ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Kámoši z mokrý čtvrti se opět sejdou na Za koule punk festu v Modré Vopici! - infočíst info »

TRIVIUM, HATEBREED - infočíst info »

Obscene Extreme 2019 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2019 – infočíst info »

Festa De La Pohoda 2019 - infočíst info »

Brutal Assault má letos snad nejsilnější lineup vůbec - infočíst info »

METAL MADNESS 2019 - infočíst info »

SPEED METAL INVASION II: STÄLKER, TORPËDO, OLD HÄMMER - infočíst info »


Další nové články

15. 6. 2019 | Ankety
EXITUS – „Deset otázek“ celý článek »

7. 6. 2019 | Ankety
PEORTH – „Deset otázek“ celý článek »

1. 5. 2019 | Postřehy
František Ringo Čech – Schelinger byl naprostý unikát.celý článek »

24. 4. 2019 | Ankety
RAVAR – „Deset otázek“celý článek »

22. 3. 2019 | Ankety
HORA RUIT – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2019 | Ankety
C- 4 – „Deset otázek“celý článek »

14. 3. 2019 | English
C-4 – „10 questions“celý článek »

7. 2. 2019 | Ankety
GUZZLE BOOZE – „Deset otázek“celý článek »


Koncerty

25. 6. 2019
Praha
Pravěk Noise Section zve na guaranteed Kopel full ...

29. 6. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 29. 6. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

13. 7. 2019
Česká Lípa Vodní hrad Lipý
Další ročník metal open air festivalu v České Lípě...

20. 7. 2019
Věstínek
Druhý ročník hudebního festivalu nad Věstínkem na ...

22. 7. 2019
VAGON, Praha
NASHVILLE PUSSY (USA), support: DEAD DANIELS...

3. 8. 2019
Horní Loděnice
Volxmassaka , Krang , Apolita , Spots , Interpunkc...

24. 8. 2019
Mladá Boleslav – Farářova sluj
SOBOTA 24. 8. 2019 Orthodox club / Farářova sluj, ...

31. 8. 2019
Plzeň-Kalikovský mlýn.
Armageddon of Decibels Fest vol:2. Druhý ročník j...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


Obscene Extreme 2019
» Info-články » INTEGRITY (USA), RAVAGE RITUAL (FIN) – info

9. 4. 2017INTEGRITY (USA), RAVAGE RITUAL (FIN) – info

11.6.2017 Klub 007 Strahov, Praha

Je to na den přesně pět let, kdy v Praze hráli Integrity a Two Shovels napsali nejlepší PR jaký si - v rámci žánru Holy Terror - dokážete představit;

Zatímco metalovou velkou čtyřku táhnou již léta na Jih Slayer, v pomyslným zrcadle ve světě hard core jsou na temný straně Integrity. Metalovej hudební byznys dokáže divy, co se týče udržitelnosti dinosaurů, který už dávno hudebně nemají co říct a po zlatejch létech vydávají stále nesmyslnější alba. Ať už mluvíme o Metallice, Anthrax nebo Megadeth - musíme chtě - nechtě uznat, že čistý zlo v podání Slayer, mnohdy tak kontroverzně vytahující témata, o kterých se v čistým mainstreamu nesmí mluvit, stále drží pohromadě zástupy oddaných fans - loajálních ke každý další desce a koncertu bez rapidního žánrovýho posunu.


Velká hard core čtyřka se po svých žních v polovině a konci devadesátých let rozpadla na prach. Čtyři koně Victory Records (i tenhle label už je dnes parodií sebe sama) - Strife, Snapcase, Earth Crisis a Integrity! První tři jména byla - v době zmíněné výše - synonymem pro straight edge. Earth Crisis byli (vedle Raid, Vegan Reich, Recoil, Uprising a dalších) vyslancem militantního vegan straight edge. Po hrubých letech "Firestorm" a "Destroy the Machines" se otevřeli širší posluchačské obci a s kvalitativními výkyvy svých alb fungují ve scéně (narozdíl od Snapcase a revivalových Strife) dodnes. Zatímco pozitivně naladění členové prvních tří kapel - většinou pocházejících ze středních vrstev - měnili svět a jednu generaci hard core kids k existenci na zelené planetě a harmonii se zvířaty, Integrity - pocházející z nejchudších čtvrtí města Cleveland v Ohiu - táhli za ohořelý a hořký kus papíru směrem na Jih, tak jako v metalové scéně Slayer.


INTEGRITY vznikli v roce 1988 změnou jména z původních Diehard. V roce 1989 natočili demo "Harder They Fall" a tím odstartovali nekonečnou diskografii několika zásadních alb, reedicí, split releasů, kompilací, kterých k dnešnímu dni existuje na 35. Pojďme si tedy přiblížit ty zásadní. V roce 1990 vydávají Victory Records 7" "In Contrast of Sin". S tímto releasem se stabilizuje sestava Integrity na dlouhá léta, kdy hlavními pilíři - skrze kosmetické úpravy - zůstanou Dwid Hellion, Aaron Melnick, Lenny Melnick, Chris Smith (později Keelhaul a Inmates). Bratři Melnickové vtiskli na několik dalších releasů nezaměnitelný rukopis, který je patrný i v jejich pohrobkovi, nazvaném In Cold Blood. V roce 1991 vychází na Overkill Records - dnes již kultovní - "Those Who Fear Tomorrow", která společně s deskou "The Promise" od Ringworm, vytváří nálepku CLEVO, kterou budou v budoucnosti označovány i kapely, které nepocházejí nutně z Clevelandu, ale drží hudební odkaz vyrytý v těchto drážkách.


Vydáním tohoto releasu v kuloárech poprvé ukotvil terminus technicus metal core, ačkoliv z dnešního pohledu se jedná spíše o metalem načichlý hard core, kterému dodával charakteristický

zvuk dvorní zvukař clevo scény - Bill Korecky. K další klasické desce zbývaly 4 roky a tu Integrity vyplnili mnoha turné po Státech a Evropě (jedno z nich bylo zrušeno hned na letišti ve Frankfurtu, když se členové Integrity mezi sebou porvali a zasahovala při tom policie). Dwid naplno odhalil svůj obdiv k Charlesu Mansonovi a vizuálům Hieronyma Bosche. Založil kult Holy Terror, který se naplno projevil až později.


V roce 1995 vychází dlouho očekávaný opus "Systems Overload". Kytaristu Chrise nahradil Frank Novinec (tehdy Ringworm, dnes Hatebreed). "Systems Overload" zasadil neurvalou ránu hard core scéně. Deska, která je dnes klasikou, potící hněv v "No One" - každá scéna má svý kritiky se soudností 0 nebo "Armenian Persecution", kterou napsali Arménci Melnickové o genocidě spáchanou Turky v roce 1915.


Logickým nástupcem pak bylo E.P. "Humanity Is the Devil", kde se křišťálová sóla potkala s ultimátním obalem od Pusheada. Posledním krokem první kapitoly Integrity se počítá jejich nejtemnější deska "Seasons In the Size of Days" z roku 1997. Pamětníci si určitě vzpomenou na koncert Integrity v pražském Rock Café, kde hráli společně s Fury Of Five. Dwid s černýma kontaktníma čočkama, v havajské košili zahajuje Vocal Test. Rozkoly mezi bratry Melnickovými a Dwidem vrcholí právě po tomto turné jejich odchodem a založením In Cold Blood. Dwid poté vydá nevýraznou desku "Integrity2000" a na 3 roky se odmlčí.


V roce 2003 vychází na Deathwish Inc. "To Die For!" Pravděpodobně nejagresivnější deska, kterou Integrity vydali. Sice bez bratrů Melnickových, ale v linii jejich rukopisu. Následující rok Integrity koncertují po Státech, Japonsku a Evropě, aby opět nastalo období spánku, kdy se Dwid definitivně přestěhoval do Belgie ve fóbii, že ho pronásleduje C.I.A. V roce 2008 se vracejí na evropská pódia po boku Converge a Coliseum, vydávají několik splitů a chystají album "The Blackest Curse", které spatřuje světlo světa v roce 2010.


Od té doby Integrity odehráli řadu koncertů a vydali několik releasů: skvělej split 7” s Rot In Hell, nazvanej Black Heksen Rise. Další split s Clevo vymítačema Pale Creation. Split s Japonským evergreenem Creepout, ale hlavně velkou desku Suicide Black Snake (Magic Bullet Records), která smrdí jak katakomby na Vyšehradě. Povedlo se dát dohromady originální line up (včetně bratrů Melnicků a Chrise z Keelhaul a Inmates) a odehrát masakrální koncert v rámci A389 X Anniversary Bash festu. Checkuj tady:
https://www.youtube.com/watch?v=ctdROYKuF2s&t=26s

Nás teď čeká krátký evropský turné, čítající 9 koncertů a s ním nová deska: Howling, For The Nightmare Shall Consume (Relapse Records):

https://www.youtube.com/watch?v=rgT9KIkVSU4&feature=youtu.be

Poté, co Seven Sisters Of Sleep zrušili jejich účast na koncertech Integrity, nedalo nám velkou práci najít skvělou náhradu a ukojit tak naší slabost pro finský dřevo. Ravage Ritual je naše želízko v ohni, úvodní choir černý mše, která proběhne na strahovským kopci.

Vstup: 300,-

Rezervace na stránkách Klubu 007.

https://holyterror.bandcamp.com/album/integrity-those-who-fear-tomorrow

https://holyterror.bandcamp.com/album/integrity-humanity-is-the-devil-remix

https://holyterror.bandcamp.com/album/integrity-systems-overload-remixed-version

https://ravageritual.bandcamp.com/

 

sdílet
Přečteno: 451x Autor: Coornelus | Další články autora
Datum: 9. 4. 2017

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

25. 6. 2019 | Autor: Bury
THE CRANBERRIES a jejich nové animované videočtěte zde »

25. 6. 2019 | Autor: Johan
15.7.2019 - FRONTIERER + ELYSIUM - Praha - Modrá Vopicečtěte zde »

25. 6. 2019 | Autor: Bury
THE DAMNED THINGS mají animovaný videoklipčtěte zde »

24. 6. 2019 | Autor: Johan
28. 6. 2019 ve Strakonicích SOBRAS DEL DESCONTENTO, CONQUESTIO, DEZINFEKCE, INTERPUNKCE, NO MORE HIROSHIMAčtěte zde »

24. 6. 2019 | Autor: Bury
LIVEEVIL mají klip ke skladbě čtěte zde »

24. 6. 2019 | Autor: Bury
ENTOMBED A.D. mají nový videoklipčtěte zde »

23. 6. 2019 | Autor: Bury
CANNIBAL CORPSE + LÉKAŘI BEZ HRANIC = ANO!!!čtěte zde »

23. 6. 2019 | Autor: Bury
SACRED REICH mají nový videoklipčtěte zde »

23. 6. 2019 | Autor: Bury
Nový videoklip FAKE YOUR DESTINYčtěte zde »

22. 6. 2019 | Autor: Bury
OBSCENE EXTREME 2019 - festivalové CD!!!čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

26. 5. 2019 | Rozhovory
GRIDE – Po zveřejnění zprávy o „nových“ GRIDE se hrnou nabídky, ale není v našich silách to valit jako za mlada.celý článek »

18. 6. 2019 | Reporty
MAGICK MUSICK 2019celý článek »

6. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den prvnícelý článek »

8. 6. 2019 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2019 – den třetícelý článek »

1. 6. 2019 | Recenze
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

9. 6. 2019 | Rozhovory
Miroslav Sosoi – Přišlo mi to jako celkem originální nápad, nevím zatím o nikom, kdo by vydal audioverzi knihy na LP.celý článek »


Poslední diskuse

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 24. 6. 2019 20:25:25
Autor: LD
Titulek: Zpěv

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 24. 6. 2019 19:51:02
Autor: Kadli
Titulek: Skvělé album

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 24. 6. 2019 09:28:46
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

HEIDEN – Země beze mě
Datum: 24. 6. 2019 08:12:03
Autor: Thor
Titulek: Tfuj

diskuse k článku »

DEVIL MASTER – Satan Spits on Children of Light
Datum: 20. 6. 2019 15:17:08
Autor: s.
Titulek: DEVIL MASTER

diskuse k článku »

MAGICK MUSICK 2019
Datum: 19. 6. 2019 23:30:10
Autor: immortal
Titulek: (smích)

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama