ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

Hardcore a Thrash pomáhají: benefiční koncert v Eternii! – infočíst info »

OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 - infočíst info »

Týnecký Mazec 2017 - infočíst info »

ENTER THE ETERNAL FIRE 2017 - infočíst info »

SYMBOLIC FEST OPEN AIR - infočíst info »

GOTHOOM 2017 - infočíst info »

22. ročník Brutal Assault nabírá na síle. Přijedou MASTER´S HAMMER, EMPEROR, MORBID ANGEL nebo ELECTRIC WIZARD - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE vol. 5 - HELLISH CROSSFIRE, DEATHSTORM, LAHAR, RAGING DEATH, DEMOLIZER, FIRST STRIKE - infočíst info »


Další nové články

10. 6. 2017 | Postřehy
Ceny OSA jako tupá kosa? / Tupost obecnácelý článek »

1. 6. 2017 | Ankety
TORTURA – „Deset otázek“celý článek »

1. 6. 2017 | Postřehy
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

13. 5. 2017 | Postřehy
Ceny Břitva za rok 2016 rozděleny. 1. místo MASTER'S HAMMER – Formulӕ, Brutal Assault, Hluboká orba nebo Papagájův Hlasatel...celý článek »

1. 5. 2017 | Postřehy
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »

16. 4. 2017 | Ankety
MISFOLDED – „Deset otázek“celý článek »

9. 4. 2017 | English
MORD'A'STIGMATA - Hope is most cruel emotion we experience. It makes our suffering longer.celý článek »

8. 4. 2017 | Postřehy
DAEDRIC TALES – Potřeby v kapele musí být prioritou před osobním životem!celý článek »


Koncerty

15. 7. 2017
Nýrsko-Areál pod sjezdovkou.
Již 15 ročník EHF proběhne opět v Nýrsku-Areál pod...

21. 7. 2017
Pohoří
AMF je festivalem zaměřeným zejména na metalovou s...

21. 7. 2017
Volyne- areal koupaliste
ENTER THE ETERNAL FIRE fest ETEF open air je unde...

22. 7. 2017
Česká Lípa
HEAVING EARTH, PERFECITIZEN, MADAFAKA, INCARNATE, ...

27. 7. 2017
Praha, Nová Chmelnice
LOUDNESS (JPN), NOBODY KNOWS DRUHÁ ZASTÁVKA NEJS...

5. 8. 2017
KRHANICE OPEN AIR
Krhanice Open Air je festival extrémní hudby s mno...

19. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
SOBOTA 19. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj -...

25. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
PÁTEK 25. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj - ...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


ENTER THE ETERNAL FIRE 2017
» Reporty » LICH KING, HIDDEN INTENT, TOXIC WALTZ, COLDBLOODED FISH

23. 5. 2017LICH KING, HIDDEN INTENT, TOXIC WALTZ, COLDBLOODED FISH

18.5. 2017, Praha - Žižkostel

Po delší době zase thrashovej koncert v Praze a navíc jen 2 bloky od bytu. Takže nebylo co řešit a akci v Žižkostele jsem měl v kalendáři dlouho zanesenou. Na poslední chvíli se řešila změna klubu, line-up i časový harmonogram. Nakonec však místo konání zůstalo stejné a konec plánovavý na desátou hodinu večerní jsem také uvítal. Doma jsem protrpěl čtvrtfinálový match proti Rusákům a na sedmou jsem se vydal do kostelíka v centru Žižkova. Jsem zde poprvé. Hodně punkové prostory ve sklepení kostela. Dobré lokální pivo, příjemný chládek a čertužel velice slabá návštěva cca 40 fans. Přiznávám, že jsem čekal více. Kde jste byli, líní Pražáci? (úsměv)

Jako první šli na věc domácí COLDBLOODED FISH, kteří se z velké části zasloužili o to, že se koncert vůbec konal. Tahle parta je nyní "jen" čtyřčlenná a jednalo se po delší pauze o první koncert kapely. A že kluci strávili ve zkušebně dost času, bylo na hraní znát. Rozhodně se jednalo o jejich nejlepší koncert, který jsem měl možnost vidět. Zhruba první tři skladby jsem bojoval se zvukem, kdy byl především vokál na můj vkus příliš nařvaný, pak si ale vše sedlo. Necelá půlhodinka thrashe, který je silně načichlý starým HáCéčkem, mě bavila a konečně jsem u COLDBLOODED FISH objevil potenciál do budoucna (úsměv). Na závěr ještě jeden známý cover od TOXIC HOLOCAUST a hotovo.

Krátká pauza a to už to rozjeli první ze tří zahraničních hostů. Německou smečku TOXIC WALTZ registruji již pár let a v minulosti nechybělo mnoho, aby hráli u nás v Písku. No, třeba příště. TOXIC WALTZ se s námi příliš nepárali a okamžitě začali servírovat poctivný thrash metal, který vychází z americké "Bay Area" školy. Už jen název kapely napovídá, že tam ty EXODUS prostě slyšíte. Ovšem největší paralelu jsem viděl s WARBRINGER. Hudební projev i vokál a gesta zpěváka tomu více než nasvědčovaly. TOXIC WALTZ sázeli na ostré riffy, přímočarý thrash bez kudrlinek. Jejich výborný výkon byl podpořen opravdu skvělým zvukem, který jsem v Žižkostele

nečekal. Co na tom, že téměř polovinu setu odehráli ve tmě, když vypadly světla nad pódiem? Thrashový obklad jak má být! Jo a palec nahoru basákovi za tričko MERCYFUL FATE (úsměv).

Dalšími vyslanci po Evropě byli australští thrasheři HIDDEN INTENT. Nahrávky této trojice mě příliš nezaujaly a naživo tomu nebylo jinak. Nepříliš výrazný thrash metal, kterému chyběl moment překvapení. Zahráno slušně, ale postrádal jsem správný thrashový feeling a energii. Všechny songy jako přes kopírák. Po chvíli jsem odešel ven, abych se vrátil na závěr. Nic se nezměnilo. Tedy kromě závěrečného coveru od SLAYER, kdy se na pódium vřítil Ryan Taylor (zpěvák LICH KING). Rázem se celý projev kapely změnil a začal téct pot. Přišlo to však pozdě a navíc ne na vlastní tvorbu...

Hlavními hvězdami večera byli ve světě respektovaní Amíci LICH KING, kteří vyrazili do Evropy podpořit své nové album "The Omniclasm". Před rokem a půl doslova zbořili Modrou Vopici, tentokrát v komornějším prostředí to sice nebyl takový brajgl, ale výkon na pódiu byl naprosto totožný. Teprve dvacetiletý frontman Ryan Taylor (jinak SOLSTICE, THRASH OR DIE, CONDITION CRITICAL, COMBAT, ...) je vždy plný pohybu. Sám strhl nejen celou kapelu, ale i osazenstvo klubu. Výsledkem byl ničivý čtyřicetiminutový večírek, který byl oslavou amerického thrash metalu. LICH KING navíc do klasického žánru propašovali vlivy starého hardcoru. Energie sálala celým klubem a LICH KING bez výraznějších přestávek pumpovali jednu pecku za druhou. Takhle to má vypadat - namlátit to do lidí a šmitec. Zaznělo několik nových válů, které kapela proložila osvědčenými hity jako "Toxic Zombie Onslaught" nebo "Combat Mosh". U pódia to vřelo a i přes nízkou návštěvu musely být kapely spokojeny. Pokud LICH KING opět zavítají do našich končin, určitě to nepropásněte!

Závěrem nezbývá, než poděkovat pořadatelům za parádní thrashový večírek, který perfektně šlapal podle harmonogramu a celý večer byl podpořen kvalitním zvukem. Škoda jen, že si do Žižkostela za rozumnou cenu 200 Kč nenašlo cestu více lidí a situaci tak museli zachraňovat ortodoxní fans z Písku či z Jablonce.

sdílet
Přečteno: 595x Autor: Peťan | Další články autora
Datum: 23. 5. 2017

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 2)
mičl:
Čau :) No v podstatě to máme podobné, jen do Hidden Intent jsem se nemohl dostat a ani mi tolik špinaví nepřišli :-) Jó Vomitor, Hellbringer nebo Sadistik Exekution...to by byla jiná :-))) Peťan | 24. 5. 2017 07:49:47
brno
to v Brně to byla jiná balada! brutální atmosféra skejtovýho klubu Na dráze udala notu a otvírající EXORCIZPHOBIA zaexcelovala, druzí TOXIC WALTZ svým hecováním poloprázdnej pit příliš asi neoslovili - ale mě se přesti dost líbili, a HIDDEN INTENT rozzuřili cca 70-tičlenné obecenstvo k akci a supstil se první hustej mosh - za mě a myslím i za ostatní - kurva - tahle kapela svým thrashem v Brně fakt zabodovala, z australskejch kapel ta špína prostě smrdí už celý věky, ať už to jsou Sadistik Exekution, Vomitor, Destruktor a další námrdy, a tady tomu nebylo jinak, totálně super! A ale LICH KING jsem v minulosti nevěnoval velkou pozornost a chyboval jsem! Koncert Na dráze všechny rozmrdal, nekecám - circle pit jel od začátku do konce a já jsem zakopl a hodil jsem kotoul přes hlavu, ufff!!!! Haha ale dal jsem to, takže jo, tohle turné stálo za to - v Brně určitě, byť je žebříček s Peťanovou recenzí trošku otočenej - ale i tak, super jak sviňa!!!! Brno thrash rulezzzz!!!! mičl | 23. 5. 2017 00:47:59

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

26. 6. 2017 | Autor: Peťan
Obscene Extreme 2017 - festival CD!!!čtěte zde »

26. 6. 2017 | Autor: Mikael
Plzeňská FATA MORGANA má nového bubeníkačtěte zde »

26. 6. 2017 | Autor: Johan
TESTAMENT, DEATH ANGEL a ANNIHILATOR na podzim v Brněčtěte zde »

25. 6. 2017 | Autor: Mikael
KREYSON představil videoklip ke své nové skladběčtěte zde »

25. 6. 2017 | Autor: Johan
Proslulý bubeník Phil Rudd se vrátí zpět do Českačtěte zde »

25. 6. 2017 | Autor: Johan
THELL BARRIO se vrací je do Evropy čtěte zde »

24. 6. 2017 | Autor: Johan
Letošní Brutal Assault nabídne řadu exkluzivních vystoupeníčtěte zde »

24. 6. 2017 | Autor: Johan
Kontroverzní LAIBACH v Paláci Akropolis i s novým albem!čtěte zde »

24. 6. 2017 | Autor: Peťan
VENOM INC. s novým albem v srpnučtěte zde »

23. 6. 2017 | Autor: Johan
SOLFERNUS – Nový video singlčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

14. 6. 2017 | Reporty
MASTER´S HAMMER, CULT OF FIREcelý článek »

11. 6. 2017 | Rozhovory
INSANIA – Potřebuju cítit nějakej vývoj, jinak mě hudba přestává bavit. Hledám si pro sebe vždycky novej a čerstvej vítr.celý článek »

12. 6. 2017 | Recenze
INSANIA – Na počátku byl spamcelý článek »

7. 6. 2017 | Reporty
METALFEST OPEN AIR 2017celý článek »

6. 6. 2017 | Info-články
OBSCENE EXTREME FESTIVAL 2017 - infocelý článek »

3. 6. 2017 | Rozhovory
František Berry Březina (Metal Breath, Rinsing Stage, ASISTAR_T) – Nikdy jsem se nemohl spokojit s tím, že bych byl jenom posluchač, chtěl jsem se kolem toho všeho točit, být součástí, čímkoliv přispět. (I. část)celý článek »


Poslední diskuse

ASMODEUS – Hudba je jen jedna a nevidím jediný důvod, proč bych nemohl propojit různé žánry, ponechat v nich svůj rukopis nebo si jednoduše vyzkoušet věci, které jsem nikdy neskládal.
Datum: 26. 6. 2017 00:50:43
Autor: lu
Titulek: moc se tesim na vinyl OKO

diskuse k článku »

ME AND THAT MAN – Songs Of Love And Death
Datum: 25. 6. 2017 12:13:14
Autor: Opat
Titulek: ...

diskuse k článku »

CONDOR – Unstoppable Power
Datum: 23. 6. 2017 12:58:19
Autor: Peťan
Titulek: mičl:

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER, CULT OF FIRE
Datum: 22. 6. 2017 19:08:12
Autor: Corvus
Titulek: :-)

diskuse k článku »

MAGICK MUSICK FEST 2017
Datum: 22. 6. 2017 13:00:06
Autor: Step
Titulek: Poster

diskuse k článku »

MASTER´S HAMMER, CULT OF FIRE
Datum: 22. 6. 2017 11:26:11
Autor: Coornelus
Titulek: oprava

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama