ZINEKontaktSpolupráceRedakceLinksDatabáze koncertů

Fobia zine

INFO BOX

CULT OF FIRE, MALOKARPATAN - PŘELOŽENO NA 9. 5. 2020číst info »

Nároďák Fest IV. v čele s KRISIUN v Jaroměři - ZRUŠENO (Koronavirus)číst info »

TAAKE / KAMPFAR / NECROWRETCH - PŘELOŽENO NA 8. 1. 2021číst info »

ATROPHY / BLACK SACHBAK - PŘELOŽENO, termín bude oznámenčíst info »

THE PICTUREBOOKS, BLACK MIRRORS - PŘELOŽENO, termín bude oznámenčíst info »

LUDIA SMRDIA TOUR 2020 - PRVNÍ DVĚ ZASTÁVKY ZRUŠENYčíst info »

UMBRTKA, MALLEPHYR - PŘELOŽENO, termín bude oznámenčíst info »


Další nové články

28. 3. 2020 | Ankety
ZATRATA – „10 questions“ celý článek »

28. 3. 2020 | Ankety
ZATRATA – „Deset otázek“ celý článek »

26. 3. 2020 | Ankety
PURNAMA – „Deset otázek“celý článek »

21. 3. 2020 | Ankety
REFORE – „Deset otázek“ celý článek »

14. 3. 2020 | Ankety
PROLAPSED – „Deset otázek“ celý článek »

15. 2. 2020 | Ankety
CAVE BLIND – „Deset otázek“ celý článek »

4. 2. 2020 | Postřehy
Zemřel Ivan Král, jehož skladby šířili Patti Smith, Iggy Pop či LUCIEcelý článek »

31. 12. 2019 | Postřehy
Bilance roku 2019 + co bude v roce 2020?celý článek »


Koncerty

3. 4. 2020
semilasso - brno
Nejlepší tribute bandy Metallica, Iron Maiden, Jud...

9. 4. 2020
Brno - bio Sibiř
Blackened night vol. III_____> akce je benefiční n...

25. 4. 2020
Brno - bio Sibiř
BATTLE NIGHT! = dvakrát dvojitý výprask!_____Gride...

25. 4. 2020
Olomouc-Sklub
Rotten Fest-25.4.2020,Sklub Olomouc FLESHLESS,DEF...

2. 5. 2020
Poldofka na Kladně
Night of eternal evil na Kladně KLADNO ZACHVÁTÍ Z...

2. 5. 2020
Tradiční Kloub, Sušice
Sušická zastávka na tour dvou německých kapel Sark...

9. 5. 2020
Stará Ves u Rýmařova KD
BUGRFEST pořádaný čtyřmi bratry. Letos vystoupí BI...

16. 5. 2020
Brno - Kabinet Múz
The Primals /USA,EX-DARKEST HOUR/ & Fumata /MEX/ &...

Anketa

Členové redakce zvolili nejlepší alba roku v ČR. Jak byste hlasovali vy?

SEE YOU IN HELL - „Život ve strachu“ (857)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

CHLAD - „Chrám bolesti“ (361)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

KAVIAR KAVALIER - „Hotel Inkontinental“ (274)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

MINORITY SOUND - „Toxin“ (224)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

GRIDE - „Hluboká temná modř“ (211)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

FINAL FLAG - „Huge Expectations“ (207)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

POSTCARDS FROM ARKHAM - „Øakvyl“ (198)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

HNUS UMÍRAJÍCÍ - „Hnus umírající“ (197)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

QUERCUS - „Verferum“ (197)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

ČERNÝ KOV - „Společenství“ (189)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

HEIDEN - „Země beze mě“ (185)
JIŽ BYLO HLASOVÁNO

Naše profily

RSS kanál RSS kanál
myspace
bandzone

Web Archiv


TELEPATIE ZINE

Již bylo hlasováno.

» Info-články » IRON FIRE (Den), WIZARD (Ger) a PARAGON (Ger) + Support: Interitus (Cze), Dark Angels (Cze) - info

17. 2. 2012 IRON FIRE (Den), WIZARD (Ger) a PARAGON (Ger) + Support: Interitus (Cze), Dark Angels (Cze) - info

14.04.2011, Plzeň – KD Šeříkovka
Agentura Longwayproduction o.s. představuje
DRAGONS OF REAL METAL

IRON FIRE (Den), WIZARD (Ger) a PARAGON (Ger)
+ Support: Interitus (Cze), Dark Angels (Cze)
14.04.2011, Plzeň – KD Šeříkovka – začátek akce : 18:00

Plzeňský kulturní dům Šeříkovka v se stane v sobotu 14. Dubna dějištěm ojedinělé události, kterou by si do svých kalendářů měli zapsat všichni příznivci melodického metalu – zcela exkluzivně zde totiž vystoupí tři legendy metalové scény, z nichž dvě přijedou do České republiky úplně poprvé! Každá z nich má na kontě bezmála dvacetiletou kariéru, diskografii čítající spoustu kvalitních zářezů, četné koncertní zkušenosti a velkou základnu fanoušků po celém světě. Pod záštitou agentury LONGWAYproduction o.s., se proto v rámci koncertní akce, nazvané příznačně DRAGONS OF REAL METAL, tyto kapely konečně představí i českému publiku a vnesou svěží vítr mezi koncertní události roku 2012! Důležitou zprávou je, že každá z těchto tří skupin zde odehraje plnohodnotný nezkrácený set, což se na podobných akcích v ČR nevidí moc často. Součástí celého večera bude rovněž prodej merchandisingu všech zúčastněných, stejně tak jako jejich autogramiády spojené s focením a prodejní stánek firmy Day After records pro příznivce LP desek, kde bude možno zakoupit vinyly rozličných kapel z různých žánrů rockového spektra.

Hlavní hvězdou celého večera nebude nikdo menší, než legendární true power-speed metalová parta ocelových válečníků WIZARD, kteří už jistě nejsou pro české fanoušky neznámým pojmem – jedná se totiž o jejich v pořadí sedmý koncert na území České republiky, přičemž jejich poslední dvě vystoupení, která proběhla loni v létě, se setkala s velkým úspěchem – samotná kapela, fascinovaná nadšením českým fans, dokonce označila českou republiku za svůj druhý domov a přejmenovala ji na „Wizard-land“ - při plzeňském koncertu totiž fanoušci zaplnili celý sál a členové kapely tu rozdali více podpisů než kdekoliv jinde. Po vystoupení na Open-air festivalu „Noc plná hvězd“ v Třinci, byli dokonce označeni za největší překvapení celého festivalu. Okované davy pravověrných fanoušků ryzího metalu proto budou mít další šanci zažít vystoupení jedné z nejlepších kapel tohoto žánru v české republice! WIZARD jsou totiž za více než dvacet let své existence sázkou na jistotu – jejich hudba se za tu dobu nesmazatelně vryla do srdcí každého, pro koho heavy metal něco znamená, ať už díky charismatickému hlasu Svena D´Anny, jenž vládne obrovským rozsahem a dokáže vyzpívat kteroukoliv skladbu na živo stejně, jako na desce, tak díky bezpočtu hitů a melodií, které zdobí kteroukoliv, z jejich devíti doposud vydaných desek, tak i díky tvrdé práci, která kapelu dostala na festivaly ve Wackenu, či Bang your Head, i na koncerty po celé evropě. Letos je mimo evropská vystoupení, (Anglie,Holansko) čekají i květnové zastávky v USA. Samotná kapela, skládající se z pěti kamarádů, (Sven D´Anna – zpěv, Michael Maas – Kytara, Dano Bolland – kytara, Volker Lesson – baskytara, Snoppi van Heek – Bicí), kteří spolu hrají v nezměněné sestavě už od počátků kapely (s výjimkou kytaristy Dano Bollanda, který se k Wizard přidal v roce 2005), se již dávno vymanila ze škatulky povedeného „Manowar – klonu“, a vybudovala si vlastní styl, který předvádí i na aktuální desce „ … Of Wariwulf and Bluotvarwes“, ze které opět zazní pár skladeb i na jejich aktuální zastávce v ČR a která bude samozřejmě ke koupi i ve stánku s merchandisingem kapely. Hrát se bude pochopitelně ze všech desek, chybět nesmí fláky jako „Defenders of Metal“, „Betrayer“, „Hammer, bow, axe and sword“, „The Visitor“, či stejnojmenné, Speed-Metalové inferno z aktuálního počinu „ … Of Wariwulf and Bluotvarwes“ . Čeká nás tedy magický večer, ve společnosti mocných čarodějů Wizard, plný síly a melodie!

Velkou zajímavostí celé akce jsou dánští power-metalisté IRON FIRE, kteří v české republice vystoupí úplně poprvé a zároveň zde představí své již sedmé, novinkové album nazvané „Voyage of the damned“, které už v tisku začíná sklízet pozitivní ohlasy. Tuto kapelu, vyznávající čistokrevné kořeny Power-Metalu, založil v roce 1995 zpěvák Martin Steen a dodnes je jejím hlavním mozkem a tahounem. Ohnivá tvorba IRON FIRE, čerpající inspiraci z hudebních ikon jako například Helloween či Running Wild, se zapsala do srdcí spousty příznivců energického metalu plného síly a
melodií - Hned prvním albem "Thunderstorm", vydaném v roce 2000, si udělali velice dobré jméno a tisk po celém světě nešetřil chválou a předpovídal jim velmi slibnou kariéru, avšak po vydání druhého zářezu "On the edge" se všechno otočilo a osud ukázal skupině svoji odvrácenou tvář poté, co jim jejich nahrávací společnost odmítla vydat další album. Sestava se otřásla v základech a jediným, kdo zůstal a s nezlomnou vírou opět hrdě zvedl zástavu Iron Fire, byl Martin a v roce 2006 se s novou silou a v nové sestavě vrátil zpět, aby světu předhodil výborné, comebackové album "Revenge", kterým IRON FIRE světu ukázali, že jsou zpět a jen tak něco je nesloží! S novou silou a s podporou vydavatelství Nuclear Blast proto mohli pokračovat ve své křižácké výpravě ve jménu tradičního metalu a další kvalitní albové kusy na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned další rok spatřil světlo světa počin "Blade of triumph", na jehož podporu vyjeli na evropské turné s kapelami U.D.O. a Primal Fear, následovaný v roce 2009 vydaným albem "To the grave", kde kapela ukázala svoji trochu temnější stránku a přidalo jí do repertoáru pár nových koncertních taháků, jako například hymny "Kill for metal" či "The demon master". V roce 2010 vydaná deska "Metalmorphosized" posunula tvorbu skupiny opět dopředu, stejně tak jako letos vydaná novinka "Voyage of the damned", kterou nám na plzeňském koncertě představí v plné parádě!

Další legendou heavy metalové scény, která si v české republice zažije svoji koncertní premiéru, je ryze metalová úderka z Hamburku PARAGON - Tihle borci, jejichž hudební projev je silnější než ocelový tank, na scéně působí už více než dvacet let, na svém kontě mají devět alb, dvě DVD a za dobu své existence toho stihli více než dost – od počátků v undergroundu, přes vydání průlomových počinů „The final command“ a „Chalice of Steel“ v devadesátých letech, až po spolupráci s renomovaným producentem Pietem Sielckem (Iron Savior, Savage Circus), s nímž vydali na prahu nového tisíciletí své mistrovské dílo „Law of the blade“, kterým prorazili mezi power-metalovou elitu (mimo jiné získalo i nejvyšší ocenění v renomovaném rockovém magazínu „Heavy order was?“) a které jim zajistilo koncerty s kapelami jako Gamma Ray, Iron Savior, Majesty, či Labyrint a hraní na velkých festivalech jako jsou „Wacken open air“, „Metal bash“, „Sweden rock“, „Summer Breeze“, „Keep it True“, či „Gates of Metal“, kde si získali ještě větší množství oddaných a zapřisáhlých příznivců. Od té doby roste popularita těchto metalových kovářů mezi fanoušky metalu, tak i více než pozitivní recenze v tisku po celém světě. Každá jejich deska se pyšní mohutnou a silnou produkcí, skladbami nabitými rychlostí, brutální silou a hlavně melodiemi, ve stylu německého heavy metalu, přičemž na té aktuální, nazvané „Screenslaves“, spolupracovali i s bývalým kytaristou Grave Digger, Uwe Lulisem. Těšit se můžete - stejně jako v případě obou dalších headlinerů - na plnohodnotný set, zahrnující všechny stěžejní hity kapely.

V roli předkapely se představí stálice českých pódií, kterou určitě není třeba představovat – Plzeňští symphonic-metaloví INTERITUS. Jejich folklórně-gotické pojetí metalu, které využívá i klasické nástroje violu a housle si své příznivce najde snad v každém koutě naší matičky země. Tato kapela dokáže pohladit nejen ucho svojí zvukomalebností, ale i oko přítomností zpěvačky za mikrofonem, přičemž reputaci a jméno si v naší zemi udělali především předskakováním obrovskému množství zahraničních hvězd, jako byli Primal Fear, U.D.O., Helloween, Gamma Ray a další.

Úvodní kapelou, která celý večer otevře, budou metaloví DARK ANGELS s muzikanty z Českých Budějovic a z Plzně, jejichž hudba v sobě pojí prvky doom metalu se symfoničností a dívčím vokálem, který obstarává zpěvačka Eva Markvartová. Kapela zde rovněž představí i své novinkové cd, nazvané „Forever & Ever“.

Vstupné :
Předprodej – 350,- Kč
Na místě – 400,- Kč

(Možnost poslání lístků při zaplacení na účet doporučeně, popř.zamluvení lístku za předprodejní cenu na LWproduction@seznam.cz nebo na tel.čísle 603790626)

Program bude pravděpodobně probíhat takto,změna vyhrazena:
WIZARD (24:00 - 01:30)
IRON FIRE (22.15 - 23.45)
PARAGON (20.30 - 22.00)
INTERITUS (19.15-20.15)
DARK ANGELS (18.00-19.00)
sdílet
Přečteno: 2757x Autor: Johan | Další články autora
Datum: 17. 2. 2012

FotoGalerie (Počet obrázků: 1)

Diskuze (Počet příspěvků: 0)
celá diskuze » | vložit příspěvek »Novinky

29. 3. 2020 | Autor: Bury
NINE INCH NAILS vydávají dvě nová alba a k tomu zdarmačtěte zde »

29. 3. 2020 | Autor: Bury
JINJER představují live videočtěte zde »

29. 3. 2020 | Autor: Johan
Zpátky do školy s IDIO&IDIOčtěte zde »

28. 3. 2020 | Autor: Bury
PEARL JAM představují novou skladbu čtěte zde »

28. 3. 2020 | Autor: Bury
PAPA ROACH představují nové videočtěte zde »

28. 3. 2020 | Autor: Johan
B.I.T.CH. #1 je na webučtěte zde »

27. 3. 2020 | Autor: Bury
SACRED REICH mají nový videoklipčtěte zde »

27. 3. 2020 | Autor: Bury
Pražští crust/punkeři ANTIGEN vydali nové LP čtěte zde »

27. 3. 2020 | Autor: Bury
KATATONIA představují nové videočtěte zde »

26. 3. 2020 | Autor: Johan
Aprílový koncert SIX FEET UNDER v Bratislave sa rušíčtěte zde »

další novinky ...

Reklama

flash player not installed

Nejčtenější za 30 dní

27. 3. 2020 | Recenze
ZATRATA / HOW LONG? celý článek »

25. 3. 2020 | Recenze
PURNAMA – Flame of Rebellioncelý článek »

23. 3. 2020 | Recenze
ERELEY – Diableriecelý článek »

28. 3. 2020 | Ankety
ZATRATA – „10 questions“ celý článek »

14. 3. 2020 | Ankety
PROLAPSED – „Deset otázek“ celý článek »

20. 3. 2020 | Recenze
REFORE – Social Failurecelý článek »


Poslední diskuse

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 26. 3. 2020 14:19:44
Autor: Dejv
Titulek: ano 2

diskuse k článku »

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 26. 3. 2020 13:36:58
Autor: x
Titulek: he

diskuse k článku »

PURNAMA – Flame of Rebellion
Datum: 26. 3. 2020 10:33:34
Autor: Fanda Pádlo
Titulek: ano

diskuse k článku »

Nároďák Fest IV. v čele s KRISIUN v Jaroměři - ZRUŠENO (Koronavirus)
Datum: 23. 3. 2020 13:14:22
Autor: ♫ grindcorizer ♫
Titulek: To je mi tedy novinka..

diskuse k článku »

JIG-AI – Entrails Tsunami
Datum: 19. 3. 2020 11:40:20
Autor: Bhut
Titulek: no ne...

diskuse k článku »

Odešel Michal Cichý, grindový mistr paliček, kravského zvonce i rychlého prodeje
Datum: 18. 3. 2020 01:13:11
Autor: ♫ grindcorizer ♫
Titulek: Lecter

diskuse k článku »


Partnerské weby

Fobia Distribution e-shop Metalopolis.net Metal Forever & Metal Man True empress

Reklama