ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

METAL MADNESS 2017 - infočíst info »

FEKAL PARTY XIX. - infočíst info »

Březovská metalová noc X, SPECIAL RITUAL SHOW v podání BELPHEGOR bude i v ČR! - infočíst info »

HYPNOS vyrazí na československé tour 2017 - infočíst info »

POSTCARDS FROM ARKHAM na busking / akustickém tour - infočíst info »

DEATH COFFEE PARTY 5. - infočíst info »

THRASH NIGHTMARE vol. 5 - HELLISH CROSSFIRE, DEATHSTORM, LAHAR, RAGING DEATH, DEMOLIZER, FIRST STRIKE - infočíst info »


Další nové články

7. 8. 2017 | Ankety
ESCHATON – „Deset otázek“celý článek »

16. 7. 2017 | English
BELOW THE SUN – We don´t want to exist in a boundaries, we want to explore the edges of the musical freedomcelý článek »

3. 7. 2017 | Postřehy
Červencové tipy – alba & koncertycelý článek »

10. 6. 2017 | Postřehy
Ceny OSA jako tupá kosa? / Tupost obecnácelý článek »

1. 6. 2017 | Postřehy
Červnové tipy – alba & koncertycelý článek »

1. 6. 2017 | Ankety
TORTURA – „Deset otázek“celý článek »

13. 5. 2017 | Postřehy
Ceny Břitva za rok 2016 rozděleny. 1. místo MASTER'S HAMMER – Formulӕ, Brutal Assault, Hluboká orba nebo Papagájův Hlasatel...celý článek »

1. 5. 2017 | Postřehy
Květnové tipy – alba & koncertycelý článek »


Koncerty

19. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
SOBOTA 19. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj -...

19. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
! Místo avizovaných DYSANGELIUM vystoupí kapela KO...

25. 8. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova sluj
PÁTEK 25. 8. 2017 Orthodox club / Farářova sluj - ...

25. 8. 2017
Úterý
Pátý ročník festivalu Za Barákem proběhne v pátek ...

26. 8. 2017
Brezova u Sokolova
BREZOVSKA METALOVA NOC X Vstup 300 Kc...

26. 8. 2017
Sušice
Čtvrtý ročník sušického open air festivalu. Potvr...

9. 9. 2017
Sušice, Chatová osada LUH
Šumava AGAINST 2017 09-09-2017 SUŠICE CHATOVÁ O...

15. 9. 2017
Mladá Boleslav / Orthodox club / Farářova slu
OPRAVA : PÁTEK 15. 9. 2017 Orthodox club / Farářov...

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


flash player not installed
» Reporty » ČAD, CATASTROFY, LAHAR, CONOPED

10. 5. 2017ČAD, CATASTROFY, LAHAR, CONOPED

6. 5. 2017, Písek - Klub Pí

Jak to slyšel Coornelus:

Akce roku na Písecku. Minimálně pro mě ano. Dopředu dlouho avizovaný koncert, který obsahoval našlapaný line-up, jemuž vévodily dvě nejlepší slovenské kapely a to bez debat. (úsměv) Zahraniční hosty ČAD a CATASTROFY doplnili domácí vládci thrash metalu LAHAR a čím dál tím lepší plus mínus strakoničtí CONOPED.

Akce byla původně plánovaná do osvědčeného Papíráku, ale nakonec byla přesunuta do klubu Pí, což u kamarádů vyvolávalo podezření na průser. Jelikož se údajně v tomto klubu spíš než koncerty odehrávají noise párty, kde zkrotit zvuk je prý umění. Naštěstí realita byla úplně jiná a hned úvodní rozehřívači CONOPED měli zvuk jako lusk. „Konopníky“ jsem neviděl snad dva roky a o to bylo mé překvapení větší. Ta kapela šlape jako hodinky! Oproti dřívějším nevýrazným pokusům to kapele hrálo výborně, navíc každá skladba měla švih, obsahovala chytlavější pasáže a nezbytnou punkovo-hardcoreovou údernost s lehkou příměsí thrash metalu Songy, které trvaly něco mezi minutou až dvěma, dokázaly, už tou dobou dost příchozích lidí, nažhavit na věci další.

Set LAHAR byl tentokrát hodně očekávanou záležitostí, protože se odbyla premiéra s novým zpěvákem. Tento post je u kapely docela prokletý a na místě, které je nejviditelnější, je to obzvlášť citlivý bod. Minulost už ale ukázala, že kluci měli vždy pří výběru frontmana dobrou volbu. Když přišel po Kloučovi Banán, začala jedna jedinečná éra, ale s jeho odchodem se LAHAR vypořádali šalamounským řešením – angažováním Inyho, což nemohlo dopadnout špatně. Hůř na tom je nový člen – Růža. Sice to není žádný nováček (v jižních Čechách je známý z crustové smečky KUZIMU MABAYA), ale nastoupit do rozjetého vlaku po takových kultovních osůbkách na scéně není sranda. Klobouk dolů před Růžou, jeho vystupování a projev zapadly k LAHAR úplně přirozeně. Jeho agresivní řev se k thrashmetalové vichřici hodil dobře a i když mi občas přišlo, že byla kadence slov trochu zrychlenější, nebylo to vůbec na škodu. Zrychleně působila i zbylá čtyřka. Set odstartovala novou věcí, která rozhodně nepolevuje v razanci a tak byly všechny pavučiny v klubu vymeteny pod nátlakem syrových kytar a pak hlavně silně vytaženější basy a dvoukopákového náporu mistra Žrouta. Standardně silný set, po kterém následuje jen povzdech. Co takhle nějaká nová nahrávka? S novou krví v těle se to přímo nabízí…

Pro mě nejočekávanější kapelou byli ČAD. Tahle kapela si mě před lety obmotala kolem prstů a já jim žeru vše. Může za to celkový nadhled, úderná produkce, kde se crust, punk a metal zmutovaly v natolik svébytnou podobu, že takhle prostě hrají jen ČAD. A co na tom, že momentálně, no dobře už to nějaký rok bude, valí jen ve dvou. Jenže s takovým bubeníkem, jako je Valér, se to Pištovi machruje. Ale co by byli ČAD bez Pištových textů. Plné skvělých a hlavně trefných obratů. Od první skladby si zpíváte všechna slova a nemůžete polevit, ještě, že mezi songy hlavní principál mudrcuje a vytahuje z kapsy vtipné glosy, což mu jde stejně dobře jako všechno ostatní. Ta o tom zmrdovi Babišovi a song „Rabovačka“ byla hořce sladká, to nevymyslíš. Vezměte si ho zpátky na východ a udělejte s ním to, co s vařičem pika! A Pišta se projevil i jako věštec, protože jeho příběh o procházce po městě a nyní již vyhlášené písecké zmrzlině a následující sračce měl ve finále při setu CATASTROFY hnědou dohru. (úsměv) Nevím, jakou skladbu vyzdvihnout, protože co song to hit jak prase. Mohl bych jmenovat věci jako „Ťažký kov“, „Červy“, „Čertova kovadlina“ atd., ale to by padl celý playlist. V závěru nemohly chybět nezbytné nakládačky v podobě věcí jako „Konflikty“ nebo „Sekery a buzogáne“, které dokázaly z fandů udělat zvěř. Epic. Jako vždy.

CATASTROFY mám rád. Mám je rád pro jejich nadhled… opakuji podobná slova jako u ČAD, ale ono to tak je. Přitom CATASTROFY na to jdou po hudební stránce úplně jinak. Jejich thrash metal je také všechno, jenom ne obyčejný. Hudební postupy vypiplané do detailů, navrch okořeněné perfektním projevem zpěváka Borise. Ten od posledně odhodil prestige, džísku a vlasy. Nyní punkáč v červených keckách potvrdil, že je to další svéráz slovenského undergroundu. Vtipný týpek, kterých není nikdy dost, stejně jako kapela plný nadhledu a zdravého myšlení, o čemž svědčí texty, které stejně jako u ČAD nešetří vulgarismy, ale nikdy nechybí nosná myšlenka. Úvodní věc „Bastardi společnosti“ neustále považuji za jednu z jejich top věcí, stejně tak jako parádní „Já som spokojný“, opět velice chválím text. Jako odlehčení zafungovala skvělá stoner věc „Sekera je zákon“, která naživo nakládala. Závěr setu byl trochu poznamenán absencí basáka, který byl rád za to, že jsou hajzly hned za dveřmi. Vtipné vystoupení pro sto dalších lidí, ale co chudák Mifo... no vypadal, že to stihnul. (úsměv) Ve veselém tónu se nesl i

úplný závěr, kdy došlo na legrácku „Krik a beznádej“.

A tak skončil koncert, který byl tak dobrý, jak jsem si představoval. Navíc akce byla nekuřácká, což byl luxus a díky moc pořadatelům za tento bohužel pořád ještě v dnešní době odvážný krok. Kapely se jevily ve vrcholných formách, plný klub, mosh, fans ve vzduchu, ranní bolest za krkem, vyřvaný hlas… večer bez konfliktů, já som spokojný!


Jak to viděl Johan:

6. květen jsem měl v kalendáři zaškrtnutý dlouho dopředu. Písecké thrashové večírky jsou pověstné, i když posledně to v Papíráku až tak slavné nebylo, až se vkrádala kacířská myšlenka, že už to s tím hlavním městem thrash metalu není tak žhavé. Ale slovenské kapely mi přišly o něco přitažlivější než ty české, protože tu nehrají tak často... Takže jsem čekal plný klub a pořádný běs.

Pořadatelé avizovali, že když přijde víc lidí, než je kapacita klubu, tak budou mít opozdilci smůlu, ale k tomu nakonec nedošlo, nějakých dvacet volných míst zůstalo, přesto lze hovořit o výborné návštěvě – ve finále počet platících přesáhl stovku, což je v dnešní době skvělé číslo.

Už na první kapelu se sešel slušný počet fanoušků, kteří byli svědkem jednoho z nejlepších koncertů CONOPED. Těm to od loňska šlape v mnohem lepším rozpoložení, všechno si pěkně sedlo, kapela si našla tvář, která je srozumitelná a ač nejde o nikterak složitou muziku, o zajímavé nápady v ní není nouze. Takřka každý song disponuje nějakým chytlavým motivem, který má hitové ambice, a když se přidá výborný zvuk, je o dobrou zábavu postaráno. Líbí se mi i to, že basa dostává prostor ke krátkým vyhrávkám, a taky že je v soundu kapely krásně slyšet, samozřejmě když je zvukař člověk na svém místě... Ideální start večera.

LAHAR jsem viděl v Píčku ještě s Kloučou s mikrofonem, pak s Banánem, potom s Inym, odteď se na frekventovaném postu bude potit Růža. A opravdu potit, protože frontman jedné z nejdivočejších kapel se musí na pódiu nebo pod ním pořádně otáčet. A to Růža při premiéře zvládal na jedničku. Ani chvíli nepostál a divočil pod pódiem jako nespoutaný živel, podobě se chovaly i přední řady, které rozjely pořádný kolotoč. Někteří jedinci se ocitli nad hlavami kamarádů, Coornelus dokonce prolil několik kapek vlastní krve, to když se ukázalo, že nábojový pás kolem Peťanova pasu je složený z ostrých nábojů. (úsměv) To, že mě právě tihle dva experti bafli a začali nosit na rukou, je pěkná lotrovina, po které jsem došel k závěru, že „jak sem starej, tak blbý mam kamarády“. (smích) A poděkovat musím hlavně Ráďovi, který se během celého večera projevil jako bájný Atlas, který na svých rukou podržel i Peťana, nebo později Coorneluse a Aleše z KAOSQUAD. LAHAR přehráli prověřené šlágry, přičemž největší divočina se tradičně rozpoutala na „Řecko“, došlo i na „Neviditelnou frontu“ nebo „sevřené ruce, zaťaté pěsti“ („Déšť), v závěru pak zazněla novinka „Démon“. LAHAR bavili obecenstvo i sebe, vedle zpěváka se jako největší divoch projevil Skalík, který se s basou taky vydal pod pódium, kde propotil triko skrznaskrz.

ČAD jsem neviděl docela dlouho, naposled tuším v Českých Budějovicích, kde už hráli ve dvou, což je při mateřských povinnostech basačky běžné i dnes. Ale i ve dvou se dá dělat pěkná rotyka, a to ještě Pišta „sliboval“, že příště dorazí jen Tornád. Nejspíš by to taky stálo za to, protože sledovat tohohle „blázna“ je podívaná, která neomrzí. ČAD servírovali jeden šlágr za druhým, Pišta bavil přítomné svými tradičními proslovy, v nichž se na můj vkus pičuje až moc, ale jinak je to vtipné a zamyšlení hodné zároveň. Kapela valila, lidi blbli, ty největší divočáci vyzpěvovali hitovky jako „Červy“, „Sklenená veža“, „Skaza“, největší kotel se rozvařil při velehitu „Sekery a buzogáne“.

Závěr patřil zbojníkům apokalypsy, kteří pokračovali v rozjeté pařbě, kterou rozjely předchozí party. CATASTROFY jsou hraví jako koťata, samý vtípek, samá legrácka, ale i v těch veselých textech se nachází nějaké ty hořké přesahy. Kapela šlapala jako dobře promazaný stroj, lidi pořád měli dost energie na hovadiny, přední řady si s Borisem notovaly hity jako „Ančine cecky“, „Ne detskej oslave“, „Kazimír“ atd. Na česko-slovenské thrashové scéně patří CATASTROFY mezi nejvýraznější party, což dokládají na každém koncertu, který je u nás na jihu svátkem. A jsou za svá vystoupení nošeni na rukou, tedy alespoň zpěvák, který se taky proletěl nad hlavami. (úsměv)

Parádní večírek navíc skončil v krásnou hodinu, v půl dvanácté bylo po všem, žádné průtahy, všechno běželo jako na drátkách a tak jsem doma před půl jednou zalehl s výborným pocitem. Jen víc takových akcí, řeklo by se, ale na druhou stranu už euforie z před tří let začíná trochu mizet, příznivců rambajzu začíná ubývat, pro mladé to nejspíš byla móda a my „starci“ to taky donekonečna „zachraňovat“ nebudeme... i když... dokud to půjde, tak budeme!!!

Fotky: Skalík, Syky

Skalíkova galerie

Sykyho galerie

Sykyho videa:

  • CONOPED

https://youtu.be/hiEw99sZjeU

  • LAHAR

https://youtu.be/fap_ZvSiNMo
 

  • ČAD

https://youtu.be/NwK5aHB1pNw

  • CATASTROFY

https://youtu.be/V54Bo6Uy6no

sdílet
Přečteno: 1410x Autor: redakce | Další články autora
Datum: 10. 5. 2017

FotoGalerie (Počet obrázků: 52) CONOPED LAHAR ČAD CATASTROFY

Diskuze (Počet příspěvků: 4)
Komu věřit? :-))
Coornelus to slyšel a Johan viděl. Těžké se v tom orientovat, ale spíš věřím Coornelusovi (smích). immortal | 13. 5. 2017 20:23:24
...
Samozřejmě je to věc názoru. Ten tvůj je pro mě třeba zvláštní, ale dokážu s tim žít :-) Coornelus | 12. 5. 2017 18:15:27
Po vydání nové desky Acid Force zní bohužel úvodní věta o nejlepších kapelách SK scény bezpochyby absurdně. Tak kvalitní metalovou desku, jakou letos vydali Acid Force, Slovensko nezažilo už nějakou tu dobu (jestli vůbec), a to bez debat. :) Vojta_ltw | 12. 5. 2017 17:38:29
Super report!
Parádně napsáno, díky!!! A díky všem, kteří dorazili:-) Peťan | 10. 5. 2017 08:27:30

celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

17. 8. 2017 | Autor: Coornelus
PUBLIC RELATIONS a DEFINE ME v nové sestavě zahrají ve Vagonučtěte zde »

17. 8. 2017 | Autor: Coornelus
FOX TERRITORY vydávají debutové album + nový videoklipčtěte zde »

17. 8. 2017 | Autor: Mikael
Kapela ALŽBĚTA pokřtí své nové CD již tuto sobotučtěte zde »

16. 8. 2017 | Autor: Mikael
Společný koncert kapel PUBLIC RELATIONS a DEFINE ME již tuto neděličtěte zde »

16. 8. 2017 | Autor: Coornelus
SATYRICON s novou skladboučtěte zde »

16. 8. 2017 | Autor: Mikael
Trailer k novému CD IRON MONKEYčtěte zde »

15. 8. 2017 | Autor: Coornelus
LIFE OF AGONY zahrají příští týden v Prazečtěte zde »

15. 8. 2017 | Autor: Mikael
Slovenský MORE THAN FEST je zrušený!!!čtěte zde »

15. 8. 2017 | Autor: Mikael
DOKTOR TRICERATOPS vystoupí v klubu Kainčtěte zde »

14. 8. 2017 | Autor: Mikael
Nový song od MISTRESS OF 999čtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

2. 8. 2017 | Recenze
VYPSANÁ FIXA – Tady to někde je celý článek »

13. 8. 2017 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2017 – Brutální Abecedacelý článek »

31. 7. 2017 | Reporty
ENTER THE ETERNAL FIRE FEST 2017 – den druhý (sobota)celý článek »

16. 8. 2017 | Reporty
BRUTAL ASSAULT 2017 – den první (středa)celý článek »

24. 7. 2017 | Recenze
HATE – Tremendumcelý článek »

20. 7. 2017 | Reporty
TÝNECKÝ MAZEC 2017celý článek »


Poslední diskuse

BRUTAL ASSAULT 2017 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 17. 8. 2017 14:41:30
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den druhý (čtvrtek)
Datum: 17. 8. 2017 14:02:42
Autor: immortal
Titulek: Já ti nevím...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den první (středa)
Datum: 16. 8. 2017 22:54:28
Autor: immortal
Titulek: To: Coornelus

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den nultý (úterý)
Datum: 16. 8. 2017 22:38:01
Autor: immortal
Titulek: Tož tedy...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – den první (středa)
Datum: 16. 8. 2017 12:00:59
Autor: Coornelus
Titulek: ...

diskuse k článku »

BRUTAL ASSAULT 2017 – Brutální Abeceda
Datum: 14. 8. 2017 17:09:30
Autor: immortal
Titulek: No nazdar...

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama