdu, tóny její muziky mě za pochodu kolem sedaček nijak zvlášť neuchvátily. Předskokanem číslo jedna byla táborská kapela Gaz69. Na můj vkus v Sazka Areně nic zvláštního.

Druhá přizvaná kapela Seven; hmm, to už bylo jiné kafe. Instrumentální trojice Honza ?Kirk? Běhunek (kytary), Jirka Kejšar (kytary) a Slávek Franc (bicí) v současné době hledá zpěváka, proto byla tentokrát v roli doprovodné kapely, s níž nejprve odzpívala svůj part Doro Pesch a posléze i Blaze Bayley. Doro zvládla publikum celkem solidně rozpařit! Její heavy-metal sexy kostým má také stále něco do sebe. Ale hlavní je samozřejmě hlas, a i ten zpěvačku stále šlechtí. Odzpívala známé pecky All We Are, při které zapojila do své performance publikum, jež nechala opakovat titulní verš písně, dále Fight, Kiss Me Like a Cobra, Burnig the Witches ? velmi příznačný song, když při něm vidíte blond ?divoženku? pobíhající na jevišti.

Blaze Bayley je legendou díky svému někdejšímu působení v Iron Maiden. Ovšem natěšené publikum spíše utlumil než aby je přivedl do ještě většího varu. Působil poněkud neenergicky, což podpořila i skutečnost, že jeho hlas, ve srovnání s jeho nástupcem v ?Železné panně? Brucem Dickinsonem, není nic světoborného. Koncert by se nejspíš bez ?hvězdy? výkonu Blaze Bayleyho obešel.

Po výše zmíněné performanci následovala přestávka. Lidé z tribun se jali korzovat kolem barů, popíjet pivo, předkuřovat se

na následující dvě hodiny, případně si za nějaké kilčo dávat snack ve fastfoodu.

Zvukový signál ohlašuje, že na řadu přichází ?hlavní hvězda? akce ? Arakain. Kompozice koncertu slibovala velmi kvalitní představení a jeho aktéři tomuto příslibu dostáli.

Celý koncert otevřela skladba z nového alba Warning! s názvem Vnitřní hlas, kterou odzpíval Petr Kolář. Pokračoval dále písní Prázdnej kout z předposlední placky Metalmorfóza (zatím u mě nad Warningem vítězí energičností, větším nábojem), následují věci ze starších počitů Arakinu A zvony zvoní, Rám křivejch zrcadel a opět nová Strom života. Stejně jako v klipu, i tentokrát přišel Petrovi sekundovat Honza Toužimský (žel na začátku ho nebylo slyšet ? že by vypnutý mikrofon?). Po odehrání ? a hlavně odzpívání ? Stromu života se pánové Petr Kolář a Honza Toužimský střídali v interpretaci jednotlivých písní, některé odzpívali společně, což jim značně dodalo na síle.

Honza rozhodně potvrdil slova Jirky Urbana, který mi kdysi napsal, že ten, kdo Petra Koláře neviděl na živo, nepozná mezi jeho a Honzovým hlasem žádný rozdíl. Byla jsem skutečně překvapena tím, jak jsou hlasově oba pánové ?stejně? vybaveni. Stejná poloha hlasu, rozsah, intonace? Na Honzovi bylo jen chvílemi vidět, že se potřebuje ?otrkat?. Byla na něm občas znát mírná nervozita (jsme ?jen? lidi takže rozhodně netvrdím, že to bylo na škodu). Malinko rušivým elementem v jeho vystupování byla jakási snaha o vytvoření věrné kopie Petra Koláře ? stejné vystupování, stejný způsob komunikace s fanoušky, stejným způsobem uchopený mikrofon, snaha o stejné grimasy? no, třeba to tak není a je to o Honzově přirozenosti, ale?. Jsem si jistá, že má na to, být frontmanem v pravém slova smyslu a zároveň být přirozený a sám sebou. To chce ale čas a zkušenosti. Honzo, hodně úspěchů!

Zhruba uprostřed koncertu byl na pódium uveden Kamil Střihavka (další z nej českých hlasů) jakožto kmotr desky Warning!. S Honzou Toužimským odzpíval Jesus Business přímo z novinky. CéDéčku popřál všechno super a pokropil ho šampáněm. Petr Kolář pak informoval jak má Kamila rád a že Kamil před krátkou dobou přestal kouřit, ale že tak rychle jak s touto neřestí skončil, tak rychle se k ní zase vrátí.

V průběhu večera zazněly pecky jako Už ho vezou, Brána iluzí, Zase spíš v noci sama, kterou Honza věnoval svojí sestře (byla někde v publiku), Hlas krve, Ptáci z ráje, Špatný dny,?

V poslední třetině koncertu přišel na pódium i zpěvák, který s Arakainem absolvoval značnou část kariéry ? Aleš Brichta. Dost lidí po jeho odchodu Arakainu značně lálo, protože Brichta jednoduše k Arakainu patřil, naopak je tábor lidí, pro které Arakain začal být zajímavý až se ?skutečným zpěvem? tj. s příchodem Petra Koláře. Ať tak či onak, Alešův výkon byl dosti utahaný, kde nic není? Ale to už by byla příliš silná slova. Objektivní hodnocení by mohlo znít asi takto: průměrný hlasový výkon. Aleš Brichta si s kapelou vystřihnul Princess a Gilotinu.

V programu se objevila malá vsuvka, v níž se na pódium vrátil Mr. Blaze Bayley a v doprovodu Arakainu odzpíval ironmaidenovskou Man on the Edge. Do hry se opět vkládá Doro Pesch, aby podpořila svým hlasem Blaze v hymně Fear of the Dark ? tohle šlapalo.

Závěr koncertu byl ve znamení nadupané čtvrthodinky, kdy Arenu rozpumpovala Apage Satanas, v níž se vystřídali při přednesu jednotlivých slok Petr Kolář, Aleš Brichta i Honza Toužimský, refrén ?vypálili? všichni dohromady ? a to byla síla! A už tu byly jen přídavky: Pán bouře, Proč? a Amadeus.

Samozřejmě v průběhu koncertu nechyběla představovací pasáž.

Co říci závěrem? Pomineme-li škobrtnutí organizátorů a ne tak úplně nutnou přítomnost zahraničních hvězd, jednalo se o skvělou akci. Arakain dokázal, že je právem tato kapela na špičce českého metalu (ve svém ranku). Kvalitní rytmika (i díky Romanovi Lomtadzemu) v podobě mocných bicích a dunivé basy, výborné hlasové výkony obou zpěváků, celkově profi vystupování, prostě fakt dobrý :)). Koncert jistě významně podtrhoval i kvalitní zvuk a světelné a ohňové efekty. Všichni mohli na poslední noční metro vyrazit s pocitem spokojenosti a radosti, že u toho všeho byli.

www.arakain.cz

www.arakain.cz/clenove/touzimsky/

www.doro.de

www.planetblaze.com

sdílet
Přečteno: 2504x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 7. 5. 2005

FotoGalerie (Počet obrázků: 81) Gaz69 Gaz69 Gaz69 Gaz69 Gaz69 Seven Seven Seven Seven Seven Seven Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Doro Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Seven + Blaze Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain + Doro, Blaze Arakain rozlučka Arakain rozlučka

Diskuze (Počet příspěvků: 3)
Ales Brichta
jo, ja mam moc rada Arakain starsiu tvorbu, sice som to spoznala len pred troma rokmi,takze nie som ziadny stary skalny fanda... No, kazdopadne, Brichta mal ten spravny vyraz v hlase aspon na albumoch, kedze nazivo som ich pocut este s Brichtom nemohla a ktovie ci sa mi to dakedy splni no asi nie:-( No Torr hadam este stihnem dakedy. weronyka | 8. 5. 2005 16:03:21
...
no mne prislo vsechno v pohode, ale byl jsem pouze pod podiem... jediny co mi trochu "nevonelo" byla trocha nejistoty od Blaze... manafob | 8. 5. 2005 01:28:04
nejsem si jistý
Já bych jen chtěl říct, že mě asi bavili písničky s Brichtou nejvíc. Nejsem si jistý, zda to není nostalgie (uznávám, že ostatní zpěváci jsou na tom pěvecky lépe). Nicméně ARAKAIN byl v té chvíli tím pravým Arakainem. Docela mě mrzelo, že si nevystřihnul Brichta i Amadea a Proč? Agos | 7. 5. 2005 14:28:53

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

23. 5. 2019 | Autor: Bury
HOLLYWOOD VAMPIRES chystají nové albumčtěte zde »

23. 5. 2019 | Autor: Bury
EXHORDER chystají nové albumčtěte zde »

22. 5. 2019 | Autor: Johan
TELEX - reedice LP Řeznickej krámčtěte zde »

22. 5. 2019 | Autor: Bury
Vyjde živé album kapely SOUNDGARDENčtěte zde »

21. 5. 2019 | Autor: Johan
Břitva oznamuje druhou část nominací za rok 2018čtěte zde »

21. 5. 2019 | Autor: Bury
Nové lyric video ARAKAIN čtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Johan
Břitva oznamuje první část nominací za rok 2018čtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Johan
Festival Pod parou - 4. kolo předprodeje a další kapelyčtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Coornelus
Temní DESCENT vydali svou první nahrávkučtěte zde »

20. 5. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip ALICE IN CHAINS čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

4. 5. 2019 | Reporty
MGŁA, REVENGE, MALLEPHYRcelý článek »

30. 4. 2019 | Reporty
ETERNAL NOISE MISERY 2019celý článek »

2. 5. 2019 | Recenze
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »

23. 4. 2019 | Recenze
TELEPATIE ZINE č. 1 celý článek »

11. 5. 2019 | Reporty
KRYPTS, JUPITERIAN, SNĚŤ celý článek »

3. 5. 2019 | Recenze
MARTUROS – Namelesscelý článek »


Poslední diskuse

BRUJERIA, VENOMOUS CONCEPT, AGGRESSION, SANGRE (Fotoreport)
Datum: 23. 5. 2019 09:26:54
Autor: Díky
Titulek: Nešlo

diskuse k článku »

NUCTEMERON ZINE č. 1
Datum: 21. 5. 2019 19:10:53
Autor: immortal
Titulek: No teda...

diskuse k článku »

MGŁA, REVENGE, MALLEPHYR
Datum: 21. 5. 2019 17:07:07
Autor: immortal
Titulek: No jo, no

diskuse k článku »

ULTHA – The Inextricable Wandering
Datum: 7. 5. 2019 21:05:02
Autor: immortal
Titulek: Hurá

diskuse k článku »

ETERNAL NOISE MISERY 2019
Datum: 1. 5. 2019 08:11:32
Autor: Johan
Titulek: Fotogalerie doplněna!

diskuse k článku »

DER BLUTHARSCH AND THE INFINITE CHURCH OF THE LEADING HAND, OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP
Datum: 18. 4. 2019 22:39:54
Autor: Garfield
Titulek: Psychedelicko-metalový večer

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama